pritarimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pritarimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pritarimas“.
Patvirtinus biudžetą pasipylė kaltinimai, kad gynybai – per mažai pinigų: „3 metus, pasirodo, miegojome, karas už slenksčio“
Seimas patvirtino kitų metų ir paskutinį savo kadencijos valstybės biudžetą. Nors beveik visa opozicija balsavo prieš, valdantieji projektą priėmė be didesnio vargo. Daugiau nei šimtu eurų į rankas kitąmet augs algos slaugytojams, socialiniams darbuotojams, daugiau nei dviem šimtais – medikams. Tačiau viskas – skolos sąskaita.
Biudžeto išlaidos keturiais milijardais eurų didesnės nei pajamos ir vos įtelpa į Mastrichto kriterijus.
Nausėdos planas opozicijai nepatinka: šitaip dalijant pinigus Lietuva prasiskolins
Prezidentūra ir Seimas surėmė ietis dėl Nausėdos pasiūlytų išmokų vaikams ir mokesčių mažinimo. Valdančiųjų lyderį Ramūną Karbauskį supykdė, kad prezidento komanda savo idėjas parlamentui pateikė tik posėdžio išvakarėse. O štai opozicijos nuomone tokiais tempais dalijant žmonėms milijonus kurių neturime Lietuva tiesiog prasiskolins.
Marijampolietė Eglė augina keturis vaikučius. Tris mokyklinio amžiaus ir vieną darželinukę.
Vyriausybė pritaria pataisai, kad R. Paksas galėtų kandidatuoti į prezidentus
Vyriausybė pritaria Konstitucijos pataisos projektui, kad per apkaltą pašalintam Rolandui Paksui būtų atvertas kelias kandidatuoti ir į Seimą, ir į prezidentus. Vyriausybė trečiadienį taip pat pasisakė, kad Seime neturėtų būti toliau svarstoma kita pataisa, kuri R. Paksui leistų kandidatuoti tik į Seimo narius ir draustų būti renkamam į Seimo vadovybę.
Seime – pirmas pritarimas pataisai, kad R. Paksas galėtų kandidatuoti ir į prezidentus
Parlamentarai antradienį pritarė Konstitucijos pataisos projektui, kad per apkaltą pašalintam Rolandui Paksui būtų atvertas kelias kandidatuoti ir į Seimo narius, ir į prezidentus. Už projektą po pateikimo balsavo 79 Seimo nariai, prieš buvo 23, 19 susilaikė. Konstitucijos pakeitimą pristatęs „tvarkietis“ Rimas Andrikis teigė, kad per septynerius metus nuo Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo dėl R. Pakso Konstitucijos pataisos likimas nepajudėjo iš mirties taško.
Vyriausybė pritarė „Lietuvos geležinkelių“ išskaidymui
Ministrų kabinetas pirmadienį pritarė valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ išskaidymui į tris atskiras bendroves – keleivių ir krovinių pervežimo bei infrastruktūros valdymo.
Vairuotojams – biurokratinių taisyklių pokyčiai
Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymams lengvinti administracinę naštą nepatyrusiems vairuotojams. Jei Seimas pritars, vairuotojams pirmas pažymėjimas bus išduodamas trejiems metams, o ne dvejiems, kaip yra dabar. Jei pakeitimai įsigaliotų, nepatyrę vairuotojai, neturintys nusižengimų, turėtų metus laiko, per kuriuos galėtų pasikeisti laikinąjį pažymėjimą į galiojantį 10 metų.
Seimo pirmininkas nepritaria įstatymui dėl Vyčio
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nepritaria grupės parlamentarų iniciatyvai įstatymu įpareigoti Vilniaus Lukiškių aikštėje pastatyti Vyčio paminklą ir ragina šiuo metu sustabdyti diskusijas, kol ekspertai neįvertins galimybių pastatyti konkursą laimėjusį monumentą, primenantį kalvą ir partizanų bunkerį.
Už sovietų palaikymą J. Subotinas „užsidirbo“ teistumą
Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį laisvės apribojimu nubaudė Jurijų Subotiną už tai, kad viešai paskelbė komentarą, pritariantį sovietų vykdytiems trėmimams. „Ačiū Stalinui, Sniečkui ir Tarybų valdžiai, kam nepatinka būti kartu su Rusija – von nakui iš Lietuvos, čemodan–vokzal, Amerika“, – skelbta 2016 metais komentare po straipsnius interneto portale.
Vyriausybė pritarė 2018 metų biudžeto projektui
Vyriausybė trečiadienį pritarė 2018 metų biudžeto projektui, kuris pirmą kartą rengtas planuojant bendrą viešųjų finansų perteklių. Tai pranešė premjeras Saulius Skvernelis. „Tai yra socialiai orientuotas biudžetas, daugiau nei 600 mln. eurų skiriama socialinėms reikmėms.
Vyriausybė pritarė nelietuviškiems rašmenims dokumentuose
Vyriausybė pirmadienį pritarė įstatymo pataisoms, kurios atvertų kelią pavardes dokumentuose rašyti nelietuviškais rašmenimis pagrindiniame paso puslapyje. „Mes pritarėme projektui, kuriame būtų galima pirmajame puslapyje rašyti asmenvardžius ta kalba, kuria yra originali žmogaus pavardė rašoma“, - žurnalistams sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Galutinį sprendimą dėl įstatymo priims Seimas.
REKLAMA
REKLAMA
Vyriausybė pritarė aukštųjų mokyklų pertvarkos planui
Vyriausybė trečiadienį pritarė mokslo ir studijų institucijų pertvarkos planui ir teikia jį svarstyti Seimui. Tai BNS patvirtino premjero patarėja Unė Kaunaitė. Kaip po posėdžio žurnalistams sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, pritarta tam Seimo nutarimo variantui, kurį praėjusį penktadienį įregistravo ministerija. Pagal jį, pavyzdžiui, Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) turėtų būti jungiamas prie kuriamo naujo Kauno universiteto.
Urėdijų pertvarka sulaukė dar vieno pritarimo
Vyriausybė pritarė miškų urėdijų pertvarkai, vietoje 42 urėdijų įsteigiant vieną valstybės įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“. Galutinį sprendimą priims Seimas. „Pasiūlytame įstatymo projekte nėra numatyta jokių prielaidų valstybinių miškų privatizavimui ar kitokios išlygos dideliems medienos prekybininkams, nes lieka ta pati aukciono principu paremta prekybos mediena sistema, kai nugalėtoją lemia kainos dydis.
Mokslininkai sulaukė gerų žinių dėl algų
Vyriausybė pritaria siūlymui pakelti mokslininkų atlyginimų apatines ribas. Jei pataisos bus priimtos Seime, valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbančių mokslo darbuotojų ir tyrėjų apatinės atlyginimų ribos didės 50 proc. (nuo 468,6 iki 703,4 euro), vyresniųjų mokslo darbuotojų – 27 proc. (nuo 553,8 iki 703,4 euro), mokslinių sekretorių – 8 proc. (nuo 653,2 iki 703,4 euro). Ministerija pažymi, kad projektui įgyvendinti šiemet reikėtų 3,1 mln.
Žaliųjų vyriausybei – paskutinė kliūtis prieš atėjimą į valdžią
Seimas antradienį balsuos dėl Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kartu su Socialdemokratų partija suformuotos septynioliktosios Vyriausybės programos. Jeigu Seimas paprasta balsų dauguma pritars programai, naujieji ministrai su premjeru Sauliumi Skverneliu antradienį prisieks ir pradės eiti pareigas.
Loreta Graužinienė: neaišku, kodėl neįtiko Jonas Milius
Seimo pirmininkė sako nežinanti, kodėl Vyriausybė nepritarė teisėsaugos akiratin patekusio Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus veiklos ataskaitai ir trečiadienį ketina balsuoti dėl jo atleidimo. Todėl „darbietė“ Loreta Graužinienė teigia negalinti pasakyti, ar J.Milius turi būti atleistas iš pareigų. „Man pritrūko, kad visuomenei būtų aiškiau paaiškinta, dėl kokių priežasčių buvo nepritarta ataskaitai, kokie esminiai punktai netenkino Vyriausybės.
Vengiantys atvykti į teismą gali lengviau atsidusti
Vyriausybei nepritaria, kad į teismą neatvykstantys asmenys galėtų būti sulaikomi. Tokių asmenų sulaikymo galimybę yra pasiūliusi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovo Artūro Paulausko vadovaujama darbo grupė, nagrinėjusi, kaip tobulinti kovą su organizuotu nusikalstamumu. Pagal darbo grupės pataisas, asmeniui, kuriam siūloma skirti teismo įpareigojimus, neatvykus į teismą be paaiškinamos priežasties, jo atžvilgiu teismas priima nutarimą laikinai sulaikyti ir pristatyti į teismą.
Vyriausybė patvirtino: MMA nuo liepos didės iki 380 eurų
Minimalus mėnesio atlyginimas (MMA) nuo liepos didės 30 eurų iki 380 eurų. Tokiam Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlymui trečiadienį pritarė ministrų kabinetas. Tai bus jau penktas kartas, kai dabartinė Vyriausybė didina minimalią algą. „380 eurų minimali mėnesinė alga būtų taikoma apie 350 tūkst. darbuotojų, tarp jų - apie 80 tūkst. yra biudžetinių įstaigų darbuotojai. 2016 metų biudžete tam jau yra rezervuota 21,1 mln.
Žiniasklaida išgelbėta: Seimas pritarė prezidentės veto dėl BK pataisų
Seimas ketvirtadienį pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl Baudžiamojo kodekso (BK) pataisų, kurios nustatė atsakomybę už neviešų teismo posėdžių medžiagos paskelbimą. Seime balsuojant dėl prezidentės siūlymo laikyti minėtas pataisas nepriimtomis už tai buvo 62 Seimo nariai, prieš – keturi, susilaikė aštuoni parlamentarai.
Algirdas Butkevičius: Norvegija palaiko Lietuvos poziciją dėl Astravo AE
Norvegija palaiko Lietuvos poziciją dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės, sako premjeras Algirdas Butkevičius. „Jie (Norvegijos vadovai - BNS) pirmiausiai paklausė, ką mes darome, ką esame nuveikę, kokios yra galimybės, kaip Lietuva galėtų elgtis su elektros energija, pagaminta atominėje elektrinėje Astrave.
Europa palaiko Lietuvos poziciją dėl Astravo AE
Už klimato kaitą ir energetiką atsakingas eurokomisaras Miguelis Ariasas Canete palaiko Lietuvos poziciją dėl nesaugiai netoli Vilniaus statomos Astravo atominės elektrinės (AE). Su aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku Amsterdame ketvirtadienį susitikęs M.A.Canete pritarė Lietuvos pozicijai, kad Astravo AE projektas privalo atitikti visus Espo konvencijos ir branduolinės saugos reikalavimus.
Už netinkamą bepiločių orlaivių naudojimą – griežtos bausmės
Vyriausybė sutinka, kad už netinkamą bepiločių orlaivių naudojimą būtų skiriamos griežtesnės nuobaudos. Trečiadienį ministrų kabinetas pritarė Susisiekimo ministerijos parengtam Vyriausybės nutarimo projektui, kuriuo siūloma pritarti Seimo narių Viktoro Fiodorovo, Valdo Skarbaliaus, Vytauto Gapšio ir Dariaus Ulicko parengtiems Administracinių nusižengimų kodekso bei Aviacijos įstatymo pakeitimo projektams bei atskirai Seimo nario Arvydo Anušausko parengtiems minėtų įstatymų pakeitimų projektams.
Daugiau uždirbantiems – naujos privilegijos
Nepaisant kai kurių parlamentarų įspėjimų apie galimus teisminius ginčus, ateityje liberalesnės darbo sąlygos gali būti darbuotojams, gaunantiems didesnį nei dviejų vidutinių darbo užmokesčių dydžio - 1470 eurų - atlyginimą.
Skandalas Danijoje: pritarta migrantų teises varžančiam įstatymui
Danijos parlamentas antradienį balsavo už prieglobsčio ieškotojų teises varžančio įstatymo projektą. Parlamentas pritarė reformoms, kuriomis numatoma nukelti atvykėlių šeimų priėmimą į šalį ir konfiskuoti vertingus migrantų daiktus, ir kurias kritikuoja žmogaus teisių gynėjai.
Lietuvoje įsteigta nauja partija – „Neapmokestinamų pajamų didinimas“
Lietuvoje įsteigta nauja partija - „Neapmokestinamų pajamų didinimas“. Šios partijos steigiamasis suvažiavimas vyko savaitgalį Panevėžyje, partiją įsteigė 2600 steigėjų, BNS sakė naujosios partijos prezidiumo pirmininkė, Panevėžio savivaldybės tarybos narė Gema Umbrasienė. G.Umbrasienė į tarybą buvo išrinkta su Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašu, tačiau vėliau kartu su tarybos kolega Mantu Leliuku buvo pašalinti iš partijos, vadovybei keliant klausimus dėl pastarojo reputacijos.
Ar Didžioji Britanija aktyviai kovos su „Islamo valstybe“?
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas sakė kreipsiąsis ketvirtadienį į parlamentą ir pateiksiąs savo argumentus, kad Britanija turi prisidėti prie koalicijos oro smūgių Sirijoje prieš džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“ (IS), o vėliau kurią nors dieną būtų balsuojama dėl šio pasiūlymo.
Užsienyje gimę vaikai galės turėti dvigubą pilietybę
Seimas priėmė Pilietybės įstatymo pataisas, kuriomis nutarta patikslinti sąlygas, kai Lietuvos Respublikos pilietis gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis. Už teisės akto pakeitimus balsavo 88 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikiusių nebuvo. Priimtomis pataisomis nuspręsta atsisakyti reikalavimo asmenims, įgijusiems Lietuvos Respublikos pilietybę ir kitos valstybės pilietybę gimimu, sulaukus 21 metų pasirinkti vieną pilietybę.
Šauktinių grąžinimui pritaria dauguma Lietuvos gyventojų
Privalomosios pradinės karo tarnybos grąžinimui pritaria kiek daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų, rodo antradienį paskelbti apklausos rezultatai. Rinkos tyrimų bendrovės „RAIT“ apklausoje paklausti, ar pritaria „valstybės sprendimui grąžinti šauktinių kariuomenę“, atsakymą „visiškai pritariu“ pasirinko 24 proc. apklaustųjų, „greičiau pritariu“ - 30 proc. 21 proc. respondentų teigė tam visiškai nepritariantys, 18 proc. - greičiau nepritariantys.
Apklausa: pusė lietuvių nepritaria lygioms gėjų, lesbiečių ir biseksualių asmenų teisėms
Spalio 1 dieną Europos Komisija paskelbė naujausios „Eurobarometro“ apklausos „Diskriminacija ES 2015 metais“ rezultatus. Šių metų pavasarį vykusioje apklausoje dalyvavo 27718 respondentų iš Europos Sąjungos, tarp jų – 1004 respondentai iš Lietuvos. Lietuvos respondentai labiausiai paplitusiomis nurodė diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos (57 proc.), amžiaus (50 proc.) ir lytinės tapatybės (46 proc.). Įvertinus rezultatus, paaiškėjo, kad: 50 proc.
Atėnuose neramu: politikai susitarė, o žmonės sukilo
Vėl nerami naktis Atėnuose. Graikijos parlamentarai naktį beveik nemiegojo. Jie kone iki ryto ginčijosi, ar pritarti reformoms. Galiausiai nuspręsta pasisakyti „už". Tačiau parlamentarų sprendimą nepatenkinti ir taupyti nenorintys graikai pasitiko tūkstantiniais protestais. Daugiausiai bedarbiai, pensininkai, studentai, nepritariantys, taupymo reformoms, mėtė į vyriausybės pastato prieigas Molotovo kokteilius. Skelbiama, kad šiame proteste dalyvavo apie 6000-čiai žmonių.
Rimantas Šadžius: Lietuva pritarė deryboms dėl finansinės pagalbos Graikijai
Šiandien pasitarime Vyriausybė pritarė Europos Komisijos sprendimui, kartu su Europos Centriniu Banku ir Tarptautiniu valiutos fondu pradėti derybas su Graikija dėl paramos iš Europos stabilumo mechanizmo (ESM). Lietuvos ministrų kabinetas taip pat pritarė, kad ESM vykdantysis direktorius parengtų susitarimo dėl finansinės paramos programos projektą, kuriame bus nustatyti finansiniai terminai ir sąlygos bei išdėstomos siūlomos priemonės.
Graikijos parlamentas pritarė griežtoms kreditorių reformoms
Graikijos parlamentas ketvirtadienį anksti ryte patvirtino įstatymo projektą dėl griežtų reformų, kurias reikalauja vykdyti euro zonos skolintojai mainais į naują didžiulį finansinės pagalbos paketą, rodo oficialūs rezultatai. Kaip parodė galutinis skaičiavimas, už kreditorių reikalaujamas priemones parlamente, prie kuriuo susirinkę protestuotojai susirėmė su riaušių policijos pajėgomis, balsavo 229 įstatymų leidėjai, joms nepritarė 64, o dar šeši susilaikė.
Siūlo riboti valstybės tarnautojų papildomą darbą
Vyriausybė siūlo ne drausti, kaip numato prezidentės pateiktos pataisos, o riboti papildomą darbą valstybės tarnautojams sudarant papildomas darbo sutartis. Pasiūlyta atskirti funkcijas, kurias valstybės tarnautojas atlieka eidamas pareigas valstybės tarnyboje, bei nustatyti, kad darbo sutartis su ta pačia institucija ir įstaiga gali būti sudaroma tik valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nenurodytoms funkcijoms atlikti.
Užsienio investuotojai palaiko planus modernizuoti darbo santykius
Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ iniciatyva surengtas užsienio investuotojų susitikimas su Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo modelio rengėjais. Susitikimo metu aptartos pagrindinės socialinio modelio nuostatos ir užsienio investuotojams aktualiausi darbo santykių reglamentavimo pakeitimai.
Gabrieliaus Landsbergio pergalė Europos Parlamente: pritarta ataskaitai apie Rusiją
Europos Parlamento Užsienio reikalų komitetas pritarė Lietuvos europarlamentaro Gabrieliaus Landsbergio parengtai ES-Rusijos santykių ataskaitai, kurioje griežtai įvertinama Rusijos karinė agresija Ukrainoje, Krymo okupacija, o ES raginama nebelaikyti Rusijos strategine partnere ir persvarstyti savo santykių strategiją. Užsienio reikalų komitetas pirmadienį 50 europarlamentarų balsavo už, 10 - prieš, 3 - susilaikė, teigiama Europos Parlamento ELP frakcijos pranešime.
Vatikanas pritarė JAV atakoms prieš islamo kovotojus
Odeta Vasiliauskaitė, LRT radijas, LRT.lt Baiminantis krikščionių genocido Irake, Vatikanas davė pritarimą Jungtinių Valstijų oro atakoms prieš islamo kovotojus. Teigiama, kad tai – itin retas atvejis ir išimtis Vatikano politikoje, kuri dažniausiai pasisako už taikų konflikto sprendimą. Šventojo Sosto ambasadorius Jungtinėms Tautoms parėmė amerikiečių atakas, kviesdamas skubiai intervencijai, kol dar ne vėlu. Vatikanas nepritarė 2003-iųjų invazijai Irake ir pernykščio sprendimo atakuoti Siriją.
Didesnė dalis gyventojų nepritaria privalomam matematikos egzaminui
Didesnė dalis Lietuvos gyventojų nepritaria privalomo matematikos brandos egzamino įvedimui, rodo naujienų portalo delfi.lt užsakymu atlikta apklausa. Prieš egzaminą buvo 43,4 proc. apklaustųjų, šiai idėjai pritarė 35,6 proc. Lietuvos gyventojų, 21 proc. šiuo klausimu neturėjo nuomonės. Pasak tyrėjų, privalomam egzaminui dažniau pritarė aukštąjį išsimokslinimą turintys, didesnių pajamų šalies gyventojai. Vyrai dažniau neturi nuomonės šiuo klausimu.
J. V. Žukas tapo naujuoju Lietuvos Respublikos kariuomenės vadu
Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimui naujuoju Lietuvos Respublikos kariuomenės vadu skirti generolą majorą Joną Vytautą Žuką. J. V. Žukas šiame poste pakeis kadenciją baigusį Arvydą Pociūną. 52 metų J. V. Žukas šiuo metu dirba kariniu atstovu Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos, anksčiau ėjo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vado pareigas.
Estijos ekonomikos ministrė pritaria Vilniaus prijungimui prie „Rail Baltica“
Atėnuose (Graikija) vykusios neformalios ES transporto ministrų tarybos metu susitikę Lietuvos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ir naujoji Estijos ekonomikos ministrė Urve Palo aptarė Baltijos šalis su Vakarų Europa jungsiantį geležinkelio projektą „Rail Baltica“ ir jį įgyvendinsiančios Estijos, Latvijos bei Lietuvos bendros įmonės steigimą.
Seimas pritarė šalies vadovės veto dėl Šilumos ūkio įstatymo pataisų
Seimas nusprendė pritarti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir priimti grąžintus pakartotinai svarstyti Šilumos ūkio įstatymo pakeitimus su visomis šalies vadovės pateiktomis pataisomis. Už tai, kad įstatymas būtų priimtas su visais prezidentės pasiūlymais balsavo 68 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 4 parlamentarai, rašoma pranešime spaudai.
Vyriausybė pritarė pensijų kompensavimo tvarkai
Šiandien Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlytiems įstatymų projektui dėl pensijų kompensavimo tvarkos. Pasak ministrės Algimantos Pabedinskienės, tikimasi, kad įstatymo svarstymas Seime vyks taip pat sklandžiai ir pirmosios pensijų kompensacijos jų savininkus pasieks jau šių metų ketvirtąjį ketvirtį.
Euro įvedimui pritaria trys ketvirtadaliai Lietuvos verslininkų
Dauguma Lietuvos verslininkų pritaria euro įvedimui Lietuvoje, tačiau tuo pačiu metu mano, jog tam ir valstybei, ir jiems patiems dar trūksta pasiruošimo. Nepaisant to, dauguma įmonių vadovų tiki prisijungimo prie euro zonos nauda jų verslo rezultatams. Tokias tendencijas atskleidžia „Danske Bank“ užsakymu atlikta Lietuvos įmonių vadovų apklausa. Pritarimą euro įvedimui verslininkai reiškia skirtingai – 20 proc. jų įsitikinę, jog eurą reikėjo įvesti jau anksčiau, 27 proc.
R. Paksas: bus negerai, jei tarptautinės institucijos pripažins būsimus prezidento rinkimus neteisėtais
„Man marškinius prasiplėšti ir taip įrodyti, kad siekiu prezidento posto?“ – šį klausimą, kurį „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Rolandas Paksas uždavė žurnalistams dar prieš Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą neleisti jam dalyvauti prezidento rinkimuose, galbūt teks pakartoti ketvirtadienio rytą teisme. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija priėmė nagrinėti gautą R. Pakso skundą dėl VRK sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.
9 iš 10–ies nepritaria automobilio mokesčiui
Vidutiniškai devyni iš dešimties vairuotojų nepritaria, kad automobilio mokestis reikalingas, atskleidė transporto skelbimų portalo Autogidas.lt atlikto tyrimo rezultatai. Šeši iš dešimties vairuotojų mano, kad apmokestinus automobilius neturėtų būti apmokestinti motociklai, nes šiais naudojamasi ne daugiau kaip keletą mėnesių per metus. Jei vis dėlto automobilio mokestis būtų įvestas, dauguma Autogidas.
E.Kūris Strasbūro teisme užstojo buvusį komunistą Vengrijos teisėją
Lietuvos atstovas Europos Žmogaus Teisių Teisme Egidijus Kūris nesutiko su daugumos kolegų sprendimu, kad Vengrija pasielgė netinkamai, kai nubaudė žinomą istoriką, apkaltinusį buvusį komunistą teisėją kolaboravus su saugumu komunistinio režimo metais. Atskirąją nuomonę byloje paskelbęs E.Kūris teigė neįžvelgiantis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos pažeidimo.
Premjero patarėjas S. Jakeliūnas apie eurą: kelio atgal nebėra
Trys iš keturių Lietuvos valdančiųjų partijų nebepritaria socialdemokratų siekiui įsivesti eurą nuo 2015 metų. Tuo tarpu ministro pirmininko finansų patarėjo Stasio Jakeliūno nuomone, euro Lietuvai tikrai reikia. Nors koalicijos partneriai kaip susitarę teigia, kad skubotas euro įsivedimas gali turėti neigiamų pasekmių mūsų ekonomikai, S. Jakeliūnas sako nematantis tokiems teiginiams jokio pagrįstumo.
Vyriausybė pritarė patobulintam kitų metų biudžeto projektui
Atsižvelgusi į valstybės finansines galimybes ir apsvarsčiusi Seimo narių pasiūlymus, Vyriausybė sutarė dėl patikslinto 2014 metų biudžeto projekto ir vėl teiks jį Seimui. Palyginti su ankstesniu projekto variantu, asignavimai didėja daugiau nei šimtu mln. litų. Tiek pat didėja ir pajamų dalis, todėl valstybės biudžeto deficitas išlieka nepakitęs ir siekia 965 mln. litų, arba 0,77 proc. BVP, planuojamas visų viešojo sektoriaus finansų deficitas – 1,9 proc. BVP.
Vyriausybė pritarė, kad atsiskaitymai grynaisiais būtų ribojami
LRT.lt Vyriausybė pritarė teises aktų projektams, kuriais juridinių ir fizinių asmenų tarpusavio atsiskaitymai grynaisiais pinigais apribojami 10 tūkst. litų. Tą reglamentuojantys Civilinio kodekso ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimai toliau bus svarstomi Seime. Kaip rašoma Finansų ministerijos pranešime, verslininkus vienijančios organizacijos bei kitos suinteresuotos institucijos jiems iš esmės pritaria, bet siūlo neapsiriboti vien tik atsiskaitymų grynaisiais ribojimu.
Pritarta darbiečių iniciatyvai kelti kultūros darbuotojų algas
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdyje buvo iš dalies pritarta darbietės Audronės Pitrėnienės vadovaujamo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto siūlymui kitų metų biudžete papildomai skirti 25 milijonus litų kultūros darbuotojų algoms pakelti (buvo siūlyta tam skirti 49 milijonus litų). Šis sprendimas teigiamai palies maždaug 15 000 kultūros srityje dirbančių žmonių.
Į LB valdybą siūlomas T. Garbaravičius
Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pateikė Prezidentei Daliai Grybauskaitei centrinio banko Valdybos nario kandidatūrą. Naujuoju Lietuvos banko valdybos nariu pasiūlytas ekonomistas Tomas Garbaravičius. Šiai kandidatūrai pritarė rekomendacijas dėl Valdybos narių skyrimo teikianti Patariamoji taryba, sudaryta iš žinomų šalies ekonomistų, finansų ir verslo pasaulio autoritetų.
Kauno hidroelektrinei – Prezidento A. Brazausko vardas
Ministrų kabinetas šiandien posėdyje pritarė, kad Kauno hidroelektrinė būtų pavadinta Prezidento Algirdo Brazausko vardu. Tokį sprendimą pasiūlyta priimti Finansų ministerijai, kuri yra „Lietuvos energijos“ akcijų valdytoja. „Lietuvos energijai“ priklauso Kauno hidroelektrinė.