nomenklatūra
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nomenklatūra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nomenklatūra“.
Landsbergis patarė jauniems žmonėms pabandyti įsivaizduoti sovietmetį: „O taip tai liks durneliais“
Puošnūs vakarėliai, brangūs gėrimai, prabangūs drabužiai ir slaptos medžioklės – taip atrodė Komunistų partijos nomenklatūros gyvenimas Sovietų Sąjungoje. Pasaulis, kupinas privilegijos ir pompastikos. O paprastų žmonių kasdienybė atrodė kitaip – įvairiausius paprastus darbus dirbę ir įtakingų pažinčių neturėję žmonės skendėjo skurde ir pilkumoje.
Tokias dvi skirtingas sovietinio gyvenimo puses savo nuotraukose užfiksavo fotografas Antanas Sutkus.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Sesiją pradedančiam Seimui prezidentė linki „išsivalyti“
Penktadienį eilinę pavasario sesiją pradedančiam Seimui prezidentė Dalia Grybauskaitė linki „drąsos išsivalant nuo nomenklatūrinio valdymo likučių“. „Tvirtos valios ir pasiryžimo reikia vaduojantis iš nomenklatūrinės valstybės valdymo praktikos. Urėdijos, regioninių kelių direkcijos, Registrų centro ir kitos valstybės atsakomybėje esančios įstaigos privalo išsivalyti nuo korupcijos ir partijų draugų įdarbinimo tradicijų“, – savo sveikinime pradedant sesiją sako prezidentė.
Valdanti koalicija savos užsienio politikos neturi
Diplomatijoje būna įvairūs periodai. Kartais mėnesių mėnesiais gali mirti iš nuobodulio stebėdamas rutininius procesus tarptautiniuose santykiuose. Bet anksčiau ar vėliau diplomatams ateina rimtų iššūkių laikotarpis. Tada procesai tampa ne tik įdomūs, bet ir skausmingi. Kaip tik tada ir paaiškėja, kokiu laipsniu šalies užsienio politikos formuotojai ir jos vykdytojai yra pasiruošę tiems iššūkiams.
Šiandien Lietuva gyvena nepaprastai rimtų tarptautinių išbandymų akivaizdoje.
Provokavimo kultūra
Kažkada vienas įžūlokas Rusijos ambasadorius Lietuvoje tiesiai šviesiai išpyškino, kad esame skandalistų šalis, kur visi džiaugiasi vieni kitus apdergę. Tada įsižeidėm, o dabar? Ambasadoriaus Budapešte Renato Juškos pokalbiai (su mistiniu provokatoriumi?) ar jų tariamos, mistinių, radijo teatrą darančių aktorių kuriamos falsifikacijos kursto sąmokslų teorijas. Pirmiausia - iš oficialių lūpų.
R. Sikorskis lieka, o A. Kubilius džiaugiasi
Lenkijos įvykius atidžiai stebintis žurnalistas Vitalijus Karakorskis portalui „Balsas.lt sakė esąs nustebintas premjero Andriaus Kubiliaus pasisakymais dėl santykių su kaimynine Lenkija ir santykių su šia šalimi perspektyva.
„Keista, kad mūsų premjeras kalba apie bendradarbiavimą su D. Tusko vyriausybe būsimuoju laiku.
Raudanti nomenklatūra arba Turniškių kankiniai
Eiliniame LNK laidos „Valanda su Rūta“ filmavime prisiklausiau daug įdomaus. Neturiu žalio supratimo, kas bus palikta, o kas išmontuota, bet žmonės kalbėjo prieš kameras, tad jų privatumo tikrai nepaviešinsiu ir paslapties neišduosiu.
Juolab, anokia čia paslaptis – sovietinės Lietuvos nomenklatūros veikėjai teigia, kad prie sovietų buvę geriau, jie patys beveik skurdę, kad tik pasiaukotų tėvynei ir darbo laidžiai.
Per pilietiškumą – biurokratų buldozeriu
Besibaigiantys metai suteikia galimybę įvertinti: puolame rinkti metų žmogaus, metų šviesuolio, metų geruolio, naujovė – galima rinkti miesto simbolį, primygtinai rekomenduojama išsakyti savo nuomonę renovacijos klausimu ir dar už tai susimokėti. Žodžiu – žmonės visais įmanomais būdais raginami būti pilietiškais, aktyviai dalyvauti priimant sprendimus. Tarsi generalinė repeticija prieš rinkimus į savivaldą.
„Grybubilius“ ir valstybė
Teisėsaugos ir valstybės funkcijas Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), atrodo, supranta visiškai taip pat, kaip jų pirmtakai valdžioje. Taip pat ją supranta ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Valstybė tai Mes“, - tokia bendra nuostata.
Tik skiriasi startinės pozicijos ir „modus operandi“ siekiant savo tikslo, kuris yra tiesiog valdžia ir kuo didesnė.
Administruoti ar valdyti?
Mane dažnai kaltina, kad aš nemėgstu kaimo žmonių. Tai visiškas absurdas. Tik tikras kaimo žmogus, ūkininkas yra Lietuvos gerovės pagrindas ir atgimimo iš degradacijos garantas.
Visose savo viešuose pasisakymuose aš akcentuoju būtent mus valdančia, svetimą Lietuvai ir jos savivokai, kolūkiečių nomenklatūrą. Lietuviai niekada nebuvo kolektyvistai, jie visada buvo darbštūs ir sumanūs individualistai.
Beveik rimtai: žmonės, komprofakai ir kadrų politika
Pastarosiomis savaitėmis Seimas, Vyriausybė, partijos, koalicijos, frakcijos labiausiai užimtos kadrų klausimais. Kas, kur, su kuo sėdės, kalbės, toliau ars valstybinius dirvonus, ir kiek tai kainuos. Kėdės stumdomos ganėtinai viešai, galutiniai paskyrimai nulemiami gana tyliai.
Atrodo, pasibaigė ir Viršiausios prokuratūros bėdos. Generalinio prokuroro jautriai iškilmingos palydėtuvės su gėlėmis ir karštais aplodismentais Seime ne vienam gal ir ašarą išspaudė.
REKLAMA
REKLAMA
Leonidas Donskis: Naujoji senoji klasė Lietuvoje
Naujosios klasės kilmė ir prasmė
1955 metais buvusios Jugoslavijos politinis rašytojas ir mąstytojas Milovanas Djilasas (Milovanas Džilasas) paskelbė knygą „Naujoji klasė: komunistinės sistemos analizė“. Šioje knygoje M. Djilasas rašė, kad komunizmas Rytų Europoje nebuvo egalitarinė politinė sistema, kurianti lygiųjų visuomenę.
Priešingai, teigė jis, komunistų partija sukūrė privilegijų sistemą, kuria naudojosi tik siauras partijos narių sluoksnis – naujoji klasė.