laiko keitimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laiko keitimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laiko keitimas“.

Skuodis ragina atsisakyti sezoninio laiko keitimo: tai daro neigiamą poveikį sveikatai

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ragina Europos Sąjungą (ES) bendru sutarimu išspręsti laiko sukimo klausimą ir sezoninio laiko nebekeisti. Jis šią savaitę laišku kreipėsi į Bendrijos institucijas. „Europos Komisijos pasiūlymas pateiktas jau prieš ketverius metus, tačiau Europos piliečiai ir toliau du kartus per metus privalo keisti laiką. Esu įsitikinęs, kad būtina prisiimti politinę atsakomybę ir pagaliau išspręsti šį klausimą bendru ES sutarimu“, – laiške teigė ministras.

Atliko apklausą, ar Lietuvos gyventojai pritaria laiko keitimui

Beveik 80 proc. šalies gyventojų nepritaria laiko keitimui, rodo visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa. „Matyti, kad laiko pakeitimas veikia žmogų, nuo to ir psichologinės, ir biologinės problemos atsiranda. Aš specialiai ieškojau duomenų, ką išlošia ekonomika, tiesą pasakius, man nepavyko surasti interneto platybėse argumentų, kodėl tai reikėtų daryti.

Nenusileidžia dėl laiko keitimo

Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK) nenusileidžia Vyriausybei dėl laikrodžių sukiojimo, Ministrų kabinetui pirmadienį apsisprendus nesikreipti į Europos Komisiją dėl vasaros laiko atšaukimo.
Aktualijos 2016-03-09

Vėliau gulsimės, ilgiau miegosime: grįšime prie žiemos laiko

Sekmadienį Lietuvoje atšaukiamas vasaros laikas. Jis atšaukiamas kasmet spalio paskutinį sekmadienį 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas galioja iki paskutinio kovo sekmadienio. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Aktualijos 2015-10-23

Nepamirškite persukti laikrodžių

Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas. Trečią valandą nakties laikrodžių rodykles reikia pasukti viena valanda pirmyn. Pagal šį laiką gyvensime septynis mėnesius – iki spalio pabaigos. Pernai balandį Seimas priėmė rezoliuciją, kuria pasiūlė Vyriausybei daugiau dukart per metus nebesukti laikrodžių rodyklių, o likti gyventi vasaros laiku.

Savaitgalis sutrumpės viena valanda

Naktį iš kovo 24-osios į 25-ąją neteksime vienos valandos – Lietuvoje bus pereinama prie vasaros laiko, todėl trečią valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda į priekį. Tokiu ritmu reikės gyventi iki paskutiniojo spalio sekmadienio, kai vėl bus grįžta prie žiemos laiko.

Britų parlamentas svarsto laiko juostos keitimą

Britanijos parlamentarai svarsto siūlymą pasukti šalies laikrodžius viena valandą į priekį bandomajam trejų metų laikotarpiui, skelbia BBC. Tokiu būdu Britanija pereitų prie Centrinės Europos laiko, prie BST laiko juostos pridėjus vieną valandą vasarą ir prie GMT juostos pridėjus vieną valandą žiemos metu.
2012-01-21

Samoa saloje atšaukta gruodžio 30-oji

Ramiojo vandenyno Samoa salos valdžia nusprendė gyventi Australijos laiku, todėl po gruodžio 29-osios čia iškart išauš gruodžio 31-oji.Tad po šios laiko reformos Samoa sala nebebus ta, kurioje paskutinėje nusileidžia saulė. Atvirkščiai – pas juos pirmuosius saulė kils ir leisis. Šiuo metu Samoa sala (GMT-11) 21 valanda atsilieka nuo rytinės Australijos dalies laiko ir 23 valandomis nuo Naujosios Zelandijos, su kuriomis palaiko aktyvius prekybinius ryšius.
2011-12-29

Tikslų laiką skaičiuoja kelių šimtų laikrodžių tinklas

Kai daugumoje pasaulio valstybių milijonai laikrodžių buvo persukami valanda atgal, pačių tiksliausių atominių laikrodžių prižiūrėtojai ramiausiai ilsėjosi. Pasaulio suderintasis laikas nesikeičia kiekvieną rudenį ir pavasarį, kaip ir skaičiuojant laiką pagal daugelį kitų skalių, dažnai rodyklių persukti netenka, svarbu žinoti tik sekundės dalių paklaidą nuo tikslaus laiko.
2011-11-01

Didžioji Britanija gali prisijungti prie Vidurio Europos laiko

Jungtinės Karalystės vyriausybė svarsto galimybę atlikti eksperimentą ir per ateinančius trejus metus vasarą ir žiemą pasukti laikrodžius vieną valandą į priekį. Taip šalis prisijungtų prie Vidurio Europos laiko, skelbia BBC naujienų tarnyba. Jungtinės Karalystės vyriausybė svarsto galimybę atlikti eksperimentą ir per ateinančius trejus metus vasarą ir žiemą pasukti laikrodžius vieną valandą į priekį. Taip šalis prisijungtų prie Vidurio Europos laiko, skelbia BBC naujienų tarnyba.
2011-10-31
REKLAMA
REKLAMA

G. Navaitis: svarbu nebesukioti laikrodžio rodyklės, o ne tai, kokį laiką pasirinksime

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys G. Navaitis: svarbu nebesukioti laikrodžio rodyklės, o ne tai, kokį laiką pasirinksime Seimo Sveikatos reikalų komitetas šiandien pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos iniciatyvai   kreiptis į Vyriausybę, kad ši paprašytų Europos Komisijos leisti nebetaikyti sezoninio laiko Lietuvoje. Sveikatos reikalų komiteto narys liberalas Gediminas Navaitis sako, kad iš esmės nėra svarbu, koks laikas Lietuvoje būtų taikomas – vasaros ar žiemos.

Laikas baigti kaitalioti laiką

Kasmet, kai paskutinį kovo sekmadienį tenka valanda į priekį pasukti laikrodžio rodykles, o paskutinį spalio sekmadienį – atgal, prasideda tos pačios aimanos. Gydytojai kalba apie „išbalansuotus organizmus" ir depresijas, tėvai – apie neišsimiegojusius vaikus, žemdirbiai – apie kankinamas karves. Visi jau seniai sutaria, kad toks laiko kaitaliojimas nieko gero neduoda, bet tik šiemet nuspręsta, kad vien aimanomis nieko nepakeisi.

Vienos valandos dilema

Kasmet prieš persukant laikrodžio rodykles valanda į priekį ar atgal, vis kyla diskusijų, kam naudinga versti žmones gyventi vasaros ir žiemos laiku ir kiek tai kenkia jų sveikatai. Lietuviai niekada turbūt iki galo ir nebuvo susitaikę su palyginti nauja tradicija kiekvieną kovą ir spalį į darbą keltis ne jiems įprastu laiku.

Sukti ar nesukti laikrodžius atgal?

Nepaisant žmonių nepritarimo, jau šį sekmadienį teks vėl sukti laikrodžių rodykles. Energetikai tokius eksperimentus laiko bergždžiu bandymu sutaupyti, medikai kalba apie žalą sveikatai, o politikai iš rodyklių sukiojimo darosi reklamą. Nauda – nulis Paskutinį spalio sekmadienį Lietuvoje vėl teks pasukti laikrodžio rodykles ir pratintis prie žiemos laiko. Šios beprasmės tvarkos visiškai nesupranta sveikatos apsaugos specialistai – ji neigiamai veikia psichinę ir fizinę žmonių savijautą.

Siūloma organizuoti gyventojų apklausą dėl laiko keitimo

Vyriausybė raginama organizuoti gyventojų nuomonės apklausą dėl vasaros laiko keitimo. Tokį siūlymą pateikė Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius. Sekmadienį ketvirtą valandą nakties Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas, laikrodžio rodyklės bus pasuktos viena valanda atgal. Seimo kontrolierius R. Valentukevičius dar prieš dvejus metus atliko tyrimą savo iniciatyva ir pareiškė abejonę dėl vasaros laiko keitimo ekonominės naudos pagrįstumo.
Į viršų