po krymo
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „po krymo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „po krymo“.
Iš šalies veja skurdas ir gėda: naujos rusų migracijos aukštumos
Rusijos gyventojai nebetiki perspektyvomis šalyje, tačiau vis tiek ilgisi Sovietų Sąjungos, skelbia naujausios apklausos. Rusai užpernai užfiksavo rekordinius emigracijos metus, o didžiausią gėdą jie jaučia dėl buvusios imperijos griūties ir nuolatinio skurdo. Maža to, leidinio „Projekt“ analitikai ištyrė oficialią rusų migracijos statistiką.
Pasaulis ginkluojasi: NATO pumpuoja raumenis, Rusijos planus pakirto sankcijos
Pasaulis ginkluojasi už vis didesnę sumą kasmet, skelbia ekspertų pateikti 2017 metų duomenys. Po Krymo aneksijos pradėjo pradėjo augti NATO šalių išlaidos ginkluotei. Rytuose – Kinija taip pat ženkliai didina išlaidas kariuomenei, o tai matydamos neatsilieka ir Japonija su Australija.
Švedijos žiniasklaida: Rusija yra sunkiai serganti nacija
Po Krymo puolimo sekė beprasmiškas karas Ukrainoje ir begėdiškai melagingos informacinės kampanijos žiniasklaidoje. Nuo to laiko praėjo ketveri metai.
„Pandoros skrynią“ atidaręs Vladimiras Putinas, grasina kitiems
Prieš dvejus metus Krymą aneksavęs ir išprovokavęs vieną sudėtingiausių pasaulinių geopolitinių krizių per pastaruosius kelis dešimtmečius Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas interviu „Bloomberg“ perspėjo, kad Kaliningrado klausimas yra „Pandoros skrynia“, kurios „geriau neatidarinėti“. „Jeigu kam nors norėtųsi pradėti peržiūrinėti Antrojo pasaulinio karo baigtį, pamėginkime diskutuoti šia tema.
Vladimiras Putinas užsimanė įkurti savo „NATO aljansą“
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dalyvaudamas Dūmos posėdyje pareiškė, kad Rusija yra pasirengusi aptarti „lygios visiems kolektyvinės gynybos sistemos“ kūrimą. „Būtina sukurti neblokinę, lygią visoms valstybėms kolektyvinės gynybos sistemą. Rusija yra pasirengusi aptarti šį svarbiausią klausimą ir ne vieną sykį reiškė norą dialogui“, – teigė Rusijos prezidentas. Vakarų šalių karinis aljansas NATO šiais metais ėmėsi veiksmų, kuriais būtų galima išvengti galimos Rusijos agresijos.
Krymo totoriai ir vėl vejami iš savo žemės
Po Krymo užgrobimo, kurį įvykdė Rusija, jau praėjo daugiau nei dveji metai. Maskva aktyviai įveda „savo tvarką“ pusiasalyje. Nenuostabu, jog esminis šios „tvarkos“ bruožas – valdančiojo kurso ir įvykdytos aneksijos oponentų persekiojimas. Krymas tapo viena problemiškiausių teritorijų Rusijoje, žiūrint iš žmogaus teisių perspektyvos. Iš čia persekiojamų etninių ir socialinių grupių ypač išsiskiria Krymo totorių atvejis. Situacijos sudėtingumą galima suprasti, pažiūrėjus į ją plačiau.
Miunchenas-2, arba ką norėjo pasakyti Kremlius
Šiandien ypač išpopuliarėjo politinių procesų pavadinimai, kurie skamba kaip populiarių filmų tęsiniai: pavyzdžiui, Minskas-2, Maidanas-3 ir pan. Apie vieną iš tokių reiškinių bus ir šis straipsnis. Jame nagrinėjama, ką Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas norėjo (ir ką sugebėjo) pasakyti savo kalboje Miuncheno saugumo konferencijoje.
Rusijos ir Vakarų konfliktas: nė vienas scenarijus nedžiugina
Ukrainos krizei įgavus naują pagreitį, o Rusijos ir Vakarų konfrontacijai peraugus į rimtą geopolitinį lūžį, pasaulis susidūrė su vienu didžiausiu iššūkių per daugybę metų, teigia žurnalo „The Economist“ vyriausiasis redaktorius Edwardas Lucasas. „Matome rimtą konfrontaciją su Rusija, ypač grasinančia branduoliniais ginklais. Tokiu atveju yra keletas scenarijų. Pirmas – Rusija nusileidžia, kas mažai tikėtina.
Krymo totoriai bijo Putino
Internete platinamas pareiškimas apie Krymo totorių nuotaikas, Rusijai siekiant "išvaduoti" šią teritoriją. „Mūsų tauta vieną kartą buvo išvaryta iš gimtųjų žemių, mes nenorim, kad pasikartotų ši tragedija. Todėl mes kreipiamės pagalbos (į Azerbaidžano, Turkijos ir Kazachstano prezidentus): Nepalikite savo brolių ir seserų šią sunkią akimirką. Rusija mums vėl rengia tremtį ir represijas.