franklinas rooseveltas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „franklinas rooseveltas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „franklinas rooseveltas“.
Apklausos dalyviai spėjo, kuris JAV prezidentas valdė šalį judėdamas neįgaliojo vežimėliu
Skaitytojų klausėme, kuris Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas judėjo neįgaliojo vežimėliu. Apklausoje dalyvavo 283 žmonės.
Teisingą atsakymą pasirinko beveik pusė apklausos dalyvių – neįgaliojo vežimėliu judėjo JAV prezidentas Franklinas Rooseveltas.
Likusieji apklausos dalyviai pasiskirstė po lygiai: 26 proc. manė, kad tai prezidentas Herbertas Hooveris, likusieji 26 proc. – kad prezidentas Harry Trumanas.
Kaip J. Stalinas bandė nuslėpti, kad Raudonoji Armija karą laimėjo su JAV pagalba
Nepaisant istorijoje buvusio ne vieno JAV ir Rusijos (ar Sovietų Sąjungos) bendradarbiavimo atvejų, yra buvę ir kuriozinių nutikimų. Vienas įdomiausių – kaip Antrojo pasaulinio karo metais sovietų tironas Josifas Stalinas nuo savo karių bandė nuslėpti, kad jiems padeda amerikiečiai. Užtruko beveik šimtmetį, kol Rusijos ir JAV 1940-aisiais sugebėtų atstatyti (tuomet jau buvo įsibėgėjęs Antrasis pasaulinis karas), savo tarpusavio santykius.
Prezidentai psichopatai
Panašu, kad norint tapti lyderiu reikia būti ir šiek tiek bepročiui.
Bebaimis vadovavimas
Tarp prezidentų, kaip ir tarp eilinių žmonių, yra psichopatų. Atlikus specialių tyrimą paaiškėjo, kad psichopatams būdingas bebaimiškumas yra vienas iš pagrindinių JAV prezidentų sėkmės veiksnių. Vadinamasis bebaimis dominavimas, vienas iš pagrindinių psichopatijos nustatymo kriterijų, padeda šalių vadovams padidinti darbo efektyvumą vadovaujant, įtikinėjant ir sprendžiant krizes.
Europa gali pakeisti požiūrį į JAV
Finansinė krizė kelia pavojų, kad Europa gali dar labiau atitolti nuo JAV.
Vis labiau stiprėja pagunda sukti naftos ir dujų srautų pusėn, užuot siekus stiprinti laisvę ir gerovę transatlantiniame aljanse, rašo Vokietijos dienraštis „Die Welt“. Tokia situacija stulbinamai panaši į 1930-ųjų pradžią, kai JAV prezidentas Franklinas Delano Rooseveltas pristatė reformų programą „New Deal“.
„Manheteno dangoraižiai turi tam tikrų tragikomiškų bruožų.
Julius Šmulkštys: Politinio liberalizmo krizė
Apie Lietuvos liberalų problemas jau yra daug rašyta, tad, atrodytų, kam reikia dar vieno komentaro? Atsakymas paprastas: politinio liberalizmo solidarumas yra svarbus veiksnys liberalizmo kaip vertybių sistemos plėtrai mūsų šalyje.
Šiuo metu turime net keturias partijas, kurios save vadina „liberalų“: liberalcentristus, liberalus sąjūdininkus, socialliberalus ir liberaldemokratus. Visos jos, tiesiogiai ar netiesiogiai, yra veikiamos charizmatinių lyderių.