generolas vėtra
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „generolas vėtra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „generolas vėtra“.
Grupė konservatorių kreipėsi į LLGRTC direktorių: prašo nenukabinti Generolui Vėtrai skirtos atminimo lentos Šiauliuose
Grupė konservatorių Seimo frakcijos narių Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) prašo nepritarti Desovietizacijos komisijos išvadai ir Šiauliuose nenukabinti kontraversiškai vertinamam tarpukario karininkui Jonui Noreikai, žinomam Generolo Vėtros vardu, skirtos atminimo lentos. Parlamentarų teigimu, komisijos pirmininko Vito Karčiausko išsakyti argumentai atitinka Rusijos naratyvą.
Generolo Vėtros atminimo lentą sudaužęs Tomas siekia išvengti trijų mėnesių arešto
Karininko Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentą sudaužęs Stanislovas Tomas siekia, kad jam dėl senaties nereiktų vykdyti trijų mėnesių arešto bausmės.
Vilniaus miesto apylinkės teismas šią savaitę išnagrinėjo nuteistojo prašymą dėl dėl bausmės vykdymo panaikinimo.
Per posėdį buvo paskelbtas S. Tomo prašymas atleisti jį nuo bausmės vykdymo.
S. Tomas posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu, jis teigė, kad dabar gyvena Šveicarijoje, Ciuricho mieste.
Kritikos strėlės naujai išvadai apie Generolą Vėtrą: esą – per mažai įrodymų
Generolas Vėtra – žydų likviduotojas ar gelbėtojas? Šis klausimas, matyt, dar ilgai audrins visuomenę, mat Genocido ir rezistencijos centras skelbia naują, savo pačių ankstesnėms išvadoms prieštaraujančią pažymą. Tyrėjai paviešino kunigo Jono Borevičiaus liudijimą Jungtinių Valstijų teismui, kuriame jis pasakoja, kad Jonas Noreika Šiauliuose organizavo žydų gelbėjimo tinklą.
Naujausi duomenys: Generolas Vėtra prisidėjo prie žydų gelbėjimo
Jonas Noreika-Generolas Vėtra nacių okupacijos metais būdamas Šiaulių apskrities viršininku vadovavo Žemaitijos antinaciniam pasipriešinimui ir organizavo žydų gelbėjimo tinklą Šiauliuose, teigia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC).
Jis trečiadienį pranešė, kad tai atskleidė Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincijos archyve rasti iki šiol istoriografijoje nežinomi kunigo Jono Borevičiaus liudijimai.
Šimašius veiksmų nesigaili: palygino su Žaliojo tilto statulomis
Nors Generalinė prokuratūra pripažino, kad Vilniaus meras Remigijus Šimašius viršijo įgaliojimus liepdamas nuimti Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentą, sostinės šeimininkas šio neteisėto poelgio nesigaili. Kol savavališkai naują atminimo lentą pakabinę aktyvistai reikalauja viešo mero atsiprašymo, meras savo pozicijos nekeičia ir aiškina, kad Vėtros lenta neturėtų kabėti sostinėje.
Kūju generolo Vėtros paminklą sudaužęs Tomas sulaukė teismo nuosprendžio
Kūju vidury baltos dienos memorialinę lentą generolui Vėtrai suskaldęs vandalas Stanislovas Tomas kalėjimo išvengs. Teismas nusprendė, kad advokatu save vadinantis skandalistas viešosios pagarbos vietos neišniekino, mat atminimo lenta neatitinka tokio apibrėžimo. Visgi už vandalizmą S. Tomui teks gerokai paploninti piniginę.
Vrublevsių biblioteka paskelbė sprendimą dėl generolo Vėtros lentos
Savavališkai pakabinta, naujoji Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lenta toliau kabės ant Vrublevsių bibliotekos sienos. Atminimo klausimą sprendžiantys Seimo nariai, bibliotekos atstovai ir kultūros paveldo departamentas daro pertrauką. Esą susipriešinimą visuomenėje keliančios lentos likimas bus sprendžiamas tik tada, kai Vyriausiasis administracinis teismas galutinai įvertins Generolo Vėtros biografiją ir pateiks savo vertinimą.
Generolo Vėtros atminimo lenta – neįkandamas riešutėlis ir istorikams
Vilniaus mero sukeltas chaosas dėl atminimo lentos generolui Vėtrai, regis, tampa neįkandamu riešutu ir aukščiausiems valstybės vadovams, ir istorikams. Prezidentas Gitanas Nausėda norėtų vieningos valstybės pozicijos, kaip įamžinti istorines asmenybes, ir susikvietė kelias dešimtis ekspertų aptarti, kaip elgtis toliau. Tačiau paaiškėjo, kad specialistai mano priešingai – vienos tiesos net ir istorijoje nebūna.
Nausėda pateikė sprendimo būdą dėl generolo Vėtros atminimo lentos
Naujoji Jono Noreikos – Generolo Vėtros savavališkai pakabinta atminimo lenta chaosu ir galvos skausmu jau tampa ne tik Vilniaus merui, bet ir pačiam prezidentui. Nors naujoji atminimo lenta, anot pačios savivaldybės, yra neteisėta, įsakyti ją nuimti meras nesiryžta. Ką nors bausti ar ieškoti kaltų neskuba ir policija. Ką daryti su savivališkai pakabinta lenta, nežino ir sienų savininkai – bibliotekos vadovai. Tad Remigijus Šimašius net kreipėsi į prezidentą nuomonės, kaip gi elgtis.
Nausėdos atsakas Šimašiui: palygino su prasikaltusiu mokinuku
Prezidentas Gitanas Nausėda sureagavo į Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pasisakymą, kad atminimo lentelės Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai klausimas yra nebe miesto, o nacionalinės reikšmės klausimas. „Žinote, kartais vaikai išpila rašalą ant sienos mokykloje ir tada sako: „tėveli ateik, tave mokytoja kviečia į mokyklą“, – juokėsi prezidentas. G. Nausėdos nuomone, R. Šimašiaus sprendimas nukabinti atminimo lentelę yra neišmintingas, sukiršinęs visuomenę.
REKLAMA
REKLAMA
Išaiškėjo Šimašiaus pozicija: Generolo Vėtros lentos nenuims
Nevyriausybinių organizacijų atstovų ketvirtadienio vakarą pakabintos atminimo lentos karininkui Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai nuimti neketinama, teigia sostinės meras Remigijus Šimašius. „Tikrai to nesiruošiu daryti“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė Vilniaus meras. Jis pridūrė, kad lenta pakabinta nelegaliai. Dėl leidimo ją pakabinti ant Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos į savivaldybę niekas nesikreipė, todėl jos įteisinti nesirengiama.
Generolo Vėtros lentos pakabinimas kelia aistras: policija tiria filmuotą medžiagą
Oficialus Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sutikimas ant jos pastato pakabinti atminimo lentą karininkui Jonui Noreikai nebuvo duotas, bet ji galėtų likti, sako bibliotekos direktoriaus pavaduotoja mokslui Rima Cicėnienė.
Sostinės meras apie naują lentą Noreikai: nelegalūs veiksmai tiesos negimdo
Nelegalūs veiksmai tiesos negimdo, o reaguoti į naujos lentos karininkui Jonui Noreikai-Generolai Vėtrai pakabinimą turi šalies vadovai, teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius. „Šios lentos pakabinimas nederintas nei su savivaldybe, nei su šio pastato savininkais – Mokslų akademija. Lauksime jų sprendimo. Taip pat įdomus šalies vadovų vertinimas, kadangi Mokslų akademija – nacionalinė įstaiga“, – sakoma ketvirtadienį BNS perduotame mero komentare.
Ant Vrubleskių bibliotekos Vilniuje pakabinta atminimo lenta generolui Noreikai
Vilniaus centre, ant Vrublevskių bibliotekos, ketvirtadienio vakarą vėl pakabinta atminimo lenta Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai. Lentą užkabino keli vyrai, procesą stebėjo per pusšimtis žmonių. Užkabinimą stebėję žmonės skandavo įvairias patriotines dainas. „Jeigu lenta bus dabar pakabinta, abejoju, kad kas nors daugiau drįs ją nukabinti, gal „Grinda“ jau naktį nebevažiuos“, – ketvirtadienį BNS sakė Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos garbės pirmininkas Jonas Burokas.
Rokas Masiulis: mano senelis kalėjo ten pat, kur ir generolas Vėtra
Aistros dėl naktinės akcijos nuimant Jono Noreikos-generolo Vėtros atminimo lentą nerimsta. Į ją įsijungė ir politikai, o istorinės atminties tema staiga tapo karštų politinių ir visuomeninių debatų objektu, kurioje mažai tiesios, bet daug emocijų. Susisiekimo ministras Rokas Masiulis savo „Facebook“ paskyroje parašė itin asmenišką įrašą apie generolą Vėtrą ir savo senelį.
Prašo skirti 30 tūkst. eurų baudą generolo Vėtros lentą sudaužiusiam vandalui
Prokuroras paprašė teismo skirti 30 tūkst. eurų baudą karininko Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentą sostinės centre sudaužiusiam Stanislovui Tomui, pranešė Generalinė prokuratūra. Paprašius pagreitinto proceso tvarka išnagrinėti bylą, Vilniaus miesto apylinkės teismas tai padarė trečiadienį. Nuosprendis bus skelbiamas gegužės 8 dieną. Prokuroras taip pat paprašė teismo konfiskuoti S. Tomo nusikalstamos veikos įrankį – kūjį.
Generolo Vėtros atminimo lentą sudaužęs vandalas – laisvėje
Karininko Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentą sudaužęs Stanislovas Tomas paleistas į laisvę. Jam paskirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu, BNS patvirtino Generalinė prokuratūra. „Yra paskirtos dvi kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumento paėmimas“, – sakė prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė. Pasak jos, S. Tomui pareikšti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo.
Premjeras: generolo Vėtros lenta turi būti atstatyta
Sudaužyta karininko Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta visų pirma turi būti atstatyta panaikinant vandalizmo padarinius, o tuomet sprendžiama dėl jos tolesnio likimo, sako premjeras Saulius Skvernelis. „Yra vandalizmo aktas, sudaužyta atminimo lenta, aš manau, kad turi būti atstatytas tas faktas, kuris buvo prieš vandalizmo aktą, o ar toliau turi kabėt, ar nuimt, istorikai turi teikti savo siūlymus ir rekomendacijas“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjeras Saulius Skvernelis.
Alfredas Guščius: Aukštumos kelia dvasią
Niekada negali pasakyti, kad jau turi aiškiai apibrėžtą žurnalistinių temų ratą, kad rašysi tiktai apie tai, ką gerai išmanai: išbandymu ir naujove man tapo Edmundo Ganusausko apybraižų knyga „Aukštumos“.
Ši knyga – apie lakūnus ir lėktuvus, taigi apie tą sritį, apie kurią mažai teišmanau, o ir aukščių, atvirai pasakius, bijau. Tačiau tokį aiškų trūkumą gal kiek kompensuoja smalsumas, bandymas suprasti kitokius žmones, įsijausti į jų padėtį, mintimis susikeisti vietomis.