jt saugumo
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jt saugumo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jt saugumo“.
Kas vyksta Jemene. Trumpa priešistorė
Jemenas, tai Arabijos pusiasalio pietvakarių valstybė, nuo praėjusių, 2014-ųjų, metų šalyje vyksta pilietinis karas tarp valdžios kariuomenės ir husių – taip vadina šalies mažumos šiitus sukilėlius, bei kitų pajėgų, jų tarpe ir teroristų.
Jemenas – neturtinga dykumų valstybė (BPV vienam žmogui siekia 2,5 tūkst. dolerių), apdovanota nemažais dujų ir naftos ištekliais.
Husiai – sukarinta šiitų zeiditų sektos grupuotė. Jie yra vienas iš labiausiai „nuosaikių“ šiitų islamo atšaka.
Vakarų šalių ir Rusijos konfrontacijos rezultatai lems būsimą pasaulio tvarką
Po autobuso su taikiais gyventojais šalia Volnovachos sunaikinimo įtampa Donbase pasiekė aukščiausią lygį ir nebedaug trūksta, kad atsinaujintų didelio masto karo veiksmai. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka skelbia naują mobilizacijos bangą ir yra nusiteikęs duoti atkirtį galimai agresijai. Tragediją prie Volnovachos, kuri nusinešė daugiau kaip dešimt gyvybių, Ukrainos prezidentas prilygino masiniam žmonių sušaudymui Paryžiuje ir paprašė pasaulio susitelkti kovai su terorizmu.
Pažemintos Rusijos mitas
Centrinės Europos ir Baltijos šalių integracija į ES ir NATO – vienintelė Vakarų politika per paskutinius 25 metus, kuri baigėsi fenomenalia sėkme, mano „The Washington Post“ apžvalgininkė Anne Applebaum. Ivykdžiusios stojimo į NATO ir (arba) ES, šios šalys tapo demokratinėmis valstybėmis. Tačiau dabar „galima tvirtinti, kad ta ekspansija, ypač NATO plėtra, buvo klaida.
Rusija: mes turime teisę įvesti kariuomenę į Ukrainą
Jeigu situacija Ukrainos pietryčiuose taps nekontroliuojama ir patvirtins prasčiausias prognozes, Rusija „prisimins“ apie Federacijų tarybos leidimą įvesti Rusijos kariuomenę kaimyninėje teritorijoje, praneša unian.net. Apie tai „Rossija 1“ televizijos eteryje pareiškė Rusijos atstovas JT Vitalijus Čurkinas. „Ši galimybė visuomet yra mūsų rankose. Tačiau, aišku, mes to nenorėtume“, - pridūrė jis.
Krymas: juoda katė tarp Rusijos ir Kinijos?
Kai prieš pat Krymo referendumą Jungtinių Tautų Saugumo Taryba siekė priimti rezoliuciją, raginančią viso pasaulio valstybes nepripažinti jo rezultatų, niekam nebuvo nuostabu, kad Rusija pasiūlymą vetavo. Kita vertus, Kinijos susilaikymas nuo balsavimo sulaukė gerokai daugiau dėmesio, spekuliacijų ir interpretacijų. Toks žingsnis nėra keistas – Kinija yra įsprausta į kampą dėl įvykių Kryme. Pasak „Foreign Policy“, to yra kelios priežastys.
Pagrindinė Rusijos problema
Kol Barackas Obama kritęs į apmąstymus, ar JAV reiktų apsiimti pasaulinio lyderio įvaizdį, kaip buvo baigiantis Antrajam pasauliniam karui, V. Putinas ryžtingai nusiteikęs į tai, kad įgyvendintų savo svajonę – atstatyti Sovietų imperiją, jeigu tik įmanoma, teigia Argentinos istorijos profesorius George'as Chaya.
Rusijos atstovas kritikuoja JT Saugumo tarybos rezoliuciją dėl Sirijos
Rusijos ambasadorius Jungtinėse Tautose (JT) Vitalijus Čurkinas pirmadienį pareiškė, kad JT Saugumo tarybos rezoliucijos dėl Sirijos pirminis variantas yra vienašališkas, praneša „RIA Novosti“.
V. Čurkinas teigia, kad rezoliucija, kurią siūlo JAV ir Europos Sąjungos (ES) valstybės narės yra „visiškai neobjektyvi ir joje numatytas tik spaudimas Sirijos valdžiai“.
„Mes sutinkame, kad Saugumo taryba privalo nelikti nuošalyje, bet manome, kad reikia veikti pozityviai“, - pridūrė V. Čurkinas.