• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasibaigę mokslo metai – džiaugsmas moksleiviams, bet ne jų tėveliams. Savo atžalų saugumu ir užimtumu susirūpinę tėvai ieško nemokamų dienos stovyklėlių, kur mažieji būtų ne tik prižiūrimi, bet ir turėtų naudingos veiklos.

REKLAMA
REKLAMA

Vaikų antplūdis

Nemokamai vasaros poilsį Panevėžyje organizuoja bendrojo lavinimo mokyklos, bibliotekos, Bendruomenių rūmai bei dar kelios įstaigos. Į tokias stovyklas patekti yra daugiau norinčiųjų nei galima priimti, o finansavimas toks menkas, kad įstaigų vadovai kaip reikiant turi pasukti galvą, kuo užimti vaikus.

REKLAMA

Vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ vadovė Alvida Bratkauskienė pasakojo, kad jau dešimt metų kiekvieną vasarą jų skyrius organizuoja dienos stovyklėles vaikams, tačiau tokio antplūdžio kaip šiemet dar netekę regėti.

„Šiandien turime 29 vaikus, nors mūsų patalpos tokiam vaikų skaičiui tikrai nepritaikytos. Bet negalime jų nepriimti, vienus atveda tėvai, kiti patys ateina. Jeigu bus ne daugiau kaip trisdešimt, gal kaip nors sutilpsime. Pernai kasdien sulaukdavome po 10–15 vaikų, o šiemet jų dvigubai daugiau ir vis dar eina.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai mums į pagalbą ateidavo Panevėžio kolegijos studentės, bet šiemet nebeliko tos mokymo programos, tai ir neturime pastiprinimo. Visa laimė, kad gavome merginą iš Darbo biržos“, – „Sekundei“ teigė A.Bratkauskienė.

Stovykla skirta pradinių klasių vaikams, tačiau čia yra ir keli penktokėliai ar šeštokai. Bibliotekininkės tikina sulaukiančios skambučių ir iš mamų, besiteiraujančių, ar priims į savo būrį ir trimetį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu galėtume visus priimti, tai būtų ir lopšelis. Mažiukų priimti tikrai negalime, nors norinčiųjų tikrai nemažai“, – juokiasi vadovė.

Skurdus biudžetas

Tačiau sunkiausia yra ne gausus būrys stovyklautojų, o finansavimas. Dviejų mėnesių stovyklai skirta tik 450 litų. Pagal naująją tvarką Panevėžio viešoji biblioteka galėjo rašyti tik vieną projektą vaikų vasaros užimtumui organizuoti, tad penki padaliniai – vaikų bibliotekos turėjo pasidalyti vaikų vasaros stovykloms du tūkstančius litų.

REKLAMA

„Mūsų skyrius gavo 450 litų. Už tokią sumą dviejų mėnesių stovyklą suorganizuoti praktiškai neįmanoma. Svarbiausia, ir tų pačių pinigų dar negavome. Pateikėme sąmatas, bet pinigėlių taip ir nėra.

Turėtume juos, tai bent vaikams kreidelių ar piešimo priemonių galėtume nupirkti, pagaliau tualetinio popieriaus. Striuka su pinigais, skolinamės būtiniausioms reikmėms iš kitiems projektams skirtų lėšų“, – kalbėjo „Žaliosios pelėdos“ vadovė.

REKLAMA

Išradingos bibliotekininkės sugeba suorganizuoti vaikams užsiėmimus ir iš minimalių išteklių: mažieji jau viešėjo Gamtos mokykloje, menininko Virginijaus Benašo studijoje, o šį penktadienį laukia ekskursija į gaisrinę.

„Kažkaip turime verstis su turimais ištekliais. Vaikams labiausiai patinka įvairios ekskursijos, tad bent kartą į savaitę stengiamės kažkur išeiti. Dalį vaikų, ištikimiausius mūsų skaitytojus, vešime į Anykščius. Tam laimėjome lėšų iš kito projekto.

Kažkaip pavyksta laimėti Kultūros ministerijos projektus, tai mus ir gelbsti. Anksčiau biblioteka gaudavo du tūkstančius litų, tada galėdavome vaikams padovanoti ir knygų, ir susiorganizuoti didesnę stovyklos uždarymo šventę“, – teigė A.Bratkauskienė.

Lina DRANSEIKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų