neformalusis ugdymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „neformalusis ugdymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „neformalusis ugdymas“.
Brangsta vaikų stovyklos: „Žinokit, yra ir už 400“
Pasibaigus mokslo metams tėvai jau leidžia vaikus į vasaros stovyklas. O stovyklų pasirinkimas išties platus – nuo įgūdžius lavinančių anglų kalbos stovyklų iki gyvybei svarbaus plaukimo pamokų. Tačiau tėvai stebisi – stovyklų kainos auga kaip ant mielių. Sostinės savivaldybė kai kurias stovyklas iš dalies finansuoja, tam skyrė beveik milijoną eurų, tačiau ne visi norintys į stovyklas patenka, mat vietų yra tik 18 tūkstančių.
Būrelius vaikams renka ne pagal veiklą, o piniginės storį: kainos kyla kasmet
Rugsėjį į popamokines veiklas vaikus registruojantys tėvai stebisi kainomis. Šios kasmet vis didesnės. Esą savivaldybių 15 Eur siekiančių kompensacijų būreliams nė nesijaučia. Tėvai taip pat pabrėžia, kad nors ir kompensuojamų veiklų pasiūla didelė, jomis vaikams tenka nusivilti. Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) teigia, neformaliojo vaikų švietimo krepšeliui skiriamas finansavimas 2018 m. išaugo: 2017 m. buvo skirta 8,2 mln. Eur, 2018 m. – 11 mln. Eur.
Nuo rugsėjo – pokyčiai moksleiviams: mokytis būtų galima iki vėlyvo vakaro
Kai kuriose šalies savivaldybėse, nuo rugsėjo planuojama pradėti įgyvendinti visos dienos mokyklos veiklos organizavimo bandomuosius modelius. Moksleiviams būtų sudarytos sąlygos ugdymo įstaigose likti iki 17 ar 19 valandos. Tokį ugdymą jau taikančių privačių mokyklų vadovai sako, jog prieš šiuos pokyčius, iš valstybinių mokyklų būtina išgyvendinti patyčias bei sukurti saugią aplinką vaikams.
Nuo rudens vaikų neformaliojo švietimo reikmėms – 15 eurų krepšelis kas mėnesį
Nuo spalio 1 dienos neformaliajam vaikų švietimui Vilniaus miesto savivaldybėje bus skiriamas dalinis finansavimas – 15 eurų krepšelis per mėnesį. Sostinės Taryba šiandien patvirtino šių lėšų skyrimo ir naudojimo 2015 metais tvarką: lėšų skyrimo principus, reikalavimus švietimo teikėjui ir programoms ir kt.
Po olimpiados moksleiviai užplūdo sporto būrelius
Nors iki mokslo metų pradžios liko dar pusė mėnesio, užklasinės veiklos centrai į kai kuriuos užsiėmimus jau negali priimti norinčiųjų – nebėra vietų. „Baseinas jau užpildytas, susirinko per vasarą. Tie, kas atėjo po Olimpiados, – pavėlavo“, – atsako Lietuvos vaikų ir jaunimo centro darbuotoja. Panaši situacija ir kitose mokyklose, tačiau yra baseinių, kurie vis dėlto pasiryžę priimti visus norinčius. Ir toliau populiariausios lieka sporto, muzikos ir dailės kryptys.
Nemokamose vaikų stovyklose – apgultis
Pasibaigę mokslo metai – džiaugsmas moksleiviams, bet ne jų tėveliams. Savo atžalų saugumu ir užimtumu susirūpinę tėvai ieško nemokamų dienos stovyklėlių, kur mažieji būtų ne tik prižiūrimi, bet ir turėtų naudingos veiklos.
Vaikų antplūdis
Nemokamai vasaros poilsį Panevėžyje organizuoja bendrojo lavinimo mokyklos, bibliotekos, Bendruomenių rūmai bei dar kelios įstaigos.
Aktyviausi šalies moksleiviai renkasi į Lietuvos mokinių lyderystės forumą
Balandžio 20 d. Vilniaus dizaino ir technologijų kolegijoje įvyksiantis didžiausias šių metų jaunųjų lyderių renginys sukvies 400 mokinių iš visos Lietuvos. Norintys dalyvauti registruotis gali jau šiandien.
Lietuvos mokinių lyderystės forumas - priemonė telkti aktyviausius šalies mokinius, įtraukti juos į aktyvesnę visuomeninę veiklą, skatinti tarpusavio partnerystę.
Neformaliojo ugdymo krepšelį išbandys keturios savivaldybės
Anykščių, Klaipėdos, Panevėžio rajonų ir Panevėžio miesto savivaldybės pradėjo ruoštis išbandyti neformalaus ugdymo projektą. Šiame projekte pinigai yra skiriami vaiko pasirinktam užsiėmimui. Neformaliojo ugdymo programų finansavimas krepšelio principu bus išbandomas iki šių mokslo metų pabaigos, o nuo ateinančių mokslo metų pradėtas diegti visoje Lietuvoje. Naujo finansavimo privalumas – plati užsiėmimų pagal pomėgius pasiūla ir galimybė įtraukti į prasmingas ugdymo veiklas apie 50 proc. vaikų.
Vaikų laisvalaikis būreliuose: papildomos išlaidos ar būtinybė?
Išleisti vaiką į mokyklą nėra pigu, tą žino kiekvieno mokyklinuko tėvai – supirkus būtinas mokyklines prekes ir aprangą (sportinę, kasdienius drabužius ar uniformą) šeimos biudžetas patuštėja mažiausiai 500 litų, o jei norite, kad jūsų atžala ir po pamokų būtų papildomai ugdoma – mokytųsi groti, šokti ar lankytų kitus užsiėmimus, teks piniginę paploninti dar keliasdešimčia ar ne net keliais šimtais litų.