lasinskas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lasinskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lasinskas“.
Žolininkas Marius šias žoleles vadina eliksyru organizmui: ragina prisirinkti šiemet
Jau tūkstančius metų žmonės naudoja įvairias žoleles gydymui, organizmo stiprinimui ir ligų prevencijai. Augalai gali turėti įvairių gydomųjų savybių, įskaitant priešuždegimines, antivirusines, raminančias ir detoksikuojančias. Visgi kokias žoleles jau galima rinkti gegužės mėnesį?
Apie tai, kokias žoleles šiuo metu reiktų rinkti ir kokia jų nauda, tv3.lt portalui pasakoja vaistažolininkas, VDU ŽŪA Augalų biologijos ir maisto mokslų katedros mokslininkas ir dėstytojas, lektorius dr.
Kuo skubiau pririnkite šių žolelių: jos – ypatingos vertės
Vasara jau baigėsi, tačiau vaistažolių pievose ar miškuose dar tikrai galima rasti. Žolininkas Marius Lasinskas rekomenduoja suskubti prisirinkti augalų, kurie privalo būti jūsų vaistinėlėse.
Siauralapis gaurometis – vaistažolė, kurią žolininkas giria labiausiai, nes ji ne tik padeda stiprinti imunitetą ar atėjus rudens ir žiemos negandoms kovoja su peršalimu, bet ir stiprina nervų sistemą. Antroji vaistažolė, kurią žolininkas vadina vitaminų karaliene – dilgėlė.
Norite greičiau pasveikti be vaistų? Žolininko patarimai pravers kiekvienam
Žiema tai metas, kuomet užpuola peršalimas, gripas ir kiti virusai. Pajutę pirmuosius simptomus, daugelis skuba pirkti vaistus, tačiau iš pradžių vertėtų atkreipti dėmesį į natūralias priemones.
Greičiau kraukite į krepšius: pakelėse augantys lapeliai – aukso vertės
Gegužės vidurys – pats tinkamiausias ir geriausias laikas rūgštynėms rinkti. Žolininkas Marius Lasinskas sako, kad būtent jos padės praturtinti organizmą reikalingiausiais mikro ir makro elementais. „Jų nauda yra neišmatuojama, tačiau reikia žinoti vieną svarbų dalyką. Jų padauginti negalima tuo atveju, jeigu turite problemų su inkstais arba sergate lėtinėmis inkstų ligomis. Rūgštynės sudaro geresnes sąlygas inkstų akmenėliams susidaryti.
Skubėkite prisirinkti šių žolių: veikia geriau nei vaistai
Rugpjūčio viduryje švenčiama Žolinė – ne vien krikščioniška šventė. Šią dieną lietuviai nuo seno atsisveikindavo su želmenimis ir gėlėmis, rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo žemei už derlių ir grožį. Tad žolininkams tai – ypatinga šventė. Jų teigimu, per Žolinę surinkti augalai sukaupia savyje stiprią saulės energiją, o iškart po Žolinės prasideda sėklų ir šaknų metas.