mokytis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokytis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokytis“.
Seimūnų išvada: „Ne visi tėvai gali būti mokytojai savo vaikams“
Seime įregistruotos Švietimo įstatymo pataisos turėtų ne tik įtvirtinti ugdymo šeimoje galimybę, bet ir užtikrinti keletą saugiklių, rašo „Lietuvos žinios. „Jie būtini, kad galimybe mokytis namuose nebūtų piktnaudžiaujama, nes ne visi tėvai gali būti mokytojai savo vaikams“, – dienraščiui sakė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša. Siūloma, kad tėvai ar globėjai pasirašytų sutartis su mokykla, ir vaikas bus mokomas šeimoje.
Dubajaus dizaino savaitėje – jaunoji dizainerė iš Lietuvos
Prieš trejus metus pirmą kartą surengta Dubajaus dizaino savaitė (Dubai Design Week) šiandien neslepia ambicijų tapti pasaulyje lyderiaujančia ir itin demokratiška dizaino scena, kurioje būtų pristatomi ateitį keičiantys dizaino sprendimai, pranokstantys esančias technologijas, geografinius, kultūrinius ir finansinius apribojimus.
Lietuva – tarp šalių, kur vaikų skurdas didžiausias
Naujausia UNICEF ataskaita rodo, kad 2,6 milijono vaikų nukrito žemiau skurdo ribos labiausiai pasiturinčiose pasaulio šalyse nuo 2008 metų, taigi, iš viso išsivysčiusiame pasaulyje šiuo metu žemiau skurdo ribos gyvena apie 76,5 milijono vaikų.
10 būdų, kaip mokytis efektyviau
Paprasti, bet veiksmingi patarimai, kaip mokytis geriau ir efektyviau. Daugelis moksleivių pastebi, jog iki šiol mokyklose yra išlikęs tradicinis mokymas, kuomet mokytojai stengiasi teoriniu būdu pateikti kuo daugiau informacijos – tai patvirtina įvairūs tyrimai. Įvairesni mokymo metodai pradedami praktikuoti labai nedrąsiai, tad gerais akademiniais rezultatais suinteresuoti moksleiviai patys ieško būdų, kaip palengvinti sau mokymosi procesą.
Vienkiemiuose gyvendami valstybės nesukursime
Robertas Dargis Lietuviai noriai savo 2 proc. pajamų mokesčio aukoja kariuomenei, savanoriai stoja į šaulius. Šie žingsniai prasmingi ir džiuginantys, tačiau per mažai, o gal ir visai nekalbame apie kitus dalykus - ar mes sąmoningai branginame savo laisvę ir kas mus daro atsparesniais provokacijoms bei informacinėms atakoms. Stebėdami įvykius Ukrainoje, labai aiškiai matome, kad susikaldžiusi ir savo šalimi bei valdžia nusivylusi tauta tampa labai pažeidžiama.
Gydyti skrandžio vėžį lietuviai mokysis iš tailandiečių
Kristina Jackūnaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Vilniaus Universiteto Onkologijos institutas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Tailando Siriraj ligonine, kuri turi didžiulę skrandžio vėžio diagnozavimo ir mažai invazininių endoskopinių operacijų patirtį. Pagal sutartį jauni Lietuvos medikai važiuos stažuotis į Azijos šalį, kurioje jau operuoja ir robotai, o Tailandiečiai patirties semsis Lietuvos ligoninėje.
L. Ulevičius: kandidatai į prezidentus turi imti pavyzdį iš V. Uspaskicho
Žinių radijas Viešųjų ryšių ekspertas Liutauras Ulevičius vertindamas dabartinius politinius kandidatų į prezidento postą debatus pripažino, kad Lietuvoje politikai nesistengia nustebinti. Kaip vieną iš pavyzdžių, pasak eksperto, būtų galima išskirti Viktorą Uspaskichą, kuris savo natūraliu elgesiu ir gyvenimo būdu sugeba intriguoti. „Jis sugeba savo charizmos savybėmis patraukti dėmesį ir parodyti naują faktą. Reikia suvokti, kad Viktorui nėra jokio poreikio kalbėti apie naujas idėjas.
10 akcentų vaikams apie pablogėjusią finansinę situaciją šeimoje
Kalbos apie finansus neaplenkia nė vienos šeimos. Be abejo, pasiekia jos ir vaikų ausis. Ir ne tik kalbos, bet ir skaudūs faktai. Jei jūsų šeimos pajamos taip pat juntamai sumažėjo arba kylant kainoms tenka mažinti išlaidas, vengti „nepatogaus“ pokalbio su vaiku būtų klaida.
O kaip gi kalbėti apie šeimos finansus su pačiais jauniausiais šeimos nariais: darželinukais, pradinukais?
1. Visų pirma tiesiog kuo dažniau nuoširdžiai pasikalbėkite su savo vaiku.
Kinų išrastas ypatingas būdas, kaip neužmigti besiruošiant egzaminams
Tikriausiai pagalvosite, kodėl šį būdą neužmigti studentai sugalvojo tik dabar. Ir jums jis būtų pravertęs. Nuotraukose pamatysite, kaip kinų studentai, tiksliau studentės, prisisega plaukus skalbinių segtukais. Kiekvieną kartą, kai iš nuovargio galva nusvyra, studentė priversta pabusti dėl bjauraus plaukų pešimo skausmo, rašo odditycentral.com.
Tinginystė ar raidos sutrikimas?
Pirmoji klasė – ypač svarbus ir reikšmingas žingsnis savarankiško gyvenimo link. Tai išbandymas ne tik vaikams, bet ir tėvams. Tačiau atslūgus mokslo metų pradžios euforijai, kai pirmoko ir jo tėvelių gyvenimas ir vėl įgauna ritmą, kartais tenka nustebti: vaikui mokytis neįtikėtinai sunku. Kas tai – tinginystė, ar vis dėlto raidos sutrikimas? Raidos šuoliai Iki pradėdami eiti į mokyklą vaikai vystosi labai nevienodai.
REKLAMA
REKLAMA
Sunku mokytis: tinginystė ar raidos sutrikimas?
Pirmoji klasė – ypač svarbus ir reikšmingas žingsnis savarankiško gyvenimo link. Tai išbandymas ne tik vaikams, bet ir tėvams. Tačiau atslūgus mokslo metų pradžios euforijai, kai pirmoko ir jo tėvelių gyvenimas ir vėl įgauna ritmą, kartais tenka nustebti: vaikui mokytis neįtikėtinai sunku. Kas tai – tinginystė, ar vis dėlto raidos sutrikimas? Raidos šuoliai Iki pradėdami eiti į mokyklą vaikai vystosi labai nevienodai.
Mokyklos suolas tėvams
Taigi ką dar galima padaryti, kad vaikui geriau sektųsi mokykloje?
Visų pirma, tėvams derėtų suvokti, kam būtent jų vaikas gabus, kas jam patinka ir ką jis mėgsta veikti laisvalaikiu?
Meskite tinkamus iššūkius
Daugeliu atvejų dar sunkoka nuspręsti, kokia specifinė sritis domina pradinuką: ar zoologija, ar origamis. Nevertėtų leistis į tokias smulkmenas – juk vaikas dar ir pats turi išbandyti įvairią veiklą.
Konfliktas su mokytoju: padėti ugdyti vaikus turi tėvai
Savarankiškai įveikti sunkumus vaikai turėtų mokytis nuo mažumės. Tačiau kai kurie sunkumai – išties ne jų jėgoms. Kad ir konfliktas su mokytoju vaikui, dar neišsiugdžiusiam pakankamai diplomatinių gebėjimų.
Ar verta tikėtis, kad konfliktinėje situacijoje jis pats sugebės vadovautis šaltu protu ir rasti tinkamiausią sprendimą? Vargu. Taigi jei jūsų vaikas linkęs veltis į konfliktus su mokytojais – pats metas įsikišti.
Kodėl trejetukininkams sekasi?
"Pats efektyviausias būdas užgniaužti vaiko valią - tai sukelti jam kaltės jausmą... Liberalios ir "progresyvios" auklėjimo sistemos nepajėgė pakeisti šios situacijos taip, kaip įprasta manyti...
Kadangi socialinis ir tėvų autoritetas siekia nuslopinti jo valią, spontaniškumą ir nepriklausomybę, vaikas, kad išsigelbėtų nuo šio slopinimo, kovoja su autoritetu... Jis kovoja ne tik už savo išsilaisvinimą nuo gniuždymo, bet ir už laisvę būti pačiam savimi, o ne automatu.
Kaip netrukdyti vaikui mokytis
„Rytas. Kaip visada skubėjimas, karšta kava ir... Mano mažasis nenuorama. Pradedu jį rengti ir sagstyti sagutes. O jis ištraukia man iš rankų savo megztuką ir vyriškai taria „Aš pats.“ Šiek tiek nustembu. Stebiu kaip mano sūnelis lėtai, kreivai ir nemokšiškai segasi sagas. Man kyla nerimas ir susierzinimas, pavėluosiu į darbą. O ką daryti su kreivai susegtomis sagomis, nejaugi jį tokį leisti į darželį?...“ .
Tai kiekvienos šeimos, auginančios mažamečius vaikus, kasdienės problemėlės.
Kodėl verta mokytis?
Na, tai kas, kad Lietuvoje aukštasis išsilavinimas negarantuoja didelių pajamų – mokytis verta ir dėl šviesesnės senatvės. Kaip rodo pastarojo dešimtmečio moksliniai tyrimai, kuo daugiau laiko žmogus skiria išsilavinimui, tuo labiau mažėja rizika susirgti senatvine silpnaprotyste. Statistiškai matyti, kad kiekvieni vieneri išsilavinimui papildomai skirti metai šansus tapti šios ligos auka sumažina 11 proc.
Kaip nereikia mokytis medituoti
Mano klientai dažnai klausia: kaip išmokti medituoti, kur eiti? Tai puikus siekis. Bet nors Lietuvoje tiesiog liete liejasi dvasinių praktikų pasiūla, visgi nėra tokios vietos, kurią galima būtų lengvai pasiūlyti.
Sąlyginai meditacija pavadinsiu pačias įvairiausias dvasines praktikas, kaip alternatyvą psichologijai. Išmokti medituoti galima daug kur, dvasiniai judėjimai labai skirtingi ir įdomūs, bet yra ir didelių pavojų.
5 elgesio savybės, kurių turėtume išmokti iš vaikų
Mes mokome savo vaikus, kaip reikia gyventi, kaip elgtis, ką galima sakyti, ko negalima. Galiausiai vaikai išmoksta elgtis taip, kaip elgiasi suaugusieji. Tačiau yra keletas elgesio savybių, kurių turėtumėme išmokti iš savo vaikų – juk jie dar nesugadinti gyvenimo.
1. Nevenkite fizinio kontakto. Atkreipkite dėmesį, kaip meiliai elgiasi maži vaikai. Jiems visai ne gėda prieiti ir apkabinti, pabučiuoti. Žinoma, tik iki to amžiaus, kai jie išmoksta iš suaugusiųjų slėpti savo emocijas.
Ko galime išmokti iš savo vaikų?
Vaikų auklėjimas – tai vienas iš svarbiausių gyvenimo išbandymų. Tačiau ne tik tėvai vaikams yra pavyzdys – kartais vaikai tėvams tampa mokytojais. Žvilgtelkite įdėmiau į savo vaikus – ar kada susimąstėte, ko galite iš jų išmokti?
Kai auklėjame savo vaikus, dažnai sakome: nemeluok, būk geras, elkis gražiai, nedaryk to ir ano. Tačiau patys dažniausiai elgiamės visai priešingai. Visi žinome, kad vaikai mokosi ne klausydamiesi pamokslų, o stebėdami suaugusiuosius.
Mokomės skaityti
Mano sūnus, jam 4-eri, nelanko darželio, su juo būna auklė. Ji sako, kad jau būtinai reikia vaiką mokyti skaityti. Man atrodo, kad dar anksti. Ar iš tikrųjų yra konkretus laikas, kada vaiką reikia pradėti mokyti skaityti? Karina
Klasikinė psichologija nepritaria tėvų entuziazmui dėl ankstyvo mokymo skaityti. Specialistai pateikia visą sąrašą tokiam norui prieštaraujančių argumentų, ir dažniausiai tai yra socialinės priežastys.
Rinkodara ir reklama – studijos jungiančios mokslus ir kūrybą
Jaunam žmogui dažnai sunku apsispręsti renkantis studijų programą, kurią norėtų studijuoti. Dar sunkiau, jei ji susijusi su menu ir kūryba, baiminamasi, jog vėliau bus sudėtinga realizuoti save, rasti darbą. Tačiau yra tokių studijų programų, kuriose dera ir mokslas, ir kūryba.
Formulių sąsiuviniai pagerina mokymosi rezultatus
Prasidėjus rugsėjui daugelio moksleivių galvose mintys sukasi ne apie pamokas. Jie dar gyvena ką tik patirtais vasaros nuotykiais, tad vėl rimtai kibti į mokslus – labai sunku.
„Gerai pamenu, kaip nelengva susikaupti būdavo vos grįžus po vasaros atostogų. Vos prasidėjus algebros ar fizikos pamokoms neprisimindavau beveik nieko, ką būdavome mokęsi prieš metus“,- su šypsena veide pasakoja populiarias prekes mokyklai gaminančios įmonės „Realister“ direktorius Jonas Variakojis.