„Vis daugiau žmonių pradeda naudoti iš natūralaus vilnos, pūkų, medvilnės pluošto pagamintą patalynę, tačiau retas iš mūsų kada susimąstome apie šių audinių priežiūros priemonių kilmę bei sudėtį, - pasakoja „Fėjos namai“ vadovė Svajūnė Sabaliauskaitė.
Televizijos ekranuose pasirodančios visų pasaulio šalių aromatus talpinančios audinių priežiūros priemonės neretai gaminamos iš sintetinių medžiagų. Didelis televizijos eterio kiekis bei patogios pozicijos parduotuvių lentynose vartotojui nepalieka vietos susimąstyti apie kitus metodus.
Alternatyvų visada galima rasti gamtoje.
Prižiūrint natūralią patalynę svarbiausia reguliariai ją vėdinti gryname ore. Tai suteikia patalynei ne tik gaivos, bet ir purumo. Norint, kad patalynė būtų gaivi, nebūtina naudoti skalbimo minkštiklių ar gaiviklių. Alternatyva šioms priežiūros priemonėms – natūralūs eteriniai aliejai, ekologiškų augalų ekstraktai.
Nemažai eterinių aliejų turi antiseptinių, antibakterinių savybių, kurios ypač naudingos patalynės priežiūrai nuo besikaupiančių bakterijų. Negana to, eteriniai aliejai veikia ir patį žmogų: pasirinkus tinkamą aromatą miegas tampa ramesnis, gilesnis.
Jazmino eterinis aliejus kovoja su depresija, apatija. Padidina energijos tonusą, pakelia nuotaiką, taip pat pagerina smegenų veiklą.
Žaliųjų mirtų eterinis aliejus yra puikus antiseptikas ir baktericidas.
Verbenų eterinis aliejus šalina nemigą, nerimą ir įtampą.
Citrinkvapio eukalipto eterinis aliejus turi dezinfekuojančių savybių, užkerta kelią plintančioms bakterijoms. Slopina patogeninių bakterijų ir mikroorganizmų gyvybines funkcijas.
Magnolijos lapų eterinis aliejus padeda atsipalaiduoti esant depresijai, blogai nuotaikai, nerviniam išsekimui. Gaivus magnolijos lapų aromatas nuramina ir atpalaiduoja.
Saldžiųjų apelsinų eterinis aliejus, kaip ir kiti citrusinių vaisių aliejai, turintys antiseptinių savybių, dar pasižymi stipriu raminamuoju efektu. Rekomenduojamas esant depresinei būklei ar kenčiant dėl baimių ir nervinės įtampos.
„Labiausiai atkreipti dėmesį reikia į vaikų patalynę ir jos priežiūros priemones. Dar nesusiformavusį vaiko organizmą reikia saugoti nuo galimai kenksmingų sintetinių medžiagų, todėl patartina naudoti natūralias priemones“, - pataria „Fėjos namai“ vadovė S. Sabaliauskaitė.
Patalynės dezinfekavimui reikia karšto vandens. Skalbiant patalynę į skalbyklę pakanka įlašinti antibakterinio eterinio aliejaus ar augalu ekstrakto ir patalynė bus gaivi, kvepainti bei švari. O svarbiausia, kad naudojant natūralias priežiūros priemones galėsite būt ramūs dėl šeimos sveikatos.