„Remiantis Tabako kontrolės įstatymu, (3 punktas) rūkyti draudžiama bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru. Į bendrojo naudojimo patalpas patenka ir bendros laiptinės ir balkonai, kuriais naudojasi gyventojai bendrai“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos sekretorius Miroslavas Monkevičius.
Pasidomėjus, kur dar planuojama uždrausti rūkyti, M. Monkevičius sakė, kad Savivaldybių tarybos turi teisę uždrausti rūkyti viešose (parkuose, skveruose ir kt.) ir kitose jų valdymo kompetencijai priklausančiose vietose.
„Planų uždrausti rūkyti visame Gedimino prospekte kol kas nėra“, – teigė M. Monkevičius.
Rūkyti galima ten, kur nekenkiate aplinkiniams
Daugelis kalbintų sostinės gyventojų sakė pritariantys rūkymo draudimui ne tik viešose vietose, bet ir bendro naudojimo patalpose.
„Aš pati esu rūkanti, tačiau labai džiaugiausi, kai buvo priimtas įstatymas, draudžiantis rūkyti kavinėse ir baruose. Taip pat džiaugiuosi ir tuo, jog negalima rūkyti Vinco Kudirkos aikštėje bei Bernardinų soduose. Aš, pavyzdžiui, nematau jokios estetikos, kai aplink suoliukus ar ant takelių žmonės primėto nuorūkų. Pati irgi nerūkau prie nerūkančiųjų. Mano galva, jei aš turiu blogą įprotį, tai visai nereiškia, kad dėl jo kentėti turi aplinkiniai. Čia panašiai, kaip su triukšmu. Per didelis jo kiekis man tampo nervus ir man nepatinka, kai autobuse atsisėda jaunimėlis ir visu garsu paleidžia kokią muziką, kurios klausyti aš nenoriu. Mane tai erzina. Esu tikra, kad taip pat nerūkančiuosius erzina šalia rūkantys žmonės. Juk jie tai nenori rūkyti. Taip pat ir su laiptinėmis. Tai uždara bendro naudojimo patalpa, kuri nesivėdina greitai. Aš nenoriu išėjusi iš buto užuosti cigarečių dūmų kvapą. Įsivaizduoju, kaip nemalonu tai turėtų būti nerūkančiajam“, – sakė vilnietė Akvilė.