raudonis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „raudonis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „raudonis“.
Nuo veido nedingsta raudonis? Gydytoja siunčia įspėjimą
Kiekvienais metais balandžio mėnesis yra skirtas atkreipti dėmesį į raustančią veido odą, už kurios gali slėptis lėtinis ir besikartojantis odos uždegimas. Kas yra rožinė, kas lemia jos atsiradimą ir kaip ją gydyti naujienų portalui tv3.lt pasakoja gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė.
Rožinė arba rozacėja yra lėtinis besikartojantis kapiliarų uždegimas. Jeigu aknė ar spuoguotumas siejamas su paauglyste, tai rožinė būdinga vyresniems nei 25-erių metų žmonėms.
10 mitybos patarimų esant veido raudoniui
1. Venkite aštraus maisto, užkandžių, gėrimų, kuriuos vartojant įkaista skruostai. 2. Neigiamą įtaką raustančiai odai turi pomėgis valgyti karštą maistą, ilgas buvimas palinkus virš karštos sriubos lėkštės ar arbatos puodelio, todėl luktelėkite kelias minutes kol maistas ar gėrimai kiek atvės. 3. Išgerkite 1,5–2 litrus (ar 6–8 stiklines) vandens. Nesirinkite saldžių gėrimų ar itin šalto vandens.
Lietuvių pamėgtoje šalyje plinta labai užkrečiama liga: prasideda staigiai
Skarlatina – tai labai užkrečiama bakterinė infekcija, dėl kurios atsiranda rausvai raudonas bėrimas. Tėvai raginami patikrinti vaikus, kadangi Didžiojoje Britanijoje labai padaugėjo užsikrėtimo atvejų, rašoma dailystar.co.uk. Skarlatina dažniausiai suserga vaikai nuo dviejų iki aštuonerių metų. Vis dėlto šia bakterine infekcija užsikrėsti gali ir bet kokio amžiaus suaugusieji. Ši liga buvo labai paplitusi devynioliktame amžiuje ir laikoma mirtina.
Rausta skruostai? Pasitikrinkite, ar jie nepraneša apie rimtą ligą
Nedingstantis veido raudonis, išsiplėtusių kapiliarų tinklas, bėrimai ir pūlinukai – visa tai vienos nemaloniausių odos ligų ženklai. Rožinė – lėtinė uždegiminė odos liga, kurios pirmuosius simptomus nesunku supainioti su akne ar paprastu odos jautrumu. Su šia odos liga tenka gyventi ir 36 metų vilnietei Irmai. Prieš penkerius metus jos veidą vis dažniau pradėjo „puošti“ raudonis.
Veido raudonis ir išryškėjusios kraujagyslės: ką daryti?
Daugelį moterų į neviltį varo veido raudonis ir smulkių kraujagyslių tinklelis, dažniausiai išryškėjantis ant skruostų, nosies. Tai – kuperozė, liaudyje žinonoma kaip „rožinė“. Ji Lietuvoje atsiranda beveik kas antrai keturiasdešimtmetei moteriai. Išsiplėtusios kraujagyslės nesukelia rimtų sveikatos sutrikimų, tačiau dažnam neigiamai veikia išvaizdą, nuotaiką bei gyvenimo kokybę. Be to, nesiimant jokių priemonių, kraujagyslės gali plėstis dar labiau.
Nuolat raustantys žandai – rimtos ligos pranašas
Mūsų močiutės žandus ryškindavo burokėlių sultimis, tačiau šiandien gerokai įraudęs veidas retai laikomas žavingu. Ne visi žino, kad negydomi išsiplėtę kapiliarai gali gerokai sudarkyti odą. Sergant kuperoze, liaudiškai vadinama rožine, net ir mažiausias temperatūros svyravimas iškart pasimato žmogaus veide – žandus išmuša raudonis. Jis paprastai dingsta, vos tik žmogus pakeičia aplinką.