j. gagarinas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „j. gagarinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „j. gagarinas“.
Tai važiuojam ar nevažiuojam?
1961 m. balandžio 12 d. pirmasis pasaulyje kosmonautas Jurijus Gagarinas raketos starto metu ištarė garsią frazę „Važiuojam“, bemat apskriejusią pasaulį ir tapusią sovietinės propagandos, net ir kuriamų dainų „hitu“. Tą dieną (net dar anksčiau) Sovietų Sąjunga tapo kosmine valstybe lydere. Paskui buvo dar daug konkurencijos su JAV šioje srityje (jos yra ir dabar), bet ilgą laiką niekas neabejojo SSRS, o vėliau Rusijos kosminiu patikimumu ir potencialu.
Įspūdingiausi sovietų kosmoso propagandos plakatai
Sovietų Sąjunga visada pasižymėjo galingu propagandos mechanizmu. Viena iš šio mechanizmo dalių buvo propagandiniai plakatai. Amžiuje be interneto būtent plakatai neretai tapdavo veiksmingiausia propagandos priemone.
Netiesa vertė abejoti J. Gagarino skrydžio svarba
1961 metų balandžio 12-ąją pasaulis sužinojo apie Jurijų Gagariną, buvusį sovietų karinių oro pajėgų pilotą, kosminiu laivu „Vostok 1“ pirmą kartą apskridusį Žemę.
Tačiau misijos dokumentai, kuriuos Sovietų Sąjunga pateikė tarptautinėms organizacijoms, norėdama įrodyti, kad J. Gagarinas buvo pirmasis į kosmosą pakilęs žmogus, pasakoja apie visai kitokią misiją. Konkrečiai, tyčia buvo suklastoti duomenys apie jo nusileidimą.
Nustatyta J. Gagarino žūties priežastis
Rusija penktadienį paviešino naujus išslaptintus dokumentus, susijusius su paslaptingomis Jurijaus Gagarino žūties aplinkybėmis. Juose teigiama, kad jis greičiausiai žuvo po to, kai lėktuvu atliko staigius manevrus, siekdamas išvengti susidūrimo su oro balionu, praneša naujienų agentūra AFP.
Jurijus Gagarinas vėl kosmose
Pirmasis žmogus, apsilankęs kosmose, „sugrįžo į orbitą“, kai į misiją pakilo rusų raketa, ant kurios išraižytas kosmonauto veidas.Kosminis laivas, kuriuo į Tarptautinę kosminę stotį buvo išskraidinti trys astronautai, Jurijaus Gagarino veidu papuoštas minint 50-ąsias istorinio skrydžio į kosmosą metines, praneša telegraph.co.uk.
Mike'o Suffredini, Tarptautinės NASA kosminės stoties programos vadovas, patikino, kad raketos paleidimas buvo sėkmingas.
J. Gagarino skrydžio jubiliejaus proga atskleistas jo beprasmiškumas
Tuo metu, kai pasaulis ruošiasi pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą 50-mečiui, britų istorikas Gerardas DeGrootas nusprendė atverti žmonėms akis į tai, kad Jurijaus Gagarino skrydžio reikšmė yra stipriai pervertinama. „The Daily Telegraph“ straipsnyje profesorius tvirtina, kad J. Gagarino skrydis buvo niekam tikęs – sovietų valstybė veltui leido pinigus „pasirodymui“. Be to, Sovietų Sąjunga išprovokavo amerikiečius dar daugiau kainuojančiam propagandiniam žingsniui – skrydžiui į mėnulį.
Šlovingi ir komerciniai sovietinės kosmonautikos puslapiai
Netrukus, balandžio 12-ąją, sukaks 50 metų, kai pirmasis žmonijos istorijoje žmogus SSRS pilietis Jurijus Gagarinas pakilo į kosmosą. Tačiau taip jau sutapo, kad šiek tiek ankstesnę, kovo 27 dieną prisimename kaip tragišką sukaktį: po šlovingo skrydžio praėjus septyneriems metams, J. Gagarinas žuvo aviakatastrofoje. Rusijoje iki pat šių dienų kalbama, kad šie du įvykiai prilygsta žygdarbiams, tačiau abu jie vis dar apgaubti paslapties skraiste.
Londone iškils statula kosmonautui J. Gagarinui
Liepą Londono centre iškils statula pirmajam pasaulio kosmonautui Jurijui Gagarinui, apie tai pranešė Didžiosios Britanijos universitetų ir švietimo ministras Davidas Willettsas, informuoja „RIA Novosti“.
Tokią informaciją Jungtinės Karalystės ministras pranešė pasirašęs susitarimą su Rusijos Federacijos kosmoso agentūros „Roscosmos“ atstovais Maskvoje.
Anot D. Willettso, statula J. Gagarinui iškils priešais monumentą britų tyrinėtojui ir jūrininkui Jamesui Cookui.