energijos taupymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „energijos taupymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „energijos taupymas“.
Namų ūkių gyventojams ir verslo atstovams – praktiniai patarimai, kaip taupyti energiją ir finansus
Efektyvus energijos vartojimas – vienas pagrindinių Europos Sąjungos strateginių tikslų, padėsiančių užtikrinti šalių energetinį saugumą bei mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir kitų teršalų išmetimą. Vedini socialinės atsakomybės ir sąnaudų optimizavimo principų, į atsakingą energijos vartojimą ir žaliąją ekonomiką vis dažniau atsigręžia ir namų ūkiai bei pramonės atstovai.
„Lidl“ Žemės valandą minės išjungdamas fasadų ir reklaminių iškabų apšvietimą
Žemės dienos proga prekybos tinklas „Lidl“ jungiasi prie tarptautinės Pasaulio gamtos fondo (angl. World Wide Fund for Nature – WWF) organizuojamos iniciatyvos ir kovo 23 d., šeštadienį 20 val. 30 min. išjungs ant parduotuvių pastatų bei prie įvažiavimų esančių logotipų ir reklaminių lauko stendų apšvietimą. Ant parduotuvių esantys logotipai Žemės valandos metu užges ne tik Lietuvos, bet ir dalyje kitų užsienio šalių „Lidl“ parduotuvėse bei įsižiebs kitos dienos rytą.
Ruošia dar vieną planą: valdžia nurodys, kaip taupysime kurą
Vyriausybė trečiadienį pritarė energijos taupymo planui. Visgi ministerijos ruošia dar vieną planą, kuriame bus numatyta kaip taupysime kurą artimiausiais metais.
Vyriausybė trečiadienį pritarė Energetikos ministerijos parengtam energijos taupymo planui.
Tarp Baltijos šalių aktyviausiai energiją taupo Lietuva
Tiesiog pakeičiant savo kasdienius įpročius, galima sutaupyti didelį kiekį suvartojamos elektros energijos ir tokiu būdu sumažinti mėnesines sąskaitas bei neigiamą poveikį mūsų aplinkai. Lietuviai tai supranta – didžioji dalis ekonomiškai aktyvių gyventojų ne tik rūpinasi, kokį poveikį jų elgesys daro aplinkai ir namuose taupo energiją, bet net 77% taupo energiją, rinkdamiesi energiją taupančią buitinę techniką, rodo „Samsung Living Smart“ tyrimo rezultatai. Tyrimo duomenimis, net 75 proc.
Kviečiama teikti paraiškas energijos taupymo projektams paremti
Vakar Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF) paskelbė penkis kvietimus teikti paraiškas paramai iš Klimato kaitos specialiosios programos 2013 m. lėšų gauti. Parama bus teikiama energijos taupymo projektams įgyvendinti.
Du kvietimai skirti individualių gyvenamųjų namų savininkams. Pagal pirmąjį kvietimą bus remiami projektai, skirti atsinaujinantiems energijos šaltiniams individualiuose gyvenamosios paskirties pastatuose diegti. Bendra tokiems projektams skiriama suma – 2 mln.
EK ekspertas: neefektyviausiai Lietuvoje energija naudojama namų ūkiuose
EK atstovai ragina Lietuvą mažinant energetinę priklausomybę nuo Rusijos, taupiau ir efektyviau naudoti energiją Elektros ir dujų rinkos liberalizavimas, Lietuvos pastangos integruotis į ES vidaus rinką – kokius darbus dar reikia atlikti, kad būtume lygiaverčiai šios rinkos žaidėjai, ko reikia, kad energija taptų konkurencinga preke už ekonomiškai pagrįstą kainą.
Lietuva be atominės: koks planas B?
Nepatenkinti dabartiniais Lietuvos energetikos prioritetais verslininkų, energetikos konsultantų ir žaliųjų judėjimo atstovai ketina siūlyti naują Lietuvos energetikos strategiją be atominės elektrinės. Tiesa, savaitraščio kalbinti specialistai tvirtina, kad alternatyvūs planai – itin optimistiški.
Energijos valdymui skirtos „Android“ programėlės „žudo“ baterijas
Žinia, ne visos programėlės „Android“ operacinėje sistemoje yra vienodai geros, o kai kurios apskritai padaro daugiau žalos, nei naudos. Apie tai kalba ir eksperimentą atlikę mokslininkai iš Purdue universiteto (JAV), kurie liejo paskutinį prakaitą, kad galėtų surasti neefektyvių „Android“ programėlių.
Centas prie cento: kaip taupyti elektrą
Gąsdina sąskaitos už elektrą? Jos sąnaudos buityje gali būti mažesnės!
Kaip taupyti virtuvėje?
* Gamindami mėsos patiekalus sunaudosite daugiau energijos nei ruošdami vegetariškus. * Vanduo elektriniame virdulyje užverda dukart greičiau nei puode ant elektrinės viryklės. Ruošdami ryžius, makaronus ar bulves, iš pradžių vandens užvirkite virdulyje. Taip sumažinsite energijos sąnaudas ir gerokai greičiau pagaminsite maistą.
Žemei skirsime atokvėpio valandą: Lietuvoje šviesas išjungs 14-a miestų
Šeštadienio vakarą pasaulis, siekdamas parodyti neabejingumą gamtai ir klimatui Žemėje, valandai užgesins šviesas. Taip prasidės tarptautinė aplinkosaugos akcija, suteiksianti Žemei atokvėpio valandą.
Šiemet Lietuvoje „Žemės valandos“ akcijos pradžia 20.30 val. bus iškilmingai paskelbta Vilniuje.
Akcija „Žemės valanda“ yra didžiausia žmonijos istorijoje savanoriška aplinkosaugos iniciatyva.
REKLAMA
REKLAMA
Kaitrinių lempučių populiarumas neblėsta
Jau keletą metų iš rinkos išimamos kaitrinės lemputės turėtų netrukus visiškai išnykti, nors jos vis dar populiarios.
Europos Komisija prieš kelis metus yra paskaičiavusi, kad kaitriųjų lempučių keitimas energiją taupančiomis padės nemažai sutaupyti: turėtų sumažėti ne tik namų ūkių sąskaitos už elektrą, bet bus sumažintas ir šiltnamio efektas.
Pirmosios kaitrinės lemputės iš rinkos pradėtos išimti dar 2009-ųjų rudenį.
Panaudotas lemputes mesime į specialias talpas
Nuo šiol žmonės nebeveikiančias elektrą taupančias lemputes galės išmesti į didžiuosiuose prekybos centruose pastatytas dėžutes.
Energiją taupančios lemputės šviečia iki 15 kartų ilgiau nei kaitrinės, o elektros energijos sunaudoja 5 kartus mažiau. Tačiau jose yra aplinkai, o tuo pačiu ir žmogaus sveikatai pavojingo gyvsidabrio, tad lemputes būtina surinkti ir perdirbti.
Pagaminti energiją taupantys „išmanieji“ langai
Pietų Korėjos mokslininkai sukonstravo naujo tipo langus. Langai reaguoja į oro temperatūros pokyčius, taip taupomos energijos sąnaudos.
Šie langai patamsėja, kai lauke oro temperatūra staigiai šokteli, ir tampa skaidrūs, kai ji atvėsta, kad galėtų sukaupti kuo daugiau saulės šilumos, rašo BBC.
Panašaus tipo langai jau egzistuoja, tačiau šių technologija – tobulesnė, leidžianti itin operatyviai sureaguoti į oro temperatūros lauke pokyčius.
Vartojimo kultūra: į madą ateina taupumas (II dalis)
Praeitoje dalyje papasakojome apie vartojimo kultūrą, kodėl nemokame taupyti ir depresiją, kylančią ir materializmo. Šioje dalyje aptarsime kaip reikia taupyti: elektros energiją, vandenį bei šilumą.
Kodėl reikia taupyti?
Pasaulio gamtos ištekliai senka, o žmonijos populiacija, priešingai, tik auga.
Žemei suteikta simbolinė atokvėpio valanda
Šeštadienį viena po kitos valandai šviesas išjungė net 134 valstybės visuose septyniuose pasaulio žemynuose, taip suteikdamos simbolinį atokvėpį mūsų planetai. Lietuvoje didžiausiai žmonijos savanoriškai aplinkosaugos iniciatyvai – „Žemės valandai“ – su kitais 3800 miestų visame pasaulyje solidarizavosi Vilnius, Kaunas, Druskininkai ir Marijampolė.
Žemės valanda atkeliavo į Lietuvą (atnaujinta 20:30)
Laikrodžiams rodant 20:30 val., į Lietuvą atkeliavo Žemės valanda. Prisijungiant prie pasaulinės iniciatyvos užtemo pagrindiniai Vilniaus, Kauno, Marijampolės ir Druskininkų objektai, siekį taupyti energiją ir tausoti aplinką remiantys gyventojai savo namuose išjungė šviesas.
-------
Šiandien 10:30 val. Lietuvos laiku prasidėjo Žemės valandos kelionė aplink pasaulį. Pirmieji valandai šviesas išjungė ir savo įsipareigojimą kasdien gyventi darniau su gamta išreiškė Fidži salos gyventojai.
Valstybinės institucijos neskuba renovuoti pastatų
Pastarųjų metų duomenimis, Lietuvos ministerijos per vieną žiemos mėnesį šildymo išlaidoms padengti pakloja nuo dešimties iki keliasdešimties tūkst. litų. Ministro pirmininko tarnybos administracinio pastato šildymas vidutiniškai per žiemos mėnesį kainuoja 74 tūkst. Lt, Lietuvos bankui priklausančių pastatų – 156 tūkst. Lt. Dalies ministerijų ir Seimo atstovų teigimu, po renovacijos darbų, išlaidos galėtų sumažėti 20–50 proc.Valdžiai aktyviai agituojant už renovaciją, lrt.
Auštanti naujų lempų era sėja abejones
Kol kas toli gražu ne visi patenkinti kompaktinėmis liuminescencinėmis arba kitaip vadinamomis taupiosiomis lempomis, nes jos kainuoja brangiau, dažnai yra abejotinos kokybės, turi įvairių trūkumų. Vartotojams niekas neteikia informacijos apie jų savybes, poveikį sveikatai ir aplinkai. Europos Parlamente kai kurie politikai jau siekia atšaukti kaitinamųjų lempų draudimą, nes kilo abejonių, ar elektros energija nebus taupoma aukojant sveikatą, nes taupiosios lempos turi pavojingo gyvsidabrio.
Informacijos apie atsinaujinančią energetiką trūksta, bet tikima, kad ji taps buitimi
2010 m. spalio 20 d., Vilnius. „Macroscope“ atlikto tyrimo duomenimis, daugelis aukštesnes pajamas gaunančių individualių namų gyventojų suvokia alternatyviosios energetikos diegimo būtinybę: 87 proc. respondentų mano, kad alternatyvioji energetika po 15 metų bus artimas ir savaime suprantamas dalykas, o kas antras apklaustasis jau yra svarstęs šių sistemų įsidiegimą. Tačiau diegti alternatyviosios energetikos sistemas dar yra delsiama.