midus
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „midus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „midus“.
Receptas. Abrikosų laiveliai
INGREDIENTAI: 8 vienetai abrikosų 200 gramų graikinių riešutų 16 vienetų vyšnių 200 gramų grietinėlės šiek tiek mėtų (žali lapeliai) 6 valgomieji šaukštai kondensuoto pieno 3 valgomieji šaukštai midaus PARUOŠIMO BŪDAS: Abrikosus nuplaukite, nusausinkite, perpjaukite pusiau ir išimkite kauliukus. Grietinėlę suplakite ir sumaišykite su kondensuotu pienu, susmulkintais graikiniais riešutais ir midumi. | abrikosų puseles dėkite paruoštos grietinėlės.
Lietuvoje siūloma legalizuoti naminukę: „tas kulinarinis paveldas slapstomas miškuose“
Seime vėl skinasi kelią naminukės legalizavimas. Siūloma stipriuosius alkoholinius gėrimus leisti gaminti ūkininkams, vykdantiems kaimo turizmo veiklą ir ne daugiau kaip 1000 litrų per metus. Esą ir dabar vieša paslaptis, kad naminukės fabrikėlių apstu, tik nelegalių.
Iš B. Sruogos knygos pasiūlius išbraukti eilutes apie midų – A. Verygos atsakas
Darius Kuolys socialiniame tinkle piktinosi, kad iš Balio Sruogos kūrinio siūloma išbraukti eilutes apie Gedimino keliamą midaus taurę už protėvius, už jų gyvą atmintį, nes šios eilutės "neugdo moralinių vertybių, skatina alkoholio vartojimą". Dėl šio Sruogos teksto 6 klasės vadovėlis "neatitinka vertinimo kriterijaus", kuris sako: "Tekstinė ir vaizdinė medžiaga padeda ugdytis moralines, kultūrines ir pilietines vertybes, būti atsakingiems už gamtos ir kultūros paveldo išsaugojimą ir tęsti...
Lietuvoje vyndarių apstu, tačiau jų vynas mūsų nepasiekia. Kodėl?
Ar esate kada ragavę lietuvišką vyną? Ne, kalbame ne apie prastą, vadinamą rašalu. Pasirodo, Lietuvoje yra visas būrys gaminančių kokybišką vyną iš uogų, obuolių, tačiau įsigyti jo dažniausiai neįmanoma. Mažieji Lietuvos vyndariai piktinasi, kad valstybė sukūrusi tokią barjerų sistemą pagal kurią tapti legaliu, įsigyti licenciją ir pardavinėti savo vyną jiems neįmanoma.
Organizuoja kursus vyno ir midaus gamintojams
Domitės vyno gamyba, bet trūksta žinių? O gal jau esate vyndarių gretose, tačiau reikalingas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas? Gera žinia vyno ir midaus gamintojams – nuo lapkričio pradžios Kauno kolegija rengia specialius kursus. Kursus „Vaisių-uogų vyno ir midaus gamyba“ organizuoja kolegijos Technologijų ir kraštotvarkos fakultetas, turintis patirtį rengiant kvalifikuotus maisto technologus.
6 midaus gamybos būdai
Didysis Romos poetas Vergilijus (Publijus Vergilijus Maronas, 70–19 metai pr. Kr.) medų vadino kvapiąja dangaus dovana. Jame yra trijų rūšių cukraus: sacharozės, destrozės ir levuliozės, arba fruktozės. Sacharozė, arba švendrinis cukrus, pati saldžiausia. Nektaras, patekęs į bitės medaus pūslę, susimaišo su ten esančiu fermentu invertaze, kurios veikiama sacharozė skaidosi į destrozę ir levuliozę (gliukozę ir fruktozę).
Nektare yra apie 50 proc. vandens.
Medau, padėk man!
Šis natūralus produktas toks universalus, kad praverčia ir stiprinant sveikatą, ir siekiant grožio. Šiuolaikinis mokslas leido daugiau sužinoti apie naudingąsias medaus savybes – pateikiame keletą naudingų receptų.
Diabetas ir medus
Medų galima įtraukti į diabetu sergančių žmonių valgiaraščius, tačiau jie turėtų laikytis gydytojų rekomenduojamo režimo ir dietos, kad neviršytų leistino cukraus kiekio kraujyje. Kaip visada, yra pasisakančių tiek už, tiek prieš medaus vartojimą.
Midus – pergalių ir pralaimėjimų gėrimas
Senojo paveldo puoselėtojas Anykščių bitininkų draugijos pirmininkas Albertas Žarskus midaus pasigamina ir išskirtinėmis progomis juo vaišina savo bičiulius. Bitininkas panaudoja visus bičių produktus.
„Medutis – nebe pirmos reikšmės produktas. Labiau už jį vertinami bičių pienelis, duonelė, o pikis itin svarbus gydant įvairiausias ligas. Sveikas ir bičių įkandimas“, – šypsosi senas bitininkas, rodydamas avilius, kuriuose miega jo darbščiosios bitės.