Ledų sangrūdos ir išsiliejusios upės šį pavasarį jau padarė daug žalos ir saugomų teritorijų įrangai, skirtai lankytojams.
Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, šalia upių esantys pažintiniai takai, informaciniai stendai, tilteliai potvynio metu atsidūrė po vandeniu arba tarp ledo lyčių.
Dėl tirpstančio sniego smarkiai pakilo Gaujos upės vandens lygis Dieveniškių istoriniame regioniniame parke. Vanduo užliejo Gaujos mokomąjį taką ir jame esančius statinius, lieptus, pavėsines, stendus ir kitą įrangą. Čia gyvenantys žmonės sako, kad tokio potvynio jie dar nėra matę.
Tauragės rajone esančiame Pagramančio regioniniame parke, Akmenos upėje susidarius ledų sangrūdai, apsemtos sodybos, tilteliai per upę, informacinės sistemos. Vanduo telkšo ir Pagramančio pagrindinėje gatvėje. Vietiniai gyventojai prisimena panašų potvynį, buvusį maždaug prieš keturiasdešimt metų.
Neries regioniniame parke irgi grėsmę kelia kylantis vanduo. Kaip pranešė Neries regioninio parko direktorė Audronė Žičkutė, šiais metais Neries upė kaip niekad pakilusi ties Pugainių ir Šiurmonių kaimais. Upės gniaužtuose jau atsidūrė keletas turistinės infrastruktūros objektų - stendų, pavėsinių, suolelių.
Dubysos regioninio parko vyr. ekologas Vaidas Greičius informavo, kad viena gražiausių Žemaitijos upių Dubysa irgi išėjo iš įprastinių krantų. Žmonės, gyvenantys palei ją nuo seno, atsimena pavasarinius potvynius, kai ledo lytys laužydavo pakrantėje augusius medžius, išnešdavo malūnų užtvankas, apsemdavo tiltus. Dubysa teka giliu, apie 500 metrų platumo slėniu.
Apie pavasarinės vandens stichijos pridarytas bėdas praneša ir kitų nacionalinių bei regioninių parkų direkcijos. Kur įmanoma prieiti, VSTT ir saugomų teritorijų darbuotojai stengiasi gelbėti inventorių, kad nenuneštų upių vanduo.