šeimos verslas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šeimos verslas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šeimos verslas“.
Rima Petrauskytė-Paulauskienė su vyru Rolandu pradėjo šeimos verslą: „Tai – kaip ketvirtas kūdikis“
Grupės „Man-go“ lyderė, gerai Lietuvos muzikos scenoje žinoma Rima Petrauskytė-Paulauskienė su vyru Rolandu ėmėsi naujos veiklos. Jiedu Klaipėdoje atidarė apartamentus „1910“. Juos statė Rimos vyras ir įdėjo be galo daug meilės, bandė išsaugoti Senamiesčio pastatą, palikdamas jame autentiškas detales.
Rima Petrauskytė-Paulauskienė dėl savo šeimos verslo, apartamentų „1910“, netveria džiaugsmu.
32-ejų klaipėdietei rado auglį galvoje: kaip pasisuks jos gyvenimas, nebūtų patikėjusi ir ji
Sakoma, kad verslas šeimoje gali gadinti santykius – kyla daugiau ginčų, nesutarimų dėl vienos idėjos ar kitos. Robertos Jokšienės šeimoje viskas atvirkščiai – verslas sustiprino ryšį su vyru Mindaugu, su kuriuo moteris susituokusi jau 13 metų. „Dabar dirbame išvien kartu tame versle, viską kartu sprendžiame“, – šypsosi moteris.
Anykštėno pastatytas namelis užkariavo lietuvių širdis: tokio pasisekimo net nesapnavo
Anykščių rajone į svečius kviečia šeimos įkurtas ir trijų kartų – senelių, vaikų ir anūkų – prižiūrimas apgyvendinimo verslas, kurio pažiba tapo namelis medyje, įkurtas 3 metrų aukštyje. O ypatingas jis tuo, kad jame yra ne tik elektra, bet ir vandentiekis bei kanalizacija.
Prieš penkerius metus Tomas Padūmis Anykščių rajone, 3 kilometrai nuo pačių Anykščių, įsigijo sodybą.
Į šią vietą plūsta iš visos Lietuvos: širdis tirpdo romantika už 2 eurus
Yra vietų, kuriose, atrodo, ramybė tiesiog tvyro ore. Jose tarsi sustoja laikas, dingsta visi kasdieniai rūpesčiai ir telieka mėgautis akimirka, prieš akis atsiveriančiais vaizdais ir stebuklingu kvapu. Tokių vietų nereikia ieškoti kur nors užsienyje, užtenka apsilankyti Biržų rajone, Levandų ūkyje, kur susipina lietuviška ir prancūziška dvasia bei stilius.
Ekspertai perspėja: šeimos verslas – ypatingos rizikos zonoje
Šeimos narių bendrai kuriamas verslas turi ne tik savų privalumų, bet ir specifinių jam būdingų rizikų, apie kurias ne tik prabilti, bet ir galvoti ryžtamasi itin retai. Specialistų teigimu, kraujo ryšio ar meilės siejami žmonės paprastai nėra linkę formalizuoti savo santykių šeimos versle ir kuria jį vedini pasitikėjimo bei tikėjimo, kad ateityje viskas bus tik gerai. Tačiau situacijai pasikeitus, jie rizikuoja didesniais praradimais.
Kodėl lietuviai prisibijo šeimos verslo?
Stambus verslas negalėtų egzistuoti be stambaus; smulkus verslas yra ekonomikos variklis, „Žinių radijui“ sakė DNB banko valdybos narys Šarūnas Nedzinskas. Vis dėlto DNB banko atliktas tyrimas parodė, kad šeimos verslas lietuvius vilioja, bet baimė yra stipresnė. Š. Nedzinskas nurodė priežastis, kodėl lietuviai prisibijo kurti šeimos verslą. „Kai mes paklausėme gyventojų, ar jie norėtų kurti arba turėti šeimos verslą, verslą kartu su savo šeimos nariais, net 70 proc.
Įsibėgėja nauja šeimos verslo kryptis – mėsinė galvininkystė
Rūta Lankininkaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Lazdijų rajone įsibėgėja nauja šeimos verslo kryptis – mėsinė galvininkystė. Suburtas ūkininkų kooperatyvas ieško, kur pelningai parduoti jaučių skerdieną, o Veisiejų technologijos ir verslo mokykla pradės ruošti mėsinių galvijų augintojus. Lazdijų rajono ūkininkams, plėtojantiems mėsinę galvininkystę, į pagalbą skuba Veisiejų technologijos ir verslo mokykla.
Dosnumas baigėsi: smulkiesiems verslininkams – nauji mokesčiai
Pernai versliems žmonėms, neturintiems stambaus kapitalo naujo verslo kūrimui, sužibo viltis, kad ir Lietuvoje galima kurti nediduką šeimos verslą. Nors tarp verslių žmonių senokai sklandė pašaipa mūsų šalyje egzistuojančioms verslo sąlygoms – esą dar nespėjęs uždirbti jau turi viską atiduoti mokesčiams, atrodė, kad šiam stereotipui atėjo galas. Vyriausybė nuo 2012 m. rugsėjo mėn.
Kaip tapti savo paties viršininku
Iškeisti savo darbą į nuosavą verslą gali būti lengviau nei atrodo, sako verslininkas Richardas Reedas, „Innocent Drinks“ įkūrėjas.
„Jei jums teko kada organizuoti vestuves ar draugų atostogas, jūs turite gebėjimų įkurti verslą, – BBC sakė R. Reedas. – Tiesiog svarbu sujungti grupę žmonių, kurie padarytų tam tikrą kiekį užduočių, per tam tikrą laiką, už tam tikrą pinigų kiekį.
Nuo rugsėjo 1-osios galima steigti mažąją bendriją
Nuo rugsėjo 1 d. norintys pradėti savo verslą galės steigti naujos teisinės formos įmonę – mažąją bendriją. Mažoji bendrija turėtų būti patogi žmonėms, siekiantiems kurti smulkųjį, didelių investicijų nereikalaujantį šeimos verslą.
„Mažoji bendrija sudarys galimybę žmonėms be didesnių išlaidų ir gerokai paprasčiau pradėti savo verslą.
REKLAMA
REKLAMA
Gražius prisiminimus apie Kintus padeda saugoti ir skaniausios krašto tradicijos
Kintų miestelio centre veikianti kavinė „Kuršiai“ lankytojams labiausiai žinoma dėl išskirtinių patiekalų iš žuvies, kuriuos virtuvėje besisukanti savininkė Audra Rimkienė ruošia šiek tiek patobulinusi iš vietos gyventojų išgirstus receptus.
Šeima ir verslas: ar suderinama?
Senas lietuviškas priežodis byloja, kad su draugais ir artimaisiais turėti finansinių reikalų negalima – draugų nebeliks, o šeima iširs. Tačiau šeimoms priklausančių verslų Lietuvoje yra, nors negalime pasigirti šimtmečius skaičiuojančiomis verslininkų dinastijomis. Verslininkų nuomonė apie šį verslo modelį skiriasi – vieni mano, kad šeimos verslai gali būti tik nedidelės įmonės, kiti pabrėžė, kad noras išlaikyti verslą giminės rankose stabdo plėtrą.
Šeimos verslas: kaip jį sukurti vienas kitam „neperkandant gerklės“?
Kiekvienais metais daugelis šeimų Lietuvoje pradeda verslą. Broliai, vyras ir žmona, tėvai – visai nesvarbu, kokie yra tarpusavio ryšiai. Kuriant šeimos verslą susiduriama su unikaliomis problemomis – būtent todėl tik vienas iš trijų šeimos verslų išgyvena ir yra perduodamas vaikams.
Ypač pavojinga yra pati verslo pradžia, kai šeimos nariai pradeda verslą su didžiuliu jauduliu, tačiau neturėdami aiškios strategijos bei nepasiskirstę rolėmis.
Po neskaidriu šeimos verslu – šimtatūkstantinės sumos nesumokėtų mokesčių
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas išaiškino, kad veršeliais prekiavusi Mažeikių įmonė prisidengdama formaliais sandoriais bandė išvengti mokestinių prievolių, todėl Mokesčių administratoriaus nurodymas sumokėti mokesčius, delspinigius ir baudas yra teisėtas ir pagrįstas.
2012 m. balandžio 12 d., Klaipėda.
M. Vitulskis žmoną įdarbino savo vadybininke
Metas, kai iki šventų Kalėdų ir Naujųjų metų lieka vos savaitė, Merūnui, kaip ir kitiems populiariems atlikėjams, išties ypatingas. Tenka suspėti ne tik į lėktuvus, perklausas užsienio šalyse, bet ir į daugybę privačių vakarėlių, kuriuose Merūnas, šiuo metu esantis ant bangos, labai pageidaujamas. Maža to, netrukus jis ims dirbti visame pasaulyje populiaraus televizijos projekto „Lietuvos balsas“ mokytoju.
„Skambinkite Erikai. Derinkite su ja.
Smulkaus verslo gyvastį sergsti sava pastogė ir savi pinigai
Apie paramą smulkiam ir vidutiniam verslui Lietuvoje kalbama nuolat. Ypač prieš naujus valdžios rinkimus imama deklaruoti, kad šiam verslininkų sluoksniui reikia teikti prioritetą. Mat nuo jo klestėjimo priklauso, ar mūsų šalyje plėsis ir įsitvirtins vidurinioji klasė – kiekvienos valstybės gerovės ir klestėjimo matas. Bet pasiturinčių žmonių sluoksnis pas mus nedidėja. Vis daugiau tautiečių vos suduria galą su galu ir imtis savojo verslo nėra linkę.
Garsiausios šeimų verslo nesantaikos istorijos (II dalis)
Kaip moko sena patarlė, verčiau jau niekada neužsiimk verslu su savo šeimos nariais. Kuomet priešiški asmeniniai jausmai įsibrauna į verslo sritį, atskirti asmeniškumus nuo verslo reikalų dažniausiai tampa itin sudėtinga. Ką jau bekalbėti, jei verslu užsiima tos pačios šeimos nariai – nesantaika gali tapti tiesiog nesuvaldoma.
Internetinis puslapis „Cnbc.com“ pateikia keletą žymiausių pastarojo šimtmečio šeimos verslo istorijų, kurias lydėjo nuolatiniai šeimos narių nesutarimai ir nesantaika.
Garsiausios šeimų verslo nesantaikos istorijos (I dalis)
Kaip moko sena patarlė, verčiau jau niekada neužsiimk verslu su savo šeimos nariais. Kuomet priešiški asmeniniai jausmai įsibrauna į verslo sritį, atskirti asmeniškumus nuo verslo reikalų dažniausiai tampa itin sudėtinga. Ką jau bekalbėti, jei verslu užsiima tos pačios šeimos nariai – nesantaika gali tapti tiesiog nesuvaldoma.
Internetinis puslapis „Cnbc.com“ pateikia keletą žymiausių pastarojo šimtmečio šeimos verslo istorijų, kurias lydėjo nuolatiniai šeimos narių nesutarimai ir nesantaika.
Ketinama įteisinti naują verslo formą – mažąją bendriją
Vyriausybės pasitarime pritarta ribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens - mažosios bendrijos - koncepcijai.
Mažoji bendrija užpildys nišą tarp individualios įmonės ir uždarosios akcinės bendrovės ir bus orientuota į smulkaus, ypač šeimos, verslo poreikių tenkinimą. Tokios įmonės veikla bei apskaita bus gerokai paprastesnė.
Koncepcijoje numatyta, kad steigiant mažajai bendrijai nebus taikomas minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimas.
Darbiečių lyderio šeimos verslui – bankrotas
Beveik prieš dvejus metus Kauno apygardos teismas iškėlė bankroto bylą Alytaus rajone Simne registruotai uždarajai akcinei bendrovei „Jugos kabeliai“, kurios vieninteliu akcininku buvo Darbo partijos rajono skyriaus pirmininkas, rajono savivaldybės tarybos narys Artūras Juškauskas.
Dabar teismas bankroto bylą iškėlė ir kitai Simne registruotai uždarajai akcinei bendrovei „Kaimo ryšiai“, kurią įsteigęs ir vėliau akcijas sūnui perleidęs A. Juškauskas.
Pusė milijono – žlungančiam seimūno šeimos verslui
Beveik pusė millijono litų – tokio dydžio kompensaciją susiruošta sumokėti sužlugusiam Seimo nario Laimonto Diniaus šeimos verslui. Nors nemokamos skolos už patalpų nuomą, o sutartyse jokių kompensacijų nenumatyta.
Į darbotvarkę neįtraukta
Vakar posėdžiavusių Šiaulių miesto tarybos komitetų darbotvarkėse nebuvo vieno klausimo, kuris vis dėlto buvo aptarinėjamas kaip papildomas.
Mamos imasi verslo
Prieš kelerius metus JAV prasidėjo mamų verslininkių era. Veiklios moterys, nenurišdamos prijuosčių ir nenutoldamos nuo lopšio, ėmė vadovauti sėkmingai veikiančioms įmonėms. Nuo amerikiečių neatsilieka lietuvės mamos.
Vaikus auginančios mamos pastaruoju metu vis dažniau prabyla apie savą verslą. Išėjusios vaiko priežiūros atostogų ir pailsėjusios nuo įprasto darbo moterys nebenori grįžti prie įprastos rutinos ir imasi kurti savo įmones.