dantų skausmas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dantų skausmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dantų skausmas“.
Dantų skausmas sukelia ir fizinį, ir psichologinį diskomfortą – kaip sau padėti?
Dantų skausmas – kančia, kurios nesinori patirti nei vienam. Geriausia dantų skausmo prevencija – reguliariai atliekama profesionali burnos higiena ir apsilankymai gydytojo odontologo kabinete bei kruopšti kasdienė burnos ertmės priežiūra bei… sveika mityba. Vis dėlto jei nutinka taip, kad dantų skausmo deja, bet išvengti nepavyko, geriau nedelsti ir kuo skubiau kreiptis į specialistą.
Kenčiate nuo gendančių dantų? Atskleidė, kas dėl to kaltas
Odontologai pastebi, kad vis daugiau pacientų susiduria su dantų problemomis. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ viešnia „Antėja“ gydytoja odontologė Agnė Kiškienė sako, kad dėl to kalti pasikeitę mitybos įpročiai.
Nepilnavertė mityba
„Šiais laikais pacientai daugiau vartoja minkšto maisto, nes jis lengviau susikramto ir yra greičiau pagaminamas.
Skausmas ir baimė – priežastys, dėl kurių lietuviai delsia kreiptis pagalbos pas odontologus
Odontologų baimė kamuoja maždaug 36 proc. visos žmonijos populiacijos, o 12 proc. iš jų paniškai bijo šios srities gydytojų, taip pat ne išimtis – ir lietuviai. Tai – baimė, kuri neįveikiama gali sukelti rimtų pasekmių: nesilankant reguliariai pas odontologus galite nepastebėti prastėjančios dantų ar dantenų būklės dėl netaisyklingų burnos higienos priežiūros įpročių ar lėtinių ligų, taip pat blogėjančios bendros sveikatos.
Mažyliui dygsta dantys? Šie patarimai padės sumažinti skausmą
Pusės metų amžiaus sulaukusio mažylio tėvus užplūsta nerimastingo laukimo banga – kada pagaliau pro paburkusias dantenas prasikals pirmojo dantuko kampelis? Tačiau dantų dygimo taisyklių nėra – pirmieji dantukai gali pasirodyti ir trejų, devynių ar dvylikos mėnesių mažylio burnytėje. Vis dėlto, nepaisant dantukų dygimo meto, visais atvejais dėl skaudančių dantenų ar visos burnytės – šis etapas tampa tikru iššūkiu tiek mažyliui, tiek tėveliams.
Neatkreipus dėmesio į šią infekciją galite sukelti pavojų visam organizmui
Danties maudimas, o gal net stiprus skausmas – daugeliui pažįstamas jausmas. Ką darome? Kurį laiką igoruojame, malšiname simptomus nuskausminamaisiais, o vėliau skubame pas odontologus. Tiesa, skausmas tikrai ne vienintelė priežastis susirūpinti. Specialistai įspėja, jog dantyje ar po dantimi slypinti infekcija yra pavojinga visam organizmui.
Ko griebtis, kad atostogų nesugadintų dantų skausmas
Vasarą daug keliaujame Lietuvoje ar vykstame į svečias šalis. Smagu, kai taip lauktos atostogos praeina sklandžiai, tačiau kartais gerą nuotaiką gali aptemdyti dantų skausmas. Kaip turėtume pasirūpinti burnos sveikata? Reguliariai du kartus per metus profilaktiškai pasitikrinti dantis, prieš atostogas išgydyti ėduonies pažeistuosius, pašalinti netinkamas gydyti ir protezuoti šaknis, atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.
Kasdien suvartodavo po 50 tablečių nuo skausmo: sužinokite, kas nutiko paskui
Kai anglas Troyus Garrodas ėmė naudoti dantų skausmą malšinančius medikamentus, nesitikėjo, kad tai taip stipriai paveiks jo gyvenimą. Dar 2009 metais ėmusį kankinti skausmą vyras naikino „Codein“ vaistais. Jis nežinojo, kad prie šio preparato priprantama. Įgudusio vartotojo rganizmas gali pareikalauti net 50 tablečių per dieną. „Ieškodamas „Codeino“ dozės vaikščiodavau iš vaistinės į vaistinę. Nedidelio danties skausmo numalšinimas tapo tikra priklausomybe.
Gėda prisipažinti: bijau odontologų
Įprasta manyti, kad taisyti dantis bijo tik vaikai, o suaugusieji tarsi neturi teisės to prisipažinti. Apie tai užsiminus, aplinkiniai skuba raminti: „suimk save į rankas“, „nėra čia ko bijoti“, „baimė egzistuoja tik tavo galvoje“ ir panašiai. Tačiau žmogaus, kurio skausmo slenkstis yra išties žemas arba tiesiog bijančiam dantų taisymo be jokios paaiškinamos priežasties – tokie raminimai neguodžia, kaip ir neguostų to, kuris, pavyzdžiui, bijo aukščio.
Neleiskite dantims sugadinti atostogų: patarimai, kaip rūpintis
Vasara daugeliui asocijuojasi su malonumais, tarp kurių ir ilgai lauktos atostogos.Visgi, su jomis siejamos ir tam tikros rizikos, kurioms tinkamai nepasiruošus gali ne tik subjurti nuotaika, bet ir gerokai palengvėti piniginė. Viena tokių grėsmių yra atostogų metu galinti sušlubuoti sveikata, o ypač – užpuolęs dantų skausmas.
Kodėl man skauda dantį?
Dantų skausmas gali būti ne tik nesmagus, bet ir labai baisus, gąsdinantis reiškinys. Dantų skausmas yra įvardijamas kaip bet koks skausmas aplink dantis, dantenų ar dantų skausmas. Dantis gali skaudėti kramtant maistą, taip pat būtų jautrūs dėl temperatūros pokyčio, taip pat valgant saldumynus ir kitai atvejais.
REKLAMA
REKLAMA
Pas odontologą reikia ateiti ne tada, kai skauda
Pernai vykusiame 100-ajame Pasaulio odontologų federacijos kongrese kovo 20-oji buvo paskelbta Pasauline burnos sveikatos diena, taigi šiemet ji bus minima pirmąkart. Kokio dantų šepetėlio ar dantų pastos nepirkti ir kas apskritai lemia blogą mūsų dantų būklę, pasiteiravome Šiaulių odontologijos poliklinikos odontologės, laikinai vyriausiosios gydytojos pareigas einančios Dalios Gureckienės. Kalti pasikeitę mitybos įpročiai Egzistuoja glaudus ryšys tarp burnos ligų ir organizmo negalavimų.
Krokodilo ašaros dėl danties šaknų kanalų
Žmogus, kuriam skauda dantį, laiko laimingais visus, kurių dantys sveiki – šią absoliučiai teisingą mintį kartą ištarė Nobelio literatūros premijos laureatas vienas iškiliausių airių dramaturgų Džordžas Bernardas Šo.
Kai skausmas perveria vieną svarbiausių burnos organų – dantį, tuomet jau užsimiršti nebepadeda nei per televiziją rodomi „Chorų karai“, nei šokiai ant parketo.
Nerimą keliantis dantų jautrumas
Apie didelį dantų jautrumą stomatologai prakalbo ne itin seniai, tačiau kasmet tai kelia vis daugiau nerimo. Nors ėduonis ir parodontitas vis dar labiausiai paplitę burnos ertmės negalavimai, tačiau padidėjęs dantų jautrumas vejasi šias ligas. Šis skausmas ne šiaip sau
Per pastarąjį dešimtmetį Vakarų Europos šalyse dėl šios problemos į odontologus kreipėsi 35 procentais daugiau žmonių, o JAV – 42 procentais.