padangų keitimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „padangų keitimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „padangų keitimas“.
Benediktas Vanagas siunčia svarbią žinią Lietuvos gyventojams: turite tai žinoti
Artėjant padangų keitimo sezonui vairuotojai puola ieškoti naujų žieminių padangų, kurios būtų pasiruošusios viskam: nuo ledo iki sniego. Galime pasitikėti draugų rekomendacijomis, ieškoti informacijos internete, tačiau galime paklausti patarimų tų, kurių gyvenimo būdas – vairavimas.
Svarbi žinia vairuotojams: už 1 veiksmą – bauda iki kelių tūkstančių eurų
Prasidėjus padangų keitimo metui skubame įsigyti ir pasikeisti padangas į naujas, tačiau ar visi susimąstome, kur nukeliaus senosios, naudoti nebetinkamos padangos?
Nors įsigydami naujas padangas vairuotojai susimoka ir už senų padangų atliekų surinkimą ir tvarkymą, kasmet vis dar surenkama šimtai tonų į aplinką išmestų senų padangų.
Skubiai įspėja vairuotojus: už 1 veiksmą gali tekti susimokėti tūkstančius
Aplinkosaugininkai primena nemesti senų padangų bet kur, nes jos teršia aplinką. Gyventojai keisdami padangas autoservise gali nemokamai palikti tiek padangų, kiek jų keičiama.
Kelių eismo taisyklės numato, kad su vasarinėmis padangomis galima važiuoti jau nuo balandžio 1-osios, o nuo balandžio 10 dienos draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.
Vairuotojai, dėmesio: viskas, ką reikia žinoti apie padangų keitimą
Aplinkosaugininkai primena nemesti senų padangų bet kur, nes jos teršia aplinką. Gyventojai keisdami padangas autoservise gali nemokamai palikti tiek padangų, kiek jų keičiama.
Kelių eismo taisyklės numato, kad su vasarinėmis padangomis galima važiuoti jau nuo balandžio 1-osios, o nuo balandžio 10 dienos draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.
Įspėja padangas besikeičiančius lietuvius: už 1 klaidą – kelių tūkstančių bauda
Prasidėjus padangų keitimo metui Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad gyventojai šias atliekas gali priduoti ir nemokamai. Pavyzdžiui keičiant padangas autoservise galima nemokamai palikti tiek padangų, kiek keičiama.
Prasidėjo padangų keitimo sezonas: štai, kaip jas priduoti nemokamai
Prasidėjus padangų keitimo metui Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad gyventojai šias atliekas gali priduoti ir nemokamai. Pavyzdžiui keičiant padangas autoservise galima nemokamai palikti tiek padangų, kiek keičiama.
Įspėja vairuotojus: už 1 klaidą bauda gresia nuo 30 iki 4,3 tūkst. eurų
Nuo balandžio 1 d. jau galima važinėti vasarinėmis padangomis, o iki balandžio 10 d. jas pasikeisti turės visi vairuotojai. Aplinkos ministerija primena, kad gyventojai senas padangas gali nemokamai palikti techninės priežiūros ir remonto paslaugų įmonėse, padangų parduotuvėse, nugabenti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Raginame būti sąmoningais, nes kasmet vien tik miškuose surenkama šimtai tonų nebetinkamų naudoti padangų, kurios teršia aplinką.
Nepraleiskite: daugiau nei milijonas gyventojų keis padangas – atskleidė, kaip sutaupyti dvigubai
Jau visai čia pat laikas, kai daugiau nei milijonas Lietuvos vairuotojų skubės keisti savo automobilių padangas į žiemines. Palyginti su pernai, padangų keitimas pabrango. Kur dešimtadaliu, o kur penktadaliu. Tų pačių paslaugų kainos smarkiai skiriasi ne skirtinguose autoservisuose, bet ir skirtinguose miestuose. Štai iš Viliuje gyvenančių vairuotojų servisai už paslaugą prašo per 60 eurų, kiek toliau, mažesniuose miestuose už tą patį žmonės mokės ir dvigubai pigiau – apie 30 eurų.
Vairuotojams nepatiks: padangos gali brangti net ne sykį – ir balandį, ir gegužę
Nors naktimis dar spaudžia šaltukas, o kartais ir snaigės skraido, jau nuo rytojaus galima važinėti vasarinėmis padangomis. Nemažai vairuotojų leistinos datos nė nelaukia, mašinas perauna jau šiandien. Tiesa, kaip ir maisto parduotuvėse, taip ir servisuose – už viską teks mokėti brangiau.
Ratų montavimas jau pabrango dešimtadaliu, o dar labiau pinigines patuštinti teks tiems, kuriems reikia ir naujų padangų.
Liko diena iki termino pasikeisti automobilio padangas į žiemines: vairuotojai prie servisų laukia gyvose eilėse
Paskutinės minutės sindromas ir vėl kamuoja tautiečius, padangas į žiemines nusprendusius pasikeisti likus vos dienai iki termino – lapkričio 10-osios. Servisai tiesiog užgulti, vairuotojai gyvose eilėse laukia net ir dvi su puse valandos, o jose stovėti nenorintys vizito gali tikėtis ir po savaitės ar dviejų.
Policija primena, kad nepasikeitę padangų vairuotojai rizikuoja gyvybe, gresia ir netekti techninės apžiūros talono ir susimokėti baudą.
REKLAMA
REKLAMA
Svarbu vairuotojams – nurodė, kodėl reikia tikrinti padangų slėgį
Padangų slėgis dažnai yra nepakankamai įvertinamas tinkamo automobilio naudojimo aspektas. Ekspertai pabrėžia, kad visų keturių padangų slėgio lygis yra vienas svarbiausių elementų, darančių reikšmingą poveikį vairavimo saugumui ir patogumui. Kaip dažnai reikėtų tikrinti padangų slėgį?
„Inter Cars Lietuva“ padangų specialistas Ignas Klimaika pastebi, kad vienas svarbiausių patikrinimų, kurį automobilyje galima atlikti patiems, yra padangų slėgio kontrolė.
Perkantiems padangas siūlomas užstato mokestis: kiek jos pabrangtų vairuotojams?
Seime ant stalo nugulė naujas įstatymo projektas – jį priėmus, vairuotojams prieš perkant padangas atsirastų prievolė sumokėti užstato mokestį. Dalis ekspertų į tokį pakeitimą žvelgia skeptiškai ir tikina, kad padangos brangs, suvešės juodoji rinka, o taršos problemos nebus išspręstos.
Įspėja vairuotojus: sukėlus avariją su netinkamomis padangomis gali tekti susimokėti nukentėjusiam
Nuo lapkričio 10 dienos iki balandžio 1-osios draudžiama eksploatuoti automobilius su vasarinėmis padangomis. Tačiau tiek saugaus eismo ekspertai, tiek draudikai pastebi, kad svarbu atsižvelgti ne tik į tai, kokiam sezonui yra pritaikytos padangos, bet ir į tai, kokia yra padangų būklė.
Pavyzdžiui, žiemos metu žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis nei 3 mm, vasaros metu – ne mažesnis nei 1,6 mm.
Autoservisuose – antplūdis: sulaukiama apie 10 kartų daugiau vairuotojų
Iki lapkričio 10 dienos buvo privalu vasarines padangas pasikeisti į žiemines. Autoservisai pastebi dešimtimis išaugusį klientų srautą, visi laikai rezervuoti, o gyvoje eilėje tenka laukti ir po tris valandas.
Profesionalai atskleidžia, kad toks klientų antplūdis pastebimas jau kelias savaites, bet pastarosios dienos – rekordinės.
Viskas rezervuota
Autoservisai teigia, kad dabar pats klientų antplūdis.
„Sulaukiame tikrai labai daug, pilną dabar yra.
Vairuotojams leis keisti padangas nepaisant karantino, bet servisai dirbs kitaip
Valdžia nusprendė dėl padangų keitimo netaikyti bausmių žmonėms karantino metu, o jam pasibaigus, palikti protingą laiką padangoms pasikeisti. Automobilių servisai ir karantino metu sutinka priimti padangas pasikeisti norinčius vairuotojus, tačiau įspėja, kad karantinas pakoregavo ir jų darbą. Policija, nors ir primena, kad karantinas nuo kelių eismo taisyklių pažeidimų neatleidžia, specialiai gaudyti vairuotojų dėl padangų nežada.
Svarbus priminimas vairuotojams: jau galite ruoštis žiemai
Nors vasarinės padangos į žiemines privalo būti pakeistos iki lapkričio 10-osios ir iki termino liko dar visas mėnuo, vis dėlto, kai kurie vairuotojai, atsižvelgę į netikėtai iškritusį sniegą, keičia padangas anksčiau.
Pagal Kelių eismo taisykles, vasarines padangas į žiemines reikia pasikeisti iki lapkričio 10 d., o nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 9 d. leidžiama eksploatuoti transporto priemones ir su dygliuotomis padangomis.
Trečiadienį įsigalios draudimas važinėti su dygliuotomis padangomis
Nuo trečiadienio bus draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis, praneša Automobilių kelių direkcija. Važinėjantiems su netinkamomis arba bet kur išmetantiems senas padangas gresia baudos. Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Šiltuoju metų laiku rekomenduojama eksploatuoti transporto priemones su vasarinėmis padangomis.
Lietuviai jau keičia padangas: ką turi žinoti kiekvienas vairuotojas
Lietuvoje vis dar dažni atvejai, kai senos transporto priemonių padangos yra kaupiamos ar mėtosi neleistinoje vietoje. Ką turi žinoti kiekvienas vairuotojas, keičiantis padangas ar norintis atsikratyti senų? Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo balandžio 10 dienos draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis, o su vasarinėmis padangomis galima važiuoti jau nuo balandžio 1-osios, jei Susisiekimo ministerija nepratęsia termino dėl netinkamų gamtos sąlygų.
Vasarinės padangos gali būti draudžiamos tik nuo gruodžio
Susisiekimo ministerija siūlo keisti padangų naudojimo tvarką - leisti ilgiau važinėti vasarinėmis padangomis. Vasarines padangas siūloma drausti tik nuo gruodžio 1-osios iki kovo 1 dienos. Dabar toks draudimas galioja nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos. Nuo lapkričio 10 iki lapkričio 30 dienos ir nuo kovo 2 iki kovo 31 dienos siūloma drausti važinėti su vasarinėmis padangomis, kai važiuojamoji kelio dalis yra apsnigta ar apledėjusi.
Žiema, o kas dvidešimtas vairuotojas važinėja su vasarinėmis padangomis
Važinėti vasarinėmis padangomis draudžiama jau visą mėnesį. Tačiau, kaip rodo lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt atlikta apklausa, kas dvidešimtas Lietuvos vairuotojas po lapkričio 10 dienos vis dar važinėja vasarinėmis padangomis ir laukia, kol iškris gausesnis sniegas. Už tai jiems gresia nuobaudos. Viktoras Daukšas, Autoplius.lt plėtros vadovas, sako, kad vairuotojai, kurie po lapkričio 10 dienos vis dar važinėja vasarinėmis padangomis, rizikuoja dideliais nemalonumais.
Žieminių padangų keitimo mitai ir klaidos
Vėstantys orai signalizuoja ne tik apie šiltesnių rūbų poreikį, tačiau primena ir tai, kad „apavą“ pakeisti teks ir Jūsų keturratėms priemonėms. Deja, apsisprendimą dėl žieminių padangų dažnam vairuotojui apsunkina didelė jų įvairovė bei smarkiai svyruojančios kainos. Likus porai savaičių iki padangų keitimo termino pabaigos, pateikiame 5 su šia sezonine prievole susijusias klaidas ir mitus, kurių išvengę sutaupysite laiko, energijos ir pinigų.
Netinkamas padangų tvarkymas gresia ekologine katastrofa
Radijas „Laisvoji banga“ Artėjant padangų keitimo sezonui susiduriame su problema, kur dėti naudotas padangas. Ar automobilių padangų pardavėjai ir servisai gali atsisakyti jas priimti ir kaip jie bando to išvengti bei kur kreiptis automobilių savininkams susidūrus su problema „Laisvosios bangos“ eteryje pasakojo Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė.
Kaip tinkamai atsikratyti senų padangų?
Atėjus padangų keitimo metui, vairuotojai privalo žinoti, kaip tinkamai atsikratyti senomis padangomis. Juolab kad bauda už gamtoje išmestas padangas padidėjo daugiau kaip 10 kartų.
Padangų keitimas: trys svarbiausi dalykai renkantis naujus ratus
Nuo lapkričio 1-osios naujoji europinė etiketė turės būti priklijuota prie visų lengvųjų automobilių ir komercinės paskirties automobilių padangų, pagamintų po 2012 metų liepos 1 dienos. Standartinė etiketė turės būti pateikiama padangų gamintojo spausdintoje ir internete skelbiamoje reklaminėje medžiagoje.
Etiketėje bus pateikta informacija apie tris eksploatavimo parametrus. Du iš jų yra susiję su aplinka (energijos vartojimo efektyvumas ir riedėjimo triukšmas), o trečiasis – su sauga.
Ar laiku keičiate padangas?
Beveik trečdaliui šalies vairuotojų yra tekę žiemą važiuoti su vasarinėmis padangomis, beveik pusė jų dėl to patyrė sunkumų kelyje. Užfiksuota, kad automobilius su vasarinėmis padangomis žiemą dažniausiai vairuoja bedarbiai ir tarnautojai. Tokie duomenys gauti atlikus Lietuvos gyventojų vairavimo įpročių tyrimą, kurį užsakė didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“.
Reprezentatyvios apklausos duomenimis, kurią atliko „Spinter tyrimai“, 57,5 proc.
Padangų keitimo laikas artėja – kiek šiemet už jas mokėsime?
Artėja laikas, kai autoservisus užtvindys automobilių vairuotojai, norintys pasikeisti žiemines padangas į tinkamas važiuoti vasarą – iki balandžio 10 dienos tai padaryti būtina. Vieni vairuotojai ieško naujų, kiti – dėvėtų padangų, vieniems reikalingos pačios pigiausios, kiti gali mokėti ir neskaičiuodami.
Vidutiniškai pusė vairuotojų planuoja pirkti naujas padangas, kita pusė – jau naudotas, rodo autotransporto portalo Autogidas.lt apklausos rezultatai.
Žieminių padangų abėcėlė
Pasiruošimą šaltajam sezonui būtina pradėti nuo padangų keitimo – ir tą jau reikėjo padaryti lapkričio pradžioje.
Nuo lapkričio 10 dienos šalies keliuose draudžiama važiuoti su vasarinėmis padangomis – tą kasmet primena Susisiekimo ministerija. Vis dėlto jas keisti patartina ne paskutinę minutę, kai dėl prastų kelio sąlygų kyla didesnė grėsmė patekti į eismo įvykius, o kuo anksčiau, kai padangų keitimo pikas dar neprasidėjęs.
Lietuva ruošiasi žiemai: senas padangas ir akumuliatorių į savartyną? (I)
Iki lapkričio 10-osios visi Lietuvos vairuotojai privalo vasarines automobilių padangas pakeisti žieminėmis. Vasarines galime palikti automobilių servise ar kitoje montavimo paslaugas teikiančioje įmonėje arba patiems saugoti iki pavasario garaže ar sandėliuke. O ką darome su tomis, kurių kitą vasarą mums jau nebereikės?
Padangos pamiškėje suirs po šimtmečių
„2009 m. mūsų šalyje buvo surinkta 13,5 tūkst. tonų sudėvėtų padangų, o perdirbta 14,3 tūkst. tonų.