(Papildyta 20:20 val.) Vakarų Afrikos šalių bendrijos vadovas teigė, jog Maliui įvestos ekonominės sankcijos dėl to, kad karinė chunta iki nustatyto termino nepasitraukė iš valdžios, skelbia AP.
Vakarų Afrikos valstybių ekonominės bendrijos lyderiai pirmadienį Senegalo sostinėje surengė viršūnių susitikimą Malio klausimu. Po kelias valandas už uždarų durų trukusio susitikimo Dramblio Kaulo Kranto prezidentas Alassane'as Ouattara pranešė, kad nedelsiant bus įvestos sankcijos, įskaitant Malio pasienio uždarymą bei priėjimo prie centrinio banko regione draudimą.
Karinė chunta valdžią perėmė kovo 21 dieną. Sekmadienį kariuomenės lyderiai pranešė atkūrę 1992 m. konstituciją ir planuojantys surengti rinkimus.
Kariuomenė valdžios perėmimą grindė tariamu vyriausybės nesugebėjimu nutraukti tuaregų maišto šalies šiaurėje. Tačiau po perversmo sukilėliai savo puolimą tik dar labiau išplėtė.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sukilėliams savaitgalį užėmus didžiąją Malio šiaurinės teritorijos dalį, kaimyninės valstybės svarsto dėl ekonominės blokados Maliui įvedimą, kad priverstų kariuomenės lyderius pasitraukti iš valdžios, skelbia BBC.
Vakarų Afrikos lyderiai paragino karinę chuntą iki pirmadienio pasitraukti iš valdžios, priešingu atveju šaliai gresia sankcijos.
Kariuomenė valdžios perėmimą grindė tariamu vyriausybės nesugebėjimu nutraukti tuaregų maišto šalies šiaurėje. Tačiau po perversmo sukilėliai savo puolimą tik dar labiau išplėtė.
Azavado nacionalinis išsivadavimo judėjimas (MNLA) siekia šiaurinės dalies, kur daugumą gyventojų sudaro tuaregai, nepriklausomybės.
Prancūzija, kurios kolonijai priklausė Malis, teigė nesikišianti į konfliktą, pažymi naujienų agentūra AFP. Šalis paragino savo tautiečius išvykti iš Malio.
Šiuo metu Malyje yra apie 5 tūkst. prancūzų, informavo AFP.
Belgija ir Didžioji Britanija taip pat įspėjo savo piliečius palikti Malį.