christine lagarde
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „christine lagarde“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „christine lagarde“.
Christine Lagarde: ECB toliau mažins palūkanų normas
Europos Centriniam Bankui (ECB) praėjusią savaitę ketvirtą kartą šiais metais apkarpius bazines palūkanas, jo vadovė Christine Lagarde sako, kad palūkanų normos bus mažinamos toliau.
„Kaip jau sakiau per spaudos konferenciją (praėjusį ketvirtadienį – BNS), judėjimo kryptis (palūkanų normų – BNS) yra aiški ir ji eina žemyn. Tai ne paskutinis palūkanų normų mažinimas, kurį atliekame“, – pirmadienį spaudos konferencijoje Vilniuje sakė Ch. Lagarde.
ECB vadovė: su euru Lietuva tapo sėkmingesne, apsaugota nuo ekonominių svyravimų
Lietuvai minint 10-ąsias euro įvedimo metines, Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde sako, kad 2015 metais įvesta bendra Europos valiuta padėjo Lietuvai tapti sėkmingesne ir labiau apsaugota nuo ekonominių svyravimų.
„Pirmiausia, norėčiau pasveikinti Lietuvą su gimtadieniu (euro – BNS), su dešimties metų sukaktimi, esant euro zonos nare ir įsivedus eurą.
Vilniuje lankosi ECB vadovė Lagarde ir EK vicepirmininkas Dombrovskis
Pirmadienį Vilniuje lankosi Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde bei už ekonomiką atsakingas Europos Komisijos (EK) vicepirmininkas Valdis Dombrovskis.
Aukšto lygio Europos pareigūnai dalyvaus centrinio šalies banko metinėje ekonomikos konferencijoje, skirtoje 10-osioms euro įvedimo metinėms.
Vilniuje lankysis ECB pirmininkė Lagarde bei EK narys Dombrovskis
Vilniuje kitą pirmadienį lankysis Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde bei už ekonomiką atsakingas Europos Komisijos (EK) vicepirmininkas Valdis Dombrovskis, skelbia Lietuvos bankas (LB)
Jie dalyvaus centrinio šalies banko metinėje ekonomikos konferencijoje, skirtoje 10-osioms euro įvedimo metinėms.
ECB vadovė: ES privalo bendradarbiauti su Trumpu, kad išvengtų prekybinio karo
Europos Sąjunga privalo bendradarbiauti su Donaldu Trumpu, kad išvengtų prekybinio karo, turint omenyje išrinktojo JAV prezidento planus didinti importo tarifus, ketvirtadienį pasakė Europos centrinio banko vadovė Christine Lagarde.
„Tai geresnis scenarijus nei grynai keršto strategija, kuri gali baigtis kova pagal principą „akis už akį“, kurios niekas nelaimės“, – duodama interviu dienraščiui „The Financial Times“ pasakė Ch. Lagarde.
Ch.
Christine Lagarde teigimu, ECB turėtų atsargiai vertinti sparčiai stiprėjančias valiutas
Europos centrinis bankas turėtų atidžiai stebėti sparčiai stiprėjančias valiutas, tokias, kaip Kinijos juanis, trečiadienį kalbėdama Vašingtone vykusiame renginyje pasakė banko vadovė Christine Lagarde.
„Valiutos vaidmens niekada negalima priimti kaip savaime suprantamo dalyko“, – per pertrauką tarp kasmetinių Tarptautinio valiutos fondo ir Pasaulio banko Vašingtone organizuojamų renginių surengto pokalbio su Atlanto taryba metu pasakė Europos centrinio banko vadovė.
Lagarde: vyriausybės „dabar“ turi imtis veiksmų deficitui mažinti
Europos Centrinio Banko (ECB) pirmininkė Christine Lagarde ketvirtadienį pareiškė, kad euro zonos šalių vyriausybės turėtų įgyvendinti planus, kaip sumažinti valstybės deficitą ir valdyti savo skolas.
Europos Sąjungos išlaidų taisyklių įgyvendinimas „visapusiškai, skaidriai ir nedelsiant padės vyriausybėms sumažinti biudžeto deficito ir skolų santykį“, sakė Ch. Lagarde. – Dabar vyriausybės turėtų ryžtingai pradėti įgyvendinti savo vidutinės trukmės fiskalinės ir struktūrinės politikos planus.
ECB vadovė: rugsėjo mėnesio sprendimo dėl bazinių palūkanų scenarijus „labai atviras“
Europos Centrinio Banko vadovė Christine Lagarde per spaudos konferenciją ketvirtadienį atsisakė įsipareigoti dėl galimo palūkanų normos mažinimo rugsėjo mėnesį, pareikšdama, kad kito pinigų politikos posėdžio scenarijus lieka „labai atviras“ ir priklausys nuo naujausių duomenų.
ECB valdančioji taryba neturi „jokio išankstinio nustatyto dėl palūkanų normų kurso“, pabrėžė Ch. Lagarde.
ECB vadovė teigia, kad kitas pokytis palūkanų normų srityje bus apkarpymas
Europos centrinio banko (ECB) pinigų politikos formuotojai sutaria, kad kitas pokytis palūkanų srityje bus normų sumažinimas.
Tai antradienį pareiškė ECB vadovė Christine Lagarde.
Ch. Lagarde televizijos kanalui „CNN International“ sakė, kad plačiai sutariama, jog „jei turėsime pasirinkimą arba kelti, arba mažinti“, kitas ECB žingsnis bus „sumažinimas“. „Gali būti pauzė, pauzė, pauzė ir dar kartą pauzė, bet kitas žingsnis bus žemyn“, – pridūrė ji.
ECB darbuotojai nepatenkinti Lagarde vadovavimu, rodo profsąjungos surengta apklausa
Europos Centrinio Banko prezidentės Christine Lagarde darbą kritikuoja banko profesinė sąjunga – Tarptautinė ir Europos viešųjų paslaugų organizacija (IPSO).
Apklausa, atlikta įpusėjus jos aštuonerių metų kadencijai, parodė, kad nedidelė dauguma darbuotojų jos vadovavimą įvertino kaip „prastą“ arba „labai prastą“, o beveik trys ketvirtadaliai išreiškė nepasitenkinimą jos vadovavimo stiliumi ir įvertino jį kaip „autokratinį“.
Apklausoje, kurioje dalyvavo 1 159 žmonės, taip pat buvo atskleistas ...
REKLAMA
REKLAMA
Lagarde slopina viltis dėl ankstyvo palūkanų normų mažinimo, vadina Trumpą grėsme
Europos centrinio banko (ECB) vadovė Christine Lagarde nuslopino investuotojų viltis dėl ankstyvo palūkanų apkarpymo, pareikšdama, kad normos bus sumažintos tik tada, jei ECB bus įsitikinęs, jog infliacija pasieks 2 proc. tikslą, ir taip pat prakalbo apie artėjančius JAV prezidento rinkimus.
Ketvirtadienio vakarą kalbėdama Prancūzijos televizijos stoties „France 2“ eteryje, Ch. Lagarde neįvardijo konkrečios datos, tačiau nurodė, kad „jei pasieksime 2 proc.
Lagarde kartoja: ECB gali vėl imtis veiksmų dėl infliacijos
Europos Centrinio Banko vadovė Christine Lagarde, pasisakydama antradienį Vokietijos sostinėje vykusiame renginyje, pabrėžė, jog „skelbti pergalę“ prieš infliaciją dar ne laikas, ir įspėjo, kad prireikus euro zonos pinigų politikos formuotojai gali vėl imtis atitinkamų veiksmų.
Per pastarąjį ECB tarybos posėdį spalio pabaigoje nuspręsta skelbti pertrauką agresyviausiame nuo euro įvedimo pinigų politikos griežtinimo cikle, per kurį bazinės palūkanos buvo keliamos 10 kartų iš eilės.
ECB vadovė: bazinės palūkanos gali būti pradėtos mažinti vėliau nei po „poros ketvirčių“
Europos Centrinis Bankas (ECB) gali pradėti mažinti bazines palūkanas vėliau nei po „poros ketvirčių“, penktadienį per „Financial Times“ organizuotą renginį pareiškė reguliavimo institucijos vadovė Christine Lagarde.
Ji įspėjo, kad spartus pastaruoju metu infliacijos euro zonoje lėtėjimas neturėtų būti laikomas savaime suprantamu reiškiniu, o jos atsigavimas neatmestinas.
Ch. Lagarde pabrėžė, jog metų infliacija euro zonoje smuks iki 2 proc.
ECB įjungė žalią šviesą kitam skaitmeninio euro projekto etapui
Europos Centrinis Bankas dabar labiau priartėjo prie skaitmeninio euro sukūrimo, pritardamas kitam šio projekto etapui, nors vis dar kyla abejonių dėl galimų naudų ir rizikų.
ECB valdančioji taryba trečiadienį pritarė, kad nuo ateinančio mėnesio būtų pradėtas dvejų metų „parengiamasis etapas“, sakoma banko pranešime, kuriame kartu pabrėžiama, jog galutinis sprendimas dėl virtualios valiutos įvedimo kol kas nepriimtas.
Christine Lagarde: ECB kitame posėdyje gali padidinti palūkanų normas arba padaryti pertrauką
Europos Centrinis Bankas (ECB) kitame posėdyje gali vėl padidinti palūkanų normas arba padaryti pertrauką, o bet koks sprendimas priklausys nuo naujausių duomenų, pareiškė ECB vadovė Christine Lagarde (Kristin Lagard).
Su nuolat didele infliacija vis kovojantis euro zonos centrinis bankas praėjusį ketvirtadienį devintą kartą iš eilės padidino skolinimosi kainas.
Tačiau po minėto posėdžio Ch.
Lagarde: ECB vargu ar galės artimiausiu metu pasakyti, ar palūkanų normos pasiekė piką
Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde antradienį pareiškė, kad pinigų politikos formuotojai, kovojantys su nuolat didele infliacija, vargu ar galės artimiausiu metu pasakyti, kad palūkanų normos jau pasiekė aukščiausią lygį, ir pridūrė, kad liepos mėnesį palūkanų normos bus dar padidintos.
ECB vadovė pažadėjo padaryti „viską, ko reikės“, kad suvaldytų infliaciją
Europos Centrinio Banko (ECB) prezidentė Christine Lagarde trečiadienį pareiškė, kad padarys viską, ko reikės, kad išaugusi infliacija sumažėtų, o kainų stabilumas būtų atkurtas.
Kalbėdama Pasaulio prekybos organizacijoje Ženevoje, Ch. Lagarde sakė, kad ECB negailės pastangų kovodamas su infliacija, slegiančia daugumą euro zonos šalių.
„Atkursime kainų stabilumą ir darysime viską, ko reikės“, – sakė pareigūnė.
„Labiausiai nuo didelės infliacijos nukentėjo nepasiturintys, pažeidžiami žmonės.
ECB vadovė: palūkanų normos ir toliau turi kilti „stabiliu tempu“
Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde pirmadienį pareiškė, kad palūkanų normos ir toliau turi kilti „stabiliu tempu“, siekiant užkirsti kelią infliacijai įsitvirtinimui.
Nors energijos kainos pastaruoju metu sumažėjo, Ch. Lagarde pažymėjo, jog pagrindinė infliacija ir toliau auga.
„Labai svarbu, kad infliacija, viršijanti ECB nustatytą 2 proc. tikslinį lygį, neįsitvirtintų ekonomikoje“, – teigė ji Frankfurto biržos operatorės surengtame renginyje.
Europos Centrinio Banko vadovė: „Metai nebus puikūs, bet daug geresni, nei bijojome“
Euro zonos ekonomika šiais metais bus „daug tvirtesnė“, nei buvo baiminamasi iš pradžių, ketvirtadienį pareiškė Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde, augant viltims, kad šalys gali išvengti skausmingos recesijos.
Ekonominės „naujienos per pastarąsias kelias savaites buvo daug pozityvesnės“, pareiškė Ch. Lagarde Pasaulio ekonomikos forume Davose.
Europos Centrinio Banko vadovė: mums pavyks pažaboti didelę infliaciją
Europos Centriniam Bankui (ECB) „pavyks“ sumažinti rekordinę infliaciją, penktadienį sakydama šventinį sveikinimą pareiškė banko vadovė Christine Lagarde (Kristin Lagard), euro zonai rengiantis tolesniam palūkanų normų kėlimui 2023 metais.
Euro zonoje vartotojų kainų augimas šiemet pasiekė rekordines aukštumas, kai Rusijai įsiveržus į Ukrainą ėmė brangti energija ir maisto produktai.
Lapkritį infliacija euro zonoje sulėtėjo pirmą kartą per pusantrų metų, bet siekdama maždaug 10 proc.
Lagarde: ECB dar „kurį laiką“ didins palūkanų normas po 0,5 procentinio punkto
Euro zona turėtų pasirengti tam, kad palūkanų normos bus dar didinamos po 0,5 procentinio punkto siekiant sumažinti infliaciją, kuri atkakliai laikosi aukštuose lygiuose, ketvirtadienį pareiškė Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde.
Euro zonos centrinio banko Valdančioji taryba ketvirtadienį įvykusiame posėdyje nusprendė visas tris ECB pagrindines palūkanų normas padidinti 50 bazinių punktų.
Lagarde: euro zonoje infliacija dar nėra pasiekusi piko
Euro zonoje infliacija yra rekordiškai aukšta, tačiau dar nėra pasiekusi piko, pirmadienį pareiškė Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde, leisdama suprasti, kad priešakyje laukia būsimi palūkanų normų didinimai.
Spalį 19 narių turinčioje euro zonoje vartotojų kainos augo 10,6 proc., skatinamos sparčiai didėjančių maisto ir energijos kainų, Rusijai įsiveržus į Ukrainą.
„Norėčiau, kad infliacija būtų pasiekusi aukščiausią tašką spalį, bet bijau, kad taip nėra“, – sakė Ch.
Europos Centrinio Banko žeria kritiką kai kurioms valstybėms: netinkamai kovojate su infliacija
Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde sukritikavo kelių Europos valstybių monetarinę politiką, pavadindama ją neproduktyvia kovojant su aukšta infliacija.
Europos Sąjungos valstybės narės, įskaitant Prancūziją ir Vokietiją, pristatė keletą programų, numatančių subsidijas po Rusijos invazijos į Ukrainą smarkiai išaugusioms sąnaudoms energijos ištekliams padengti.
Ch.
Po ECB sprendimo vidutinė šeimos paskola per metus pabrangs 600 eurų: ir tai dar ne pabaiga
Europos centrinis bankas padidino palūkanų normas – ir dabar jau rekordiškai. Jas pakėlė 75 baziniais punktais. Dėl to vėl brangsta paskolos – tiek naujos, tiek ir tos, kurias žmonės ar verslai paėmė gerokai anksčiau. Vidutinė šeimos paskola tik dėl šio sprendimo per metus pabrangs 600-tais eurų. Centrinis bankas tikisi, kad tai padės suvaldyti infliaciją euro zonoje. Bet tai reiškia, kad daliai gyventojų ir verslų teks dar labiau taupyti.
Europos Centrinio Banko vadovė tapo kibernetinių įsilaužėlių taikiniu
Europos Centrinis Bankas (ECB) antradienį pranešė, kad į jo prezidentės Christine Lagarde elektronines paskyras buvo pamėginta įsilaužti, tačiau jokių duomenų pavogta nebuvo.
Užsimojo pakeisti eurus: planuoja atnaujinti banknotų dizainą
Europos Centrinis Bankas (ECB) pirmadienį pranešė planuojantis atnaujinti eurų banknotų dizainą, o galutinį sprendimą dėl naujosios eurų išvaizdos tikimasi priimti 2024 metais.
Eurų banknotai ir monetos į apyvartą buvo įvesti 2002 metais, o banknotų dizainas buvo pagrįstas „amžių ir stilių“ tema, pavaizduojant įvairioms epochoms būdingas langus, vartus ar tiltus, nereprezentuojančius konkrečių vietų ar paminklų.
Per šį laiką dizainas buvo mažai keičiamas.
Nausėda: valstybė pasirengusi skolintis, kad gelbėtų verslą ir žmonių pajamas
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad situacija dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje yra valdoma, o šiuo metu svarbiausia yra visuomenės susitelkimas.
Prezidente, lietuviai su rūpesčiu stebi koronaviruso plitimą, su nerimu žvelgia į ateitį. Kokiems scenarijams šiandien turėtų ruoštis Lietuvos visuomenė?
Šiuo metu situacija yra tokia, kad mes jaučiame gana staigų užsikrėtimų skaičiaus didėjimą.
Europos Centrinis Bankas pasirengęs dėl koronaviruso epidemijos imtis „tinkamų priemonių“
Europos Centrinis Bankas (ECB) yra pasirengęs prireikus imtis „tinkamų ir tikslinių priemonių“ ir padėti euro zonos ekonomikai atlaikyti dėl koronaviruso kylančius sunkumus, pareiškė euro zonos centrinio banko vadovė Christine Lagarde.
Anot jos, dėl spartaus viruso plitimo „kyla rizika ekonomikos augimo perspektyvoms“.
ECB atidžiai stebės padėtį ir „prireikus imsis kylančiai rizikai proporcingų veiksmų“, pridūrė ECB vadovė.
Dovilė Grigienė. Moterų pasiekimai 2019 metais: pasaulyje proveržis, o Lietuvoje?
Į pabaigą artėjantys 2019-ieji tikrai turėtų įsiminti kaip moterų pasiekimų metai. O jų buvo tikrai daug – nuo svarbių tarptautinių institucijų postų ar žygių kosmose tiesiogine to žodžio prasme iki įspūdingų laimėjimų mokslo, sporto ir kultūros srityse. Džiugu, kad tarp pasaulio mastu įsimintinų pasiekimų galime paminėti ir bent kelių Lietuvos atstovių pavardes.
ECB apsisprendė: dar ne laikas didinti palūkanas
Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba ketvirtadienį nepakeitė pagrindinių palūkanų normų, pranešė banko atstovė spaudai po posėdžio, kuriam pirmą kartą pirmininkavo naujoji banko vadovė Christine Lagarde.
Kaip ir buvo galima tikėtis, Frankfurte įsikūręs centrinis bankas paliko galioti 0 proc. pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų normą, o palūkanų norma, naudojantis ribinio skolinimosi galimybe, ir toliau sieks 0,25 procento.
Europarlamentarai pritarė Lagarde skyrimui ECB vadove
Europarlamentarai antradienį pritarė siūlymui skirti Christine Lagarde naująja Europos Centrinio Banko (ECB) vadove. Už tokį sprendimą balsavo 394 Europos Parlamento (EP) nariai, prieš buvo 206, o susilaikė 49. EP pateikia rekomendaciją dėl ECB vadovo skyrimo, o galutinį sprendimą priims Europos Vadovų Taryba spalio 17-18 d. Briuselyje. Aštuonerių metų kadenciją C. Lagarde, iki šiol vadovavusi Tarptautiniam valiutos fondui, turėtų pradėti nuo lapkričio.
ES prasideda postų dalybos: septynios Grybauskaitės stiprybės ir silpnybės
Europos Sąjungos lyderiai antradienį pradeda derybas dėl kandidatų eiti svarbiausių institucijų vadovų pareigas. Kadenciją baigiančią Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę diplomatai ir politikai mini tarp pretendentų tapti Europos Vadovų Tarybos pirmininke ir šiose pareigose pakeisti Lenkijos ekspremjerą Donaldą Tuską. Derybose taip pat sprendžiama, kas taps Europos Komisijos, Europos centrinio banko ir Europos užsienio politikos vadovais.
Graikija naudojasi proga: bandys grąžinti paskolą TVF pirma laiko
Graikijos vyriausybė pirmadienį pranešė apie derybas su Europos kreditoriais dėl dalies skolos grąžinimo Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) pirma laiko, kredito palūkanų normoms sumažėjus iki žemiausio lygio nuo 2005 metų. Ministras pirmininkas Alexis Tsipras pareiškė esąs pasiryžęs išgelbėti taupymo programų išvargintus graikus nuo didesnių mokesčių kitais metais, dėl kurių buvo susitarta su kreditoriais.
G20: kyla rizika ekonomikos augimui
Didžiojo dvidešimtuko (G20) finansų ministrai ir centrinių bankų vadovai pasibaigus Buenos Airiuose savaitgalį įvykusiam aukščiausiojo lygio susitikimui įspėjo, kad „padidėjusi įtampa pasaulio prekyboje ir geopolitinė įtampa“ kelia naują riziką pasaulio ekonomikos augimui.
Graikija džiaugiasi istoriniu susitarimu dėl skolų
Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Cipras Euro zonos finansų ministrų sprendimą užbaigti aštuonerius metus trukusią šalies gelbėjimo programą pavadino „istoriniu“. Euro zonos valstybės ankstyvą penktadienio rytą paskelbė, kad nuo 2010 metų sunkiai Graikiją slėgusi skolų krizė pasibaigė.
TVF ragina šalis vykdyti reformas, kol dar „šviečia saulė“
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde paragino Prancūziją ir kitas šalis vykdyti reformas „kol dar saulė šviečia“ virš pasaulio ekonomikos. Interviu Prancūzijos leidiniui „Le Journal du Dimanche“ Ch. Lagarde pareiškė, kad pasaulio ekonomikos atsigavimo tvirtumas nustebino TVF. „2017 metais pirmą kartą per ilgą laiką mes padidinime prieaugio prognozes, kai anksčiau jas mažindavome“, – sakė ji. Pernai 3,6 proc.
TVF: geras prekybinis „Brexit“ susitarimas paspartins Britanijos ekonomikos augimą
Geras Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos prekybinis „Brexit“ susitarimas gali paspartinti Britanijos ekonomikos augimą, trečiadienį pareiškė mananti Tarptautinio valiutos fondo vadovė Christine Lagarde (Kristina Lagard). „Kuo JK ekonomika bus atviresnė prekybai apskritai, įskaitant ir ES, tuo labiau augs produktyvumas ir ekonomikos augimas“, – per spaudos konferenciją Londone sakė TVF vadovė.
Davose prasideda Pasaulio ekonomikos forumas
Antradienį Davose 47-ąjį kartą prasideda iki sausio 20 d. vyksianti kasmetinė Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) sesija, kurioje dalyvaus rekordinis skaičius delegatų – maždaug 3 tūkst., įskaitant kelias dešimtis valstybių ir vyriausybių vadovus, tarptautinių organizacijų vadovus bei garsius visuomenės veikėjus.
TVF vadovė Christine Lagarde pripažinta kalta dėl aplaidumo
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde pirmadienį Prancūzijos teismo nuosprendžiu buvo pripažinta kalta dėl aplaidumo, susijusio su didžiule valstybės išmoka magnatui Bernard'ui Tapie, jai dirbant finansų ministre, tačiau ji nebus nei nubausta, nei įkalinta. Teismas pripažino, kad Ch. Lagarde nusižengė priimdama sprendimą leisti privačiam arbitražui, o ne, kaip įprasta, teismui išspręsti B. Tapie ir valstybinio banko „Credit Lionnais“ ginčą dėl bendrovės „Adidas“ pardavimo.
TVF nurodė, kas stabdo pasaulio ekonomikos augimą
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė ragina kuo greičiau pašalinti neapibrėžtumą, kurį sukėlė Didžiosios Britanijos referendume priimtas sprendimas pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES) ir kuris, anot jos, slopina pasaulio ekonomikos augimą. Šią savaitę TVF, atsižvelgęs į šio sprendimo sukeltą sukrėtimą, pasaulio ūkio augimo šiais metais prognozę sumažino 0,1 procentinio punkto iki 3,1 proc., pareiškė Christine Lagarde.
Britanija turės pirmąją premjerę moterį po Margaret Thatcher
Didžioji Britanija turės pirmąją vyriausybės vadovę moterį po Margaret Thatcher, Konservatorių partijos įstatymų leidėjams ketvirtadienį nusprendus, kad Theresai May ir Andrea Leadsom dalyvaus lemiamoje kovoje dėl teisės tapti šalies lydere, vadovausiančia šalies išstojimo iš Europos Sąjungos procesui. „Kas bus naujoji Maggie?“ – klausė antraštė pirmajame laikraščio „Daily Mail“ puslapyje po to, kai už kabineto veteranę Th.
TVF vadovė Lagarde stos prieš teismą korupcijos byloje?
Prancūzijos prokurorai penktadienį pranešė, kad Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde turėtų stoti prieš teismą dėl milijonų eurų valstybinės išmokos 2008 metais,prancūzų magnatui Bernardui Tapie kuri buvo skirta jai būnant finansų ministre.
Prokurorai rekomenduoja atmesti Ch.
Europa vėl rengia Graikijos gelbėjimo planą
Euro zonos šalių finansų ministrai pirmadienį renkasi į skubų susitikimą, kurio metu sieks susitarti dėl naujų reformų, kurias turėtų įgyvendinti Graikiją, baiminantis, kad gali pasikartoti pernykštė situacija, kuomet vyko chaotiškos Graikijos gelbėjimo derybos. Eurogrupės posėdžio metu taip pat bus aptartos ir dalies Graikijos skolų nurašymo klausimas. To, kaip vienos iš susitarimo sąlygų, reikalauja Tarptautinis valiutos fondas.
Ekonomistė: vien krokodilo odos, siekiant karjeros, Lietuvos moterims neužtenka
Tarptautinio valiutos fondo vadovė Christine Lagarde yra prasitarusi, jog tam, kad moteris galėtų pretenduoti į aukštas vadovaujančias pareigas, jos oda turi būti stora kaip seno krokodilo. Tai pasakė Prancūzijos, trečiosios pagal dydį Europos Sąjungos ekonomikos, buvusi finansų ministrė. Prancūzija, pagal žurnalo „The Economist“ sudaromą „Stiklinių lubų“ indeksą (angl.
Paskaičiavo, kiek britams kainuos pasitraukimas iš ES
Jeigu Didžioji Britanija pasitrauks iš Europos Sąjungos, jos ekonomika iki 2030 proc. susitrauks 6 proc. ir bus padaryta „nepataisoma“ žala šalies ūkiui, teigiama Britanijos iždo departamento ataskaitoje, kurią, žiniasklaidos duomenimis, ketinama paskelbti pirmadienį. „Išvada yra paprasta: Britanijos išstojimas iš ES šalies ekonomikai ir šeimoms taps pačia didžiausia pačių pasidaryta žaizda, – laikraštyje „The Times“ išspausdintame savo straipsnyje rašo iždo sekretorius George'as Osborne'as.
Christine Lagarde yra vienintelė kandidatė į TVF vadovo postą
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ketvirtadienį pranešė, kad dabartinė jo vadovė Christine Lagarde yra vienintelė kandidatė, siekianti vadovauti šiai institucijai nuo šių metų liepos pradžios. Ch.Lagardė buvo paskirta TVF vadove 2011 metų liepą penkerių metų kadencijai. Oficialiai savo kandidatūrą antrai kadencijai ji pateikė sausio 22 dieną ir sulaukė daugybės Europos, Jungtinių Valstijų ir Lotynų Amerikos pareigūnų paramos. Būdama vienintelė kandidatė į šį postą 60 metų Ch.
Byrančiai Ukrainos vyriausybei – rimtas TVF perspėjimas
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) programa, teikianti pagalbą ant žlugimo ribos balansuojančiai Ukrainos ekonomikai, negalės būti tęsiama, jeigu Kijevo vyriausybė nevykdys reformų, trečiadienį perspėjo šios įtakingos organizacijos vadovė Christine Lagarde. „Nesant apčiuopiamų naujų pastangų gaivinti valdymo reformas ir kovoti su korupcija sunku įžvelgti, kaip TVF palaikoma programa galėtų tęstis ir būti sėkminga“, – sakoma Ch.Lagarde pareiškime. 17,5 mlrd.
Šengeno zona pasiekė „lemiamą“ tašką
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde šeštadienį sakė, kad dabartinė pabėgėlių krizė nustūmė Europą prie „lemiamo“ taško ir sukėlė pavojų Europos Sąjungos (ES) branginamai Šengeno zonai. „Pabėgėlių krizė atsidūrė ties lemiamu tašku, mano asmeniniu požiūriu“, – sakė Ch.Lagarde Pasaulio ekonomikos forume Šveicarijos slidinėjimo kurorte Davose.
Davose renkasi žinomi verslininkai, politikai bei aktoriai
Kiekvienai metais Davose, Šveicarijoje, vykstantis prestižinis Pasaulio Ekonomikos Forumas (PEF) surenka būrius įtakingiausių ir žinomiausių verslo, politikos, žiniasklaidos ir pramogų pasaulio atstovų. Šiais metais netrūksta žinomų vardų iš tarptautinių organizacijų ar filmavimo aikštelių, tačiau didžiųjų šalių prezidentų neišvysime.
Dovilė Budrytė. Prezidentė Hillary Clinton: vanagė ir feministė?
Per chaotiškus debatus šį trečiadienį respublikonų partijos kandidatai į prezidento postą apsikeitė nerišliomis frazėmis ir „liberalios“ žiniasklaidos kritika. O Hillary Clinton tuo metu turbūt jau svarstė, ką kviestis į savo komandą Baltuosiuose rūmuose. Tiems, kurie pažįsta Hillary, tai neatrodytų keista: ji visuomet nepriekaištingai pasiruošia visoms užduotims, pasitiki savimi ir mėgsta valdžią.