Kariniai manevrai buvo atliekami mokymus stebint diktatoriui Kim Jong Unui.
Pasak vieno iš Šiaurės Korėjos karinių oro pajėgų vadų, šie mokymai buvo „ženklus išbandymas“ siekiant „vienu smūgiu sunaikinti bet kokį tikslą, įskaitant priešo lėktuvnešį“.
Kariuomenės atstovas taip pat pažymėjo, kad mokymai „dar labiau įkvėps visą armiją siekiant užbaigti kovą dėl tėvynes susijungimo“.
Pasak vietos naujienų agentūros pranešimo, stebėjęs aviacijos pasirodymą Kim Jong Unas liko patenkintas tuo, ką pamatė.
Gegužės 29-ąją Šiaurės Korėja atliko sėkmingą balistinės raketos paleidimo bandymą. Kim Jong Unas pareiškė, kad šalis „žengė didelį žingsnį į priekį šia linkme“, kad „atsakymas į amerikiečių provokaciją būtų gražiai įpakuotas“.
Gegužės pabaigoje buvo skelbiama, kad JAV laivynas siunčia prie Šiaurės Korėjos krantų lėktuvnešį USS „Nimitz“, kurio pasirodymas prie Pietų Korėjos turėjo padidinti spaudimą Pchenjanui. Minėtam lėktuvnešiui prisijungus prie regione jau buvusių USS „Ronald Reagan“ ir „Carl Winson“, buvo sudaryta galingiausia JAV smogiamoji grupė per paskutinius 10 metų.
Situacija Korėjos pusiasalyje – viena iš labiausiai įtemptų tarptautinės politikos problemų. JAV ir tarptautinė bendruomenė reikalauja, kad KLDR nutrauktų branduolinio ginklo ir balistinių raketų bandymus. JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad kol kas tikisi problemą išspręsti diplomatiniais būdais. Šiaurės Korėja pagrasino atsakomuoju smūgiu, jeigu JAV imtųsi atakuoti karines bazes.