radioaktyvumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „radioaktyvumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „radioaktyvumas“.
Kodėl žmonės po branduolinių avarijų sodina saulėgrąžas?
Buvo ankstyva 2011 metų kovo 11 dienos popietė, kai nelaimė smogė Japonijos rytinei pakrantei.
Katastrofiško galingumo 9 balų žemės drebėjimas, kurį sekė didžiulis cunamis, užliejęs Mijagio ir Hirošimos rajonus bei po savęs palikęs dešimtis tūkstančių žuvusių. Tada, tarsi pražūtingas finalas, Fukušimos Daiichi atominė elektrinė Okumoje patyrė keletą sprogimų ir į aplinką išskyrė nuodingas ir radioaktyvias atliekas.
Černobylyje užsimezgė gyvybė: auga ant griūvančių reaktoriaus sienų
Žemėje beveik nėra nė vienos vietos, kur egzistuojantys organizmai nesugebėtų išgyventi. Kaip yra sakęs išmintingas žmogus, „gyvenimas randa savo kelią“. Netgi griūvančio Černobylio branduolinio reaktoriaus sienos, vis dar skleidžiančios radiaciją, nusėtos augančiais grybais.
Kaune pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis: vyras ligoninėje
Kauno garaže pažeidus konteinerį su radioaktyviomis medžiagomis, jo savininkas nuvežtas į ligoninę apžiūrai, pirmadienį pranešė policija. Incidentas įvyko sekmadienį popiet Islandijos plente. Pažeidus konteinerį, į vietą atvyko radiacinės saugos specialistai. Jie nustatė, kad garažo rūsio patalpoje spinduliuotė normą viršija penkis kartus, tačiau aplink garažą aplinka neužteršta. Garažo savininkas gimęs 1953 metais. Policija aiškinasi tikslias įvykio aplinkybes.
Praneša apie Černobylio jėgainės zonoje užfiksuotą radioaktyvumą
Keturiuose kontroliniuose punktuose Černobylio jėgainės zonoje vasario 18-23 dienomis ore buvo užfiksuota nedidelė radioaktyviojo jodo-131 koncentracija, trečiadienį pranešė Ukrainos valstybinė branduolinio reguliavimo inspekcija. „Tam tikras radionuklido jodo-131 kiekis yra aukščiau matavimo prietaisų aptinkamo minimalaus lygio, bet tokios koncentracijos nekelia pavojaus žmogaus ir aplinkos saugumui“, – sakoma inspekcijos spaudos tarnybos pranešime.
Vokietijos pareigūnai perspėja: virš Europos – radioaktyvumo padidėjimas
Vokietijos pareigūnai tvirtina, kad virš Vakarų ir Vidurio Europos buvo užfiksuotas radioaktyvumo padidėjimas, tačiau žmonių sveikatai grėsmės tai esą nekelia. Federalinis Apsaugos nuo radiacijos biuras ketvirtadienį pranešė, kad Vokietijoje, Italijoje, Austrijoje, Šveicarijoje ir Prancūzijoje nuo rugsėjo 29-osios fiksuojamas padidėjęs rutenio izotopo Ru-106 lygis.
Suomijos sostinėje – itin mįslingas radioaktyvumo spinduliuotės padidėjimas: vėjas pūtė iš Rusijos
Suomijos pareigūnai pradėjo tyrimą dėl „itin išskirtinio“ radioaktyvaus cezio 137 spinduliuotės lygio padidėjimo Helsinkyje, antradienį informavo pareigūnai. Kaip pranešė Suomijos radiacijos ir branduolinio saugumo valdyba (STUK), nors praėjusią savaitę išaugęs radiacinis fonas pavojaus žmonių sveikatai nekelia, ji yra pasiryžusi išsiaiškinti tokio spinduliuotės padidėjimo priežastis.
Vilnietis iš Vokietijos atsivežė padidintą radioaktyvią spinduliuotę skleidžiantį laikrodį
Iš Vokietijos atskridęs Vilniaus gyventojas turėjo laikrodį, kuris skleidė beveik 8 kartus didesnį jonizuojančios spinduliuotės foną nei leistinas. Pirmadienį tuoj po vidurnakčio Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas iš Frankfurto.
Ištirtas lietuviškų skalūnų radioaktyvumas
Lietuvoje natūralus gamtinis skalūnų radioaktyvumas neviršija pagrindinių radiacinės saugos normų. Tai patvirtino Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) ir Radiacinės saugos centro atlikti tyrimai. Kaip sakė LGT direktorius Jonas Satkūnas, tyrimams buvo paimti dviejų gręžinių – vakarinėje šalies dalyje esančio gręžinio „Klaipėda-1“ ir pietvakarinėje dalyje esančio gręžinio „Rukai-2“ – uolienų mėginiai iš atitinkamai 2042 metrų ir 1889 metrų gylio.
Žaliųjų partija: Baltijos jūros regionas turi būti nebranduolinis
Šiandien minimos 27-osios Černobylio atominės elektrinės katastrofos metinės. Nors po avarijos praėjo daug laiko, reaktorius yra užbetonuotas specialiame sarkofage, iki šiol Černobylio zona yra laikoma viena iš radioaktyviausių pasaulio vietų, primenančių apie pragaištingas branduolinės energijos pasekmes.
Anglijoje pavogtas konteineris su radioaktyviosiomis medžiagomis
Didžiosios Britanijos policijai reikia piliečių pagalbos ieškant konteinerio su radioaktyviosiomis medžiagomis, kuris buvo pavogtas Anglijos vakaruose, Lankašyro grafystės Beikapo mieste. Tai pirmadienį žurnalistams pareiškė Beikapo policijos vyriausiasis inspektorius Rasas Prokteris (Russ Procter). "Labai svarbu, kad medžiagos būtų kuo greičiau surastos”, - pabrėžė jis.
REKLAMA
REKLAMA
Grybai: ką reikia žinoti prieš valgant?
Grybų sezonas jau įsibėgėjo. Kiekvienam vartotojui svarbu žinoti ar įsigyja neužkrėstus radioaktyviomis ar kitomis kenksmingomis medžiagomis mūsų sveikatai, grybus.
Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Radiologijos, Cheminių tyrimų bei teritoriniuose skyriuose tiriami eksportui ruošiami ir importuojami iš trečiųjų šalių grybai.
10 radioaktyvių produktų, kuriuos išties naudojo žmonės
Branduolinė energija „savo laikais“ buvo peršama visiems kaip utopinė technologija, ji buvo panaudojama labai netikėtose vietose, visi pranašavo, kad branduolinė energija leis žmonėms nedirbti, suteiks neribotų išteklių ir pailgins žmonių gyvenimą.
Išsiuntus Luvro eksponatus į Fukušimą, bijoma, kad jie grįš radioaktyvūs
Luvro muziejus, kaip solidarumo gestą ketinantis siųsti paveikslus į Fukušimą, kaltinamas noru „prisišaukti nelaimę“.Mat ekspertai tvirtina, kad paveikslai gali parkeliauti „radioaktyvūs“, praneša telegraph.co.uk.
Lankomiausias pasaulio muziejus balandį į tris šiaurės Japonijos miestus, tarp kurių – ir Fukušima, ketina siųsti apie 20 eksponatų. Tad jie atsidurtų mažiau nei už 65 kilometrų nuo didžiausios pastarųjų metų nelaimės atominėje elektrinėje vietos.
Turguose ir antikvariatuose ieškoma radioaktyvių daiktų
Prekyvietėse ir antikvariatuose ieškoma radiaciją spinduliuojančių daiktų. Tarp tokių yra pasitaikę ir įvairių antikvarinių įvairios paskirties prietaisų, ir bižuterijos, teigia ekspertai.
„Žmonės dažnai nustemba, kad yra vykdomi tokie patikrinimai, o sužinoję aiškina, kad išties tai yra naudinga, jog žinotų, ar, pavyzdžiui, daiktai nelegaliai neatkeliavo iš Černobylio zonos“, – Eltai sakė Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas.
„Greenpeace": japonai kviečiami grįžti į radioktyvumu užkrėstas vietoves
„Greenpeace" aktyvistai, tiriantys Fukušimos branduolinės katastrofos pasekmes, teigia, kad japonai skatinami grįžti gyventi į vietoves, kurios vis dar išlieka radiacijos židiniais regione.
Vietiniai gyventojai nežino apie slypinčius aplinkoje pavojus.
Japonijos valdžios institucijos verčia žmones gyventi normaliu gyvenimo ritmu, tačiau ignoruojamos radioaktyvumo keliamos grėsmės.
Radioaktyvų vandenį iš Fukušimos elektrinės išplukdys barža
Atominė elektrinė smarkiai apgadinta per kovo 11d. įvykusį 9 balų stiprumo žemės drebėjimą ir po jo kilusį cunamį.
Tokijo kompanija TEPCO („Tokyo Electric Power Co.“) naudos milžinišką 136 metrų ilgio ir 46 metrų pločio plaukiojančią vandens saugyklą užterštam vandeniui, nutekėjusiam į reaktorių rūsius, laikyti.
Fukušimos atominės jėgainės pirmasis reaktorius buvo beveik visiškai sugriautas per kovo mėnesį įvykusių nelaimę, apie 3 tūkst.