jūros vanduo
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jūros vanduo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jūros vanduo“.
Jūros vandens preparatai: štai, kada pravers
Į nosį purškiamas ar lašinamas jūros vanduo tikrai nėra tik įprastas vanduo, kurį reikėtų nurašyti kaip rinkodaros triuką. Tai gali būti puiki ir natūraliai veikianti medicinos priemonė, kurią verta turėti kiekvienų namų vaistinėlėje, nepriklausomai nuo šeimos narių amžiaus ar lėtinių ligų, kuriomis jie gali sirgti.
Kaip tinkamai naudoti jūros vandenį? Įsidėmėkite
Jūros vanduo – tikrai ne paprastas druskos tirpalas, kurį galime pasigaminti namuose. Jame be natūralios jūrinės kilmės natrio chlorido yra ir kitų mineralų bei mikroelementų, kurie gali papildomai padėti palaikyti gerą gynybinę nosies gleivinės funkciją.
Įveikti įkyrią slogą padės ši gamtos dovana
Sloga gali būti itin įkyri ir sugriauti visus planus. Dažniau ja serga vaikai, tačiau suaugusieji – tikrai ne išimtis. Raudona ir užgulta nosis, gausiai tekančios arba sunkiai pašalinamos tirštos gleivės, ašarojančios akys, pasunkėjęs kvėpavimas ir dėl slogos galintis kilti kosulys – varginantys ir gyvenimo džiaugsmą aptemdantys simptomai. Nepaisant to, kad ir gydoma, ir negydoma sloga gali praeiti per panašų laikotarpį, ją vis tiek reikėtų gydyti ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.
Aviaciniai degalai iš vandens tapo realybe
Jungtinių Valstijų karinio jūrų laivyno Tyrimų laboratorijos (NRL) mokslininkai pademonstravo, kad jų išrasta degalų gamybos iš jūros vandens technologija yra efektyvi. Pirmą kartą į dangų pakilo tokius degalus naudojančio karinio lėktuvo modelis. Kadangi tai eksperimentas, bandomajam skrydžiui buvo naudojamas ne kuris nors iš laivyno karo lėktuvų, o radijo ryšiu valdomas Antrojo pasaulinio karo laikų naikintuvo „P-51 Mustang“ modelis, skelbia „Geek.
Uraną sems iš vandenyno
JAV mokslininkai išrado specifinį itin poringą metalorganinį tinklelį, kuris 4 kartus efektyviau surenka jūros vandenyje esantį uraną nei visos iki šiol naudotos tokios paskirties priemonės. Šiaurės Karolinos valstijos universiteto (JAV) chemikai, vadovaujami profesoriaus Wenbino Lino, pagamino metalorganinį tinklą, renkantį jūros vandenyje ištirpusius urano jonus.
JAV karo laivų degalais taps jūros vanduo
Amerikiečių mokslininkai šalies Karinio jūrų laivyno užsakymu plėtoja cheminę technologiją, kuri leis išgauti karo laivams ir juose esantiems lėktuvams būtinus degalus tiesiai iš jūros vandens.
Atviroje jūroje esančių karo laivų papildymas degalais yra brangus ir gana sudėtingas procesas, todėl JAV karo laivyno tyrimų laboratorijos (NRL, Naval Research Laboratory) mokslininkai kuria technologiją, kaip iš jūros vandens išgauti anglies dvideginį ir gaminti vandenilio dujas.
Mokslininkai kuria dirbtinę medūzą, varomą jūros vandeniu
Mokslininkai kuria medūzos robotą, varomą neišsenkančiu energijos šaltiniu – jūros vandeniu.
„Robomedūza“ (angl. „Robojelly“) atkartoja gyvos medūzos judesius. Ši juda sutraukdama cirkuliarinį raumenį, atveriantį ir staigiai vėl užveriantį varpo formos kūną. Šiuo judesiu išstumiamas vanduo ir taip medūza stumiasi į priekį, rašo telegraph.co.uk.
Trise valtyje, tik be šuns
„Įvyko stebuklas“, „50 dienų vandenyne be maisto ir vandens“ – tokios antraštės neseniai mirgėjo pasaulio spaudos puslapiuose. Istorija išties nekasdieniška: trys vaikinukai iš Ramiojo vandenyno salelės išplaukė valtimi į vandenyną ir negrįžo. Jie buvo aptikti atsitiktinai, po 7 savaičių, kai visi juos jau laikė žuvusiais.
Kaip žmogus gali beveik du mėnesius išgyventi metaliniame laiviūkštyje vidury vandenyno, be maisto ir vandens? Bet apie viską – iš eilės.