• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip moko sena patarlė, verčiau jau niekada neužsiimk verslu su savo šeimos nariais. Kuomet priešiški asmeniniai jausmai įsibrauna į verslo sritį, atskirti asmeniškumus nuo verslo reikalų dažniausiai tampa itin sudėtinga. Ką jau bekalbėti, jei verslu užsiima tos pačios šeimos nariai – nesantaika gali tapti tiesiog nesuvaldoma.

REKLAMA
REKLAMA

Internetinis puslapis „Cnbc.com“ pateikia keletą žymiausių pastarojo šimtmečio šeimos verslo istorijų, kurias lydėjo nuolatiniai šeimos narių nesutarimai ir nesantaika. Nuo visiško tarpusavio santykių nutraukimo iki naujų bandymų užmegzti bendradarbiavimą – visa tai charakterizuoja daugelį šių istorijų.

REKLAMA

Pirmąją str. dalį galite perskaityti čia

6. Curtis ir Prestley Blake'ai

Restoranų tinklas „Friendly's“ (cnbc.com nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Restoranų tinklas „Friendly's“ (cnbc.com nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

1935 metais broliai Curtis ir Prestley atidarė valgomųjų ledų parduotuvę. Po kiek laiko brolių verslas išsiplėtė ir taip atsirado restoranų tinklas „Friendly's“. Daugelį metų brolių bendradarbiavimas versle atrodė tiesiog pavyzdingas, bet prieš keletą metų tarp Curtis ir Prestley įsižiebė konfliktas – vyrai nesutarė dėl savo kompanijos ateities perspektyvų.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, buvęs kompanijos prezidentas Curtis apkaltino savo brolį Prestley, jog dėl šio kaltės kompaniją ištiko  finansiniai sunkumai. Už finansinius „Friendly's“ reikalus atsakingas Prestley pardavė kompaniją Ronaldui Smithui – šis sandoris paskandino kompaniją milžiniškose skolose. Visgi galiausiai „Friendly's“ atiteko kompanijai „Sun Capital Partners“. Abu broliai skaudžiai išgyveno dėl verslo reikalų tarp jų įsižiebusią nesantaiką, todėl 2010 metais Curtis ir Prestley viešai susitaikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Kochų šeima

Kochų šeima (cnbc.com nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Kochų šeima (cnbc.com nuotr.)

Kochų nesutarimų priežastimi galima laikyti dar 1983 metais sudarytą susitarimą tarp Williamo Kocho ir dviejų jo brolių - Charleso bei Davido Kochų. Šiuo susitarimu buvo nuspręsta, jog Williamui atitenka 1,1 milijardas JAV dolerių, o jo broliams Charlesui ir Davidui lieka 5,5 milijonai kompanijos „Koch Industries“ akcijų. Beje, pastaroji kompanija gauna didesnį pelną net už tokias korporacijas, kaip „Microsoft“, „Walt Disney“ ar „Merrill Lynch“.

REKLAMA

Visgi vėliau Williamas Kochas pareiškė, jog toks sandoris buvo nesąžiningas, tad padavė teisminį ieškinį į 25 JAV federalinius ir valstijų lygmens teismus. Vyriškis reikalavo, jog jam būtų išmokėta dar po 62 dolerius nuo kiekvienos 1983 metų vertės akcijos, kas sudarytų maždaug 339 milijonus dolerių akcijų vertę skaičiuojant 1983 metų kainomis. Atsižvelgiant į šiandieninę kompanijos „Koch Industries“ akcijų vertę, tai galėjo reikšti, kad Williamas gautų virš 2 milijardų dolerių. Visgi teismo sprendimas Williamui nebuvo palankus – 1999 metais buvo išaiškinta, jog Charlesas ir Davidas savo broliui Williamui nėra skolingi. Šiuo metu brolių Charleso ir Davido Kochų valdoma „Koch Industries“ yra vertinama 35 milijardais dolerių ir yra viena stambiausių JAV naftos korporacijų.

REKLAMA

8. Darrylas McCauley ir Dane'as Cookas

Darrylas McCauley ir Dane'as Cookas (cnbc.com nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Darrylas McCauley ir Dane'as Cookas (cnbc.com nuotr.)

Darrylas McCauley buvo savo įbrolio garsaus komiko Dane'o Cooko vadybininkas. 2008 metais Cookas apkaltino savo vadybininką bei jo žmoną pavogus 11 milijonų dolerių iš komiko kompanijos „Great Dane Enterprises“. 2010 metais McCauley prisipažino kaltu dėl 27 turto grobstymo atvejų, dėl trijų dokumentų klastojimo atvejų, dėl turto eikvojimo ir kitų finansinių nusikaltimų ir teismo buvo nuteistas kalėti šešerius metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

McCauley buvo apkaltintas, jog nuo 2004 iki 2008 metų grobstė pinigus iš Cooko asmeninių ir jo kompanijos sąskaitų ir pervedinėjo pinigus į savo asmenines sąskaitas. Vienu atveju McCauley suklastojo čekį, kuriuo užrašė sau net 3 milijonus dolerių. McCauley žmona taip pat susilaukė baudžiamosios atsakomybės. Moteris prisipažino vogusi Cooko turtą ir už tai buvo nubausta trejų metų laisvės atėmimo bausme.

REKLAMA

9. Gordonas Ramsay ir Chrisas Hutchesonas

Gordonas Ramsay ir Chrisas Hutchesonas (cnbc.com nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Gordonas Ramsay ir Chrisas Hutchesonas (cnbc.com nuotr.)

Žymaus britų virėjo Gordono Ramsay šeimyninės nesantaikos istorija į viešumą iškilo 2010 metais, kuomet bulvariniai leidiniai sumirgėjo pranešimais apie Ramsey nesutarimus su jo uošviu Chrisu Hutchesonu. Ramsay nutraukė verslo santykius su Hutchesonu, atleisdamas jį iš savo kompanijos „Gordon Ramsay Holdings“ generalinio direktoriaus pareigų.

REKLAMA

Supykęs uošvis apkaltino Ramsay, jog šis mėgina jį supriešinti su jo dukra Tana. Ramsay į tai atsakė oficialiu pareiškimu, kuriame pasmerkė Hutchesono elgesį ir pavadino savo uošvį „diktatoriumi“. Britų laikraščiai tokia nesantaika tiesiog mėgavosi, kol galiausiai Ramsay nusprendė užbaigti konfliktą ir atsiribojo nuo bet kokių tolimesnių ginčų. „Esu padaręs klaidų, bet visuomet iš jų pasimokau. Nevalia verslą maišyti su šeimos reikalais“, - paaiškino Ramsay.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10. Sumneris ir Shari Redstone'ai

Sumneris ir Shari Redstone'ai (cnbc.com nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Sumneris ir Shari Redstone'ai (cnbc.com nuotr.)

2006 metais į viešumą iškilo istorija apie kompanijos „Viacom“ vadovo Sumnerio Redstone'o ir jo vaikų Brento ir Shari nesutarimus. Tuomet sūnus Brentas iškėlė teisminį ieškinį, kuriame išreiškė pretenzijas į 1 milijardo dolerių vertės kompanijos „National Amusements“ turtą. Pastarosios kompanijos akcijos buvo valdomos Brento tėvo Sumnerio. Visgi 2007 metais Brentas savo ieškinį savanoriškai atsiėmė. Nepaisant to, iškart pasirodė pranešimų, jog nesutarimai kyla ir tarp Sumnerio Redstone'o ir jo dukros Shari.

Buvo teigiama, kad Shari yra užsitraukusi savo tėvo nemalonę ir greičiausiai nebetaps jo verslo imperijos perėmėja. Pats Sumneris tokius teiginius paneigė, pareikšdamas, kad Shari iš kompanijos „Viacom“ valdybos tarybos nebus išmesta. „Manau, kad tai, kas turėtų tapti mano verslo perėmėju, reikėtų nuspręsti pačiai valdybos tarybai, o ne man“, - tuomet pareiškė Sumneris, taip paneigdamas ankstesnius spėjimus, jog Shari yra vienintelė ir neabejotina tėvo verslo perėmėja. Nuo to laiko pasirodė begalė pranešimų apie tėvo ir dukros nesutarimus bei Shari ketinimus išeiti iš „Viacom“ valdybos tarybos. Kol kas nei vienas šių pranešimų nepasitvirtino, tad moteris išlieka kompanijų „Viacom“ ir „CBS“ valdybos tarybose, be to, yra kompanijos „National Amusements“ prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų