Moteris kasdien praeina tuo pačiu keliu ir kasdien mato tą patį liūdną vaizdą, todėl vieną dieną nutarė užfiksuoti, kiek gluodenų jau yra padėjusių galvas.
Šias nuotraukas ji įkėlė į vieną socialinio tinklo „Facebook“ grupę, kurioje jos nariai spėliojo, dėl kokių priežasčių ant kelio yra tiek daug žuvusių gluodenų.
Biologas pateikė atsakymą
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su biologu, egzotinių gyvūnų specialistu, laukinės gamtos edukatoriumi Gerardu Paškevičiumi, dar žinomu kaip Džiunglių Žmogus, kuris pateikė atsakymą į šį klausimą.
„Dėl trapiųjų gluodenų situacija labai paprasta – tai yra bekojis driežas, vadinasi, jis be kojų ir juda, panašiai kaip gyvatė, tik neturi tiek raumenų, kaip gyvatė, kad galėtų labai sėkmingai judėti stačiais paviršiais.
Labai dažnai jie šliauždami per smėlingus miško takelius, kurie yra įdubę, o miško paklotė yra iškelta, negali iškilti, išgirdę atvažiuojantį dviratį ar automobilį, todėl dažniausiai jie būna sutraiškomi transporto priemonių: dviračių, mamų su vežimėliais, bet ko, kas juda su ratais“, – aiškina G. Paškevičius.
Kai kurie žmonės gluodenų ant takelio tiesiog nepastebi, o kai kurie jas sutraiško specialiai, nes mano, kad tai gyvatė, todėl yra įsitikinę, jog reikia traiškyti, naikinti ir žudyti.
Biologas tikina, jog jei keliukas yra iškeltas aukštyn – gluodenai problemos pasitraukti nėra ir ji nežūsta, bet jei miško paklotė yra aukščiau nei keliukas – tai gluodenoms yra mirtini spąstai.
„Tai tikrai nėra kažkokia liga ar maras, o tiesiog žmogaus veikla“, – pabrėžia Džiunglių Žmogus ir priduria, jog gluodenoms būtų galima padėti padarant ne tokius stačius keliukus, kad gyvūnai galėtų pasitraukti. –„Būtent todėl žmonės jų tiek daug ir pastebi, visa mįslė tame.“