hipergarsinis ginklas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „hipergarsinis ginklas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „hipergarsinis ginklas“.
Rusijos mokslininkai įbauginti: sulaikyti trys slaptas karines technologijas kūrę fizikai
Rusijos valdžia sulaikė net tris mokslininkus, anksčiau prisidėjusius prie hipergarsinės raketos kūrimo. Visi trys yra kaltinami valstybės išdavyste dėl to, kad „per daug kalbėjo“ tarptautinėse konferencijose ir „atskleidė valstybės paslaptis savo moksliniuose straipsniuose“.
Mokslininkai ne tik skundžiasi valdžios teroru ir prastėjančiomis darbo sąlygomis, bet ir perspėja dėl protų nutekėjimo pasekmių: per paskutinius 5 metus Rusiją paliko 50 tūkst. mokslininkų.
Rusijoje sukurta hipergarsinė raketa skrenda tik kelias sekundes
Rusijoje pagamintas hipergarsinės raketos, galinčios pasiekti daugiau nei 4,5 machų (apie 5 200 km/h, t.y. 4,5 karto greičiau už garsą) greitį, prototipas, pranešė šalies naujienų agentūra „RIA Novosti“. Pasak Rusijos korporacijos „Taktičeskoje raketnoje vooruženije“ generalinio direktoriaus Boriso Obnosovo, naujoji raketa hipergarsiniu greičiu kol kas skrieja vos kelias sekundes. Jo teigimu, siekiama, kad būsimos hipergarsinės raketos galėtų stabiliai ir ilgą laiką skrieti atmosferoje.
JAV sėkmingai išbandė hipergarsinį ginklą
Jungtinių Valstijų karinės oro pajėgos pranešė sėkmingai išbandžiusios hipergarsinio ginklo prototipą, suteikiantį galimybę Amerikai smogti žaibiškus smūgius į bet kurią pasaulio vietą.
Vakar vykusio bandymo metu eksperimentinė raketa praskriejo virš Ramiojo vandenyno kelis kartus už garsą didesniu greičiu.
JAV išbandys hipergarsinio ginklo prototipą
Šiandien 17 val. Lietuvos laiku iš JAV karinių oro pajėgų Vandenbergo bazės Kalifornijoje pakilusi raketa nešėja „Minotaur IV Lite“ į kosmosą iškels eksperimentinį hipergarsinį aparatą „Falcon HTV-2“.
Šis nepilotuojamas lėktuvas bandomojo skrydžio metu vėl sugrįš į Žemės atmosferą, ims leistis, po to vėl ims kilti ir daugiau nei 20 kartų už garsą didesniu greičiu pralėks stratosfera maždaug 6 000 kilometrų, kol skrydžio pabaigoje nukris į Ramųjį vandenyną Kwajaleino atolo rajone, pranešė JAV g...