kathryn bigelow
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kathryn bigelow“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kathryn bigelow“.
Įdomūs faktai apie Oskarus: gipsinės statulėlės ir septyni Oskarai nykštukai
Sekmadienį Los Andžele bus įteiktos jau 93-ųjų Oskarų statulėlės. O ar žinote, koks žmogus turi daugiausiai šių apdovanojimų ir kiek metų buvo jauniausiai jo laimėtojai?
Ar kada nors susimąstėte, koks jausmas laikyti Oskaro statulėlę? O ji, pasirodo, gana sunki – 34 centimetrų aukščio statulėlė sveria net tris su puse kilogramo! Statulėlę, vaizduojančią riterį su kardu, stovintį ant filmo juostos, sukūrė Metro-Goldwyn-Mayer meno vadovas Cedricas Gibbonsas.
„Klajoklių žemei“ – dar vienas garbingas apdovanojimas kelyje link „Oskarų“
Kinų kilmės režisierės Chloe Zhao sukurta juosta „Klajoklių žemė“ šeštadienį laimėjo dar vieną apdovanojimą – Amerikos režisierių gildijos apdovanojimą.
Tai yra paskutiniai svarbūs apdovanojimai prieš „Oskarus“, laikomi vėlyvais jų pranašais. Sakydama padėkos kalbą Ch.
Penkios didžiausios tragedijos Rusijoje, virtusios filmais: tą prisimena ne visi
Per pasaulį tarsi viesulas nuvilnijęs serialas „Černobylis“ priminė, kad tai – ne vienintelė katastrofa Rusijos istorijoje. Šiandien apžvelgiame filmų penketuką, kuriems siužetą padiktavo tragiški įvykiai kosmose, povandeniniuose laivuose ir atominėse jėgainėse, nutikę Tarybų Sąjungos viešpatavimo metu ar dabartinės Rusijos laikais.
Holivudo ir Pentagono draugystė: autentika stebinantys kariniai filmai
Nepaisant įsitikinimų, kad kariniuose filmuose dalis informacijos ir veiksmo scenų tėra pramanas, Holivudas skuba tai paneigti ir atskleidžia, kad dažnai bendradarbiauja su.
Režisierė Greta Gerwig: „Verkiau iš laimės sužinojusi apie nominaciją Oskarui“
Į Oskarų apdovanojimų ceremonijoje neoficialiai vyriška laikomą geriausio režisieriaus kategoriją šiemet pateko 34-erių režisierės Gretos Gerwig pavardė. Režisūros debiutantė tapo vos penktąja moterimi Oskarų apdovanojimų istorijoje (nuo 1929 metų), pelniusia nominaciją šioje kategorijoje! Sužinojusi, jog debiutinis jos filmas „Lady Bird“ susižėrė net penkias Oskaro nominacijas, jauna moteris, iki šiol garsėjusi kaip amerikiečių nepriklausomo kino aktorė, tikino negalėjusi nustoti verkti.
Visų laikų geriausi kariniai filmai: ar išdrįsite ginčytis?
„Aš ilgai mąsčiau, ar nereikėtų pradėti tinklaraštyje naujo ciklo, kur galėčiau parašyti keletą žodžių apie man patinkančius filmus. Bet kaip tokį tekstą parašyti, jeigu per savo gyvenimą mačiau daug gerų filmų, o ko nors praleisti labai nenorėčiau? Iš pradžių galvojau sudaryti kokį „TOP 20“ ar „TOP 30“ , bet kai ėmiausi darbo, per penkias minutes turėjau beveik septyniasdešimt filmų pavadinimų ir keliasdešimt laukiančių savo eilės, kad pakliūtų į mano sąrašą. Beprasmiška.
Kontroversiškasis K. Bigelow filmas „Taikinys #1“ savaitgalį tapo JAV kino teatrų hitu
Geriausio filmo ir dar keturiose kategorijose šiųmečiuose JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimuose – „Oskaruose“ – nominuotas naujasis Kathryn Bigelow filmas „Taikinys #1“ (angl. „Zero Dark Thirty“) pirmąjį savaitgalį triumfavo JAV kino teatruose. Nors juosta kino pasaulyje vertinama itin prieštaringai, istorija apie vieno garsiausių pasaulio teroristų, Osamos bin Ladeno, sunaikinimo operaciją sulaukė didžiulio žiūrovų susidomėjimo.
Holivudas ketina kurti filmą apie O. bin Ladeno likvidavimą
Praėjus dienai po „al Qaeda“ lyderio Osamos bin Ladeno likvidavimo operacijos Šiaurės Pakistane Holivudas jau diskutuoja galimybę sukurti vaidybinį filmą apie sensacingą JAV specialiųjų pajėgų akciją, praneša agentūra AFP.
Kathryn Bigelow savo buvusį vyrą aplenkė BAFTA apdovanojimuose
Britų kino ir televizijos akademija nepaliko be dėmesio Kathryn Bigelow juostos „Išminuotojų būrys“ („The Hurt Locker“) – karinė drama Londone susišlavė net šešis BAFTA apdovanojimus. Akivaizdu, kad apie šį filmą rašysime ir rašysime.
„Išminuotojų būrys“ triumfavo geriausios 2009 metų juostos kategorijoje, o K. Bigelow gavo prizą už geriausią režisūrą. Kiti keturi apdovanojimai – už geriausią scenarijų, geriausią montažą, geriausią garsą bei geriausią operatoriaus darbą.
Kino teatre Vilniuje rastos granatos
„Išminuotojų būrys“ - visą laiką išlaikantis įtampą, stebinantis ir įtraukiantis: tuo įsitikino į šio filmo pristatymą kino teatre „Pasaka“ susirinkę žiūrovai.
Nustebinti ant kėdžių paslėptų simbolinių granatų ir daugiau nei dvi valandas tarsi ant adatų stebėję elitinei amerikiečių išminuotojų komandai tenkančius išbandymus, žiūrovai po filmo diskutavo, kuri juosta vertesnė triumfuoti kovo pradžioje vyksiančiuose „Oskaro“ apdovanojimuose.
REKLAMA
REKLAMA
„Auksiniam liūtui“ teks kautis imtynių ringe
Aidint milžiniškoms ovacijoms 65-ajame Venecijos kino festivalyje triumfavo amerikiečių režisieriaus Darreno Aronofsky mažo biudžeto drama „Imtynių kovotojas“. Objektyviai vertinant, tai buvo pats geriausias ir stipriausias filmas labai silpnoje ir daugelį kinomanų nuvylusioje konkursinėje programoje, rašoma „Respublikoje“.
Apdovanotieji ir pamirštieji
Po du prestižinius prizus apdovanojimų loterijoje išsuko dramos „Žemė“ iš Etiopijos ir „Popierinis kareivis“ iš Rusijos.
Stepokas Strolia rekomenduoja ir ne: Filmai per TV (rugpjūčio 27 - rugsėjo 2 d.)
Gerų filmų gausėja. Didžiausią staigmeną pateikė pilkiausias iš kabelinių kanalų, siūlydamas tris dienas paeiliui žiūrėti garsiąją Istvano Szabo trilogiją.
Šeštadienis
Na mat, vos pradeda rudenėti, atsiranda ir įvairesnių juostų - ne vien tik koks indų „Teroristas“ (BTV, 11.20 val.), kur policininkė neištveria ir įsimyli gangsterį. Ak, tos jausmingos indų moterys...
Gana jausmingas, bet gerąja prasme filmas, drauge susuktas amerikiečių ir lenkų, „Dievo šukės“ (BTV, 20.15 val.
Stepokas Strolia rekomenduoja ir ne: Filmai per TV (rugpjūčio 13-19 d.)
Lietus veja į namus. O kas namuose? Aišku, ta mus visus formuojanti dėžė.
Šeštadienis
Gal kad 13-ta diena - gerokai pakariausime. Geriausiai kariauja, kaip galima įsitikinti, moterys režisierės. Tokios menininkės kaip Kathryn Bigelow „K-19“ (TV1, 21.00 val.), kad ir matytas, kad ir verčiantis prisimerkti, kai amerikiečiai vaidina rusus, vis dėlto logiškai ir su meistriška įtampa demonstruoja visai įmanoma karinį JAV ir SSSR konfliktą.
Stepokas Strolia rekomenduoja ir ne: Filmai per TV (birželio 25-liepos 1 d.)
Savaitės situacija tradicinė: filmų nėra - filmų yra. Mat skoniai skirtingi ir net didžiausias keikūnas norėdamas sau ką nors susiras.
Šeštadienis
Dieną, kai visa šeima namie, rodomas tipiškas „šeimyninis“ filmas, visai nereiškiantis, kad ekrane bus daugybė vaikučių ar žvėriukų. Ne, amerikiečiai sugeba sieti žanrus, filme „Tėtis“ (TV3, 13.35 val.) jie irgi mikliai laviruoja tarp sentimentalokos dramos ir lengvos komedijos.
Stepokas Strolia rekomenduoja ir ne: Filmai per TV (rugpjūčio 28 - rugsėjo 3 d.)
Prisipažinsiu, per olimpines žaidynes ir man neteko pasižiūrėti kai kurių pasižymėtų filmų. Koks kinas susilygins su tokia įtempta gyvenimo dramaturgija, kuri lėmė, tarkim, disko metiko Virgilijaus Aleknos kelią į auksą?
Šeštadienis
Kažko kinematografiškai ypatingo, žinoma, nereikia laukti ir pirmosiomis savaitės dienomis, kai sportinės Atėnų aistros dar tebesiaučia.
Stepokas Strolia rekomenduoja ir ne: Filmai per TV (rugpjūčio 14-20 d.)
Sportas nurungė kiną. Namų ekranuose šią savaitę vien tik Atėnai, na, dar “popsas”, nauji aistringi serialai valytojoms, na, dar trečiaplaniai rusų ir amerikiečių filmai, kuriuos ir priešui nepatogu būtų parekomenduoti. Televizijų logika: kas žiūrės?
Remdamasis ja, planavau nė neieškoti “Omni laiko” taip nemėgstamų iliustracijų, kol nepastebėjau, kad į darbo savaitės pabaigą vis dėlto šmėkšteli keli geri filmai. Ne, kinas - neišnaikinamas, nors kai kam to kracho ir labai norisi.
Stepokas Strolia rekomenduoja ir ne: antradienio filmai per TV
Antardienio programose matosi girdėtų pavadinimų, bet karštai juos rekomenduoti neleidžia kritinės sąžinės rudimentai.
Labai mėgstu tėvynėje kurtus britų režisieriaus Stepheno Frearso filmus, pavyzdžiui, vieną iš "Pavojingų ryšių" versiją, "Seklį", "Mano nuostabią skalbyklą". Angliškas humoras, charakteringi personažai, viskas išsprendžiama originalaus menininko ranka. Deja, už okeano Frearsui ne visuomet taip sekasi, o štai gana naujas "Kaubojų kraštas" (TV3, 23.05 val.
Stepokas Strolia rekomenduoja ir ne: filmai per TV (gegužės 1-7 d.)
Kokios keistybės: bandai sau žmogus rašyti padoriai, atsiliepimų - minimumas. Praėjusį sykį nebeištvėriau, visko priburbuliavau: apstu komentarų. Negi mūsų dabarties skaitytojas mato tik kas drastiška? Galima, aišku, kiekvieną sykį kažką isteriškai paklykauti, bet tai jau irgi bus monotonija.
Šeštadienis
Stojame į ES, koks dar čia kinas drįstų blaškyti sukoncentruotą dėmesį: tokia ar maždaug tokia nacionalinių televizijų logika.
Ekrano žvaigždės varžysis dėl filmo apie garsųjį žudiką
Tomas Cruise’as ir Leonardo DiCaprio susigrūmė dėl istorijos apie pirmąjį žinomą amerikiečių serijinį žudiką Hermaną Holmesą ekranizacijos.
Kaip teigiama kino tinklapiuose, T. Cruise’as kartu su prodiusere Paula Wagner įsigijo teises į Eriko Larsono romaną "Šėtonas Baltame mieste" (“The Devil in the White City”), pasakojantį apie garsiausią XIX amžiaus žmogžudį.
Jonas Valatkevičius: “K-19” - ko gero, geriausias filmo pavadinimas pasaulyje!
Įdomu, ką galvojo prodiuseriai, kai filmui apie sovietų povandeninį laivą davė tokį pavadinimą? Iš pirmo žvilgsnio lyg ir aišku - taip vadinosi tikras sovietų atomlaivis, kurį ir šiandien galima pamatyti viename rusų uoste Šiaurėje. Be to, ne taip seniai rodytas kitas filmas apie tokį pat laivą vadinosi panašiai. Pamenate jo pavadinimą? “U-…?” Taip, ir aš nepamenu.
Matyt, taip įprasta. Nors man vis tiek atrodo, kad vaizdingas pavadinimas visuomet geriau.
Edvinas Pukšta: Slaptieji agentai, burtininkai, jūreiviai, kaliniai ir paukščiai šeimininkauja Lietuvos kino teatruose
Per pirmąjį 2003 m. savaitgalį buvo užregistruotas labai retas atvejis kino rinkoje - neįvyko nė vienos premjeros. Po visiško štilio kino platinimo kompanijos nusprendė atsigriebti ir sausio 10 d. išleido į Lietuvos kino teatrų ekranus net keturis naujus filmus. Akivaizdu, kad nė vienas iš jų neparodė didelių finansinių stebuklų, nes turėjo dalytis žiūrovų auditoriją tarpusavyje.
Filmo "K-19" kūrėjai sukėlė likusiųjų gyvųjų jūreivių pasipiktinimą - neva filme jie pavaizduoti girtuokliais
Naujausias Harrisono Fordo ir Liamo Neesono filmas "K-19" sukėlė rusų jūreivių, dalyvavusių lemtinguose įvykiuose, pasipiktinimą.
Nors režisierė Kathryn Bigelow skyrė filmą 1961-aisiais laive “K-19” žuvusiems jūreiviams, likę gyvieji piktinasi, kad filme jie pavaizduoti kaip girtuokliai. Iš pradžių rusų jūreiviai labai entuziastingai sutiko idėją apie filmo sukūrimą, Maskvoje jie džiaugsmingai susitiko su Harrisonu Fordu, tačiau vėliau net protestavo prieš filmo pasirodymą ekranuose.
Filmą "K-19" apie rusų povandeninį laivą sukūrė moteris
Filmo “K-19” ("K-19: The Widowmaker") apie rusų povandeninio laivo tragediją Rusijoje režisierė yra moteris - Kathryn Bigelow. Filmo biudžetas siekė 100 milijonų JAV dolerių, o temos moteriška tikrai nepavadinsi. Režisierė žinoma kur kas kuklesniais filmais, tokiais kaip "Keistos dienos", "Žydrasis plienas", "Lūžis".
Tikroji režisierės profesija - dailininkė. Ji tapė jau nuo 6 metų, o 17-os įstojo į San Francisko menų institutą. Tačiau dailę ji metė, kai susidomėjo kinu.