plaučiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „plaučiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „plaučiai“.
Varginantis kosulys gali išduoti klastingą ligą: pastebėkite laiku
Plautinė hipertenzija (PH) – būklė, kai plaučių arterijose padidėja kraujo spaudimas, todėl dešinysis širdies skilvelis turi susitraukti naudodamas kur kas didesnę jėgą, kad nugalėtų pasipriešinimą ir užtikrintų stabilią kraujotaką.
Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centro gydytoja kardiologė dr. Eglė Grigonienė pažymi, kad jei tokia būklė užtrunka ilgesnį laikotarpį, pradeda vystytis dešiniojo skilvelio ir visos širdies nepakankamumas.
Jei turite šį įprotį, rašotės sau nuosprendį: gydytojas įvardijo simptomus, kurie nežada nieko gero
Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) – viena dažnesnių kvėpavimo sistemos ligų. Vis tik gydytojai apgailestauja, kad paprastai ją „prisikviečia“ patys žmonės – rūkydami ar tinkamai nesisaugodami dirbdami rizikingoje aplinkoje. Be to, LOPL riziką gali didinti ir pasyvus rūkymas.
Kaip pasakojo VUL Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas, gydytojas pulmonologas prof.
Knarkimas gali išduoti klastingą ligą: kiti net neįtaria, kad serga
Obstrukcinė miego apnėja yra rimta būklė, kai miego metu viršutiniai kvėpavimo takai susiaurėja arba užsiblokuoja, neleidžiant orui patekti į plaučius. Dažniausias šios būklės požymis – knarkimas, sukeliantis diskomfortą ne tik pačiam žmogui, bet ir aplinkiniams.
Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi patarimais, ką reikėtų daryti, jei knarkiantį žmogų apima mieguistumas vos prisėdus ant sofos ar atliekant kasdienes veiklas.
Klastingą TV prodiuserę Daudienę užklupusią ligą išduoda šie ženklai: mirties išvenkite laiku
Prieš porą dienų garsi TV prodiuserė ir laidų vedėja Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė pranešė, kad jau savaitę gyena kitaip, nei yra pratusi, ir namuose gydosi nuo klastingos ligos. Tai – plaučių uždegimas, kuris į ligos patalą paguldo ne vieną lietuvį.
Lapkričio 11 dieną TV prodiuserė savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo įrašu, kuriame pranešė, kad gydosi nuo jai įtariamo plaučių uždegimo.
Moteris pasakojo apie tai, kad jau ne vieną dieną prastai jaučiasi ir negalėjo dirbti.
Šie ženklai išduoda, kad jūsų plaučiai pažeisti: pajutę skubėkite pas gydytoją
Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) yra viena dažniausių patologijų, su kuria kasdienėje praktikoje susiduria stacionaruose dirbantys ar ambulatorinį gydymą skiriantys gydytojai.
Kada paskutinį kartą darėte plaučių rentgeną? Moteris ištinka isterija, kai staiga randa šią ligą
Tuberkuliozė yra klastinga liga, galinti įsitvirtinti ne tik plaučiuose, bet ir kituose organuose, tarkim, per kraują sukėlėjai gali patekti į kaulus ir sąnarius, akis, odą, virškinimo sistemą, šlapimo sistemą, krūtinės ląstą.
Kauno klinikų filialo Romainių ligoninės Pulmonologas plaučių gydytojas Virginijus Meškinis naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja, ką naudinga žinoti apie šią klastingą ligą ir kaip dažnai reikėtų pasitikrinti profilaktiškai.
Gydytojų darbą perima dirbtinis intelektas – nuo šiol plaučių būklę nustato kompiuteris
Dirbtinis intelektas jau darbuojasi Lietuvos medicinoje. Kompiuterinė programa atlieka dalį gydytojo darbo ir taip taupo pacientų laiką bei padeda išvengti žmogiškųjų klaidų. Vilniaus Šeškinės poliklinikoje dirbtinis intelektas peržiūri plaučių rentgeno nuotraukas ir pateikia savo išvadas.
Nors gali kilti abejonė, ar kompiuterinė įranga tikrai tiksliai gali daryti išvadas žiūrėdama į žmogaus rentgeno nuotraukas, gydytojai ramina, rizika praktiškai neegzistuojanti.
Itin reta plaučių liga pražūtingesnė už vėžį: kaip atpažinti?
Mirtinai plaučių ligai Lietuvoje visai neseniai dar nebuvo jokio gydymo, o ją diagnozuoti pavyksta itin retai, mat apie šią ligą žinoma labai nedaug. Dabar sergantiems idiopatine plaučių fibroze gydymas jau yra, bet to nedarantiems šis susirgimas lieka pražūtingesniu nei vėžys.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos Plaučių kraujagyslių ir difuzinių ligų sektoriaus vadovės, gydytojos pulmonologės doc.
Vyras neteko abiejų plaučių, nes „veipino“ ir susirgo gripu – kol laukė donoro, laikinai įdėti krūties implantai
Beveik dešimt metų rūkė elektronines cigaretes, susirgo gripu ir liko be abiejų plaučių. Neįtikėtina istorija pasaulį pasiekia iš Čikagos. Ten medikai atliko unikalią plaučių persodinimo operaciją – kurios metu „veipintojui“ laukiant donoro teko parą išgyventi su dideliais krūties implantais vietoje išpjautų plaučių.
Ant stalelio krūva vaistų nuo peršalimo, o ant sofos – po šildoma antklode leisgyvis guli 34-erių amerikietis Deivis.
Šios plaučių ligos gali baigtis net mirtimi: ragina įsidėmėti simptomus
Plaučių ligas galima skirstyti į dvi grupes: labiau susijusias su rūkymu – lėtinis bronchitas, lėtinė obstrukcinė plaučių liga, plaučių vėžys – bei tas, kurios gali išsivystyti ir nerūkantiems, teigia sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytoja pulmonologė Goda Šlekytė. Pastarajai grupei priklausančių susirgimų – labai daug, tad specialistė aiškina, į ką atkreipti dėmesį jau prasidėjusiu ligų sezonu.
G. Šlekytės teigimu, dažnai pacientai į pulmonologą ar šeimos gydytoją kreipiasi dėl kosulio.
REKLAMA
REKLAMA
Siunčia žinią apie mirtiną plaučių ligą: simptomai, kurie padės atpažinti
Du šimtai prie lentos prikaltų balionų – du šimtai Lietuvos žmonių, kurie serga idiopatine plaučių fibroze (IPF), mirtina liga, bet apie tai nežino. Pirmadienį, rugsėjo 25 dieną, Vilniaus centre surengtas performansas įtraukė dešimtis praeivių tapti unikalios instaliacijos autoriais. 200 jų įsmeigė vinis į ligos naikinamus plaučius simbolizuojančius balionus.
40-metę pražudė kraujo krešulys: šeima įspėja pastebėti simptomus
Mamos iš Anglijos, kuri staiga mirė, kaip įtariama, apsinuodijusi maistu, šeima išgyvena tikrą košmarą – paaiškėjo, kad jos gyvybę pasiglemžė kraujo krešulys, sukėlęs plaučių emboliją. Dabar šeima įspėja visus – šiuos simptomus būtina pastebėti laiku.
40-metė Kelly Gleeson manė, kad gruodžio 29 d. apsinuodijo maistu, nes didžiąją dalį dienos praleido vemdama.
Apie 18 val.
24-erių slaugytoją pražudė plaučių vėžys: anglai įspėja apie šiuos simptomus
Jauna slaugytoja iš Anglijos mirė sulaukusi vos 24 metų – jos gyvybę pasiglemžė klastingas plaučių vėžys. Kolegos pagerbė jaunos medikės atminimą ir įspėjo, kad ligos simptomus būtina pastebėti laiku.
Pranešdami apie Kay Murgatroyd mirtį, Donkasterio ligoninės atstovai rašė:
„Šį rytą turime pranešti jums labai liūdną, širdį veriančią žinią – netekome mylimos kolegės Kay.
Vaikinas papasakojo, ką jam padarė „veipinimas“: vilčių neteikė net medikai
Ewanas Fisheris metė rūkyti ir pradėjo garinti, kitaip – „veipinti“, nes norėjo pagerinti savo boksavimosi įgūdžius ir bendrą kūno sportinę būklę, tačiau dabar jis atvirai papasakojo, ką jam padarė „veipinimas“ – jis buvo skubiai nugabentas į ligoninę, galiausiai jo plaučiai tapo kaip 80-mečio senolio.
35-erių moteris papasakojo, ką jai padarė „veipinimas“: negali sulaikyti ašarų
Mergina, kuri bandė mesti rūkyti pereidama prie elektroninių cigarečių, dabar, būdama vos 35 metų, serga sunkia plaučių liga ir net negali išeiti iš namų be deguonies balionėlio.
Dabar ji nori įspėti kitus apie garinimo pavojų ir sako norinti „atsukti laiką atgal“.
Lucy Turchin pradėjo garinti sulaukusi 31 metų, siekdama mesti rūkyti, tačiau vos po penkių mėnesių ji pradėjo jausti deginimo pojūtį plaučiuose.
Mokslininkai įspėja: 1 cigarečių skonis kenkia labiau nei kiti
Kai elektroninės cigaretės pirmą kartą buvo pristatytos kaip pagrindinė alternatyva tradicinėms cigaretėms, buvo tikimasi, kad tai bus sveikesnis pasirinkimas. Nors buvo įrodyta, kad garinimas išskiria mažiau toksiškų cheminių medžiagų nei įprastas tabakas, sveikatos ekspertai vis tiek perspėjo, kad tai kelia savo pavojus. Ir dabar mokslininkai įrodė, kad pasirinktas elektroninių cigarečių skonis yra svarbus.
19-metis papasakojo, ką jam padarė „veipinimas“: perspėja visus
Jaunas vyras iš JAV teigia, kad šešerius metus trukęs įprotis „veipinti“ jam skaudžiai atsiliepė – keturis kartus subliuško jo plaučiai. Dabar jo plaučiai atrodo kaip 30 metų rūkiusio asmens.
Dravenas Hatfieldas sakė, kad pradėjo „veipinti“ būdamas 13 metų, jam atrodė, kad tai „madinga“. Jis vienkartinę elektroninę cigaretę surūkydavo per 2-3 dienas, rašo nypost.com.
Ši infekcija – viena mirtiniausių, tačiau tokios baigties galima išvengti: štai kaip apsisaugoti
Kasmet kovo 24 d. minima Pasaulinė tuberkuliozės diena, kurios tikslas – didinti informuotumą apie tuberkuliozę ir pastangas sustabdyti pasaulinę epidemiją. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – būtent šią dieną 1882 m. daktaras Robertas Kochas paskelbė apie tuberkuliozę sukeliančios bakterijos – Mycobacterium tuberculosis – atradimą.
Radinys 5-mečio plaučiuose šokiravo net medikus: to matę nebuvo
Visiškai normalu, kad vaikai kartais kosėja. Tačiau paaiškėjus priežasčiai, kodėl penkiametis iš Paragvajaus kosėjo tris mėnesius, šokiruoti liko net medikai.
Kosulį dažnai sukelia peršalimo ligos, skaičiuojama, kad kosulys vaikus užklumpa maždaug aštuonis kartus per metus. Taip yra todėl, kad vaikų imunitetas dar negeba kovoti su virusais.
Dauguma kosulio ir peršalimo ligų praeina per kelias diena, praneša Anglijos nacionalinė sveikatos tarnyba.
Toks kosulys išduoda vėžį: uždelsus baigiasi mirtimi
Dažnas iš mūsų susiduriame su vienokiu ar kitokiu kosuliu. Ar kosulys gali išduoti klastingas ligas ir kaip suprasti, kada tai tik peršalimo požymis ir kada kosulys slepia kitą ligą?
Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dalyvavęs otorinolaringologas, medicinos mokslų daktaras Darius Rauba sako, kad kosulys gali išduoti kelias ligas, todėl labai svarbu kreiptis į medikus ir išsiaiškinti, kas iš tiesų slypi už kartais visai nekaltai atrodančio kosulio.
36-erių moteris jautėsi taip tarsi „kažkas būtų peršovęs plaučius“: išgirsta diagnozė pribloškė
Kraujo krešuliai yra maži kraujo gumulėliai, primenantys gelinio pavidalo medžiagą. Nors kraujo krešėjimas yra būtina organizmo funkcija, kad nenukraujuotume susižeidę, kai kurie natūraliai neištirpstantys kraujo krešuliai gali būti pavojingi.
Jei jie patenka į kitus organus, pavyzdžiui, plaučius ar širdį, tai gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Su tuo teko susidurti ir JAV gyvenančiai 36-erių moteriai, rašo express.co.uk.
Lietuva – vis dar juodajame sąraše pagal sergamumą šia infekcija: mirtingumas siekia 50 proc.
Tuberkuliozės valstybės informacinės sistemos duomenimis, 2021 m. Lietuvoje užregistruota 550 naujų tuberkuliozės atvejų arba 19,67 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Kauno apskrityje nustatyta 92 atvejai arba 16,27 atvejo 100 tūkst. gyventojų, iš jų NVSC duomenimis, didžioji dalis buvo atviros plaučių tuberkuliozės atvejai, kurių daugiausiai buvo nustatyta Kauno mieste ir Jonavos rajone.
Tuberkuliozė yra išgydoma bakterinė liga, kurią sukelia Mycobacterium tuberculosis mikroorganizmai.
Sesę nuo mirtinos ligos palaidojusi Rima ja susirgo pati: „Viskas – tu akligatvyje, o du maži vaikai...“
Į Rimos ir Kęstučio šeimą netikėtai pasibeldė baisi tragedija. Sunkiai apie ją kalbėdamas vyras TV3 laidoje „TV Pagalbą“ teigė, kad dabar jie gyvena tryse – žmona, jis ir giltinė.
Moteris pasakojo, kad prieš 30 gimtadienį ji sužinojo baisią žinią.
„Į mano gyvenimą pasibeldė nelaukta ir nepageidaujama viešnia – liga, kuri mane sustabdė ir apvertė mano visą gyvenimą iš esmės.
Radinys moters kvėpavimo takuose pribloškė net medikus: to matę nebuvo
22 metų Nuray Lutfiye Kalayci prieš devynerius metus giminaičio gimtadienyje valgydama torto gabalėlį atsitiktinai įkvėpė gimtadienio žvakės laikiklį ir jis užstrigo jos kvėpavimo takuose.
Gimtadienio žvakutės laikiklis nėščiai moteriai vos nekainavo kūdikio gyvybės, kai ji netyčia jį įkvėpė ir jis įstrigo kvėpavimo takuose, kur liko nepastebėtas ateinančius devynerius metus.
Šie ženklai išduoda kraujo krešulius: reaguokite nedelsdami
Plaučių embolija ištinka, kai užsikemša plaučių kraujagyslės. Pasak NHS: „Jei negydoma greitai, tai gali būti pavojinga gyvybei“.
Remiantis Švedijos tyrimais, žmonėms, sergantiems sunkia Covid-19 forma, ir tiems, kurie buvo užsikrėtę per pirmąją bangą, kyla didžiausia kraujo krešulių rizika.
Itin pavojinga liga prasideda kosuliu ir karščiavimu: kad ja serga, žino ne visi
Tuberkuliozė kasmet visame pasaulyje nusineša daugybę žmonių gyvybių. Ši liga pavojinga tuo, kad ja užsikrėsti gali bet kuris žmogus. Tuberkuliozė gali pažeisti ne tik plaučius, bet ir bet kurį kitą žmogaus organą – tarp jų ir širdį ar smegenis, todėl tinkamai negydant, liga gali nesunkiai pražudyti.
Kovo 24-ąja minima pasaulinė tuberkuliozės diena.
Šie ženklai išduoda plaučių vėžį: užkirskite kelią mirčiai laiku
Pasak NHS, plaučių vėžys yra vienas iš „dažniausių ir rimčiausių vėžio tipų“, o „Cancer Research UK“ teigia, kad kasdien registruojama apie 1000 naujų atvejų. Todėl labai svarbu žinoti plaučių vėžio simptomus, atsižvelgiant į ligos rimtumą ir paplitimą. Trys iš simptomų gali būti jūsų kosulyje. Du skamba visai nereikšmingai, o kitas ‒ labai grėsmingai.
Nedideli požymiai, tarkime, yra kosulys, kuris nepraeina po dviejų ar trijų savaičių, arba ilgalaikis kosulys, kuris sunkėja.
Plaučių vėžį gali išduoti keli aiškūs ženklai: kelią mirčiai užkirskite laiku
Plaučių vėžys yra viena dažniausių vėžio formų Didžiojoje Britanijoje. Šią ligą labai sunku diagnozuoti ankstyvosiose stadijose. Koks tas vienas ant rankų matomas simptomas, kurio niekada nevalia ignoruoti?
Ar žinote, kokiais požymiais pasireiškia plaučių vėžys? Ši gyvybei pavojų kelianti liga paprastai daugeliu simptomų nepasireiškia, bet jei kai kuriuos jų sugebėsite pastebėti ir liga bus diagnozuota anksti, šansai ją įveikti bus didžiausi, rašoma express.co.uk.
Plaučių vėžį gali išduoti keli aiškūs ženklai: pastebėkite juos laiku
Susirgus plaučių vėžiu, kol jis dar nespėjo išsivystyti ar išplisti, yra vilties jį išgydyti. Kasmet plaučių vėžys yra diagnozuojamas apie 38 000 žmonių.
Dauguma žmonių, kuriems nustatyta ši diagnozė, yra rūkantys ir vyresni nei 60 metų. Nerūkantiems žmonėms pasyvus rūkymas namuose ar darbo vietoje gali padidinti plaučių vėžio riziką iki 30%. Kiti rizikos veiksniai yra radiacija ir asbestas, rašo express.co.uk.
Plaučių uždegimas gali baigtis mirtimi: pasakė, kaip ligą atpažinti laiku
Vėstant orams ir artėjant šaltajam sezonui, auga sergančiųjų peršalimo ligomis skaičiai, tačiau kasmet šaltuoju metu padaugėja ir sergančiųjų plaučių uždegimu, dar vadinamu pneumonija. Nors nuo ligos neapsaugotas nei vienas, tam tikroms grupėms pneumonija itin pavojinga, o laiku nesikreipus į specialistus gresia itin nemalonios komplikacijos.
Žmonės dažnai plaučių uždegimo simptomus prilygina peršalimui, laiku nesikreipia į specialistus arba imasi savigydos, taip pakenkdami savo sveikatai.
Skausmas pėdose gali išduoti itin klastingą vėžį: pasitikrinkite laiku
Plaučių vėžį dažnai išduoda kvėpavimo problemos ‒ nuolatinis kosulys ir skausmas krūtinėje. Tačiau pranešama ir apie metastazių pėdoje atvejus, kai pradeda kankinti kulno skausmas.
Kulno skausmas taip pat gali rodyti, kad pėdoje yra kraujo krešulys. Daugelis vėžio rūšių, įskaitant plaučių vėžį, gali padidinti kraujo krešulių riziką. Metų pradžioje pasitaikė atvejis, kai 47 metų vyras iš Singapūro sirgo plaučių vėžiu, o vienintelis simptomas buvo kraujo krešulys, pasireiškiantis kulno skausmu.
Įspėja dėl plaučių fibrozės: klastinga plaučių liga apgauna ir pacientus, ir gydytojus
Plaučių fibrozė yra dažnam gyventojui niekada negirdėta liga. Šeimos gydytojams kyla nemažai iššūkių atpažįstant šią retą ligą, kuri sukelia negrįžtamus pakitimus plaučiuose. Rugsėjis yra idiopatinės plaučių fibrozės mėnuo, kai medikai bei pacientai iš apie šią plaučių fibrozę kalba garsiai ir plačiai, skatindami jos žinomumą.
Idiopatinės plaučių fibrozės žinomumo viešinimą inicijuojanti Europos plaučių fibrozės federacija (angl. EU-IPFF) visame žemyne skelbia šūkį #BreathingLife (liet.
Suglauskite taip savo pirštus: rezultatas gali išduoti vėžį
Raginama pasidaryti piršto testą, kuris gali anksti įspėti apie plaučių vėžį. Šį tyrimą galima pasidaryti namuose – jis parodys, ar turite pirštų kreivumą.
Paprastas testas su pirštais gali įspėti apie plaučių vėžį. Žmonės raginami pasitikrinti ir kuo anksčiau išsiaiškinti, ar su sveikata viskas gerai. Šį tyrimą galite pasidaryti savarankiškai namuose – jis parodys, ar turite pirštų kreivumą, ar neištinę pirštai ir nesuminkštėję nagai.
43-ejų vyras atsisakė COVID-19 skiepo: to, kas vyko toliau, nesitikėjo niekas
Joshua Garza dar sausį turėjo progą pasiskiepyti nuo Covid-19, tačiau atsisakė, manydamas, jog jam to tikrai nereikia.
Dabar 43 metų teksasietis ragina skiepytis kitus po to, kai užsikrėtė koronavirusu ir taip sunkiai sirgo, kad jam prireikė abiejų plaučių transplantacijos.
Sausio pabaigoje po teigiamo Covid-19 testo, Garzos sveikata ėmė staigiai blogėti. Vasario 2 dieną, bandydamas vaikščioti, jis nukrito ir žmona iškvietė greitąją pagalbą, kad nuvežtų jį į ligoninę.
Gydytojai įspėja: net ir sėkmingai persirgus Covid-19 plaučiai gali būti pažeisti negrįžtamai
Tęsiantis COVID-19 pandemijai, atkreipiamas dėmesys ne tik į sergančius COVID-19, bet ir į nuo šios ligos pasveikusius pacientus. Plaučių pažeidimas, persirgus COVID-19, gali pasirekšti skirtingomis intersticinės plaučių ligos formomis. Anksti diagnozavus COVID-19 ligos sukeltą plaučių pažeidimą ir paskyrus tinkamą gydymą, galima išvengti negrįžtamų pakitimų plaučiuose.
36-erių vyras iš tiesų iškosėjo plautį
Smarkiai sergantys žmonės kartais skundžiasi stipriu kosuliu, sakydami, kad jie tuoj „iškosės plaučius“. Paprastai toks pasakymas tėra vaizdingas išsireiškimas, tačiau vienas vyras parodė, kad tokio pasakymo reikšmė ne visada yra perkeltinė.
Žurnale „New England Journal of Medicine“ buvo paskelbtas keisto atvejo aprašymas. 36-erių vyras sugebėjo iškosėti nepažeistą dešimties šakų bronchinį medį. Paprastai sakant, vyras iškosėjo iš sukrešėjusio kraujo susidariusį jo plaučių vidaus modelį.
Primena apie ligą, kurios metu padidėja kraujospūdis plaučių kraujagyslėse: negydant sukelia neįgalumą
Lietuvoje stebima ir gydoma per 200 žmonių, sergančių plautine arterijos hipertenzija ir plautine tromboemboline hipertenzija. Nors plautinė hipertenzija pasaulyje vertinama kaip nepagydoma liga, tačiau anksti ją diagnozavus, pacientams galima užtikrinti visavertį gyvenimą.
Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytojos pulmonologės doc.
Žmogaus plaučiuose rasta grybelio ir tai nebūtinai yra blogas dalykas
Jūsų plaučiuose gausu grybelio. Tačiau nesijaudinkite, tai nereiškia, kad jie yra iškloti pelėsiu, grybais ar nemalonia infekcija. Kaip ir mikrobai, gyvenantys daugelyje žmogaus kūno organų, dauguma šių mikroorganizmų yra visiškai „draugiški“ ir galimai atlieka svarbų vaidmenį kūno veikloje.
Tokia operacija – pirmą kartą istorijoje: moteris vėl galės nevaržomai kvėpuoti
Kaip praneša „Mount Sinai“, ligoninė Niujorke ir joje dirbantys chirurgai atliko pirmąjį pasaulyje žmogaus kvėpavimo takų persodinimą moteriai, kurios trachėja buvo smarkiai pažeista.
18 valandų trukusi procedūra įvyko 2021 m. sausį.
Moteris galvojo, kad serga tuberkuliozė – plaučiuose buvo prezervatyvas
Tuberkuliozė (TB) yra skausminga plaučių liga, nuo kurios šiais laikais kasmet miršta daugiau nei milijonas žmonių. Skaičiuojama, kad maždaug ketvirtadalis žmonijos populiacijos yra užsikrėtę TB bakterija, bet nebūtinai suserga šia liga. Tačiau, kaip teigia Pasaulio sveikatos organizacija, iš jų, apie 5–10 proc. gali susirgti TB, ypač jeigu susilpnėja jų imunitetas.
Kai liga yra negydoma, 45 proc. ja sergančių pacientų miršta. Beveik visi šie pacientai būna užsikrėtę ŽIV.
28-erių moteris serga užsitęsusia koronaviruso forma: ligoninėje jos plaučiuose rado kraujo krešulių
28-erių moteris, koronavirusu užsikrėtusi prieš tris mėnesius, ragina sergančius užsitęsusia viruso forma, neignoruoti besitęsiančių simptomų, po to kai daktarai jos plaučiuose rado kraujo krešulių.
Airijoje gyvenanti 28-erių metų Rachelė Gunn, socialiniame tinkle „Instagram“ dalindamasi savo kovos su virusu patirtimi, paaiškino, kad 2020-ųjų spalio mėnesį užsikrėtusi virusu, ji lovoje išbuvo beveik dvi savaites.
Parodė, kaip atrodo COVID-19 paciento plaučiai: baisiau už rūkymo sukeltą žalą
Šokiruojančiose koronavirusu persirgusių pacientų rentgeno nuotraukose matomi ligos palikti randai ir žala – baisesni už rūkymo plaučiams daromą žalą.
Nuotraukomis pasidalino dr. Brittany Bankhead–Kendall, Teksaso Technologijų universiteto Sveikatos mokslų centro docentė, kuri nuo pandemijos pradžios jau gydė tūkstančius COVID–19 pacientų, rašoma thesun.co.uk.
Vienoje nuotraukoje matomi sveiki plaučiai, kitoje – rūkaliaus plaučiai, o trečioje – koronaviruso paciento plaučiai.
SAM įsigijo 100 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų: išleido virš 2 mln. eurų
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) už maždaug 2,3 mln. eurų įsigijo 100 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų.
Sutartį dėl įrangos įsigijimo su tiekėjais sudarė SAM Ekstremalių sveikatai situacijų centras. 50 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų pristatys įmonė „Tradintek“, kitus 50 – įmonė „AMI sprendimai“.
Su „Tradintek“ sutartis pasirašyta rugpjūčio 12 dieną, jos vertė – 1,06 mln. eurų, su „AMI sprendimais“ sutartis pasirašyta rugpjūčio 19 dieną, jos vertė – 1,26 mln. eurų.
Itin dažną vėžį išduoda šie simptomai: pastebėkite juos laiku
Plaučių vėžys Lietuvoje kasmet diagnozuojamas apie 1200 gyventojų. Nors pagrindinė priežastis – rūkymas, ši liga gali užklupti bet kurį žmogų. Plaučių vėžys paplitęs visame pasaulyje. Iš 10 plaučių vėžio atvejų apytiksliai 8 nustatomi vyresniems negu 60 metų žmonėms, paprastai rūkaliams.
Plaučių vėžys visada gydomas, nepriklausomai nuo jo dydžio, vietos, nuo to, ar vėžys išplitęs ir kiek išplitęs. Jeigu plaučių vėžys diagnozuojamas ankstyvoje stadijoje, yra vilties pagyti.
Elektroninę cigaretę rūkęs paauglys atsidūrė ligoninėje: jo plaučiai – kaip 80-mečio
Po vos šešių mėnesių elektroninės cigaretės vartojimo paauglio plaučiai buvo panašūs į visą gyvenimą rūkiusio aštuoniasdešimtmečio.
Ewanas Fisheris kelias savaites praleido intensyvios terapijos skyriuje, kai naktį prieš baigiamuosius mokyklos egzaminus jam pasireiškė plaučių nepakankamumas.
Tuomet šešiolikmetis vaikinas turėjo kvėpuoti per dirbtinius plaučius, kad išgyventų.
Lietuvos paaugliai – vieni daugiausiai rūkančių Europoje: juos vilioja naujoviški tabako gaminiai
Pasaulio sveikatos organizacijos analizė atskleidė, kad Lietuvos paaugliai išlieka tarp daugiausia rūkančių visoje Europoje. Aiškėja, kad tradicines cigaretes Lietuvoje ir toliau sėkmingai keičia naujoviški tabako gaminiai, kaitinamas tabakas ir elektroninės cigaretės ir būtent tokius tabako gaminius dažniausiai renkasi jaunimas. Specialistai sako, kad pardavėjai nepilnamečius cigarečių pakaitalais vilioja visokiais įmanomais būdais.
Medikai nustebo pamatę klaipėdiečio plaučių nuotrauką – papasakojo, kokių atvejų būna Lietuvoje
Neįtikėtinas radinys į Klaipėdos ligoninę atvykusio paciento plaučiuose. Vyras skundėsi kosuliu ir karščiavimu, tad medikai padarė rentgeno nuotrauką ir pamatė, kad plaučiuose įstrigęs svetimkūnis. Operacijos metu gydytojai kaip reikiant nustebo – paaiškėjo, kad svetimkūnis yra vyriškio keturi auksiniai dantys. Ir tai tik vienas iš netikėčiausių radinių, kurių gydytojai aptinka žmonių kūnuose.
Stebuklui prilygstantis pasiekimas Kinijoje: 65-erių pacientui persodinti abu plaučiai
Stebuklui prilygstantis Kinijos medikų pasiekimas. Uhane 65-erių metų COVID-19 pacientui persodinti abu plaučiai. Vos po 19 dienų vyras atgavo jėgas ir ėmė sparčiai stiprėti.
Kinijos medikai dalijasi neįtikėtina sėkmės istorija. COVID-19 įveikęs 65-erių vyras ilgai kovojo dėl savo gyvybės. Net ir išgijęs jis dėl plaučių pažeidimų negalėjo savarankiškai kvėpuot, tad 62 dienas vyrui buvo taikoma vadinamoji EKMO terapija – ekstrakorporinė membraninė oksigenacija.
Pulmonologo žinia dėl COVID-19 komplikacijų: ne viskas taip, kaip galvojote
Viena dažniausių naujojo koronaviruso COVID-19 komplikacijų, kuri pacientą gali nuvaryti ir į kapus, – plaučių uždegimas. Užsienio spauda jau nuo viruso protrūkio pradžios ne kartą skelbė apie sunkiausius ligos atvejus, kai žmonės neįveikdami ligos tiesiog uždūsdavo. Vis dėlto VUL Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas prof. Edvardas Danila pastebi, kad kol kas šio koronaviruso „elgsena“ ne itin išsiskiria iš kitų plaučius pažeidžiančių virusų.
Gydytojas parodė naudingus pratimus: gali padėti, kovojant su koronavirusu
Anglijoje Romfordo Karalienės ligoninėje dirbantis greitosios pagalbos skyriaus vadovas Sarfaraz Munshi kartu su savo sekėjais pasidalijo keliais paprastais kvėpavimo pratimais, kurie, anot jo, gali padėti sumažinti koronaviruso simptomus.
Pasak gydytojo, šią techniką naudoja ir kolegė Sue Elliot, kuri dirba slaugos skyriuje. Šį metodą ji reguliariai naudoja su intensyvios terapijos skyriuje esančiais pacientais, rašoma dailystar.co.uk.