rūkaliai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rūkaliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rūkaliai“.
Aiškėja, kaip įspės apie draudimą rūkyti balkonuose ir kokios grėstų baudos
Išeiti į savo buto balkoną ir ten užsitraukti cigaretę greitai taps ne taip jau įprasta. Seimas vieningai ruošiasi patvirtinti įstatymų pataisas, kurios uždraus rūkymą balkonuose, jei nors vienam name gyvenančiam kaimynui cigarečių kvapas nepatiks. Negana to, Seime sėkmingai kelią skinasi dar vienas draudimas. Parduotuvių vitrinose gretai bus nebegalima eksponuoti tabako gaminių.
Seimas rūkaliams ruošia pluoštą naujovių.
Gydytojas kirto rūkaliams – jie turi psichinių problemų
Inovacijos šalyje prigyja ne visuomet. Vienoms jų žalia šviesa uždegama greitai ir paprastai, o kitoms tenka ilgai skintis kelią į dienos šviesą. Ypač dažnai su tuo susiduria naujovės sveikatos srityje. Vienas inovacijas sunkiai priima žmonės, kitoms, net ir žmonių priimamoms lengvai, priešinasi valstybė.
Jeigu į finansines inovacijas šalyje žiūrima palankiau, sveikatos srityje nauji būdai gerinti savo savijautą dažniausiai yra kritikuojami.
Gydytoja perspėja: šis kosulys išduoda apie vėžį
Atėjus šaltajam metų laikotarpiui vis didesnį nerimą kelia gripo virusas. Galimos įvairios komplikacijos, sloga, kosulys, varginantis gydymas bei kiti gripo keliami sunkumai. Tačiau jei gripui arba peršalimui pasibaigus jus vis dar kankina kosulys, nenumokite ranką, nes organizmas perspėja apie rimtus sveikatos sutrikimus. Bendrosios praktikos gydytoja Aušra Zaleskienė patarė stebėti organizmo siunčiamus ženklus, nes ir paprastas kosulys gali reikšti rimtas sveikatos problemas.
Sukritikavo populiarią priemonę dantims balinti: darote neatleistiną klaidą
Norint išlaikyti gražią šypseną, reikia įdėti pastangų. Kiek kartų esame girdėję, kas kenkia dantų spalvai: kava, arbata, rūkymas. Specialistai atskleidžia, kas konkrečiai nulemia dantų patamsėjimą. Tabako dūmuose yra dvi medžiagos, dėl kurių dantys pakeičia spalvą. Nors nikotinas iš tiesų yra bespalvis, tačiau susijungęs su deguonies molekulėmis, tampa gelsvas.
Pagaliau pasakė, kodėl vis dėlto žmonės rūko: patiks ne visiems
Nuo nekaltos cigaretės prasidėjęs žalingas įprotis neretai žiniasklaidoje vaizduojamas kaip tiesus kelias į kapines, vis dėlto rūkalių nuo cigaretės neatgraso nei baisūs vaizdai ant cigarečių pakelių, nei specialistų perspėjimai, kuo tai gali baigtis. Nors visi sutinka, kad tabako rūkymas yra žalingas, mesti rūkyti dažnai sutrukdo mąstymo klaidos - su rūkymu susiję įsitikinimai ir mintys.
Rūkalius už aplinkos teršimą siūloma bausti brangesnėmis cigaretėmis
Siekdama mažinti taršą nuorūkomis, Aplinkos ministerija siūlo papildomai apmokestinti cigarečių ir kitos tabako produkcijos gamintojus ir importuotojus. Siūloma, kad 1 gramas tabako būtų apmokestintas 1 centu, tad pakelis rūkalų pabrangtų maždaug 20 centų. Ministerijos parengtame mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimo projekte nurodoma, kad Lietuvoje per metus į aplinką išmetama apie 2,9 mlrd., arba 1-1,5 tūkst.
Vilniuje šiemet nubausta 600 taisykles pažeidusių rūkalių
Šiemet Vilniuje nuo metų pradžios už rūkymą draudžiamoje vietoje nubaustas 601 žmogus. Pernai per visus metus administracinės teisės pažeidimo protokolai dėl rūkymo neleistinose vietose surašyti 85 asmenims. Daugiausia rūkančių asmenų – net 530 – nubausta Vinco Kudirkos aikštėje ir Bernardinų sodo teritorijoje. Dar 43 asmenys gavo baudas už rūkymą viešojo transporto laukimo paviljonuose.
Rūkymas prie vairo žudo?
Rūkaliams tampa vis sunkiau rasti ramią vietelę, kur jie gali mėgautis šiuo įpročiu, viena iš tokių privačių erdvių yra jų automobiliai, kuriuose iš esmės savininkai gali daryti ką tik nori. Bent jau kol kas.
Vietų, kur rūkantieji galės užtraukti cigaretės dūmą, dar sumažės
Rūkaliai sumanę užsitraukti dūmą viešojo transporto stotelėse, Vinco Kudirkos aikštėje ar Bernardinų sode, – įspėjami arba baudžiami nuo 20 iki 50 litų bauda nuo šių metų sausio 1 d. Taip pat buvo kalbėta, kad norima uždrausti rūkyti daugiabučių laiptinėse ir balkonuose. „Remiantis Tabako kontrolės įstatymu, (3 punktas) rūkyti draudžiama bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru.
Rūkaliams teks mesti cigaretes
Rūta JANKUVIENĖ Šiaulių miesto taryba vakar uždraudė rūkyti visose svarbiausiose miesto viešosiose erdvėse. Tarp jų – Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare, kur pilna lauko kavinių. Bulvaro verslininkai sako neteksiantys dalies klientų. Bausti galima po savaitės Uždrausta rūkyti Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare, Dainų pėsčiųjų take, miesto parkuose ir skveruose, viešojo transporto autobusų ir taksi stotelėse, viešose prekybos vietose, kapinėse ir per masinius renginius.
REKLAMA
REKLAMA
Rūkalių kaimynystė nepageidaujama
Šiauliuose treji metai uždrausta rūkyti Prisikėlimo aikštėje, skvere prie Savivaldybės, Beržynėlio parke, tačiau šiauliečiai cigaretės dūmų nenorėtų uostyti autobusų stotelėse, vasaros kavinėse ir kitose gausiai lankomose vietose. Politikams bus teikiamas siūlymas kurti daugiau nerūkymo zonų. Siekiama plėsti nerūkymo zonas Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras su Bendruomenės sveikatos taryba pernai teikė siūlymą Savivaldybės tarybai plėsti nerūkymo zonas.
Dėl rūkalių greitieji traukiniai rizikuoja susidurti vienas su kitu
Greitieji kinų traukiniai dėl rūkalių priversti vėluoti ir neišnaudoti savo greičio potencialo. Kaip praneša newsru.ru, dėl paslapčiomis tualetuose rūkančių keleivių traukinyje suveikia apsaugos sistema, fiksuojanti salone dūmus, todėl greitasis traukinys ima stoti.
„Barcelonos“ futbolininkai kvies rūkalius mesti žalingą įprotį
Gruodžio 1 d., prasidedant išskirtinei visuomenės sveikatos programai, rūkaliai visoje Europoje galės mesti rūkyti su „Barça“, teigiama pranešime spaudai. Ši kampanija, bendra Europos Komisijos ir futbolo klubo „Barcelona“ iniciatyva, pasitelkia unikalų, mokslu pagrįstą būdą, skirtą padėti mylintiems gyvenimą, futbolą ir „Barça“ visam laikui mesti rūkyti.
Rūkaliai praleidžia daugiau darbo dienų
Didžiosios Britanijos Notingemo universiteto tyrėjai nustatė, kad rūkantieji per metus praleidžia 2-3 darbo dienomis daugiau nei nerūkantieji ir dėl to vien Jungtinės Karalystės ekonomika pernai neteko 1,4 milijardo svarų.
Žurnale „Addiction“ skelbiama ataskaita remiasi 29 skirtingais tyrimais, kurie nuo 1960 iki 2011 metų buvo atlikti Europoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje, JAV bei Japonijoje. Iš viso buvo apklausta daugiau nei 71 tūkst. viešojo ir privataus sektoriaus darbuotojų.
Bulgarijoje uždrausta rūkyti viešosiose vietose
Bulgarija apribojo rūkymą viešose patalpose. Įstatymo leidėjai taip siekia pakeisti savo piliečių įpročius, kurie laikomai vienais didžiausių rūkalių Europoje.
Pasaulio Sveikatos organizacijos duomenimis, daugiau nei keturiasdešimt procentų Bulgarijos piliečių rūko, o vienam gyventojui per metus tenka beveik pustrečio tūkstančio cigarečių. Šalis pagal šį kriterijų užima ketvirtą vietą pasaulyje – prastesnė padėtis tik Ukrainoje, Slovėnijoje ir Graikijoje.
Rūkaliai žudo ne tik save
Plintantis tabako vartojimas tampa vis didesne sveikatos problema. Šiaulių uberkuliozės ir plaučių ligų ligoninės direktorius gydytojas radiologas Algirdas Gauronskis sako, kad ir su paskutine cigarete pavojus sveikatai neišnyks: „Seniems rūkaliams prireiks iki 15 metų, kad jų nualintas organizmas atsigautų“.
Epidemija siaučia
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, rūko apie 1,1 milijardo pasaulio gyve...
Britai cigaretes pardavinės „iš po prekystalio“
Šiomis dienomis Anglijoje įsigali nauja tabako gaminių pardavimo didžiuosiuose prekybos centruose tvarka, tikintis, kad suveiks logika „kai nemato, tai neskauda“.
Didžiosiose Anglijos parduotuvėse ir prekybos centruose tabako gaminiai nuo šiol nebebus demonstruojami akivaizdžiai, jų nebebus ant prekystalių, vitrinose ar lentynose - visi jie bus kažkur, kur pasiekia tik prekybininko ranka klientui pageidaujant.
Anglijoje uždrausti cigarečių automatai
Anglijoje užrausta pardavinėti tabaką prekių automatuose, o tie, kurie nepaklus įstatymui, gali užsitraukti 2 tūkst. 500 svarų sterlingų baudą, rašo BBC.
Sveikatos apsaugos departamentas sako, kad toks draudimas priimtas norint užkirsti kelią cigarečių pardavinėjimą nepilnamečiams ir palaikyti suaugusius, kurie bando mesti rūkyti.
Numatoma, kad likusios Jungtinės Karalystės šalys panašų draudimą įsives kitais metais.
Jauni uostamiesčio rūkaliai turės nešiotis pasą
Klaipėdoje ketinama įteisinti 18 metų nesulaukusiems rūkaliams adresuotą draudimą rūkyti viešose vietose: šitoks formalumas, politikų nuomone, sudarys pagrindą aktyviau ugdyti ir drausminti jaunimą – taip pat ir skirti baudas, rašo VE.lt.
Sprendimo projektą pristačiusio Klaipėdos tarybos Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto pirmininko Sauliaus Budino įsitikinimu, uostamiesčiui seniai laikas pasekti Vilniaus, Neringos, Šilutės ir kitų šalies miestų, jau įdiegusių tokį draudimą, pavyzdžiu.
Nepilnamečiams uždrausta rūkyti viešose vietose
Trečiadienį sostinės taryba priėmė sprendimą, draudžiantį nepilnamečiams rūkyti miesto viešosiose vietose, todėl nuo šiol bus baudžiami rūkalus nepilnamečiams pardavę prekybininkai ir patys rūkantieji.
Rūkantys nepilnamečiai arba jų tėvai bus baudžiami įspėjimais arba piniginėmis baudomis. Surinktos lėšos bus skiriamos jaunimo švietimo bei ugdymo programoms.
Prieš tokį savivaldybės tarybos sprendimą pasisakė Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Jurgis Jurkevičius.
Naujas būdas mesti rūkyti
„Nikodiku" (Nic-o-dick) pavadintas naujas išradimas padės rūkaliams atsikratyti šio žalingo įpročio. Tai naujoviškas nikotino bado padedantis išvengti įrenginys, pasižymintis labai stipriu stabdomuoju psichologiniu poveikiu.
Belfasto oro uostas ima mokestį iš rūkalių
Norėtum surūkyti paskutinę cigaretę prieš skrydį? Belfasto tarptautiniame oro uoste už tai reikės susimokėti. Šiame oro uoste rūkantieji turi susimokėti 1 svarą sterlingų už galimybę parūkyti specialiai tam įrengtoje vietoje. Manoma, kad Belfasto oro uostas yra pirmasis Jungtinėje Karalystėje imantis mokestį už parūkymą, informuoja BBC naujienų tarnyba.
Dūmo mėgėjai oro uoste turi į specialų aparatą įmesti monetą, kad atsidarytų durys į rūkymo patalpą.
Svajonių šalys rūkaliams
Daugelyje šalių smarkiai apribojus rūkymą viešose vietose, rūkaliams apkarto ne tik gyvenimas bet ir kelionės. Kurgi vykti tiems, kurie be cigaretės neįsivaizduoja nei dienos?
Andora
Tikėtina gyvenimo trukmė Andoroje – viena ilgiausių pasaulyje, kas tikrai stebina žinant tai, kiek rūko šios šalies gyventojai. Čia cigaretę užsidegti galima ne tik gatvėje, bet ir kavinėse bei baruose.
Dūmai prakiurdo rūkalių plaučius
Dažnai dusulio kankinami žmonės laiku nesikreipia į gydytoją, o prasidedančios ligos požymius suvokia kaip natūralų senėjimo procesą. Tačiau viskas gali būti kur kas pavojingiau.
Lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) – progresuojančia kvėpavimo takų liga, kai dėl sutrikusių bronchų pralaidumo įkvepiama mažiau oro ir pasidaro sunkiau kvėpuoti – Lietuvoje serga apie 3 proc. gyventojų. Tačiau tai tik ofi cia li statistika, iš tikrųjų sergančiųjų yra kur kas daugiau.
Dūmai prakiurdo rūkalių plaučius
Dažnai dusulio kankinami žmonės laiku nesikreipia į gydytoją, o prasidedančios ligos požymius suvokia kaip natūralų senėjimo procesą. Tačiau viskas gali būti kur kas pavojingiau.
Lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) – progresuojančia kvėpavimo takų liga, kai dėl sutrikusių bronchų pralaidumo įkvepiama mažiau oro ir pasidaro sunkiau kvėpuoti – Lietuvoje serga apie 3 proc. gyventojų. Tačiau tai tik ofi cia li statistika, iš tikrųjų sergančiųjų yra kur kas daugiau.