endeavour
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „endeavour“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „endeavour“.
Po kosminio rekordo, D. Trumpo niekingos pašaipos NASA astronautei
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasveikino NASA astronautę Peggy Whitson (Pegę Vitson) su nauju pirmadienį pasiektu kosminiu rekordu, bet kartu pasišaipė iš ypatingos kosminio gyvenimo aplinkybės – būtinybės gerti vandenį, išskirtą iš šlapimo.
Davidas Beckhamas ir princas Williamas pareiškė užuojautą dėl tragiškai žuvusio britų keliautojo
Britų futbolo legenda Davidas Beckhamas ir princas Williamas pirmadienį pagerbė bebaimį keliautoją Henry Worsley, kuris žuvo siekdamas vienas, be niekieno pagalbos pereiti Antarktidą. Buvęs Didžiosios Britanijos armijos karininkas savo planuotą 80 dienų misiją pradėjo 2015 metų lapkritį ir ketino per ją surinkti lėšų sužeistus britų karius globojančioms organizacijoms.
Antarktidos vienam įveikti nepavyko
Vienam britų nuotykių ieškotojui taip ir nepavyko pasiekti užsibrėžto tikslo – tapti pirmuoju žmogumi, kuris vienas ir be jokios pagalbos kirstų Antarktidą; jis mirė nuo išsekimo ir dehidratacijos. Buvusiam karininkui Henry Worsley iki beveik 1 600 kilometrų kelionės pabaigos buvo likę vos 48 kilometrai, kai jis išsikvietė pagalbą ir sraigtasparniu buvo išskraidintas į ligoninę. Pirmadienį jo šeima pranešė, kad H.Worsley mirė „dėl visiškos organų disfunkcijos“ Punta Arenaso ligoninėje, Čilėje.
JAV erdvėlaivis „Endeavour" leidosi į paskutinę kelionę
JAV kosminis laivas „Endeavour“ penktadienį leidosi į lėtą paskutinę kelionę iš Los Andželo oro uosto į Kalifornijos mokslo muziejų, kur jis bus eksponuojamas nuo spalio 30 dienos.
Minios žmonių suplūdo į Los Andželo gatves, kad pamatytų erdvėlaivį. Jo gabenimas 19 km iki muziejaus truks dvi dienas. Darbininkai turės laiko nuimti elektros linijas ir kitas kliūtis, blokuojančias didžiulio kosminio laivo kelią per Los Andželo gatves.
Erdvėlaivis „Endeavour“ pakilo į paskutinę kelionę
JAV kosminis laivas „Endeavour“ trečiadienį pakilo į paskutinę tris dienas truksiančią kelionę su keliais tarpiniais sustojimais.
Ant modifikuoto lėktuvo „Boeing 747“ pritvirtintas erdvėlaivis netrukus po aušros pakilo iš Kenedžio kosminio centro Floridos valstijoje.
Kosminio laivo pergabenimas turėjo įvykti pirmadienį, tačiau dėl prasto oro buvo atidėtas.
Niujorko muziejuje jau galima išvysti erdvėlaivį „Enterprise“
Niujorko aerokosmoso muziejus visuomenei ketvirtadienį pristatė naują eksponatą – daugkartinį erdvėlaivį „Enterprise“.
„Intrepid“ Jūrų, oro ir kosmoso muziejus erdvėlaivį pastatė pakeliui prie lėktuvnešio „Intrepid“, prišvartuoto prie molo Manhatene.
Eksponato pristatymo ceremonijoje dalyvavo NASA administratorius Charlesas Boldenas ir muziejaus vadovė Susan Marenoff-Zausner bei trys iš keturių pirmųjų „Enterprise“ pilotų.
NASA šį daugkartinių kosminių laivų prototipą pastatė 1976 metais.
Rami popietė Marse
NASA paskelbė marsaeigio „Opportunity“ į Žemę atsiųstą savo paties šešėlio nuotrauką, padarytą vėlyvą popietę Marse. Marsaeigio fotokamera užfiksavo vaizdą, atsiveriantį žvelgiant į rytus nuo „Endeavour“ kraterio krašto, pranešė NASA.
Originalios raiškos nuotraukos variantą (620 KB) galima pamatyti šiame NASA tinklalapyje.
Pranešama, kad nuotrauka buvo padaryta šių metų kovo 9 dieną tarp 16.30 ir 17 val. Marso vietos laiku.
„GeoEye-1“ palydovo naujos Žemės nuotraukos iš kosmoso
Kompanija „Google“ neseniai išpublikavo išskirtinių nuotraukų galeriją pavadinimu „Žvilgsnis į žemę“, rašo tinklalapis newsru.com. Šioje galerijoje esančios nuotraukos yra itin aukštos kokybės ir padarytos iš palydovo „GeoEye-1“. Fotografijos padarytos iš 700 kilometrų aukščio. Šio palydovo ekskliuzyvinėmis nuotraukomis nuolat papildomi „Google Earth“ ir „Google Maps“ archyvai.
Palydovas gali fiksuoti 450 tūkst.
Nuotraukose – prie TKS prisijungęs daugkartinis erdvėlaivis
NASA pirmą kartą paskelbė nuotraukas, kuriose matyti prie TKS prisijungęs daugkartinis erdvėlaivis.
Italų astronautas Paolo Nespoli nuotraukas padarė prieš dvi savaites, būdamas rusų „Sojuz“ kapsulėje, netrukus po to, kai ji atsiskyrė nuo TKS ir iškeliavo į Žemę.
Nuotraukose matyti prie kosminės stoties pirmagalio prisitvirtinęs erdvėlaivis „Endeavour“. Tuo metu jie buvo 354 kilometrų aukštyje ir skriejo 27 tūkst. kilometrų per valandą greičiu.
„Endeavour“ sėkmingai baigė savo paskutinę misiją
Daugkartinis erdvėlaivis „Endeavour“ trečiadienį sėkmingai nusileido Kennedy kosmoso centre, užbaigdamas paskutinę savo ir priešpaskutinę erdvėlaivių programos misiją.
„Liūdna matyti jį nusileidžiant paskutinį kartą, tačiau jis sukaupė didžiulį palikimą“, – praėjus kelioms akimirkoms po nusileidimo teigė erdvėlaivio vadas Markas Kelly.
„Endeavour“ yra jauniausias NASA erdvėlaivis. Jis pakeitė „Challenger“, kuris 1986 metais sprogo starto metu, praneša BBC.
REKLAMA
REKLAMA
Dėl techninių problemų atidėtas erdvėlaivio „Endeavour“ startas
Dėl techninių problemų mažiausiai 48 valandoms atidėtas paskutinysis JAV erdvėlaivio "Endeavour" startas į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).
JAV kosmoso agentūros NASA duomenimis, kilo problemų dėl pagalbinio variklio. Inžinieriai tiria to priežastis, praneša agentūra AFP.
„Endeavour“ rengiasi paskutiniam startui
NASA ketina paskutinį kartą į kosmosą paleisti daugkartinį erdvėlaivį „Endeavour“. Jis į Tarptautinę kosminę stotį nugabens 2 mlrd. JAV dolerių vertės dalelių fizikos eksperimento įrangą.
Po 14 dienų misijos į Žemę sugrįžęs erdvėlaivis bus atiduotas Los Andžele esančiam muziejui. Tuomet NASA turės tik vieną naudojamą erdvėlaivį „Atlantis“, kuris paskutiniam skrydžiui pakilti turėtų per artimiausius kelis mėnesius, praneša BBC.
NASA atidėjo paskutinį „Endeavour“ erdvėlaivio skrydį
NASA nusprendė iki šių metų lapkričio mėnesio atidėti paskutinį daugkartinio naudojimo kosminio laivo „Endeavour“ skrydį, pranešė „Space.com“.
Vykdant nesaugiais laikomų „Space Shuttle“ erdvėlaivių naudojimo nutraukimo programą, „Endeavour“ paskutinį kartą į kosmosą turėjo pakilti liepos 29 d. Buvo planuojama, kad šis kosminis laivas su 6 astronautų įgula į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) atgabens alfa dalelių magnetinį spektrometrą („Alpha Magnetic Spectrometer“).
Šis prietaisas bus sumontu...
„Endeavour“ sėkmingai grįžo į Žemę
NASA erdvėlaivis „Endeavour“ su 6 astronautų įgula sekmadienį 22 val. 20 min. JAV Rytų pakrantės laiku (3 val. 20 min. Grinvičo laiku) saugiai nusileido Kanaveralo kyšulyje esančiame kosmodrome.
Iki pat nusileidimo dėl nepalankių oro sąlygų Floridoje buvo planuojamas atsarginis nusileidimo variantas Kalifornijoje esančioje Vandenbergo karinių oro pajėgų bazėje, tačiau buvo nuspręsta nebekeisti nusileidimo vietos, teigiama NASA pranešime.
Erdvėlaivis „Endeavour“ atsiskyrė nuo kosminės stoties
Šiąnakt JAV erdvėlaivis „Endeavour“ atsiskyrė nuo Tarptautinės kosminės stoties, pranešė NASA. Tai įvyko 4 val. 54 min. Lietuvos laiku, atsijungimo procesas vyko sklandžiai, teigiama pranešime. Prieš grįždamas į Žemę, erdvėlaivis apskris kosminę stotį ir ją nufotografuos. Po to bus atidžiai apžiūrėtas erdvėlaivio korpusas.
Erdvėlaivio nusileidimas Kanaveralo iškyšulyje (Floridos valstija) planuojamas vasario 22 d. 6 val. 16 min. vietos laiku.
Orbitoje aptikti NASA erdvėlaivio korpuso apsaugos pažeidimai
NASA specialistai aptiko pažeidimų prie Tarptautinės kosminės stoties prisijungusio erdvėlaivio „Endeavour“ korpuso paviršiuje.
Nors jie palyginti nedideli, pasak NASA atstovų, šiuo metu svarstoma, ar nereikėtų atlikti korpuso dangos remonto darbų prieš sugrįžtant į Žemę.
Pranešama, kad, apžiūrėjus „Endeavour“ paviršių, buvo nustatyta, kad atšoko keraminė tarpinė prie vieno pilotų kabinos iliuminatoriaus, o vienoje korpuso termoizoliacijos plytelėje pastebėtas nedidelis įbrėžimas.
„Endeavour“ sėkmingai prisijungė prie kosminės stoties
JAV daugkartinio naudojimo erdvėlaivis „Endeavour“ sėkmingai prisijungė prie Tarptautinės orbitinės stoties (TKS), pranešė NASA.
Pagrindinis šios 9 dienas truksiančios kosminės misijos tikslas – atgabenti į kosminę stotį „Tranquility“ modulį. Jame įrengtas specialus apžvalgos kupolas, leisiantis astronautams stebėti stoties mechaninių manipuliatorių darbą tiesiogiai, o ne per išorines vaizdo kameras.
„Endeavour“ įgula taip pat planuoja atlikti 3 išėjimus į atvirąjį kosmosą.
JAV erdvėlaivis „Endeavour“ pakilo į orbitą
JAV erdvėlaivis „Endeavour“ su šešių astronautų įgula pirmadienį dar neprašvitus pakilo į numatytą orbitą po sėkmingo starto iš Kennedy kosminio centro, pranešė JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA).
Erdvėlaivis pakilo iš kosmodromo Floridos Kanaveralo kyšulyje 4 val. 14 min. vietos (11 val. 14 min. Lietuvos) laiku.
NASA erdvėlaivis „Endeavour“ turėtų pakilti vasario 7 d.
NASA pranešė planuojamą erdvėlaivio „Endeavour“ skrydžio į tarptautinę kosminę stotį (TKS) datą. „Endeavour“ pakilimas numatytas vasario 7 d. 4 val. 39 min. JAV Rytų pakrantės laiku.
Kadangi erdvėlaivis kils dar neišaušus, tai gali būti paskutinis NASA atsisakomų „Space Shuttle“ kosminių laivų kilimas sutemus, pastebi „Space.
NASA niekaip nepavyksta paleisti erdvėlaivio „Endeavour“
JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) planuoja paleisti erdvėlaivį „Endeavour“ šį pirmadienį (Lietuvos laiku - antradienio naktį), nors jo skrydis į Tarptautinės kosminę stotį (TKS) buvo atidėtas jau keturis kartus.
„Regis, mūsų komanda pasiruošusi, tačiau orai - ne.
NASA erdvėlaivis „Endeavour“ pakils birželio 13 d.
JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosminės erdvės administracija (NASA) pranešė, kad daugkartinio naudojimo erdvėlaivio „Endeavour“ misija prasidės birželio 13 dieną.
NASA pranešime sakoma, kad „Endeavour“ skrydis truks 16 dienų. JAV astronautai į Tarptautinę kosminę stotį atgabens papildomą įrangą, skirtą Japonijos TKS moduliui „Kibo“. Montuojant ją prireiks 5 kartus išeiti į atvirąjį kosmosą.
Astronautai „Kibo“ modulio išorėje pritvirtins eksperimentams atvirajame kosmose skirtą platformą.
Žvaigždžių saulėlydis
Kosminės konvulsijos
Tris dešimtmečius Jungtinių Amerikos Valstijų kosminei programai ištikimai tarnavę daugkartinio naudojimo erdvėlaiviai, geriau žinomi kaip šatlai, jau pasiekė savo saulėlydį. Tai būtų visiškai natūralu ir savaime suprantama, jei ne faktas, kad po šio „saulėlydžio“ kito saulėtekio teks laukti mažiausiai penketą metų.
NASA pradėjo vieną rizikingiausių savo misijų
Vakar vakare iš Kanaveralo kyšulio pakilęs JAV daugkartinio naudojimo erdvėlaivis „Atlantis“ pradėjo vykdyti orbitinio teleskopo „Hubble“ remonto darbų programą – vieną pavojingiausių NASA misijų nuo išsilaipinimo Mėnulyje laikų.
Ši NASA kosminė misija laikoma viena pavojingiausių dėl to, kad „Hubble“ teleskopo orbitoje, maždaug 563 kilometrų aukštyje virš Žemės, egzistuoja sąlyginai didelis susidūrimo su vadinamosiomis kosminėmis šiukšlėmis pavojus.
„Endeavour“ grįžo į Žemę, „Progress“ teko prijungti rankiniu būdu
NASA kosminis laivas „Endeavour“, užbaigęs 16 dienų mokslinių tyrimų misiją Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), sekmadienį sėkmingai nusileido JAV karinių oro pajėgų Edwardso bazėje Kalifornijoje.
„Endeavour“ į TKS atgabeno daug naujos įrangos, įskaitant svarbią vandens regeneravimo sistemą, dvivietį miegamojo bloką, naują tualetą, virtuvėlę, treniruoklį ir kt.
Orbitoje – naujas tualetas ir šlapimo perdirbimo įranga
Sekmadienį su Tarptautine kosmine stotimi (TKS) susijungęs NASA erdvėlaivis „Endeavour“ atgabeno stoties įgulai skirtą įrangą ir kitus krovinius, pranešė NASA.
Tai pirmasis NASA daugkartinio naudojimo erdvėlaivio skrydis per 6 pastaruosius mėnesius ir 124-asis per visą tokių erdvėlaivių programos istoriją. Svarbiausia jo paskirtis – pristatyti į stotį vandens perdirbimo įrangą ir kitus krovinius, kurie užtikrintų galimybę nuolat joje dirbti 6 astronautams.
Robotas-klajūnas vyks į Marsą
JAV kosmoso agentūra yra pasiruošusi išsiųsti robotą-klajūną „Opportunity“ ekspedicijai į Marsą, praneša BBC.
Ekspedicija Marse truks dvejus metus, BBC nuotr.
Robotas turės pasiekti kraterį, vadinamą „Endeavour“. „Šis krateris yra stulbinamai didelis palyginus su tuo, ką iki šiol mums teko matyti“, – teigia Stevas Squyris iš Cornelio universiteto (JAV).
Kad pasiektų tikslą, Marse robotas turės nukeliauti 11 kilometrų. Manoma, kad robotas galės per dieną įveikti 100 metrų atstumą.
Japonai pasiųs į kosmosą vyšnios sėklų
Japonijos garsiosios vyšnios sakūros jau ne vieną šimtmetį valdo japonų širdis, bet netrukus joms bus suteikta dar viena garbė - jų sėklos bus pasiųstos į kosmosą.
Japonijos Aerokosminių tyrimų agentūra (JAXA) patvirtino projektą nusiųsi sakūros sėklų į japonų laboratoriją Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS), antradienį pranešė pareigūnai.
Pusmetį truksiantį sėklų „gyvenimą“ TKS organizavo Tokijuje įsikūręs privatus konsorciumas „Japan Manned Space Systems Corp.
„Sojuz TMA-12“ su pirmąja Pietų Korėjos kosmonaute prisijungė prie TKS
Rusų kosminis laivas „Sojuz TMA-12“ automatiniu režimu prisijungė prie Tarptautinės kosmoso stoties (TKS). Juo atskrido pirmoji Pietų Korėjos kosmonautė - 29-erių Yi So-yeon, rusų kosmonautai Sergejus Volkovas ir Olegas Kononenka, praneša Skrydžių valdymo centras.
Be jokių sutrikimų 16 val. 57 min. (15 val. 57 min. Lietuvos laiku) „Sojuz“ susijungė su TKS.
„Prisijungimas vyko normaliai. 19 val. 50 min. (18 val. 50 min.
Erdvėlaivis „Endeavour“ grįžo po rekordinės misijos TKS
Daugkartinis erdvėlaivis „Endeavour“ trečiadienį po rekordinės misijos Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS), kurios metu buvo instaliuoja japonų laboratorija ir kanadiečių remontinis robotas, nutūpė Kennedy (Kenedžio) kosmoso centre, pranešė NASA.
„Endeavour“ nutūpė 20 val. 39 min. vietos (ketvirtadienį 2 val. 39 min. Lietuvos) laiku, po 16 dienų trukusios misijos, rekordinio 12 dienų susijungimo su TKS ir penkių - didžiausio skaičiaus per vieną misiją - išėjimų į atvirą kosmosą.
Astronautai atvirame kosmose pritaisė robotui „rankas“
Į atvirą kosmosą išėję astronautai prie kanadiečių gamybos roboto, kuris atliks Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) remontininko funkcijas, pritaisė dvi „rankas“.
Astronautas veteranas Richardas Linnehanas (Ričardas Linehanas) ir naujokas Michaelas Foremanas (Maiklas Formanas) darbą atvirame kosmose baigė per kiek daugiau nei septynias valandas, sekmadienį 6 val. 57 min. Grinvičo (8 val. 57 min. Lietuvos) laiku.
„Endeavour“ astronautai pradėjo darbus atvirame kosmose
JAV kosminio laivo „Endeavour“, susijungusio su Tarptautine kosmine stotimi, astronautai pirmą kartą išėjo į atvirąjį kosmosą, pranešė BBC.
"NASA TV" nuotr.
„Endeavour“ įgulos nariai Rickas Linnehanas ir Garrettas Reismanas už kosminės stoties ribų praleido 7 valandas. Jie pradėjo į orbitinę stotį atgabentų patobulintų Japonijos kosminės laboratorijos komponentų bei Kanadoje pagamintos robotizuotos mechaninės „rankos“ montavimo darbus.
Erdvėlaivis „Endeavour“ prisijungė prie kosmoso stoties
JAV daugkartinis erdvėlaivis „Endeavour“ su septynių astronautų įgula, kurioje yra ir japonų astronautas Takao Doi, prisijungė prie Tarptautinės kosmoso stoties (TKS), pranešė NASA.
Vadas Dominicas Gorie (Dominikas Goris) ir pilotas Gregory Johnsonas (Gregoris Džonsonas) manevrą baigė ketvirtadienį 3 val. 49 min. Grinvičo (5 val. 49 min. Lietuvos) laiku.
Jei viskas klostysis gerai, įgula liukus tarp erdvėlaivio ir TKS atidarys 5 val. 8 min. Grinvičo laiku, nurodė NASA.
Pakilo daugkartinis erdvėlaivis „Endeavour“ (papildyta)
JAV daugkartinis erdvėlaivis „Endeavour“ antradienį 6 val. 28 min. Grinvičo (8 val. 28 min. Lietuvos) laiku pakilo į kosmosą ir gabena į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS) pirmąją Japonijos kosminę laboratoriją. Dvi minutės po starto iš Kennedy kosmoso centro Floridoje nuo „Endeavour“ atsiskyrė dvi raketos nešėjos. Mažiau nei devynios minutės po starto „Endeavour“ saugiai pasiekė orbitą ir pradėjo vytis TKS, kurią turėtų pasiekti trečiadienį.
Kosminė „Endeavour“ kasdienybė
Įspūdingų nuotraukų iš naujausios NASA erdvėlaivio „Endeavour“ misijos rinkinys. Paskutinėje nuotraukoje matyti susiformavęs uraganas "Deanas", dėl kurio keliamo pavojaus NASA erdvėlaivio įgula turėjo viena diena paankstinti savo nusileidimą.
JAV erdvėlaivis sėkmingai nusileido
JAV erdvėlaivis „Endevour“ šiandien sėkmingai nusileido Kanaveralo kyšulyje Floridoje. „Endeavour“ leista grįžti nepaisant to, jog pažeistas jo korpusas. NASA ekspertai, po ilgų pasitarimų sutarė, jog pavojaus erdvėlaiviui nėra, nors pripažįsta, kad pastebėjus tokį pažeidimą prieš startą, jis būtų atidėtas.
NASA leidžia ervėlaiviui grįžti be remonto
NASA ketvirtadienį vakare nutarė, jog erdvėlaiviui „Endeavour“ specialus remontas nereikalingas ir jis gali saugiai grįžti į žemę.Visą savaitę netilo abejonės ir svarstymai, jog astronautams penktadienį gali tekti dar kartą specialiai išeiti į atvirą kosmosą, kad užtaisyti skilimą korpuse, pastebėtą prieš pat susijungiant su Tarptautine kosmine stotimi.