molis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „molis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „molis“.
Molėtiškis šeimai pastatė namą iš molio: štai kaip jis atrodo dabar
Šiuo metu vis labiau populiarėja įvairios ekologiškos ir tvarios idėjos tiems, kurie statosi svajonių namus. Viena iš jų – moliniai namai, kurie pasižymi natūralumu ir gali užtikrinti sveikesnį gyvenimo būdą.
Molėtiškis Taurius Gulbinas tokį namą sau ir žmonai pradėjo statyti dar 2009 metais. Jis pasakojo, kad tuo metu tokie namai dar nebuvo labai populiarūs, tačiau jiedu su žmona ieškojo tvarios namo alternatyvos.
Pamatę, ką kuria marijampolietė, žado netenka ne vienas: atskleidė sėkmės paslaptį
Keramika – tai viena iš meno rūšių, su kuria galima išreikšti savo kūrybą per molio, spalvų ir formos žaidimą. Dvidešimt septynerių marijampolietė Rugilė Navickaitė keramika susidomėjo vaikystėje ir šį pomėgį pavertė pragyvenimo šaltiniu.
Dabar mergina gauna užsakymų iš įvairių kavinių, veda edukacijas, rengia savo darbų parodas. Kodėl mergina pasirinko šią veiklą bei su kokiais sunkumais jai ten susidurti, mergina pasidalino su tv3.lt portalo skaitytojais.
Andrius iš molio nulipdė namą: vyro atsidavimas šeimai virpina širdį
Molis, šiaudai, vanduo ir smėlis – šios kelis šimtus eurų kainuojančios sudedamosios detalės vis dažniau tampa statomų namų pagrindu. Pastaruoju metu Lietuvoje moliniai namai tampa vis populiaresni. Tokį būstą susirentę turi ir Vilkaviškio rajone, Kiršų kaime, gyvenantys Andrius bei Ingrida Milinkevičiai.
Nedidelį, kiek daugiau nei 60 kvadratinių metrų statinį A.Milinkevičius kartu su seneliu Petru pradėjo lipdyti prieš kelerius metus.
Su šia priemone pamiršite inkštirus: nė nemanėte, kad taip lengva
Pamirškite brangiai kainuojančias veido priemones, galite patys pasidaryti tikrai veiksmingas ir saugias kaukes. Be to, reguliari priežiūra ir natūralių odos priežiūros produktų naudojimas padės jums atrodyti sveikiau ir išvengti galimų toksiškų elementų ant jūsų odos. Dalijamės veido kaukių receptais, po kurių jūsų oda padėkos.
Poilsiautojų išmonė: paežerės baltas molis – kaip procedūros grožio salone
Norintys atsijauninti ir nemokėti už tai nė cento šylant orams skuba prie Gėlos ežero, vienintelio Lietuvoje, kurio pakrantėje prieš kelerius metus rasta, kaip žmonės mano, sveikatai naudingo baltojo molio. Kai kurie tiki gydomąja šios medžiagos galia. Pasiekusi Gėlos ežero pakrantę, purvo voniomis mėgaujasi ir šešiasdešimtmetė vilnietė Ana.
Žūčių skaičių didino atšilę orai
Nuo 2014 metų sausio 1-osios iki rugsėjo 2-osios, skelbia Lietuvos automobilių kelių direkcija, Lietuvoje žuvo 162 eismo dalyviai arba 4,5 proc. daugiau nei pernai, kai avarijose žuvo 155 žmonės. Saugaus eismo specialistai laužo galvas, dėl kokių priežasčių šiemet žūsta daugiau žmonių nei pernai. Dažniausiai bėda verčiama kelių chuliganams, nuo alkoholio ar narkotikų apsvaigusiems, taip pat - neatsargiems vairuotojams.
Dievas gyvybę sukūrė iš molio?
Panašu, kad su prielaida, jog gyvybė Žemėje galėjo atsirasti iš molio, sutiktų ir šiuolaikinis mokslas. Žurnalas „Scientific Reports“ paskelbė Kornelio universiteto (JAV) mokslininkų atlikto tyrimo apžvalgą. Autoriai mano, kad gyvybė mūsų planetoje galėjo atsirasti iš molyje esančių cheminių junginių. Tuo metu, kai visa Žemė buvo padengta vandens, tik molis galėjo tapti savotiška citoplazma, kurioje iš paprasčiausių polimerų ir pirmųjų riebalų fragmentų ėmė formuotis ląstelių membranos.
Molis – į pagalbą viduriuojantiems
Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, ryškėja tendencija valgyti maistą iš natūralių produktų, atsiranda vis daugiau sveiko gyvenimo išpažinėjų. Šie žmonės ir sunegalavę ieško natūralių gydymo šaltinių, tikėdamiesi ne tik gero rezultato, bet ir kuo mažiau nepageidaujamo poveikio. Vienas tokių ekologiškų ir švarių gamtos produktų, kurių gydomosios savybės žinomos nuo gilios senovės, yra molis. Jis vertinamas už sugebėjimą sugerti bei sutraukti nuodus ir mikrobus.
Biblija teisi: Dievas gyvybę galėjo sukurti iš molio?
Senojo Testamento Pradžios knygos 2 skyriaus 7 eilutėje sakoma: „Tuomet Viešpats Dievas padarė žmogų iš žemės dulkių ir įkvėpė jam į šnerves gyvybės alsavimą. Taip žmogus tapo gyva būtybe.“ Regis, su prielaida apie galimą gyvybės atsiradimą Žemėje iš „žemės dulkių“, tiksliau, molio, jau sutiktų ir šiuolaikinis mokslas. Žurnalas „Scientific Reports“ paskelbė Kornelio universiteto (JAV) mokslininkų atlikto tyrimo apžvalgą.
Organizmo valymas moliu ir anglimi
Pavasaris – laikas valyti organizmą. Rūkyti, sūdyti, marinuoti patiekalai, mėgstami ant žiemos vaišių stalo, neišvengiamai palieka pėdsakus ne tik mūsų žarnyne, bet ir įvairiuose vidaus organuose. Kad atsikratytume organizmui visai nereikalingo balasto, šlakų ir toksinų, kelių savaičių organizmo valymo kursas – kaip tik tai, ko reikia. Valant organizmą paprastai rekomenduojama laikytis specifinės dietos, vartoti žolelių arbatų, įvairių antpilų.
REKLAMA
REKLAMA
Dainininkės Notos molines lėles įkvėpė dovana mamai
Jeigu ne netikėtas šuolis į muziką, 15-metė vilnietė Nota greičiausiai visą savo laiką atiduotų dailei. Meno mokykloje besimokanti mergina pripažįsta, jog šiems savo pomėgiams pastaruoju metu gali skirti mažiau dėmesio, nes ją užvaldė noras dainuoti. Juolab kad jaunosios dainininkės muzikinis debiutas buvo sėkmingas.
Dailė Notą lydi nuo pirmosios klasės. Meninius jos talentus namuose liudija merginos sukurtų lėlių kolekcija, pagarbiai išstatyta visiems matomoje vietoje – ant komodos.
Naikinimo džiaugsmas pagal „Jaguar“
Agresija kaip iškrovos priemonė – veiksmingas dalykas. Japonų tarnautojai per kavos pertraukėles lėles kaip menamus savo vadovus spardydavo ir daužydavo dar septintame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. O kaip savo neigiamas emocijas išlieja automobilių dizaineriai?
Panašu, kol visos būsimo automobilio linijos įgija galutinį pavidalą, kol projektas gauna kompanijos vadovų palaiminimą, būna daug kūrybinių kančių ir įtampos.
Molis – naujas ginklas kovoje su branduolinėmis katastrofomis?
Metalinės statinės, užkastos giliai po žeme saugo nuo pavojingų plutonio atliekų nuotėkio į dirvožemį ir gilesnius žemės sluoksnius. Tačiau po kelių tūkstančių metų šios statinės pradės irti dėl veikiančios korozijos. Mokslininkai bando išsiaiškinti, kas nutiks, kai ši apsauga galiausiai išnyks.
Plutonio pusamžis siekia 24 tūkstančius metų. Apie šio elemento chemines savybes nėra daug žinoma.
Molio rūšys ir jo nauda veidui
Molis būna įvairus, vienas mažiau naudingas, kitas - labiau. Pasirink molio rūšį savo odai ir sušvytėk!
Baltasis molis praturtintas magniu ir cinku, itin dažnai naudojamas kosmetikoje. Jis pašalina riebalų perteklių, pabalina odą, ją atgaiviną. Baltasis molis turi antiseptinių savybių.
Pilkasis molis drėkina odą, saugo nuo raukšlių atsiradimo, lygina mažas raukšleles. Taip pat pilkasis molis puikiai tinka išsausėjusiai alkūnių ir kojų odai.
Molio sienos taip pat tobulėja
Kaip skelbia tarptautinė molio statybos organizacija „CRATerre“, moliniuose pastatuose gyvena ar dirba pusė visos žmonijos. Pigi statybinė medžiaga praverčia ne vien skurstantiesiems.
Ne tik trečiojo pasaulio šalyse
Daugiausia būstų iš molio besivystančiose šalyse, ypač Afrikoje. Tačiau molio sienų namai statomi ir gana atšiauraus klimato sąlygomis, pvz., Švedijoje.
„Molis“ įveikė alų
Šiaurės Lietuva nuo seno garsėja kaip alaus kraštas. Tačiau kaimuose tradicinį gėrimą yra išstūmęs alaus vardo nevertas pakaitalas. „Molis“ - taip vadinamas rudas neskaidrus skystis, kuris į kapus nuvarė ne vieną brandų vyrą ir net jaunuolį.
Pakruojo policijos pareigūnai per metus nubaudžia 30-50 namų gamybos alkoholio prekyba užsiimančių asmenų, tačiau padėtis nesikeičia - kaimas toliau skęsta „molio“ liūne, o jį pamėgusių vyrų žmonos ir motinos lieja ašaras.