karinė chunta
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „karinė chunta“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „karinė chunta“.
Mianmaro chunta per Naujųjų metų amnestiją paleidžia 3 000 kalinių
Mianmaro chunta pirmadienį paskelbė, kad budistų Naujųjų metų proga paleis daugiau kaip 3 tūkst. kalinių, bet nenurodė, ar tarp paleidžiamų asmenų yra žmonių, įkalintų per karinės valdžios kruviną susidorojimą su nepritariančiaisiais.
Daugiau kaip prieš dvejus metus įvykdžiusi perversmą, išprovokavusį neramumus ir susirėmimus su pučui nepritariančiais kovotojais, kariuomenė suėmė tūkstančius žmonių.
Po chuntos amnestijos Mianmarą palieka buvusi JK ambasadorė, australų ir japonų kaliniai
Buvusi britų ambasadorė, Australijos ekonomikos patarėjas ir Japonijos žurnalistas ketvirtadienį išvyko iš Mianmaro, chuntai paleidus beveik 6 000 kalinių, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas ir diplomatiniai šaltiniai.
Pietryčių Azijos šalyje nuo praėjusių metų karinio perversmo ir kruvino susidorojimo su opozicija, per kurį tūkstančiai žmonių buvo įkalinti, tęsiasi neramumai.
ES išplėtė sankcijas Mianmarui
Europos Sąjunga antradienį išplėtė sankcijas Mianmaro chuntai – jos taikomos dar 19 asmenų ir subjektų, įskaitant ministrą ir vyriausiąjį teisėją.
ES Taryba paskelbė priemones Mianmarui dėl „besitęsiančio smurto eskalavimo ir šiurkščių žmogaus teisių pažeidimų po karinio perversmo prieš dvejus metus“.
Tai buvo penktasis ES sankcijų paketas pietryčių Azijos šaliai, kurią kariuomenė valdo nuo 2020 metų, kai kariškiai įvykdė perversmą prieš civilinę vyriausybę, vadovaujamą Aung San Suu Kyi, kuri ...
Mianmaro chunta: per bombų sprogimus prie Jangono kalėjimo žuvo 8 žmonės, 18 sužeista
Mianmaro komerciniame centre Jangone trečiadienį prie kalėjimo sprogo mažiausiai dvi bombos – žuvo aštuoni žmonės, o 18 buvo sužeista, pranešė chunta.
Sprogimai smogė miniai, kuri trečiadienį ryte rikiavosi prie Inseino kalėjimo, kad perduotų siuntinius draugams ir giminaičiams, sakoma chuntos informaciniame pranešime, nenurodant, kiek sprogimų įvyko.
Mianmaro chunta atsakomybę suvertė „teroristams“ ir teigė, kad tarp žuvusiųjų yra trys kalėjimo darbuotojai ir dešimtmetė mergaitė.
Burkina Faso chuntos lyderis pabėgo iš šalies
Burkina Faso chuntos lyderis sekmadienį sutiko atsistatydinti ir pabėgo iš šalies, pranešė religiniai ir bendruomenių lyderiai, praėjus dviem dienoms po to, kai jaunesnieji karininkai paskelbė apie jo nušalinimą per perversmą, nulėmusį vidaus neramumus ir tarptautinį pasmerkimą.
J. M. Barroso Mianmarui pažadėjo 78 mln. eurų paramą
Europos Komisijos prezidentas Jose Manuelis Barroso vieši Mianmare, kur susitikęs su šalies pareigūnais pažadėjo 78 milijonų eurų paramą. Vakarai Mianmaru susidomėjo pastaraisiais metais, kai šalis ėmėsi demokratijos reformų. Apžvalgininkai prognozuoja, kad Mianmaras taps dar vienu Azijos tigru, tačiau žmogaus teisių aktyvistai nerimauja dėl etninių konfliktų ir išsikerojusio vaikų darbo.
Chitui Ko vos trylika metų, tačiau jis jau nešioja akmenis, kurie sunkesni už jį patį.
Aung San Suu Kyi gali tapti Mianmaro prezidente
Mianmaro prezidentas Thein Seinas per interviu BBC sakė, kad pripažintų opozicijos lyderę Aung San Suu Kyi naująja šalies prezidente, jei žmonės per rinkimus balsuotų už ją.
Mianmaro prezidentas tvirtino, kad piliečių valia bus gerbiama, nepriklausomai nuo to, už ką jie balsuos per rinkimus 2015 metais. Jis pakartojo, kad yra pasiryžęs toliau vykdyti reformų programą ir sakė, kad jis ir Aung San Suu Kyi dirba išvien.
Birma – naujas Azijos ekonominis stebuklas?
Žvelgiant į nuogus statistinius skaičius susidaro įspūdis, kad Birma (Mianmaras) turi visus reikiamus ingredientus, kurie yra būtini sukurti naują Azijos ekonominį stebuklą. 48 mln. gyventojų turinti šalis gamintojams gali pasiūlyti gausybę pigios darbo jėgos. Mediena, mineralai ir kiti gamtiniai ištekliai galėtų pritraukti milijardus JAV dolerių iš užsienio investuotojų.
Vakarų Afrikos šalys įvedė sankcijas Maliui (papildyta 20:20)
(Papildyta 20:20 val.) Vakarų Afrikos šalių bendrijos vadovas teigė, jog Maliui įvestos ekonominės sankcijos dėl to, kad karinė chunta iki nustatyto termino nepasitraukė iš valdžios, skelbia AP.
Vakarų Afrikos valstybių ekonominės bendrijos lyderiai pirmadienį Senegalo sostinėje surengė viršūnių susitikimą Malio klausimu.
Mianmare vyksta papildomi parlamento rinkimai
Sekmadienį Mianmare vyksta papildomi parlamento rinkimai, kuriuose pirmą kartą dėl mandato kovos opozicijos aktyvistė Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či), laikoma demokratijos simboliu.
66 metų amžiaus Nobelio taikos premijos laureatė, kurią valdžia 15 metų laikė namų arešto sąlygomis, iškėlė savo kandidatūrą Kavhmu rinkimų apygardoje netoli Jangūno.
REKLAMA
REKLAMA
Gvinėjos prezidento rezidencijoje įvykdytas išpuolis
Apšaudyta Gvinėjos prezidento Alpha Conde rezidencija šalies sostinėje Konakryje, pranešė BBC. Anot prezidento atstovo, A. Conde per užpuolimą nenukentėjo.
Pasak liudininkų, nežinomi užpuolikai įvykdė išpuolį privačioje prezidento A. Conde rezidencijoje.
Pranešama, kad prezidentui pavaldžios pajėgos atrėmė ataką po valandą trukusio susišaudymo. Remiantis nepatvirtintais pranešimais, žuvo vienas žmogus.
A. Conde pernai buvo išrinktas Gvinėjos prezidentu.
Mianmaras siekia pasigaminti branduolinį ginklą
Mianmaras vykdo slaptą branduolinio ginklo kūrimo programą, skelbia ekspertai. Tokią išvadą jie padarė išanalizavę nutekintas nuotraukas.
Skelbiama, kad žvalgybininkai pastaruoju metu itin suintensyvino ginkluotės prekybos tarp Mianmaro ir Šiaurės Korėjos stebėjimą. Be to, JAV Valstybės departamentas pareikalavo, kad Mianmaras paviešintų visą savo turimą branduolinę įrangą.
Paskutinysis Argentinos diktatorius kalės 25 metus
Buenos Airėse vykusiame teismo procese buvo paskelbtas nuosprendis paskutiniajam Argentinos diktatoriui Reynaldo Bignone, pranešė BBC.
82 metų R. Bignone pripažintas kaltu dėl žmonių grobimo ir kankinimo 1976 – 1983 metais, kai šalį valdė karinė chunta. Teismas jam skyrė 25 metų laisvės atėmimo bausmę.
Dauguma nusikaltimų, už kuriuos buvo skirta bausmė, buvo įvykdyta 1976 – 1978 metais, kai R. Bignone vadovavo Campo Mayo karinei bazei.
Karinė diktatūra Mianmare: 65 metai gyvenimo pragare
Praėjusią savaitę, minint 65-ąsias Mianmaro kariuomenės sukūrimo metines, šalies lyderis generolas Thanas Shwe vieną iš nedaugelio kartų pasirodė viešumoje. Minint Ginkluotųjų pajėgų dieną jis vadovavo didžiuliam kariniam paradui, kuris buvo surengtas naujai pastatytoje sostinėje Neipide. Parade žygiavo tūkstančiai karių, o generolas Thanas Shwe rinktinei publikai žadėjo, kad ateinantys rinkimai bus laisvi ir sąžiningi.
Mianmarą valdanti karinė chunta tikrai turi ką švęsti.