korupcija
Korupcija
Tai piktnaudžiavimas suteikta galia ar pareigomis siekiant asmeninės naudos. Ji gali pasireikšti įvairiomis formomis, tokiomis kaip kyšininkavimas, nepotizmas, sukčiavimas ar viešųjų lėšų grobstymas. Korupcija griauna pasitikėjimą valdžios institucijomis, stabdo ekonominį vystymąsi ir didina socialinę nelygybę. Dažnai ji yra susijusi su uždarumu, neskaidrumu ir neefektyvia kontrole, todėl kovai su korupcija būtinas teisės aktų stiprinimas, skaidrumo didinimas ir visuomenės įsitraukimas.
Sulaikytas Ukrainos kariuomenės vyr. psichiatras: karo metu staiga tapo milijonieriumi
Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) sulaikė Ukrainos kariuomenė vyr. psichiatrą, kuris buvo atsakingas už karių tinkamumą tarnybai ir karo metu neįtikėtinai praturtėjo. Skelbiama, kad visą nusikalstamu būdu įgytą nekilnojamą ir kilnojamą turtą jis buvo užrašęs savo žmonai, vaikams ir kitiems patikėtiniams.
Ukrainos saugumo tarnyba sulaikė Centrinės karinės komisijos vadovo pavaduotoją, atsakingą už karių tinkamumo pripažinimą tarnybai.
Rusijos oligarchai pelnosi Europoje, įskaitant ir Lietuvą: butaforinės sankcijos tam netrukdo
Įmonės, iš dalies priklausančios milijardieriams, glaudžiai susijusiems su Vladimiru Putinu, ir toliau netrukdomai eksportuoja savo produktus į Vakarų rinkas, rašoma „The Insider“. Atliktas tyrimas atskleidė, kad net asmenys, kuriems taikomos sankcijos, uždirba milijardus iš sandorių su Europos Sąjungos šalimis.
Jie naudojasi spraga, leidžiančia įmonėms laisvai veikti ES rinkose, jei sankcijų paliestiems asmenims priklauso mažiau nei 50 proc. įmonės akcijų.
Keršto drama Rusijos kariuomenėje: generolai skundžia vieni kitus – gali kliūti ir Šoigu
Korupcijos skandalai Rusijos kariuomenėje įgauna naujų posūkių: vienas generolų buvo suimtas dėl įtarimų korupcija po to, kai apie jį pranešė buvęs viršininkas. Tiesa, pats viršininkas praeityje jau buvo teistas dėl tų pačių nusikaltimų, kuriuos įvykdė su minimu generolu.
Du techniniai prižiūrėtojai ir statybos bendrovė kaltinami korupciniais nusikaltimais: gresia ir laisvės atėmimas
Panevėžio apygardos prokuratūra perdavė teismui baudžiamąją bylą, kurioje du statybos techniniai prižiūrėtojai ir jų atstovaujama bendrovė kaltinami kyšininkavimu, o viena statybos bendrovė ir jos direktorius – papirkimu.
Žiniasklaida: finansų viceministrei R. Bilkštytei keliami klausimai dėl jos sūnaus vadovaujamos įmonės gautų investicijų
Seimo Antikorupcijos komisija nagrinės skundą dėl finansų viceministrės Rūtos Bilkštytės sūnaus vadovaujamos įmonė per fondus sulauktų investicijų iš valstybės įsteigtos finansų įstaigos ILTE („Investicijos Lietuvos ekonomikai“, buv. „Invega“), praneša „Delfi“. Anot portalo, viceministrė teigia sūnaus darbovietę deklaravusi, o su įmonės gautomis investicijomis nesusijusi.
Sulaikyta Ukrainos valdininkėlė: namuose – 5 mln. dolerių grynaisiais, butai Austrijoje, Turkijoje ir 9 prabangūs automobiliai
Ukrainoje pareigūnai atliko kratas Chmelnickio srities Medicinos-socialinės ekspertų komisijos vadovės Tetjanos Krupos ir jos sūnaus – tos pačios srities Pensijų fondo vadovo – namuose. Ten buvo aptikta daugiau nei 5 mln. dolerių grynaisiais, darbo kabinete – dar 100 tūkst.
Teisėsaugininkų teigimu, kratų metu pareigūnai vien grynaisiais aptiko beveik 6 mln. dolerių įvairia valiuta grynaisiais.
Namuose pareigūnai aptiko 5,2 mln. dolerių (4,7 mln. eurų), 300 tūkst. eurų ir daugiau nei 5 mln.
Niujorko merui pateikti kaltinimai dėl korupcijos
Niujorko merui Ericui Adamsui pateikti kaltinimai dėl korupcijos. Manhatano prokuratūra miesto vadovą, be kita ko, kaltina neteisėtu rinkimų kampanijos finansavimu iš užsienio bei kyšininkavimu, sakoma ketvirtadienį paskelbtame kaltinamajam rašte. E. Adamsas pareiškė, jog tikisi apsiginti ir pateikti niujorkiečiams savo „istorijos versiją“.
Ketvirtadienio rytą pareigūnai atliko kratą mero rezidencijoje.
Dėl galimos Palangos konservatorių korupcijos LSDP kreipiasi į Seimo Antikorupcijos komisiją
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariai kreipiasi į Seimo Antikorupcijos bei Etikos ir procedūrų komisijas dėl galimai korupcijos požymių turinčius Palangos mero, konservatoriaus Šarūno Vaitkaus ir Seimo nario konservatoriaus Mindaugo Skritulsko veiksmus kuriant apžvalgos ratą valdančios bendrovės „Rota fortuna“ verslą.
Rusijoje sulaikyti dar keli korupcija kaltinami pareigūnai
Keturi esami ir buvę Rusijos pareigūnai, įskaitant vieną, dirbusį Gynybos ministerijoje, ketvirtadienį ir penktadienį buvo sulaikyti atskirose korupcijos bylose, pranešė Maskvos teismai.
Pastarieji atvejai seka po panašių kaltinimų maždaug dešimčiai kitų Gynybos ministerijos ir kariuomenės pareigūnų. Kai kurie apžvalgininkai tai vadina valymu.
Rusijoje dėl kaltinimų korupcija, susijusių su teminio parko statyba, sulaikytas generolas
Dėl kaltinimų korupcija suimtas buvęs Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Pavelas Popovas, ketvirtadienį pranešė valdžios institucijos.
Tyrėjai kaltina P. Popovą, kuris buvo atsakingas už karinės propagandos teminio parko „Patriotų parkas“, suplanuoto vakarinėje Maskvos dalyje, plėtrą ir eksploataciją, 2021-2024 metais pasisavinus lėšas „objekto sąskaita“, „Telegram“ pranešė Tyrimų komitetas.
REKLAMA
REKLAMA
Buvę prokurorai, FNTT tyrėjas kaltinami korupciniais nusikaltimais
Septyni asmenys, tarp kurių – buvę prokurorai ir buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tyrėjas, kaltinami korupciniais nusikaltimais, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu.
Kaip antradienį pranešė Generalinė prokuratūra, byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.
Prokuratūra pradėjo sakyti baigiamąsias kalbas Druskininkų mero Malinausko ir buvusių teisėjų byloje
Galimos korupcijos byla, kurioje kaltinimų sulaukė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas ir penki teisėjai, yra išskirtinė Lietuvos istorijoje, sako valstybės kaltintojas šioje byloje, Generalinės prokuratūros prokuroras Aleksandras Kazakovas.
„Baigiam nagrinėti didelės apimties sudėtingą bylą. Drįstu teigti, kad nebuvo tokių bylų Lietuvos istorijoje, kur vienu metu būtų teisiamas meras, penki visų teismų grandžių teisėjai“, – per Kauno apygardos teismo posėdį pirmadienį sakė prokuroras.
Ukrainoje sulaikytas korupcija įtariamas žemės ūkio ministras
Penktadienį prokurorai pranešė, kad sulaikytas Ukrainos žemės ūkio ministras Mykola Solskis, prieš tai oficialiai įvardytas įtariamuoju vykdant tyrimą dėl kelių milijonų dolerių korupcijos.
M. Solskis apkaltintas neteisėtu daugiau nei 7 mln. JAV dolerių vertės žemės pasisavinimu, kai buvo didelės žemės ūkio bendrovės vadovas ir parlamento narys. Kovos su korupcija teismas nurodė jį suimti iki birželio 24 d., pranešė prokurorai. Nustatytas 75,7 mln. grivinų (1,9 mln. JAV dolerių) užstatas.
Lazdynų ligoninės skandalas: direktorės vyras – įtariamasis jau antrame korupcijos tyrime
Vadinamosios Lazdynų ligoninės direktorės Jelenos Kutkauskienės sutuoktiniui pareikšti įtarimai antrame pastaraisiais metais vykdomame su sveikatos priežiūros sistema susijusiame korupcijos tyrime, nurodo prokuratūra ir BNS šaltiniai.
Generalinė prokuratūra BNS patvirtino informaciją apie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu, kurio duomenimis, vienos įmonės akcininkas per tarpininką reikalavo kyšio iš kitos įmonės vadovo.
Ukrainos žemės ūkio ministras įtariamas korupcija
Ukrainos kovos su korupcija agentūra antradienį apkaltino šalies žemės ūkio ministrą 2017–2021 m. neteisėtai pasisavinus valstybinę žemę, jos vertė viršija 7 mln. JAV dolerių.
Rusijai 2022 m. vasarį įsiveržus, Ukrainoje buvo iškelti keli korupcijos atvejai, bet jie paprastai susiję su žemesnio lygio pareigūnais ir pirkimais kariuomenei. Narystės Europos Sąjungoje siekianti Ukraina pažadėjo stiprinti kovą su korupcija.
Budrys: prezidentas su Kasčiūnu aptars korupcijos prevenciją krašto apsaugos srityje
Prezidentas Gitanas Nausėda susitikime su kandidatu į krašto apsaugos ministrus Laurynu Kasčiūnu ketina kalbėtis apie korupcijos krašto apsaugos sistemoje prevenciją, teigia prezidento vyriausias patarėjas Kęstutis Budrys.
„Tai bus tikrai labai svarbi tema šiandienos prezidento susitikime su kandidatu į krašto apsaugos ministrus Laurynu Kasčiūnu.
Algirdas Stončaitis apie nacionalinį stadioną: jei miestas turtingas ir gali atsiskaityti, kam koncesija?
Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Algirdo Stončaičio siūlymui tirti ne tik Stepukonio ir pradangintų milijonų istoriją, bet ir stadiono Vilniuje statybų aplinkybes pasipriešino valdančiosios Tėvynės sąjungos atstovai. Kodėl taip susijaudino konservatoriai? Aiškinamės su Seimo nariu Algirdu Stončaičiu.
Paaiškėjo detalės apie skandalingą korupcijos bylą: kyšiai duoti už neva suteiktas paslaugas
Paaiškėjo skandalingos korupcijos bylos dėl kyšininkavimo ir pinigų plovimo detalės. Buvęs Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorius Gediminas Pridotkas sukčiavimo būdu galėjo pasisavinti beveik 300 tūkstančių eurų, naudodamas apsimestinius sandorius.
Korupcinio pobūdžio nusikaltimais įtariami 23 asmenys, tarp kurių du valstybės tarnautojai, tačiau jų vardus ir pavardes STT nusprendė slėpti nuo visuomenės.
Slovakijos parlamentas priėmė prieštaringai vertinamą baudžiamojo kodekso reformą
Slovakijos vyriausybė ketvirtadienį gavo daugumą balsų už prieštaringai vertinamą baudžiamojo kodekso reformą per opozicijos boikotuotą balsavimą.
Dėl šios reformos valdžia sulaukė aštrios kritikos, ypač iš Europos Sąjungos.
Pokyčiai, dėl kurių kilo antivyriausybinių protestų banga, apima bausmių už korupciją ir ekonominius nusikaltimus sušvelninimą 5,4 mln. gyventojų turinčioje ES ir NATO šalyje.
TILS: Korupcijos suvokimo indekse Lietuva nukrito per vieną poziciją, yra 34 pasaulyje
Per praėjusius metus Lietuva Korupcijos suvokimo indekse nukrito per vieną poziciją ir šiuo metu užima 34 vietą pasaulyje, rodo antradienį paskelbti „Transparency International“ duomenys.
Lietuvai skirtas 61 balas iš 100 galimų. Tuo metu tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių Lietuva, kaip ir pernai, lieka 12-oje vietoje.
Kare Ukrainoje atsivėrė naujas frontas – šalį sudrebino korupcijos skandalai
Rusijos pradėtam karui tęsiantis jau trečius metus, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kovoja ir kitame fronte – korupcijos. Šių metų sausio 9 d. Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas pareiškė, kad auditas atskleidė korupciją, susijusią su 10 mlrd. grivinų (daugiau nei 236 mln. eurų) vertės kariniais pirkimais, vos per keturis jo darbo mėnesius.
Praneškite ir gaukite iki 5 tūkst. eurų: štai kiek STT sumoka už informaciją
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) skelbia, kad 2023 m. gauta beveik 6 600 pranešimų apie galimą korupciją, o tai yra 30 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Anoniminių pranešimų skaičius siekė tik 6 proc.
Skelbiama, kad už suteikta naudingą informaciją, kuri padėjo atskleisti ar užkardyti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, 2023 m. buvo atlyginta 35 asmenims. Jiems išmokėta daugiau nei 36 tūkst. eurų. Didžiausia išmoka vienam asmeniui išaugo ir siekė 5 tūkst.
„MG Grupė“ kratosi teistumo: apskundė nuosprendį politinės korupcijos byloje
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį gavo politinės korupcijos byloje nuteisto koncerno „MG Grupės“ (buvęs „MG Baltic“) kasacinį skundą.
Kaip teigiama LAT pranešime spaudai, koncernas „MG Grupė“ kasacinio teismo prašo panaikinti apkaltinamąjį Apeliacinio teismo sprendimą politinės korupcijos byloje ir palikti galioti pirmos instancijos Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo kaltinamieji buvo išteisinti.
Raimondas Kuodis apie Vilniaus stadiono statybas: „Lietuvą skandina du dalykai – bukumas ir korupcija“
Nacionalinio stadiono statybos nepaliauja pykdyti. Statytojai nesigėdija 40-čia milijonų pakelti ir taip nemažą statinio kainą, o savivaldybė be ilgų diskusijų sutinka tiek sumokėti. Ekspertai tokią situaciją apibūdina kaip absurdišką.
Dar visai neseniai Vilniaus valdžia su fanfaromis pranešė: pastatysim Nacionalinį futbolo stadioną. Pagaliau bus nebegėda prieš Ronaldo, Messi ir Arminą Narbekovą.
Nuteistas buvęs Vladivostoko meras vietoj kalėjimo pasirinko frontą Ukrainoje
Dėl korupcijos nuteistas buvęs Rytų Rusijos Vladivostoko miesto meras, anot žiniasklaidos, vietoj kalėjimo iškeliavo į frontą Ukrainoje. Olegas Gumeniukas pernai buvo nuteistas 12 metų laisvės atėmimo bausme, nes paėmė daugiau kaip 390 000 eurų kyšių.
Neregėto masto korupcijos skandalas: kinai raketas užpildė ne degalais, o vandeniu
Raketos, kuriose vietoje degalų pripiltas vanduo, bunkeriai su netinkamais dangčiais, visa tai – Kinijos korupcijos požymis, kurį kaip įmanydamas stengiasi pašalinti prezidentas Xi Jinpingas. Tai jis siekia sutvarkyti labai paprastai – atleisdamas aukšto rango pareigūnus.
Savo šaltinių nenurodęs portalas „Bloomberg“ pranešė, kad Kinijos prezidentas Xi Jinpingas įvykdė daugiau nei dešimties aukštų Liaudies išlaisvinimo armijos vadų nušalinimų, susijusių su rimtomis korupcijos problemomis.
Celofanas galutinai lieka išteisintas dėl korupcija įtarto teisininko šmeižimo
Riaušių prie Seimo byloje teisiamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, lieka galutinai išteisintas dėl korupcija įtarto teisininko šmeižimo – Aukščiausiasis Teismas atsisakė priimti prokuratūros skundą.
Pernai gruodį Teisėjų atrankos kolegijai atsisakius priimti kasacinį skundą, procesas šioje byloje baigtas.
Kalėjime sėdinčiam Gapšiui – partijos kolegų dovanos: štai, ką paruošė
Politinės korupcijos byloje puspenktų metų nuteistas darbietis Vytautas Gapšys dar kartą prašosi į laisvę. Gapšys Aukščiausiojo Teismo prašo stabdyti bausmės vykdymą iki galutinio ir neskundžiamo teismo sprendimo. O nuteisto kolegos politinis bendražygis Andrius Mazuronis žada Gapšį aplankyti kalėjime po Naujųjų metų – turi paruošęs ir dovaną. Tiesa, darbiečiai tikisi, kad Gapšys galiausiai bus išteisintas.
Advokatas Jušinskis ir buvęs policijos pareigūnas lieka nuteisti korupcijos byloje
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti žemesnės instancijos teismo paskirtas baudas už prekybą poveikiu nuteistam advokatui Arturui Jušinskiui ir buvusiam policijos pareigūnui Arnoldui Voinovui.
Jie nuteisti dėl policijos tyrėjo papirkimo narkotikų byloje.
Advokatui A. Jušinskiui Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu buvo skirta 65 tūkst. eurų bauda ir uždrausta penkerius metus verstis advokato veikla.
Teismas skelbs verdiktą buvusios Panevėžio slaugos ligoninės vadovės byloje
Panevėžio apylinkės teismas penktadienį planuoja skelbti nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl kyšininkavimo ir papirkimo, viena iš kaltinamųjų joje yra buvusi Panevėžio slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė.
Drauge taip pat teisiami keturi kyšius davę asmenys. Jie kaltinami papirkimu.
Ne tik „MG Baltic“ byla: Liberalų sąjūdžio nariai – ir šiukšlių verslo kyšių istorijoje
Korupcija sostinės šiukšlių versle – teisėsauga įtaria, kad Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro darbuotojai ėmė kyšius iš šiukšles tvarkančių įmonių už tai, kad jos į sąvartyną galėtų vežti atliekas nemokėdami mokesčių įmonei, o sumokėdami mažesnę kainą korumpuotiems darbuotojams.
Darbuotojai vogdavo ir žmonių atvežtą išmesti metalą, o kyšių suma siekia apie 100 tūkstančių, be to, valstybei nesumokėta maždaug trečdalis milijono mokesčių.
Turtingiausi Lietuvos verslininkai: milijardierių dabar jau yra dvigubai daugiau
Per metus Lietuvoje padvigubėjo milijardierių – buvo trys, o dabar jau šeši. O vienam milijardieriui naujokui augintis turtų nesutrukdė ir garsiausia politinės korupcijos byla. Šimtais milijonų eurų, kol vyko teismo procesai, praturtėjo nuteisto koncerno „MG grupė“ savininkas Darius Mockus.
Nuo 350 mln. iki milijardo eurų, beveik triskart – tiek išaugo verslininko Dariaus Mockaus turto vertė nuo 2016-ųjų, kai kilo „MG Baltic“ politinės korupcijos skandalas.
Kyjivas pradėjo korupcijos tyrimą dėl ginklų pirkimo
Ukraina antradienį pareiškė tirianti įtariamą korupciją ginklų pirkimo srityje, tačiau pabrėžė, kad ginklai, kuriuos Vakarų šalys tiekė kovai su Rusijos invazija, nebuvo naudojami ne pagal paskirtį.
Kyjivas kelis mėnesius kartojo savo sąjungininkams iš Europos Sąjungos, kad net ir karo metu yra pasiryžęs kovoti su korupcija.
Šis pranešimas taip pat buvo paskelbtas praėjus trims mėnesiams po to, kai Ukraina paskyrė naują gynybos ministrą Rustemą Umerovą.
Pritrūko pinigų degalams: Rusijos mieste darbuotojus valyti sniego išsiuntė pėsčius
Dimitrovgrado mieste (Rusija) dėl lėšų trūkumo komunalinius darbuotojus sniego valyti miesto gatvėse išleido pėsčiomis – į miesto rajonus nuvežti ir paskirstyti pritrūko pinigų. Gyventojai skundžiasi, kad gatvės prastai valomos, o miesto valdžia atkerta – rinkti nėra kuo.
„Astra“ skelbia apie „rusišką realybę“ – kol V. Putinas kalba apie „nepalaužiamą ir vieningą Rusiją, kovojančią su Vakarais Ukrainoje“, daugiau nei 100 tūkst.
Dar vienas Netanyahu galvos skausmas: atnaujintas jo korupcijos bylos nagrinėjimas
Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu korupcijos bylos nagrinėjimas pirmadienį buvo atnaujintas, nepaisant Gazos Ruože tebevykstančio karo su „Hamas“.
Teismo procesas buvo sustabdytas po spalio 7-ąją įvykdyto kruvino palestiniečių kovotojų grupuotės išpuolio Izraelio pietuose, per kurį, Izraelio pareigūnų teigimu, žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, o dar 240 buvo pagrobti.
Šiliausko byla dar neužverta: Apeliacinis teismas prie jos grįš kitų metų sausį
Lietuvos apeliacinis teismas buvusio Kauno savivaldybės administracijos vadovo Viliaus Šiliausko kyšininkavimo, taip pat „Kamuolinių“ bei advokato Aivaro Surblio bylas pripažino pirmo lygio greičiau nagrinėtinomis.
Kaip pirmadienį pranešė teismas, kaip įmanoma paankstinta bylų nagrinėjimo pradžia. Gruodžio 21 dieną numatyta organizuoti pirmąjį posėdį „Kamuolinių“ byloje, V. Šiliausko baudžiamąją bylą ketinama pradėti nagrinėti kitų metų sausio 10 dieną, o A. Surblio – vasario 20 dieną.
Linas Pernavas apie Ukrainos kovą su korupcija: „Esame pasirengę suteikti visokeriopą pagalbą Ukrainai“
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Linas Pernavas sako, kad Lietuva yra pasirengusi padėti narystės Europos Sąjungoje (ES) siekiančiai Ukrainai kovoti su korupcija.
„Esame pasirengę suteikti visokeriopą pagalbą Ukrainai jos atstatymo darbuose ir kelyje į Europos Sąjungą, ypač kovos su korupcija srityje“, – STT pranešime cituojamas jos vadovas.
Pirmosios dienos už grotų: atsakė, kaip jaučiasi Masiulis, Gapšys ir Kurlianskis
Visi trys nuteistieji „MG Grupės“ korupcijos byloje asmenys – Eligijus Masiulis, Vytautas Gapšys ir Raimondas Kurlianskis – jau leidžia dienas Kauno kalėjime.
Pirmieji du, dėl to, kad yra politikai, ir liks atlikti bausmės Kaune, tuo metu dėl R. Kurlianskio kalinimo vietos bus nuspręsta artimiausiu metu.
Vilniaus atliekų tvarkymo centro darbuotojai įtariami pasisavinę per 1 mln. eurų
Tyrime dėl Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) darbuotojų įvykdyto turto pasisavinimo ir galimos korupcijos sulaikyta 12 asmenų, jie įtariami iš viso pasisavinę per 1 mln. eurų, taip pat gavę daugiau kaip 100 tūkst. eurų kyšių.
Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro darbuotojams – įtarimai korupcija
Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centas (VAATC) dėl įtarimų turto pasisavinimu ir korupcija pirmadienį nuo pareigų nušalino tris darbuotojus.
Šie veiksmai atlikti po to, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko poėmius darbuotojų darbo vietose, pranešė VAATC.
STT vėliau pranešė, jog su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos ir nusikalstamų finansinių schemų VAATC.
„Situacija sukrėtė.
Darbo partija per 300 tūkst. eurų baudą prašys leisti sumokėti dalimis, sako advokatas
Koncerno „MG Baltic“ (dabar „MG Grupė“) politinės korupcijos byloje 301,2 tūkst. eurų baudos sulaukusi Darbo partija tikriausiai ją leisti jau sumokėti dalimis, skųs patį nuosprendį Aukščiausiajam Teismui, sako procese partijai atstovaujantis advokatas Vaidotas Sviderskis.
Ši bauda Darbo partijai buvo skirta už kyšininkavimą ir prekybą poveikiu.
Praeitą savaitę Apeliacinis teismas paskelbė nuosprendį šioje baudžiamojoje byloje, jis įsiteisėjo iškart.
Mikalauskienė: Maisto ir veterinarijos tarnyboje šiemet – dar trys korupcijos atvejai
Mėnesį Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai vadovaujanti Audronė Mikalauskienė sako, kad šiemet tarnyboje nustatyti dar trys korupcijos atvejai, dėl jų šiuo metu vyksta ikiteisminiai tyrimai.
„Tiesiog po paskutinio atvejo, kuris turėjo būti didžiulė pamoka mūsų bendruomenei, deja, taip neatsitiko.
Paskutinės vilties prezidentas: nusivylusi tauta nusprendė rizikuoti
Argentinos laukia nauji sukrėtimai – šalies prezidentu išrinktas vienas keisčiausių dabartinės kartos politikų, save anarchokapitalistu vadinantis Javieras Milei’us, pravarde „El Loco“ („Pamišėlis“). Jis jau žadėjo, kad atsisakys nacionalinės valiutos ir įves dolerį, panaikins daugumą ministerijų ir Centrinį banką, bei nutrauks ekonominius ryšius su Brazilija, Kinija ir Rusija.
Net ir įspūdingų politinių skandalų nuolat virpinamai Argentinai J. Milei’us yra išskirtinė asmenybė.
Politinės korupcijos byloje nuteistas Gapšys kol kas nesitraukia iš Seimo
„MG Grupės“ politinės korupcijos byloje nuteistas Darbo partijos frakcijos atstovas Vytautas Gapšys kol kas nesitraukia iš Seimo.
„Kol kas nesitraukiu tikrai iš Seimo, kalbėjom ir su advokatu, šitoj vietoj laukiam kasacinio teismo pirmų sprendimų ir tada situacija, manau, kad bus aiškesnė ir parlamentui, ir man pačiam“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė V. Gapšys.
Kada Kurlianskis, Masiulis ir Gapšys sės į kalėjimą? Štai, kaip viskas vyks
Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį pakeitė pirmos instancijos teismo sprendimą ir nuteisė visus kaltinamuosius koncerno „MG Grupė“ (anksčiau vadinosi „MG Baltic“) politinės korupcijos byloje, daliai jų skirtos realios laisvės atėmimo bausmės.
Jie nuteisti dėl įvairių kyšio davimo bei ėmimo ir prekybos poveikiu epizodų. Buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui skirti šešeri metai laisvės atėmimo ir beveik 19 tūkst.
STT kritikuoja Vilniuje pakeistą architektūrinių konkursų tvarką dėl korupcijos rizikos
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kritikuoja Vilniaus savivaldybės tarybos pakeistą tvarką dėl architektūrinių konkursų, nes tai didina korupcijos riziką.
Kauno valdininkas išvengė ne tik kalėjimo, bet ir maksimalios baudos, nes: „Šeima turi tikrai didelę paskolą“
Teisingumas ar pasityčiojimas? Tokį klausimą kelia tiek visuomenė, tiek ir teisininkų bendruomenė po to, kai dėl rekordinio ketvirčio milijono eurų kyšio buvęs Kauno administracijos direktorius išvengė kalėjimo ir gavo net ne maksimalią piniginę baudą. Nuosprendį priėmęs teisėjas laikosi savo, sako, kad sprendimas teisingas ir beda pirštu į prokurorų darbą.
Kinijos valdžia atleido gynybos ministrą
Kinijos vadovybė atleido šalies gynybos ministrą Li Shangfu, skelbiama Kinijos centrinės televizijos pranešime. Generolas buvo „dingęs“ nuo rugsėjo mėnesio, tuomet Vakarų žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad Li Shangfu yra įtariamas korupcija.
Li Shangfu savo pareigas gynybos ministerijoje pradėjo eiti vos kovo mėnesį – iškart po Xi Jinpingo paskyrimo vadovauti Kinijai trečiajai kadencijai.
Jau rugsėjo mėnesį vienas iš pagrindinių Kinijos vadovų dingo iš viešumos.
NATO viršūnių susitikimo atgarsiai: „Litexpo“ gresia bauda, siūloma keisti įstatymus
Po Vilniuje vykusio NATO viršūnių susitikimo praėjus trims mėnesiams, prastos naujienos pasivijo „Litexpo“ rūmus. Viešųjų pirkimų tarnyba skelbia, kad „Litexpo“ beveik devynių milijonų eurų vertės pirkimus renginiui organizavo pažeisdama įstatymą, nes paslaugas pirko neskelbiamų derybų būdu.
Laimėtojų konkurentai dėl to piktinosi dar pavasarį, tačiau „Litexpo“ aiškina, kad kitaip Lietuva būtų rizikavusi nespėti pasiruošti didžiausiam istorijoje renginiui.
Daugelis lietuvių vis dar duoda pinigų gydytojams, o kyšininkams leidžiama dirbti ir toliau
Už kyšininkavimą baudžiamas tiek jį duodantis, tiek gavėjas – skiriamos baudos, areštas, laisvės atėmimas. O pacientų sveikatos kaina neteisėtai pasipelnyti siekę gydytojai netenka licencijų. Vis tik, pasirodo, neretai po nusikaltimo jie licencijas, leidžiančias gydyti žmones, gali susigrąžinti.
Gyventojų apklausos rodo, kad kyšius duodančių gyventojų ir įmonių vadovų skaičius pastaruosius 3 metus išliko toks pats. Vis tik kyšininkaujančių valstybės tarnautojų sumažėjo dvigubai.