santa maria
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „santa maria“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „santa maria“.
Kas vakarienei? 5 patiekalų idėjos kiekvieno skoniui
Vis pritrūksta idėjų legvai paruošiamai vakarienei, kuri tiktų net patiems išrankiausiems? Paruošėme jums net penkis receptus, kurie paįvairins kiekvieno valgiaraštį.
„Kino pavasaryje“ – jaunatviškumu spinduliuojantys žymūs veidai
Kovo 21-ąją prasidėsiantis „Kino pavasaris“ pristatė tris kulinarinius filmus: istoriją apie virtuvės vunderkindą Flynną McGarry, pasakojimą iš saulėtosios Ispanijos apie alyvuogių aliejų ir jo someljė bei sparčiai Lietuvoje išpopuliarėjusio japonų patiekalo ramenų kulinarinę kelionę. Programą atidarė bene ryškiausias festivalio kulinarinis filmas „Šefas Flynnas“. Režisierius Cameronas Yatesas fiksuoja jaunojo talento kelią.
Kinija prieš 500 metų sunaikino savo galingiausią pasaulyje laivyną
XV amžiuje Kinijai priklausė didžiausias jūrinis laivynas pasaulyje, kurį sudarė 3500 laivų. (JAV laivynas šiuo metu turi 430), o kai kurie jų buvo penkiskart didesni už laivus tuomet statomus Europoje. Tačiau jau 1525 visas Kinijos laivynas buvo sunaikintas – sudegintas tiesiog uostuose arba paliktas pūti ant kranto.
Ypatingos vestuvės: jaunikis išsirinko nuotaką, kuriai virš 2000 metų
Meksikos Santa Maria del Tule mieste vykstanti neįprasta ceremonija prasideda jaunikaičio krikštamotės namuose. Čia pagal visas tradicijas smilkalų dūmais apvalomas jaunikio vestuvinis kostiumas ir puokštė. Aktorius ir aplinkosaugos aktyvistas perujietis Ricardo Torres netrukus jau 8 kartą iš eilės ves 2000 metų senumo jaunąją – milžinišką kipariso medį. Papuoštas jaunasis su kaimo senoliais, draugais ir šeimos nariais keliauja pas jaunąją. Čia medžiui tradiciškai pasiūloma vandens ir maisto.
„Kulinariniai filmai“ pristatyme – garsūs svečiai ir atskleisti laimės ingredientai
Antradienio vakarą didžiausiems „Kino pavasario“ gurmanams buvo pristatyta programa „Kulinariniai filmai“. Šiemet ją sudaro trys dokumentinės juostos apie neeilines, itin drąsias ir ryžtingas asmenybes, keičiančias ne tik maisto, bet ir vyno kultūrą. Programą atidarė istorija „Natūralus pasipriešinimas“, pasakojanti apie taisykles laužančius ekologinės ir biodinaminės vynininkystės asus – keturis vyndarius iš Italijos.
Archeologai mano radę Kolumbo laivo „Santa Maria“ liekanas
Praėjus daugiau nei 520 metų nuo to laiko, kai formalaus Amerikos atradėjo Kristupo Kolumbo laivas „Santa Maria“, kuris kartu su dviem karavelėmis „Pinta“ ir „Nina“ 1492 m. spalio 12 d. pasiekė nežinomo žemyno krantus, archeologai paskelbė jūroje prie Haičio krantų aptikę galimas Kolumbo flagmano liekanas. „Santa Maria“ nuskendo per 1942 m. Kalėdas: audros metu ji užplaukė ant rifų šiaurinėje dabartinio Haičio pakrantėje.
Dieną be dietų Lietuvoje išrinkta pirmoji prieskonių karalienė
Vakar, Tarptautinės dienos be dietų vakarą, išrinkta pirmoji Lietuvoje Prieskonių karalienė. Dėl šio titulo „Santa Maria“ inicijuotame konkurse rungėsi trys kulinarijos entuziastės, pakeliui į finalą įveikusios 50 konkurso dalyvių. Finalisčių pasirodymą ir jų pagamintą vakarienę vertino virtuvės virtuozai Deivydas Praspaliauskas ir Tomas Rimydis, kulinarinių knygų vertėja, maisto tinklaraščio autorė Eglė Mačerauskienė ir „Santa Maria“ prieskonių ekspertas Artūras Braslauskas.
„Keturios kuprinės“: sekam inkų keliais – Cusco ir Machupicchu
Atsigavę po Misti pamojavom didžiąjam vulkanui tikėdamiesi daugiau nesusitikti ir išvažiavom link Kusko miesto vartų į Peru simbolį – inkų miestą Machupicchiu.
Kusko – aplinka, žmonės, nuotaikos
Kusko - visai jaukus akmeninis miestas, grįstom siaurom gatvėm, okupuotom visų tautybių turistų ir juos viliojančių prekeivių.
Pasiklydę Florencijoje arba, ką veikti šiame mieste, įspūdžiai ir patarimai
Būnant Toskanoje neužsukti į jos sostinę – Florenciją – būtų tikra nuodėmė, rašoma kelionių tinklalapyje Makalius.lt. Taip nusprendėme ir mes, prisiklausę apie šiame mieste žmones ištinkantį Stendalio sindromą – keistą būseną, pasireikšiančia silpnumu kojose, galvos sukimusi ar net alpimu nuo per trumpą laiką pamatytų daugybės meno šedevrų.
36 valandos Romoje
Roma vadinama amžinuoju miestu. Galbūt todėl, kad norint apžiūrėti ją visą gali prireikti amžinybės, spėja „The New York Times“.
Turint mažiau nei dvi dienas pamatyti visas svarbiausias miesto vietas yra sudėtinga. Ypač jei tos dienos yra savaitgalis ir per jį į Romą atskrido tūkstančiai tokių poros dienų poilsiautojų. Norint išvengti spūsčių ir nereikalingo stovėjimo eilėse kai kuriuos miesto objektus verta aplankyti naktį, kai šie būna ne mažiau įspūdingi nei dieną.
REKLAMA
REKLAMA
Virginija Ryliškytė: Sicilija: gidas keliaujantiems po salą (II d.)
Sicilija tarsi magnetas traukia turistus. Ši sala – autonominis Italijos regionas su 5 milijonais gyventojų, skalaujama Viduržemio, Tirėnų ir Jonijos jūrų, yra visos Vakarų civilizacijos lopšys.
(I-mąją pasakojimo dalį skaitykite čia.)
Apie turtingą salos praeitį byloja graikų, romėnų, musulmonų, maurų bei ispanų kultūros pėdsakai, iki šių dienų išsilaikę nesuskaičiuojamuose meno ir architektūros kūriniuose.
Virginija Ryliškytė: Sicilija: gidas keliaujantiems po salą (I d.)
Sicilija, autonominis Italijos regionas su 5 milijonais gyventojų, skalaujama Viduržemio, Tirėnų ir Jonijos jūrų, yra visos Vakarų civilizacijos lopšys.
Apie turtingą salos praeitį byloja graikų, romėnų, musulmonų, maurų bei ispanų kultūros pėdsakai, iki šių dienų išsilaikę nesuskaičiuojamuose meno ir architektūros kūriniuose.
Romos bažnyčiose neleidžiama filmuoti „Angelų ir demonų“
Italijos Katalikų Bažnyčia atsisakė leisti Romos bažnyčiose filmuoti naują filmą pagal Dano Browno romaną, nes šio autoriaus knyga „Da Vinčio kodas“ (The Da Vinci Code) ir jos ekranizacija papiktino Vatikaną.
„Angelai ir demonai“ (Angels and Demons), kuriame vaidina Tomas Hanksas ir Ewanas McGregoras yra to bestselerio priešistorė, kurios veiksmas daugiausia vyksta Romoje ir Vatikane.
Jonas Mekas: Atsitiktinumai ir klaidos – labai svarbu
Šiais metais 51-osios Venecijos bienalės Lietuvos paviljone pristatoma Jono Meko kūryba. Projektas „Mažų ir asmeniškų dalykų svarba didžiųjų užmojų laikais“ – Niujorke gyvenančio kino režisieriaus, rašytojo, kino kritiko ir kuratoriaus, Amerikos nepriklausomo kino įkvėpėjo, skatintojo bei “Anthology Film Archives” įkūrėjo Jono Meko išsami paroda, kurios vienas iš komisarų – Liutauras Pšibilskis.
Parodos turinys – video instaliacijos ir filmų peržiūros, speciali filmų apie Joną Meką programa.
Prašmatnūs atostogų stogai
Apie viešbučio kambarius paprastai galvojama dvejopai. Vieni mano, kad kambario dydis ir patogumas nesvarbu, nes atostogaujant vis tiek jame praleidžiama mažiausiai laiko. Kiti įsitikinę, kad viešbučio kambarys turėtų būti tinkama atostogų uvertiūra ir neatskiriama dalis.