psichoterapija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „psichoterapija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „psichoterapija“.
Psichoterapija ar vaistai? Psichiatras patarė, koks gydymas veiksmingiausias
Gydytojui diagnozavus depresiją, nerimo sutrikimą ir išrašius vaistų ne vienam kyla baimių: gal priprasiu ir be jų negalėsiu gyventi, gal sutriks miegas, priaugsiu svorio ar išvis prarasiu asmens tapatumą, gebėjimą logiškai mąstyti, adekvačiai jausti. Atsisakyti vaistų ir pasikliauti psichoterapija taip pat atrodo pavojinga: o jei nepasveiksiu, jei simptomai tik stiprės.
Svarbu derinti medikamentinį ir nemedikamentinį gydymą.
Alopecija sirgusi Rasa Andrikienė pristatė knygą: palaikyti susirinko žinomi žmonės
Rasa Andrikienė savo antrąją knygą „Labirintai“ pristatė Kaune, interjero salone. Į susitikimą su knygos autore, žinoma psichoterapeute, atvyko ir žinomi kauniečiai.
„Burtų lazdelės neturiu. Patarimų nedaliju. Mano darbo įrankis yra geštalto psichoterapija – kadaise, dažniausiai vaikystėje, nutikusių, bet vis dar ramybės neduodančių įvykių perdirbimas. Jų nereikia bandyti slėpti užmarštyje, juos reikia iškelti į paviršių, išnagrinėti, atleisti sau ir jiems, ir paleisti.
Perkantiems būstą – svarbus psichoterapeuto patarimas: tai labai rizikinga
Finansines Covid-19 pasekmes pajuto kone pusė šalies gyventojų, todėl nemažai žmonių atsisakė minties įsigyti būstą ar buvo priversti susimažinti savo lūkesčius. TV6 laida „Statybų gidas“ domėjosi, kaip pastarųjų mėnesių patirtis palietė žmonių tarpusavio santykius ir kaip nepasiduoti užplūdusioms neigiamoms emocijoms.
Pasak psichiatro-psichoterapeuto Raimundo Aleknos, planuodami ateitį ir įsigydami tam tikrą turtą ar daiktus žmonės linkę daryti vieną esminę klaidą.
Valstybės finansuojama psichoterapinė pagalba: teoriškai – arklys, praktiškai – nesikelia
Žmonės, turintys psichikos negalią ar psichikos sutrikimų, skundžiasi gydomi tik vaistais, negaunantys labai reikalingos psichoterapinės pagalbos. Psichoterapeutų paslaugos dažniausiai teikiamos privačiuose kabinetuose, o valstybės finansuojamos pagalbos praktiškai nėra, ypač – šalies regionuose.
Situaciją turėjo pakeisti praėjusių metų lapkričio 13 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas Psichoterapijos paslaugų teikimo tvarkos aprašas.
Psichoterapeutė apie informacinį srautą: „Tai pašėlusios žiurkių lenktynės ir tuštybės mugė vienu metu“
Pasaulyje tvyrant įtampai dėl viruso pandemijos sukeltų padarinių, pastebimas ir žmonių psichologinės būsenos pablogėjimas. Psichoterapeutė Daiva Žukauskienė įvardijo, kada gali pasireikšti pirmieji požymiai, rodantys emocinės būklės suprastėjimą, taip pat paaiškino, kokių emocinės savikontrolės būdų vertėtų imtis, jeigu yra jaučiamas nerimas.
Psichoteraupeutė D. Žukauskienė pasakoja, kad veiksnių, galinčių lemti mūsų emocinės savijautos pablogėjimą, yra įvairių.
Kankina nemiga? Medikai siunčia svarbų patarimą
Naujas tyrimas parodė, kad vietoj tablečių naktį užmigti negalintiems žmonėms reikėtų psichoterapijos. Paaiškėjo, kad kognityvinė elgesio terapija, pritaikyta kovai su nemiga, veikia geriau, nei vaistai, o dėl to miegas yra kokybiškesnis ir ilgesnis. Ši 13 tyrimų apžvalga, kurioje buvo analizuojami kelių šimtų žmonių pacientų duomenis, parodė, kad kognityvinė elgesio terapija padeda užmigti vidutiniškai iki 30 minučių greičiau ir rečiau nubundama naktį.
ŽIV užsikrėtęs Charlie Sheenas atvirai televizijos laidoje: tai lūžio taškas
Holivudo maištininkas Charlie Sheenas, kurį ne mažiau nei jo darbai didžiajame ekrane garsina audringas gyvenimo būdas, persunktas alkoholio, narkotikų ir linksmybių su prostitutėmis, antradienį atskleidė, jog jam diagnozuotas žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) ir jis paklojo milijonus dolerių, kad tai neiškiltų į viešumą. „Esu čia, kad prisipažinčiau, jog iš tiesų turiu ŽIV“, - sakė 50-metis Ch.
Psichoterapinė istorija: Aš pati būsiu sau terapeutė
Ilgą laiką man atrodė, kad Giedrės istorijai trūksta spalvų, ir nekilo ranka apie ją rašyti. Tačiau retkarčiais tarsi iš rūko išryškėdavo toks tipiškos lietuvės moters tragedijos vaizdas, kad visgi nusprendžiau šią istoriją pristatyti. Pakeliui telefonu tvarkydama reikalus, skubiai įbėgusi į kabinetą ši žvitri greitakalbė keturiasdešimtmetė atrodė tikrai ne iš silpnųjų. Kadangi seniai domėjosi psichologija, ji sumanė pasitobulinti psichoterapijos kursuose.
Psichoterapeutė: susirgus depresija, artimieji nelabai kuo gali padėti
Kartais depresijos kankinamam žmogui artimieji sako „susiimk, nepasiduok, turėk valios, neištižk“. Tačiau tai vienos iš netinkamiausių frazių, kokias šios ligos atveju gali pasakyti šalia esantys žmonės. Taip teigia depresiją gydanti ir tirianti psichoterapeutė Rima Viliūnienė.
Ką reikėtų žinoti apie erekcijos sutrikimus
Erekcijos sutrikimai dar kitaip vadinami impotencija vargina ne mažai vyriškos lyties atstovų. Šiuo sutrikimus galima suskirstyti į dvi grupes: visišką ir dalinę. Visiška impotencija yra tuomet, kai vyras bet kurioje seksualinėje veikloje nesugeba pasiekti erekcijos. Dažniausiai šis impotencijos tipas būna rezultatas įvairių traumų vaikystėje. Dalinė impotenciją yra kuomet vyrui retai kada pavyksta pasiekti erekciją arba sunkiau sekasi tam tikrai atvejais.
REKLAMA
REKLAMA
Mokslininkas: hipnozė – ne žaisliukas
Neseniai Kanadoje nuskambėjo istorija, kaip 13–14 metų mergaičių grupė po hipnozės seanso, vykusio privačioje Kvebeko mokykloje, pateko į itin ilgai užsitęsusią visuotinę transo būseną. Nepatyręs 20 metų amžiaus hipnotizuotojas, šio meno tesimokęs per iš viso 14 val. trukusią instrukciją, turėjo kviesti savo mokytoją, kad šis padėtų prabudinti mergaites iš tokios gilios transo būsenos. Kaip tvirtina specialistai, hipnozė – ne pramoga ar smagus pokštas.
Psichoterapinė istorija: kodėl aš esu ant šios žemės?
Padarykite taip, kad aš ko nors norėčiau! Nes noriu tik numirti. Vaikystėje, būdavo, įlipu į medį, sėdžiu, žiūriu į apačioje vaikštančius žmones ir nesuprantu, dėl ko gyvenu. Iš tiesų, man nieko daugiau ir nereikia, nebent stebėti gyvenimą kaip vaiduokliui.– O kodėl stebėti blogai? Tokių stebėtojų pilna visa Indija.
– Bet aš jaučiu, kad visi ką nors daro, o aš nieko nedarau.
Pasaulinio garso psichoterapeuto idėjų biografija „Ko mano knygose nėra“
Viktor Emil Frankl (Viktoras Franklis, 1905–1997) – Vienos universiteto neurologijos ir psichiatrijos profesorius, profesoriavęs ir Amerikoje, be to, psichoterapeutas, pasaulinio garso mąstytojas, humanistas. Logoterapija – jo sukurtas psichoterapijos metodas, vadinamas „trečiąja Vienos psichoterapijos kryptimi“ (po S. Freudo psichoanalizės ir A. Adlerio individualiosios psichologijos).
Antrojo pasaulinio karo metais V. E. Franklis buvo įkalintas nacių koncentracijos stovykloje.
Terapija, sugražinsianti gyvenimo džiaugsmą – morita
Rytuose yra vienas nuostabus metodas, kuris padeda atsipalaiduoti, susigražinti jėgas ir vėl pasijusti pilnaverčiu sveiku žmogumi. Šis šiuolaikinis japonų psichoterapijos metodas vadinasi morita terapija.
Siūloma įstatymu reglamentuoti psichoterapijos praktiką
Seimui siūloma įstatymu reglamentuoti Psichoterapijos praktiką.
Tokį įstatymo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravęs Seimo narys Gediminas Navaitis siūlo jame nustatyti psichoterapeutų profesinės kvalifikacijos įgijimą, praktikos sąlygas, teises, pareigas ir atsakomybę, taip pat Lietuvos psichoterapijos draugijos funkcijas, valdymo bei veiklos ypatumus.
„Neįvykusi terapija“ – „įvykęs“ romanas
Genovaitės Bončkutės-Petronienės romanas „Neįvykusi terapija“ gruodžio pradžioje buvo tarp dešimties perkamiausių knygų „Vagos“ knygynuose (ši leidykla išleido kūrinį). Iki Vilniaus knygų mugės ketinama atspausdinti dar vieną romano laidą.
Autorė, profesionali psichoterapeutė, dabar jau išleidusi ketvirtą knygą, mano, kad jos pacientai ar klientai nėra ligoniai, o tiesiog kenčiantys žmonės.
Įdomu, kaip jaučiasi pati psichologė, jau penkiolika metų klausanti svetimų paslapčių.
Mokslininkai paskelbė labiausiai raminančių dainų sąrašą
Garso terapeutų ir streso malšinimo specialistų komanda ilgą laiką tyrė įvairius garsus, raminančiai veikiančius žmones ir pagaliau paskelbė sąrašą dainų, kurios žmonėms geriausiai padeda atsipalaiduoti.Pirmojoje sąrašo vietoje atsidūrė Marconi Union daina Weightless. Melodijoje naudojami specifiniai tonai, ritmas ir dažniai, klausytojui leidžiantys atsipalaiduoti. Melodijos diktuojamas ritmas sinchronizuojasi su širdies ritmu ir taip pat teigiamai paveikia smegenis.
Taip gydo naminiai gyvūnai
Šiandien daugybė mokslinių tyrimų tik patvirtina tai, apie ką žinota dar Hipokrato laikais: naminiai gyvūnai gydo įvairias ligas.
Pateikiame 30 įdomiausių ir naudingiausių faktų apie tai, kaip naminiai gyvūnai padeda įveikti ligas, pagerina namų mikroklimatą ir jūsų emocinę būklę.
1. Tyrimais nustatyta, jog naminiai gyvūnėliai ugdo vaikų socialinius įgūdžius bei skatina bendrauti dėl psichinių ar psichologinių problemų nuo aplinkinių atsiribojusius žmones.
Kai susiduriame su manipuliacija
Manipuliacija – tai toks elgesys (sąmoningas arba nesąmoningas, tai yra, kai žmogus elgiasi manipuliuodamas aplinkiniais, bet pats to nesuvokia), kuriuo siekiama gauti iš aplinkinių sau naudos, nors jie galbūt nenusiteikę ją suteikti;
- kai žmonės nesąžiningai verčiami elgtis taip, kaip jie nenori; kai aplinkiniai įtikinėjami kokia nors tiesa arba jiems peršamas požiūris, kuris neatspindi realybės;
- kai savos problemos užkraunamos kitiems, kad nereikėtų jų spręsti pačiam;
- kai kiti verči...
Jugoslavija: kaina
Mira dirbo psichoterapeute ir gydė Belgrado elitą. Ji niekada savęs neklausdavo, ar galėtų kaip nors prisidėti prie Serbijos karo. Tol, kol nepradėjo konsultuoti Vladislavo — jos gyvenimą pakeitusio snaiperio.
Laura Raudman
„Prisipažinkite, kad jaučiate pasibjaurėjimą, žvelgdama žudikui į akis, — sušnabždėjo Vladislavas (vardas pakeistas). — Aš mačiau jūsų žvilgsnį, kai pirmą kartą pasakojau apie tai, kas nutiko.“
Mira nežinojo, ką atsakyti.
R. Milašiūnas: netobulame pasaulyje tobulų nėra
„Pasiilgstu mokyklos, senų laikų, bet į sentimentų sąrašą egzaminai neįeina", – šmaikštauja 47 metų Raimundas Milašiūnas. Su 19 metų psichoterapeutu bei 7 metus psichoanalitiku dirbančiu Raimundu šnekamės neišsemiama, kiekvienam abiturientui galvos skausmą keliančia tema – egzaminus. Tačiau jie – tik smulki viso mūsų aplinkoje esančio įtakingo edukacinio proceso dalelytė, kuriame taip pat figūruoja ir mokytojai, ir mokiniai. „Mano patarimai remiasi ne tik teorija, bet ir praktika.
Psichoterapija internetu: gydantis nuogumas
Apnuogintas kūnas padeda apnuoginti ir gydyti žmogaus sielą, o ir viena, ir kita tuo pat metu sėkmingai galima daryti internetu, tvirtina „apnuogintos psichoterapijos" pradininkė.
24 metų niujorkietė psichologė Sarah White pasiūlė naują psichoterapijos metodą, kuris remiasi nusirenginėjimu paciento akivaizdoje, pranešė „NYdailyNews.com". Valandą trunkančio terapijos seanso metu ji vieną po kito nusiima savo drabužius, kol lieka visiškai nuoga.
E. Laurinaitis: vadovas neturi skęsti su visais
Gydytojas psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis sako, kad sunkiuoju ekonominiu laikotarpiu svarbiausia įmonės vadovui – išmokti pripažinti, kad ir pats gali būti silpnas. „Tik tie, kas tai pripažįsta, iš tikrųjų yra stiprūs“, – sako psichoterapeutas.
Vadovas neturi skęsti su visais
Labiausiai verslininkus paveikė tai, kad per krizę pradėjo viskas griūti. „Bankai daugeliui verslininkų buvo negailestingi, – komentuoja E. Laurinaitis.
Shakira ištikima... psichoterapijai?
Jau devynerius metus Shakira (33) reguliariai lanko psichologo konsultacijas. Ir Kolumbijos dainininkė nenori nutraukti šios terapijos.
Dainininkė pasakė apie tai: „Tai man labai padėjo visuose mano gyvenimo aspektuose, pradedant mano išvaizda ir baigiant mano santykiais.
„Tigerio Woodso efektas“, arba Priklausomybė nuo sekso
Įžymybių nuopolius žmonės visada stebi su pasimėgavimu. Tačiau neretai ne mažiau susidomėjimo sulaukia ir jų atgaila – tokios istorijos, kaip Tigerio Woodso paskatino vis daugiau britų kreiptis į klinikas ir gydytis dėl priklausomybės nuo sekso.
BBC žurnalistui Gavinui Lee buvo leista pažvelgti į vienos iš tokių klinikų kasdienybė iš vidaus.
Susirinkimai prasideda panašiai kaip ir anoniminių alkoholikų. Pacientai sėdi ratu. Pirmasis kalba 27-metis Danny James iš Liverpulio.