• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Valstijų karinės oro pajėgos pranešė sėkmingai išbandžiusios hipergarsinio ginklo prototipą, suteikiantį galimybę Amerikai smogti žaibiškus smūgius į bet kurią pasaulio vietą.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar vykusio bandymo metu eksperimentinė raketa praskriejo virš Ramiojo vandenyno kelis kartus už garsą didesniu greičiu. Tai buvo pirmasis visiškai sklandus eksperimentinio hipergarsinio ginklo bandymas, atveriantis kelią naujos kartos ginklų, suteikiančių JAV karinėms oro pajėgoms galimybę smogti bet kuriame pasaulio taške esantiems taikiniams vos per 1 valandą, skelbia „Space.com“.

REKLAMA

Tokia hipergarsinė raketa, skirtingai nuo balistinių raketų, dalį savo trajektorijos skriejančių kosmose ir vėl grįžtančių į atmosferą, lekia sąlyginai plokščia trajektorija atmosferoje, sakoma pranešime. Hipergarsiniu greičiu vadinamas greitis, mažiausiai 5 kartus viršijantis garso greitį jūros lygyje (6 124 km/h).

REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad šio bandymo sėkmę lėmė patirtis, sukaupta per du pirmuosius DARPA kuriamo hipergarsinio ginklo prototipų bandymus  2010 m. ir 2011 m. rugpjūčio mėnesiais.

Vakar įvykusio bandymo metu  hipergarsinė raketa buvo iškelta trijų pakopų raketos nešėjos iš Kauai saloje Havajuose esančio JAV kariuomenės Ramiojo vandenyno raketinio poligono. 6.30 val. vietos laiku paleista bandomoji raketa po kurio laiko atsiskyrė nuo raketos nešėjos, pradėjo savarankišką skrydį ir vėliau nukrito į vandenyną Reagano bandymų poligone ties Kvadžaleino atolu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pentagonas šį skrydį stebėjo iš palydovų, karo laivų, lėktuvų ir sausumos, sakoma pranešime. Šios stebėjimo priemonės leido surinkti išsamią bandomojo skrydžio aerodinaminę, navigacinę, nukreipimo ir valdymo  informaciją, o taip duomenis apie šiluminės apsaugos būklę.

REKLAMA

Sėkmingas bandymas gali paguosti DARPA vykdytos „Falcon“ hipergarsinio ginklo prototipo „Hypersonic Technology Vehicle 2 (HTV-2)“ programos vykdytojus. Du bandomieji tokio aparato skrydžiai buvo nesėkmingi. Šių metų rugpjūtį vykdyto bandymo metu HTV-2 pavyko pasiekti 20 machų (20 kartų už greičio garsą didesnį) greitį.

Šiame vaizdo siužete pasakojama apie ankstesnę hipergarsinio ginklo „X-51A WaveRider“ kūrimo programą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų