nimitz
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nimitz“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nimitz“.
Superginklai, keičiantys pasaulio istoriją
Leidinys „Bild“ pristatė žmonijos sukurtus superginklus, ir atskleidė, ką jie iš tiesų reiškia naujausiųjų laikų karyboje. Juk įvairių šalių kariuomenės įvairiais laikotarpiais turėjo tokias ginkluotės sistemas, kurios ne tik ženkliai lenkdavo priešininkų, tačiau, dažniausiai, išvis nepalikdavo jiems jokių galimybių. Abu pasauliniai karai pirmojoje XX a. pusėje kainavo milžinišką žmonių gyvybių, ir pagal šį rodiklį su jais negali susilyginti joks kitas konfliktas.
Šiaurės Korėja žada „vienu šūviu sunaikinti JAV lėktuvnešius“
Korėjos liaudies demokratijos respublikos karinės oro pajėgos vykdė karinių antskrydžių bandymus, kurių tikslas – išbandyti JAV lėktuvnešių apšaudymo raketomis būdus, praneša „RIA Novosti“, remiantis vietos naujienų agentūros duomenimis. Kariniai manevrai buvo atliekami mokymus stebint diktatoriui Kim Jong Unui.
Civilizacijos pabaiga prasidės nuo kovos robotų
Lenta.ru žurnalistas Aleksejus Sočnevas parengė straipsnį Politinės ir karinės analizės instituto direktoriaus pavaduotojo Aleksandro Chramčichino paskaitos apie karinių technologijų perspektyvas pagrindu. Pateikiame šiek tiek sutrumpintą šio straipsnio vertimą. Visa nugalintis, bet nepanaudojamas Branduolinis ginklas tebėra absoliutus ir visa nugalintis. Kita vertus, jis turi nedidelį trūkumą: jo negalima panaudoti įprastinio, juolab partizaninio karo atveju.
Filmas vakarui. Didžiausias pasaulyje lėktuvnešis
Filmas apie didžiausio pasaulyje Nimitz klasės 99 tūkst. tonų vandentalpos lėktuvnešio ilgametę kūrimo istoriją. Jame telpa 90 viršgarsinių lėktuvų ir 6000 žmonių. Vandenyne gali išbūti 20 metų be kuro papildymo. Nuo jo kas 20 sek. gali kilti viršgarsiniai lėktuvai. Aprūpintas įranga gebančia pastebėti priešą ore už 500 km. Filme atskleidžiami lėktuvnešio atsiradimo ir statybos istorijos inovatyvių technologijų žingsniai. Pirmasis lėktuvnešis buvo pastatytas 1916 metais JAV.
Šiaurės Korėjai „užkliuvo" JAV lėktuvnešio „USS Nimitz" atplaukimas į Pietų Korėją
Šiaurės Korėja kritikavo JAV lėktuvnešio "USS Nimitz" atplaukimą į Pietų Korėją bendroms pratyboms ir pavadino tai "itin beatodairiška" provokacija ir karo repeticija. JAV karinio jūrų laivyno smogiamoji grupė, kuriai vadovauja atominis „Nimitz“, šeštadienį atplaukė į Pietų Korėjos pietinį Busano uostamiestį. Pratybos bus surengtos kitą savaitę, neseniai pasibaigus kasmetinėms didelio masto bendroms JAV ir Pietų Korėjos karinėms pratyboms, kurios sukėlė įtūžį Šiaurės Korėjai.
Ar iš tiesų Rusija galinga?
Šaltojo karo gūsis dvelktelėjo dar pernai, kai Rusija pakėlė į orą savo naikintuvus. Rusų tankams įvažiavus į Gruziją, apie šaltojo karo sugrįžimą prabilo visas pasaulis.
Pernai pirmą kartą nuo sovietinių laikų rusų naikintuvai vėl pasirodė Vakarų zonoje, per plauką priartėjo prie Didžiosios Britanijos, praskrido pro Amerikos lėktuvnešį „Nimitz“ ir net pro vieną negyvenamą Japonijos salą.
JAV smogs Iranui dar prieš Velykas, tvirtina šaltiniai
JAV kariuomenė karinę operaciją prieš Iraną pradės balandžio 6 dieną 4 val. ryto vietos laiku, remdamasi savo šaltiniais pranešė Izraelio žvalgybos naujienų svetainė „DebkaFile“. Ekspertai neatmeta galimybės, kad antskrydyje prieš Irano branduolinius objektus bus panaudotas taktinis branduolinis ginklas. Pasak „DebkaFile“, operacija kodiniu pavadinimu „Įgėlimas“ (Bite) truks kiek daugiau nei 12 valandų.
JAV lėktuvnešis išplaukė į Persijos įlanką galimam karui su Iraku
Tūkstančiai krante susirinkusių žmonių pirmadienį (03.03) išlydėjo lėktuvnešį "USS Nimitz", kuris su penkių laivų kovine grupe ir 8 000 jūreivių plauks Persijos įlankos kryptimi, kad prisijungtų prie JAV telkiamų pajėgų galimai karo operacijai prieš Iraką.
Branduolinį kurą naudojančiam "Nimitz" prireiks mažiausiai savaitės pasiekti gresiančio konflikto teatrą.