ignas brazauskas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ignas brazauskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ignas brazauskas“.
Lietuviškos alternatyvos: emigruoti, migruoti ar „cirkuliuoti“?
Prieš keletą dienų Statistikos departamentas paskelbė, kad informaciją apie pastarųjų dešimties metų demografinę situaciją Lietuvoje. Vienas iš skaičių, pateikiamų „Demografijos metraštyje“ – per dešimtmetį gyventojų mūsų šalyje sumažėjo 7 proc. arba 242,4 tūkst.
Oficiali statistika liudija, kad per pastaruosius dešimt metų emigravo 204,7 tūkst. šalies gyventojų, daugiausia, net 83,2 tūkst., pernai. Tai beveik 4 kartus daugiau negu 2009 m. Į Lietuvą per dešimtmetį imigravo tik 64,2 tūkst.
Darom 2010?
Tai Darom ar neDarom? O gal visgi Darom? Bet jei Darom – tai ką?
2010-ieji metai Lietuvai bus ne tik kad nelengvi, bet tam tikra prasme ir lemtingi. Nuo to, kokia Lietuva už, tarkime, dviejų metų išsikapanos iš ekonominio nuosmukio, priklausys viso dešimtmečio ekonomikos ir visuomenės vystymosi dinamika. Nuo to artimiausio dešimtmečio, ko gero, priklausys Lietuvos vieta Europoje ir pasaulyje visą dvidešimt pirmąjį amžių.
Valstybių ir visuomenių vystymasis dažnai yra labai inertiškas.
Realios ar nerealios grėsmės pensijų sistemai?
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl reikia kalbėti apie pensijų sistemos ateitį yra ta, kad visuomenės, žiniasklaidos ar politikų pagrindinis dėmesys dažniausiai nukrypsta į einamąsias šios dienos problemas ir vienadienius įvykius, o žymiai svarbesni struktūriniai ar fundamentalūs pokyčiai ir procesai sulaukia gerokai mažiau dėmesio.
Perskirstomoji ir kartų solidarumo principu besiremianti pensijų sistema turi keletą esminių ydų.
Egidijus Aleksandravičius: Apšvietos šešėliai arba traumuota ateitis
2006-jų pavasaris daugelyje mūsų gyvenimo barų- pradedant politika ir baigiant sveikata- sukėlė tikrą sąmyšį. Švietimo srityje tokio daugiareikšmio sąmyšio ženklu tapo skandalinga centralizuotų, suvalstybintų, biurokratizuotų abitūros egzaminų sistemos avarija.
Žinome, kad visos taisyklės yra kuriamos sąžiningiems žmonėms. Žinome ir tai, kad nėra tokių taisyklių, kurių sukčius negalėtų sulaužyti. Nežinome tik vieno: kaip nekaltuosius nuo tų sukčių apsaugoti.
Nematytoji Amerika. Apie amerikiečių patriotizmą
Amerikiečių patriotizmas, ypač savo vėliavų gausa ir holivudiniais vaizdiniais, iš tiesų gali pasirodyti išskirtinis ir daug kam kelti pavydą. Mano manymu, amerikiečių patriotizmas yra specifinis dėl dviejų priežasčių, būdingų iš esmės tik Amerikai. Pirmiausia tai kokybine prasme naujoviškos visuomenės, kuri nesiremia tradiciniu europietišku tautiškumu ar nacionalizmu, sukūrimas.
Antra – tai išskirtinis Amerikos dominavimas pasaulyje, galia ir stulbinanti istorinė sėkmė.
Kodėl reikėtų įsivesti „Sodros lubas“?
Praėjusią savaitę interviu Lietuvos radijui Premjeras Gediminas Kirkilas užsiminė apie galimybę nustatyti maksimalų „Sodros“ įmokos dydį arba vadinamąsias „Sodros lubas“. Jeigu tokiam žingsniui iš tiesų būtų ryžtasi, taip būtų nušauti išsyk trys kiškiai – padidėtų dalies dirbančiųjų realiosios pajamos, sumažėtų poreikis slėpti mokesčius bei atpigus darbo sąnaudoms padidėtų Lietuvos patrauklumas tiek užsienio, tiek vietinių investuotojų akyse.
Centrinės Europos politika: partijų žaidimai
Centrinėje Europoje dabar gana populiarios rūpesčių turinčios koalicijos. Palyginti su kaimynais, Lenkijos politinis galvosūkis yra vaikų žaidimas. Dvi dešiniosios partijos su panašiais požiūriais ir besipešančiais lyderiais? Nieko ypatinga. Vyriausybės priklausomybė nuo trenktų populistų? Standartinė situacija. Įstatymų leidžiamosios valdžios neveiksnumas, vėluojantis biudžeto priėmimas, kalbos apie priešlaikinius rinkimus? Tik šalutinis triukšmas.
Nematytoji Amerika. Šiek tiek istorijos
Aišku, kiekviena šalis yra išskirtinė ir nepakartojama, tačiau Jungtinės Amerikos Valstijos yra tiesiog „išskirtinai nepakartojamos“. Kitaip ir negali būti. Didžiulis, gero klimato „beveik“ tuščias derlingos žemės „sklypas“ buvo „atrastas“ kaip tik tuo metu, kai pasirodė pirmieji transatlantiniai burlaiviai, garlaiviai, traukiniai ir lėktuvai.
Besitraukianti Lietuva (2). Pavyzdžiai, kuriais galima sekti
Jau dabar ne emigracija, bet menkas gimstamumas yra svarbiausia Lietuvos demografinė problema. Anot Statistikos departamento, per pirmuosius ketverius XXI amžiaus metus dėl neigiamos migracijos Lietuvos žmonių skaičius sumažėjo 20 tūkst., tačiau dėl mažo gimstamumo Lietuva prarado 41 tūkst., arba dvigubai daugiau.
Tiesa, didžiausia emigracija buvo 1993-2000 m., kai kasmet išvykdavo po 22 tūkst. žmonių.