saugomos teritorijos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „saugomos teritorijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „saugomos teritorijos“.

Siūloma plėsti gamtinių rezervatų, draustinių ir kitų saugomų teritorijų miškus

Įvairioms frakcijoms atstovaujanti Seimo narių grupė siūlo plėsti pirmos ir antros kategorijos miškus, tai yra gamtinių rezervatų, draustinių bei kitų saugomų teritorijų miškus. Tai numatančias Miškų įstatymo pataisas inicijavęs Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas sako, kad toks įstatymo pakeitimas užtikrintų didesnę miškų apsaugą ir sustabdytų vertingiausių miško plotų naikinimą.

Ministerija siūlo didinti saugomų teritorijų plotus, ūkininkai kritikuoja

Lietuvos saugomų teritorijų plotų kiek padaugės patvirtinus natūralių pievų ir ganyklų bei pelkių ir šaltinynų vietoves, sako Aplinkos ministerijos atstovas. Tuo metu žemdirbių atstovai teigia, kad elektroniniai žemėlapiai, kuriuose nustatomos tokios vietovės, dabar yra netikslūs, remiamasi senais duomenimis, apie juos žmonės nežino.
2023-09-13
REKLAMA
Gamta  Gamta

Saugomų teritorijų gamtos mokyklos: moko vaikus gyventi darnoje su gamta

Saugomų teritorijų gamtos mokyklos vaikus ragina pažinti šalies gamtą, saugomų teritorijų kraštovaizdį ir vertybes. Tam sukurta daug edukacijų, kurias gali rinktis tėvai su vaikais ar mokytojai su mokiniais. Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokyklos atstovė dalijasi perliukais, kuriuos slepia šis kraštas. „Mūsų pagrindinė misija – kad suaugusieji ir vaikai suvoktų gamtos svarbą mūsų gyvenime. Mes ja turime rūpintis ir suprasti, kaip ją saugoti, kad ji išliktų ateities kartoms.
2023-04-27

Gentvilas: vyks diskusijos dėl saugomų teritorijų direkcijų dalyvavimo statybų derinime (žiniasklaida)

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigia, kad šiuo metu ministerijos rengiamuose teisės aktų projektuose saugomų teritorijų direkcijų dalyvavimo jose derinant statybas keisti neketinama, tačiau neatmeta, kad ateityje dėl to bus diskutuojama, skelbia portalas „Delfi“. „Šiuo metu Aplinkos ministerijos rengiamuose įstatymų pakeitimo projektuose (Saugomų teritorijų, Aplinkos apsaugos ir kituose) saugomų teritorijų direkcijų dalyvavimas statybų saugomose teritorijose projektų derinimo procedūrose...
2023-03-22

Lietuva skubės paskui ES – plės saugomų teritorijų sąrašą

Europos Sąjungos (ES) iniciatyvą kurti saugumų teritorijų bendrijoje tinklą vėluojanti įgyvendinti Lietuva plės saugomų tokių teritorijų sąrašą, antradienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“. Aplinkos ministerija numačiusi papildyti vietovių, atitinkančių gamtinių buveinių apsaugai svarbių teritorijų atrankos kriterijus, sąrašą.
Aktualijos 2019-04-30

Parkai tampa mokami: įvedamas savanoriškas mokestis

Nuo penktadienio šalies saugomose teritorijose įvedamas neprivalomas lankytojo mokestis, jis penkioms dienoms kainuos eurą, mėnesiui - 10 eurų. Už 20 eurų lankytojai galės įsigyti metinį bilietą, kuris galiotų visuose parkuose. 25 eurus kainuotų metinis šeimos bilietas, galiojantis visose saugomose teritorijose.
Aktualijos 2015-05-15

Poilsis gamtoje: nacionaliniuose parkuose žada įvesti mokestį

Planai nuo gegužės 1-osios įvesti neprivalomą lankytojo bilietą saugomose šalies teritorijose nukelti dviem savaitėms. Tokį sprendimą priėmė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. „Startuos ne nuo gegužės 1-osios, o nuo 15-osios. Taip nusprendžiau, nes aiškinimo, informavimo buvo per mažai. Po visų mūsų aiškinimų dar įsivaizduojama, kad tai bus privalomas bilietas.

Už lankymąsi Smiltynėje – 1 euras?

Marija Gabrienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Nuo gegužės pirmos dienos, norint patekti į saugomas teritorijas Lietuvoje, teks įsigyti vieną eurą kainuojantį bilietą. Tai numatyta projekte, kurį šiomis dienomis turi pasirašyti aplinkos ministras. Tokiai tvarkai priešinasi Klaipėdos valdžia.
2015-03-20

Žvejai ir mokslininkai nesutaria dėl poligonų Baltijos jūroje

Žvejai sunerimę, kad Lietuva, vykdydama Europos Sąjungos reikalavimus nustatyti saugomas teritorijas Baltijos jūroje, nepersistengtų ir nepaliktų jų be žvejybos plotų, rašo „Vakarų ekspresas“. Šiuo metu Lietuva Baltijos jūroje steigia saugomas teritorijas - vadinamuosius poligonus.
2015-01-29

Gamtos sergėtojai pasirengę išguiti ūkininkus

Kaimo gyventojai žeria priekaištus gamtos sergėtojams, kad šie persistengė ribodami ūkinę veiklą saugomose teritorijose, todėl dabar priversti patys laikyti gyvulius. Vida Tavorienė Ūkinės veiklos suvaržymai veja žemdirbius iš vienų regioninių parkų, o kitose saugomose teritorijose gamtosaugininkai tampa ūkininkais, kad nešienaujamose ir nenuganomose pievose išgelbėtų nykstančią augmenijos ir gyvūnijos įvairovę.
2014-06-04
REKLAMA
REKLAMA

Gamtininkas: jei ir toliau taip elgsimės su miškais, virsime stepių zona

Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt Jei ir toliau taip intensyviai kirsime miškus, nekursime adaptacijos planų dėl klimato kaitos, virsime stepių zona, sako gamtininkas Andrius Gaidamavičius. „Jei su miškais Lietuvoje bus elgiamasi, kaip iki šiol, natūralų kraštovaizdį ir miškus mes prarasime visam laikui“, – kalba gamtininkas. Lietuvos miškingumas – trečdaliu mažesnis, nei skelbiama Anot A. Gaidamavičiaus, miško kirtimo būdų yra daugybė, tačiau Lietuvoje dažniausiai taikomas plynas kirtimas.
Lietuva 2014-05-23

10 vietų saugomose teritorijose, kurias turi pamatyti šiais metais

Galimybės prasmingai keliauti po gamtą, po saugomas teritorijas kasmet didėja: sutvarkyti paveldo objektai, įrengti nauji pažintiniai gamtos takai, apžvalgos bokštai ir regyklos, nuorodos ir informaciniai stendai. Keliautojus užsukti kviečia saugomų teritorijų Lankytojų centrai su unikaliomis vidaus ekspozicijomis.
2014-04-16

Anykščių rajone įsteigtas naujas gamtinis draustinis

Šalies vertingiausiose saugomose teritorijose, kuriose kyla didžiausia grėsmė išlikti rūšims ir natūralioms buveinėms, įsteigti aštuoni nauji valstybiniai gamtiniai draustiniai. Vienas jų įsteigtas Anykščių rajone, Traupio seniūnijoje.

Aukštaitijos nacionalinio parko ežerais

Kvapą gniaužiančios Lietuvos saugomos teritorijos – lyg  neatrastas perlas, žybsintis tiesiai prieš akis, bet dažnai taip ir nepastebimas. Įvairiapusės  keliavimo galimybės, svaiginančios ežerų gilumos ir miškų gūdumos, adrenalinas ir užuovėja nuo stresų, neatrasta Lietuvos istorija, mitologija ir mistika – kviečiame atrasti Lietuvos saugomas teritorijas kartu su  projekto „Keliauk kitaip!“  komanda, šiuo metu keliaujančią per Lietuvą.
2011-10-07

Nacionalinis parkas priimtas į Europos elitinių parkų tinklą

Estijoje vykusioje tarptautinėje PAN Parkų konferencijoje Dzūkijos nacionalinis parkas kartu su Čepkelių valstybiniu gamtiniu rezervatu priimtas į elitinių parkų draugiją. PAN Parkų organizacijos pagrindinis tikslas –  išsaugoti vertingiausias Europos laukinės gamtos teritorijas, kartu vystant darnų turizmą. Pasaulinis gamtos fondas (WWF) sukūrė PAN Parkų fondo strategiją, kurio tikslas – suburti į vieną tinklą elitines saugomas Europos teritorijas.

Rekonstruos kelią į Nidą

Vienintelio kelio iš Smiltynės į Nidą rekonstrukcija juda iš mirties taško. Kompromisas su aplinkosaugininkais pasiektas po bene 4 m. derybų.Kelio atkarpa nuo Nidos iki Kaliningrado srities pasienio – vos 5 kilometrai – šiuolaikiškai sutvarkyta prieš maždaug 10-metį. Kita kelio dalis, pritrūkus lėšų, liko nerekonstruota. Vienintelis Kuršių nerijos kelias – siauras, itin vingiuotas, asfalto duobės tiek kartų lopytos, kad kai kur atrodo lyg važiuotum žvyrkeliu.

Saugomos teritorijos nuo šiol – kaip ant delno

Jungtinių Tautų Aplinkos programa (UNEP) savo žvilgsnį nukreipė į interneto platybes: naujuoju tinklalapiu „protectedplanet.net“ siekiama atkreipti turistų dėmesį į mažiau žinomas saugomas Žemės teritorijas ir paskatinti jose apsilankyti. Tokios turistų kelionės, kaip planuojama, galėtų ne tik padidinti žmonių susidomėjimą aktualiomis saugomų teritorijų problemomis, bet ir suteikti jose gyvenančioms vietinėms bendruomenėms pajamų, reikalingų teritorijų išlaikymui.
2010-10-20

Vandens ir ledo gniaužtuose atsidūrė ir saugomų teritorijų inventorius

Ledų sangrūdos ir išsiliejusios upės šį pavasarį jau padarė daug žalos ir saugomų teritorijų įrangai, skirtai lankytojams. Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, šalia upių esantys pažintiniai takai, informaciniai stendai, tilteliai potvynio metu atsidūrė po vandeniu arba tarp ledo lyčių. Dėl tirpstančio sniego smarkiai pakilo Gaujos upės vandens lygis Dieveniškių istoriniame regioniniame parke.

Polaidžio vandenyse skęsta saugomų teritorijų inventorius

Ledų sangrūdos ir išsiliejusios upės  šį pavasarį padarė daug žalos saugomų teritorijų įrangai, skirtai lankytojams.  Šalia upių esantys pažintiniai takai, informaciniai stendai, tilteliai potvynio metu atsidūrė po vandeniu arba tarp ledo lyčių. Dėl tirpstančio sniego smarkiai pakilo Gaujos upės vandens lygis Dieveniškių istoriniame regioniniame parke. Vanduo užliejo Gaujos mokomąjį taką ir jame esančius statinius, lieptus, pavėsines, stendus ir kitą įrangą.
Į viršų