Erdvėlaivis su užrašu ant šono, skirtu 80-osioms Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinėms, pakilo 10 val. 47 min. (8 val. 47 min. Lietuvos laiku), parodė Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ transliacija.
Po kelių minučių ji pasiekė orbitą ir prie TKS Rusijos padalinio turėtų prisišvartuoti 14 val. 4 min. vietos (12 val. 4 min. Lietuvos) laiku.
Erdvėlaivyje yra Rusijos kosmonautai Sergejus Ryžikovas ir Aleksejus Zubrickis, taip pat JAV astronautas Jonny Kimas (Džonis Kimas).
„Roskosmos“ teigė, kad visi įgulos nariai į Žemę turėtų grįžti gruodžio 9 dieną, o prieš grįždami kosmose atliks apie 50 mokslinių eksperimentų.
„Roskosmos“ duomenimis, „Sojuz MS-27“ paleidimą iš Baikonuro kosmodromo stebėjo apie 2,5 tūkst. turistų.
Nuo 1991 metų, kai žlugo Sovietų Sąjunga, Rusija nuomojasi Baikonuro kosmodromą iš Kazachstano ir naudoja jį daugumai savo kosminių raketų paleidimų. Nuomos sutartis galioja iki 2050 metų, o Rusija kasmet moka Kazachstanui 115 mln. JAV dolerių (107,2 mln. eurų).
Kosmosas išlieka viena iš retų JAV ir Rusijos bendradarbiavimo sričių nepaisant karo Ukrainoje.
Tačiau įtampa tarp abiejų šalių pamažu ėmė slūgti, kai sausio mėnesį į Baltuosius rūmus grįžo Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas).
Vakarų šalys nutraukė partnerystę su „Roskosmos“ po to, kai Rusija prieš daugiau nei trejus metus pasiuntė karius į Ukrainą, tačiau „Sojuz“ kapsulės tebėra vienas iš nedaugelio būdų pasiekti TKS.
„Roskosmos“ dešimtmečius buvo Rusijos pasididžiavimo šaltinis, tačiau agentūra jau ne pirmus metus susiduria su finansavimo trūkumu, korupcijos skandalais ir įvairiausiomis nesėkmėmis.
2023-iaisiais „Roskosmos“ pranešė, kad šalies modulis „Luna-25“ sudužo Mėnulyje po incidento, įvykusio prieš nusileidimo manevrus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!