Rytų Azijoje
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Rytų Azijoje“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Rytų Azijoje“.
Dar vienas invazinis gyvūnas – Lietuvoje: kalti neatsakingi žmonės
Dėl klimato kaitos mūsų šalyje atsiranda įvairiausių mūsų gamtai nebūdingų gyvūnų bei augalų. Tačiau, kartais gyvūnai mūsų šalyje atsiduria ne dėl besikeičiančio klimato, o neatsakingų žmonių. Pasak Almanto Kulbio, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjo, klimato kaita yra ilgalaikis procesas, dėl jo gali Lietuvoje gali atrasti invazinių rūšių, tačiau, kartais prie to prisideda ir neatsakingi žmonės.
Sinoptikai atskleidė, koks bus rugsėjis – turėsime, kuo pasidžiaugti
Vasara palieka mus užleisdama vietą rudeniui. Sinoptikai praneša, kad gražių ir saulėtų orų mums netrūks. Krituliai taip pat nevargins. „Pagal dabartines tendencijas numatoma, kad rugsėjis bus apie laipsniu arba pusantro šiltesnis už normą. Ypatingai šiltas bus pirmasis rugsėjo dešimtadienis, ta vasara dar šiek tiek prasitęs.
Pasaulis stebi su siaubu: gresia degančio tanklaivio sprogimas
Prie Kinijos krantų degančiam Irano tanklaiviui gresia pavojus sprogti arba nuskęsti, pirmadienį nurodė pareigūnai. Pranešime taip pat sakoma, jog praėjus 36 valandoms po laivo užsiliepsnojimo nėra jokių požymių, kad kokie nors jo įgulos nariai būtų išgyvenę. Didžiulis gaisras 136 tūkst. t naftos kondensato gabenusiame laive tebesiaučia, iš laivo ir nuo vandens aplink kyla tiršti juodi dūmai.
Trečiojo pasaulinio karo pradžia: 5 karščiausi pasaulio taškai ekspertų akimis
Ar gali 2018-aisiais prasidėti Trečiasis pasaulinis karas? Švedų leidinys „Aftonbladet“ pateikė penkis židinius, kuriuose, anot Isako Svenssono, Upsalos tarptautinių tyrimų ir konfliktų profesoriaus, „egzistuoja padidinta rizika“. JAV respublikonų senatorius Bobas Corkeris perspėjo, kad Donaldas Trumpas gali privesti JAV prie „kelio į Trečiąjį pasaulinį karą“. Yra rizika, kad šis teiginys nėra jau toks ir klaidingas. Pasak I. Svenssono, trys faktoriai labiau už kitus užkerta kelią karui.
Vos nutūpęs ir užsidegęs JAV karinis sraigtasparnis sukėlė ant kojų japonus
Japonijos Okinavos saloje esančiame tuščiame lauke trečiadienį nusileidęs užsidegė amerikiečių karinis sraigtasparnis; apie nukentėjusiuosius pranešimų nėra, pranešė Japonijos gynybos ministras.
Kaip Europai pavyko užkariauti pasaulį
Nors XV a. Europa buvo besivystančia šalimi, jis užkariavo visą pasaulį. To priežastis – „parako gamybos technologija“, leidinyje „Die Welt“ tikina ekonomistas Philipas Hoffmanas. Atsakymų į klausimą, kodėl būtent nedidelis, uolomis išvagotas pusiasalis vakarinėje Eurazijos pusėje, pavadinimu Europa, 1900-aisiais metais valdė keturis penktadalius žemių, yra pripildytos bibliotekos.
Atskleidė didesnę grėsmę, negu tik JAV karas su Šiaurės Korėja
Šiaurės Korėja eilinį sykį įvykdė branduolinio ginklo bandymus, o JAV dabar jau garsiai svarsto apie savo pačių branduolinę ginkluotę. Jungtinėse Tautose yra numatytas Saugumo Tarybos susitikimas. „Tarp šio konflikto frontų atsidūrė Kinija – JAV priešininkė, kaimynė ir vienintelė KLDR sąjungininkė“, – rašoma šveicarų „Tagesanzeiger“. Kinija, kaip ir JAV, pasisako prieš Šiaurės Korėjos branduolinę programą.
Pasaulis bejėgis prieš tironą mažylį Kimą?
Po šiais metais Šiaurės Korėjos įvykdytų 14-os raketų bandymų sukelto chaoso ypatingo dėmesio sulaukė paskutinysis raketos paleidimas virš Hokaido salos: Japonija įkliuvo į santykių tarp Pchenjano ir Vašingtono eskalacijos spąstus. Ekspertai pažymi visiškai Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno abejingumą tiek Donaldo Trumpo „saldainiams ir botagui“, tiek JT Saugumo Tarybos pagrūmojimams.
JAV ir Rusija ruošiasi Armagedonui
„Plutonio utilizavimas“ – sudėtinga sąvoka, sausas techninis terminas. „Užtektų man leptelėti ją kokteilių vakarėlyje ir pašnekovas suskubs pasišalinti pasipildyti savo taurės,“ – „Foreign Policy“ pripažįsta masinių ginklų neplatinimo režimo paisymo programos Rytų Azijoje direktorius Jeffrey Lewisas. Tačiau iš plutonio yra gaminamos bombos, tęsia jis. Po Šaltojo karo JAV ir Rusija susitarė atsikratyti tonų plutonio, kad jo nebūtų galima vėl patalpinti į bombas.
Esate alergiškas riešutams? Turite tai išgirsti
Kiekvienas mūsų tikrai esame girdėję ar net patys susidūrę su alergija vienam ar kitam maisto produktui. O štai Oksfordo universiteto mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė labai įdomų faktą - tam tikrų maisto produktų sukeliamos alerginės reakcijos tikimybė priklauso ir nuo apdorojimo būdo. Mokslininkai, tirdami žemės riešutus, padarė išvadą, kad neapdoroti žemės riešutai alergijos praktiškai nesukelia, o nedideliais kiekiais vartojamos kasdienės porcijos gali netgi padidinti atsparumą jai.
REKLAMA
REKLAMA
Edwardas Lucasas pataria Europai: pradėkite ruoštis Trumpo prezidentavimui
Pasiruoškite postatlantinei Europai. Kaip prognozuoja lošimų agentūros, Donaldo Trumpo tikimybė laimėti lenktynes dėl Amerikos prezidento posto – 30 procentų. Ar jis blogesnis negu Hillary Clinton – nuspręs amerikiečiai. Tačiau Amerikos sąjungininkų pasirinkimas aiškus. Ponas Trumpas žada didžiausius potencialius pokyčius jų saugumą užtikrinančios šalies užsienio politikoje per kelis pastaruosius dešimtmečius. Toms šalims reikia pradėti planuoti jau dabar. Pono Trumpo nedomina senos taisyklės.
Pasaulyje stiprėja konkurencija dėl talentų
Geriausių vokiečių mokslininkų, tokių kaip Wernheris von Braunas, perkėlimas į JAV po Antrojo pasaulinio karo padėjo Amerikai išvystyti branduolines bei kosmines technologijas ir užsitarnauti supervalstybės titulą. Nuo to laiko pasaulinė konkurencija dėl talentų tik stiprėja. Į šias varžybas jau įsitraukė ne tik pirmaujančios Vakarų valstybės, bet ir naujos kylančios ekonomikos, tokios kaip Singapūras, Panama ar Kataras.
Zikos viruso padariniai: 19-metis negali išreikšti emocijų, bet mama jaučia meilę
Devyniolikmečio Daryle‘o Koltay gyvenimas yra sunkesnis nei jo bendraamžių. Jis negali išreikšti emocijų, sunkiai išlaiko pusiausvyrą, nesiorientuoja, negali apsirengti, skaityti, rašyti ir turi būti stebimas kiekvieną minutę. Tai sukėlė retas sutrikimas – mikrocefalija, kuris lemia, jog vaikai gimsta su mažesnis galvomis, todėl pažeidžiamos smegenys. JAV gyvenanti šeima žinojo apie Daryle‘o kondiciją, kuri iki šiol nėra išgydoma.
„Stratfor“ prognozė 2015–2025 metams
Tarptautinių santykių ekspertai tikriausiai labai mėgsta elitinę JAV analitinę įstaigą „Stratfor“, nes jos publikuojami dokumentai visada išsiskiria nestandartiniu, iš dalies net provokuojančiu požiūriu į globalią politiką ir todėl verti ypatingo dėmesio. 2015–2025 metų pasaulio raidos tendencijų prognozė – ne išimtis.
Baracko Obamos kreipimasis – „šlubuojančios anties“ realybė
JAV prezidentas kreipėsi į tautą Kongrese (video; tekstas). Paliekant nuošalyje vidines Amerikos aktualijas (šiuo atveju B. Obama turėjo teisę pasigirti tam tikrais laimėjimais), galima pažymėti, kad tarptautinėje arenoje ji išgyvena ne pačius geriausius laikus, ir šiame kontekste prezidento kalba atrodė gana silpnai (užsienio politikai jis skyrė palyginti nedaug laiko, ir tai veda prie minties, kad pasigirti ypatingai nėra kuo). Tai buvo tikras „šlubuojančios anties“ kreipimasis.
Pasaulis keičiasi: Japonija įteisins „kolektyvinę savigyną“
Japonijos vyriausybė antradienį paskelbs turinti teisę siųsti savo karius į kovos veiksmus, net jeigu šalis nėra tiesiogiai atakuojama, o šis žingsnis bus reikšmingiausia transformacija šalies karinėje politikoje nuo jos pacifistinės konstitucijos priėmimo.
Aktinidija – ne tik puošmena
Nekaprizingos, nereiklios, bet gražios ir gardžias uogas brandinančios – kaip tik tokios yra aktinidijos. Jos vis drąsiau skinasi kelią į lietuvių sodus ir kiemus.
Aktinidijos tėvynė – Rytų Azija. Daugiametis vijoklis sumedėjusiu stiebu, Lietuvoje pradėtas auginti prieš šimtą metų, tampa vis populiaresne sodų ir parkų puošmena. Aktinidijos tinka pavėsinėms, sienoms, tvoroms apželdinti.