gerardas paškevičius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gerardas paškevičius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gerardas paškevičius“.
Pamatęs, kas paslėpta parke, žinomas lietuvis pakraupo: „Man taip liūdna ir pikta“
Prieš kelias dienas socialiniame tinkle „Facebook“ išplito Ukmergės rajone daryta nuotrauka, kurioje užfiksuota miške užmušta gyvatė. Šis reiškinys sujaudino daugelį gyvūnijos mylėtojų, kurie nesuprato, kodėl kažkas taip žiauriai pasielgė su gyvate.
Įrašu, kuriame užfiksuota negyva gyvatė pasidalijo „Facebook“ puslapio „Džiunglių žmogus“ įkūrėjas, biologas, egzotinių gyvūnų specialistas Geraradas Paškevičius.
Atėjusi į mišką Rasa vos nenualpo: vaizdas pervėrė širdį
Išėjusi pasivaikščioti Širvintų rajono savivaldybėje, netoli Čiobiškio urvo, Rasa ant kelio pamatė labai liūdną vaizdą – daugybę žuvusių trapiųjų gluodenų.
Moteris kasdien praeina tuo pačiu keliu ir kasdien mato tą patį liūdną vaizdą, todėl vieną dieną nutarė užfiksuoti, kiek gluodenų jau yra padėjusių galvas.
Šias nuotraukas ji įkėlė į vieną socialinio tinklo „Facebook“ grupę, kurioje jos nariai spėliojo, dėl kokių priežasčių ant kelio yra tiek daug žuvusių gluodenų.
Išvydusi nuodingą gyvatę Lietuvoje Justina nustėro: reaguoti teko žaibiškai
Kelmės rajone gyvenančiai Justinai, pasivaikščiojimas su 5-erių metų šuniuku Vudu, Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje baigėsi liūdnai – šuniukas užtiko saulėje besišildančią angį, su kuria jis norėjo pažaisti, tačiau gyvatė besigindama Justinos augintiniui įgėlė.
„Šiandien su angimi teko susidurti labai liūdnomis aplinkybėmis. Laimingai po arimą belakstantis šunelis užtiko greta žolėje besišildančią gyvatę.
Išgirdus cypimą tik po to supratau, kas įvyko.
Miškuose lietuviai masiškai randa knibždančius radinius: įspėja, ko nedaryti pamačius
Bundant gamtai, pabudo ir jos gyventojai – socialiniuose tinkluose į gamtą iškeliavę tautiečiai dalinasi užfiksuotų gyvačių nuotraukomis. Vieni jomis grožisi, kiti vos pamatę išsigąsta, tačiau ekspertas ramina – gamtoje reikia bijoti tik uodų ir erkių, o gyvatės visai nėra agresyvios.
Miške Aušra išvydo veiksmo filmo vertą spektaklį: kiti nesuprastų, kas vyksta
Marijampolės rajone, Buktos miško keliuku vaikščiojusi Aušra išvydo nekasdienį gyvūną – ant kelio besišildantį žaltį. Tam, kad apsaugotų žaltį nuo mirties, kuri jį galėjo ištikti ir toliau gulint vidury kelio, moteris nusprendė jį patraukti ant žolės. Tačiau tokio spektaklio, kurį surengė žaltys, Aušra nesitikėjo.
„Apie tai, kad tuo keliu gana daug pavojingų padarų keturiais ratais važinėja, žaltys sau galvos nesuka. Prisistačiau, kaip kokia kelių policininkė ir siūliau pasitraukti į žolę.
Atėjusi į mišką vilnietė rado ryškų daiktą: supratusi, kas tai, įspėja visus
Varlės yra visiškai įprastas gyvūnas, kurį galime sutikti Lietuvoje, drėgnose vietose. Pamatę varlę – niekas nenustemba. Vieni jų bijo, kiti tiesiog ramiai praeina. Tačiau ar esate matę mėlyną varlę? Pastaroji tikrai gali nustebinti gamtos mylėtojus.
Vilnietė Vita Kavo vaikščiodama gamtoje, Marijampolės rajone esančiame Buktos miške, netoli pelkės pastebėjo ryškiai mėlyną daiktą pūpsantį tolumoje.
Pamačius, kas įslinko į namus, kaunietė nustėro: parodė visiems
Dažnai mūsų namuose apsigyvena vorai, musės ar kiti smulkūs vabzdžiai, tačiau tai, ką kaunietė aptiko savo namuose, kaip reikiant nustebino. Pamatyti tokį varliagyvį savo namuose galima tikrai ne kasdien.
Moteris pasakoja, jog vieną dieną savo namuose pamatė varliagyvį. Iš pradžių ji pagalvojo, kad tai tiesiog vaikų žaislas, nes jis net nejudėjo.
Į namus įslinko paprastasis tritonas
Namie ji vos jo netyčia nesutraiškė, tačiau paėmusi į rankas suprato, kad tai visai ne žaislas – jis gyvas.
Kuo skubiau prašo nedovanoti 1 dovanos Kalėdoms: nedarykite klaidos
Kalėdos – dovanojimo metas, tačiau kartais dovana tampa ne tik širdžiai malonios smulkmenos, bet ir gyvi augintiniai. Deja, dalies jų likimai būna tragiški vien todėl, kad dovanojant gyvūną neapgalvojami svarbiausi dalykai.
Džiunglių žmogumi prisistatantis Gerardas Paškevičius ragina atsisakyti gyvūnų dovanojimo, nes, taip sutampa, jog po šventinio laikotarpio gyvūnų prieglaudos tampa sausakimšos, o kai kurie augintiniai tiesiog išmetami, jais atsikratoma kitais, nehumaniškais, būdais.
Planas Vingio parko pašonėje statyti prekybos centrą kelia nerimą gamtininkams: o kas bus su varlėmis?
Verslininkų planas Vilniaus Vingio parko pašonėje statyti didžiulį prekybos centrą ir namus įvarė nerimo gamtininkams. Jie išsigando, kad dėl miesto plėtros tarp parko ir Neries upės nukentės migruojančios varlės. Šimtus milijonų eurų į projektą investuosiantys verslininkai sako, kad dar neaišku, ar iš tiesų jų statybos pakenks varliagyviams, ir žada tai aiškintis su ekspertais, o jei reiks, investuoti ir į varlių gerbūvį.
Pamačius, kas slepiasi kambaryje, biržietei per kūną nuėjo šiurpai: perspėja kitus
Pavasario saulė budina gamtą ir iš žiemos miego žadina gyvūnus. Miškai ir laukai pamažu užsipildo gyvybe. Biržietė Virginija iš žiemos miego pabudusį žaltį sutiko iš tiesų netikėtoje vietoje – savo namuose ant kilimo.
Biržietė Virginija sulaukto svečio nuotrauka pasidalijo „Facebook“ grupėje „Ką pamatyti Lietuvoje“, o vėliau naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad netikėtas svečias ne tik rado įėjimą į jos namus pats, bet ir išėjimą.
„Kovo 24-osios rytą eidama į kambarį vos ant jo neužlipau.
REKLAMA
REKLAMA
Gamtininkas įspėja žalčių ir ežių mylėtojus: tik neduokite jiems pieno
Nuo senovės lietuviai žalčius laikė gerovės, turtų, vaisingumo simboliais, todėl užsukus į namus jų nevydavo, o kaip tik apdovanodavo. Viena dažniausių aukų tapdavo pieno sklidinas dubenėlis. Visgi profesionalus egzotinių gyvūnų priežiūros specialistas, dar geriau žinomas Džiunglių Žmogumi, Gerardas Paškevičius paaiškino, kodėl žalčių vaišinti pienu nereikėtų.
Specialistas nurodo, kad pieno žalčiams duoti nereikėtų, nes šiuos roplius traukdavo ne pienas, o jo šiluma.
Su egzotiniais gyvūnais gyvenantis Gerardas: žaltys mano mėgstamiausias naminis gyvūnas
Daugelis herpetologą Gerardą Paškevičių vadina “Džiunglių žmogumi”. Varliagyvių ir roplių specialistas tokią pravardę gavo neatsitiktinai. Savo namuose jis augina net keturiolika skirtingų rūšių gyvūnų tarp kurių Taivaninis smailiauodegis žaltys, paprastais smauglys, Kalifornijos karališkoji gyvatė, leopardinis gekonas, didysis gerozauras, Afrikos gigantiškoji sraigė ir kiti egzotiški gyvūnai, kuriuos tenka vadinti lotyniškais terminais, nes jie Neturi lietuviškų pavadinimų.