Deja šiandien branduolinę energiją mes geriau žinome dėl pavojų, kuriuos ji sukelia, pavyzdžiui, dėl branduolinių bombų ir/arba radiacinės taršos. Įdomu tai, kad +- 40 metų radis buvo laikomas gan populiaria tonizuojančia priemone ir jį dėdavo į viską, t.y. nuo arbatos iki lūpdažių. Nusprendėme panagrinėti kai kuriuos keisčiausius radioaktyvius produktus ir jų poveikį žmonių sveikatai.
Tho-Radia – radioaktyvus veido kremas
Buvo žadėtas staigus odos atjaunėjimas ir pagražėjimas (kažkodėl neminėjo švytėjimo). Tho-Radia tapo labai populiarus Prancūzijoje 1930 pradžioje grožio produktų ir parfumerijos pasaulyje. Šis veido kremas buvo ypatingai populiarus, o jo sudėtyje (100g) buvo 0,5g torio chlorido bei 0,25mg radžio bromido. Jis netgi buvo pristatomas, kaip Dr. Alfred Curie išradimas, nors, tiesą sakant, Alfredas nepriklausė Curie šeimai ir tikriausiai jis apskritai net neegzistavo.
Laikrodžių ciferblatai su radžiu
Ankstyvaisiais 1900 metais liuminescencinių laikrodžių ciferblatų skaičiukai buvo dažomi radžio dažais. Populiariausiai laikrodžiais buvo laikomi laikrodžiai su “Undark“ dažais, kuriuos sukūrė „United States Radium Corporation“.
Jaunos moterys, kurios dažydavo ciferbaltus, tam, kad teptukai būtų smailesni, aplaižydavo, paseilėdavo šeriukus, ko pasekoje prarydavo nemažai radžio – dėl to pradėdavo irti ir deformuotis veido kaulai bei kildavo kitų labai rimtų pasekmių, pvz. iškrisdavo dantys ir t.t.
Radioaktyvi duona su radžiu
Dabartinės Čekijos Respublikos teritorijoje kadaise buvo kepama radioaktyvi duona (gamintojas „Hippman-Blach“), kuriai gaminti buvo naudojamas radioaktyvus (radžio) vanduo iš Joachimstahl miestelio. Dėl tokio maisto gamybos proceso be abejo padidėdavo radžio kiekis duonoje, tačiau jis nebūdavo pavojingas.
Radioaktyvus kapšelio Radi-Endokrinatorius – „vyrų galios šaltinis“
Radiendokrinatorius turėjo būti tvirtinamas virš endokrininių liaukų, kad pagyvintų seksualinę energiją ir jis buvo gaminamas iš septynių impregnuotų radžiu popieriaus gabaliukų. Viso „įrankio“ dydis (bei forma) buvo panašus į kredito kortelės. Korpusas buvo pagamintas iš plono plastiko su dviem aukso vielos „ekranėliais“.
Vyrams buvo rekomenduojame tvirtinti instrumentą po kapšeliu visai nakčiai (kaip bandažą). Viljamas J. Bailis (William J. Bailey), Radiendokrinatoriaus ir Radithoro išradėjas dėjo į šį produktą tiek vilčių, kad prisipažino, jos jis ne tik reguliariai naudojosi savo kūriniais, bet ir išgėrė daugiau radžio vandens nei bet kuris kitas žmogus. 1949 metais jis mirė nuo šlapimo pūslės vėžio.
Radioaktyvus šokoladas su radžiu – į svečius pas uošvienę
Radioaktyvus šokoladas su radžiu, kurį gamino „Burk & Braun“ buvo pardavinėjamas Vokietijoje nuo 1931 iki 1936 metų ir reklamuotojai teigė, kad jis atjaunina ir suteikia jėgų.
Žvakutės su radžiu – potencijai gerinti – op ir „reaktorius“ veikia
Šios radioaktyvios žvakutės turėdavo „nepajėgius ir nepasitikinčius savimi“ vyrus pripildyti seksualinė energijos. Jas gamino „Home Products Company“, Denveryje, Kolorade.
Radžio žvakutėms gaminti buvo naudojamas tirpus radis, maišytas su kakavos sviestu. Formelių pagalba buvo gaunama reikalinga forma, o žvakutės buvo įkišamos į tiesiąją žarną, kad stimuliuotų „nusilpusius organus, kuriems reikėdavo gydomųjų ir regeneruojančių žvakučių savybių“. Šias žvakutes netgi pristatydavo taip pat, kaip dabar pristato prekes iš sekso prekių parduotuvių, t.y. paprastoje pakuotėje, kad niekas neatspėtų, kas yra viduje.
Radioaktyvių žaislų rinkinys – vaikams „apsišviesti“
Branduolinės energijos laboratorija (Atomic Energy Lab) pirmą kartą pasirodė prekyboje 1951 metais ir joje buvo mažas kiekis tikros radioaktyvios medžiagos, su kuria vaikai galėdavo eksperimentuoti. Prekyboje šis produktas liko iki 1970 metų ir nors rinkinys buvo žymimas, kaip „saugus“, šiandien Jūs vargu surasite tėvų, norinčių leisti savo vaikams žaisti su urano rūda.
Radioaktyvus geriamas vanduo po kurio tikrai švytėsi energija
Keraminiai indai, kurių pagalba į vandenį patekdavo radonas, buvo populiarūs XX a. pradžioje. Revigatorius (ang. Revigator) buvo prezentuojamas, kaip „gamtos sveikatos“ šaltinis ir jo sudėtyje esančios dalelės spinduliuodavo milijonus radioaktyvių bangų. Dėl šio proceso gaudavosi „sveikas radioaktyvus vanduo“.
Radithor – „Amžinoji saulės šviesa“ („Perpetual Sunshine“)
Radithor preparatas buvo gaminamas 1918 – 1928 metais Bailey Radium Laboratories. Radithor buvo gerai žinomas patentuotas tonizuojantis preparatas, kuris buvo pagamintas iš tris kartus distiliuoto vandens, kuriame buvo mažiausia vienas mikrokiuris (Ci) radžio 226 ir 228 izotopų. Anot informacijos, jis buvo skirtas padėti nuo skrandžio vėžio, psichikos ligų ir seksualinio nepajėgumo. Jį netgi vadindavo „amžina saulės šviesa“, tačiau po to šio preparato šlovė „pakeitė spalvą“, nes Ebenas Bajeris (Eben Byers), Amerikos pramoninkas, gerdamas po vieną buteliuką per dieną po keturių metų mirė kamuojamas nepakeliamų skausmų, kadangi žandikaulio vėžys sukėlė veido kaulų irimą.
Radioaktyvi dantų pasta su radžiu – dantys „švyti“ sveikata
„Doramad“ – radioaktyvi dantų pasta buvo gaminama II P. K. metu „Auergesellschaft of Berlin“ kompanijoje, kurią įkūrė mantijų dujų žibintams (mes apie jas net nežinojome) išradėjas Carl Auer von Welsbach. Ant taros esančio lipduko buvo rašoma, kad „radioaktyvi radiacija padeda – sustiprina dantų ir dantenų apsaugą... Ląstelės yra pripildomos gyvybinės energijos, trikdomas naikinamasis bakterijų efektas... Pasta švelniai poliruoja dantų emalį ir daro jį baltą ir blizgantį“.
Manote, kad šie 10 radioaktyvių produktų, kuriuos naudojo žmonės – tai keisti ir racionaliu protu nesuvokiami dalykai? Na, mes dar nepaminėjome, kad buvo gaminami:
radioaktyvūs puodukai kavai;radioaktyvūs prezervatyvai;radioaktyvūs raiščiai ir bintai;radioaktyvūs lipdukai šaldytuvams (nuo nemalonių kvapų);radioaktyvios plokštelės, dedamos į cigarečių pakelius, kad sumažintų nikotino kiekį tabake;radioaktyvūs akmenukai vonioms ir t.t.
Beje, kai kurių radioaktyvių produktų galite nusipirkti ir dabar, pavyzdžiui, Japonijoje iki 2005 metų (dėl 2012 metų nesame tikri) galima buvo įsigyti vandens „jonizatorių“ Well Aqua Bar už 30 JAV dolerių. Anot gamintojo, šis perforuotas vamzdelis, kuriame yra keramika su toriu, pasižymi antibakterinėmis ir antigrybelinėmis savybėmis ir dechloruoja vandenį. Jo pakanka 2-3 metams arba 1000 litrų. Naudojimas: įdėti vamzdelį 1 minutei į puodelį vandens arba 10 minučių į litro talpą.
Taigi, šis sąrašas vis dar yra nepilnas, tačiau mes paminėjome pačius įdomiausius radioaktyvius (mūsų manymu) produktus, kuriuos naudojo žmonės. Štai nuorodos, kur Jūs galite pamatyti daugiau panašių produktų:
Radioaktyvūs prietaisas – „gydymas“ ir gydymas radiacija (Anglų k.)Radioaktyvūs produktai (Anglų k.)Radioaktyvumas suteikia branduolinių jėgų (Anglų k.)
Kaip matote, mūsų minėti 10 radioaktyvių produktų, kuriuos naudojo žmonės – tai tik gėlytės!
Būkite sveiki!