cerera
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „cerera“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „cerera“.
Cereroje – nauji nepaaiškinami žybsniai
Mokslininkai dar nepaaiškino pirmųjų ateiviškų žybsnių Cereroje, o jos orbitoje dirbantis zondas „Dawn“ užfiksavo naujų. Tiesa, iš kur kas arčiau. Tai, kas anksčiau buvo matoma kaip pora ryškių šviesos šaltinių, dabar atrodo kaip į grupę susispietusių smulkesnių šviesos šaltinių telkinys. Tokios išvados prieita peržiūrėjus naujausias nykštukinės planetos Cereros nuotraukas, kurias į Žemę gegužės 3 ir 4 d. parsiuntė zondas „Dawn“, šiuo metu virš Cereros paviršiaus skriejantis 13,6 tūkst.
Ryškūs šviesos šaltiniai Cereros paviršiuje – vis dar nepaaiškinami
Iš NASA zondo „Dawn“ atsiųstų geriausių nykštukinės planetos Cereros kadrų mokslininkai sumontavo trumpą vaizdo filmuką, kuriame du paslaptingi šviesos šaltiniai vidury kraterio matyti ilgą laiką. Labiausiai stebina tai, kad šviesos šaltiniai neužgęsta krateriui pasislinkus ir neapšvieston pusėn, anapus terminatoriaus. „Space.com“ praneša, kad paaiškinimo šiems šviesuliams mokslininkai vis dar neranda, ir nekantriai laukia, kada zondas pasieks Cererą bei pradės skrieti aplink ją orbita.
NASA zondas Cereros krateryje užfiksavo 2 paslaptingus šviesos šaltinius
NASA zondui „Dawn“ artėjant prie nykštukinės planetos Cereros, mįslių tik daugėja. Naujausios šio iš ledo ir uolų sudaryto ir vandens garų turinčio Saulės sistemos kūno nuotraukose užfiksuoti du stulbinamai ryškūs šviesos šaltiniai ant nykštukinės planetos paviršiaus, kuriems mokslininkai kol kas neranda paaiškinimo. Beje, zondas „Dawn“ Cererą pasieks jau po savaitės – kitą ketvirtadienį, kovo 5 d. „Šviesią dėmę Cereros paviršiuje „Dawn“ užfiksavo prieš keletą savaičių.
Ar šiemet bus atrasta nežemiška gyvybė?
2015 m. vykdomi kosminių tyrimų projektai teikia vilčių, kad galime tapti svarbių atradimų, susijusių su gyvybės paieškomis už Žemės ribų, liudininkais.
Kosminė žvalgyba tęsiasi: „Dawn“ pasuko link Cereros
Kosminis zondas „Dawn“ baigė pagrindinę asteroido Vesta tyrimų programą ir pasuko link kito savo kelionės tikslo – nykštukinės planetos Cereros, pranešė NASA.
2007 m. į kosmosą paleistas kosminis aparatas „Dawn“, skirtas dviejų didžiausių Saulės sistemos asteroidų Vestos ir Cereros (nuo 2006 m. ji laikoma nykštukine planeta) tyrimams, užbaigė pagrindinę Vestos tyrimų programos dalį.
NASA zondas nufotografavo antrą pagal dydį asteroidą
NASA kosminis aparatas „Dawn" nufotografavo antrąjį pagal dydį Saulės sistemos asteroidą Vestą, pranešė „Space.com".
Vesta skrieja pagrindinėje asteroidų juostoje tarp Marso ir Jupiterio orbitų. „Dawn" jį fotografavo iš 1,2 mln. kilometrų atstumo, sakoma pranešime.
Vestos asteroido skersmuo – apie 530 kilometrų. Jis pagal didumą nusileidžia tik asteroidui Paladė, taip pat skriejančiam šioje asteroidų juostoje.
NASA „Dawn“ zondas artėja prie didžiulio asteroido
Po beveik ketverius metus trukusios kelionės kosminis zondas „Dawn“ artėja prie pirmosios savo užduoties – didžiulio Vestos asteroido.
„Dawn“ 2007 metų rugsėjį pradėjo tolimą misiją, kurios tikslas – ištirti du didžiausius aplink Saulę skriejančius asteroidus – Vestą ir Cererą – ir atskleisti Saulės sistemos paslaptis.
Norint įvykdyti užduotį, zondui teks nukeliauti beveik 5 mlrd. kilometrų, praneša naujienų agentūra AFP.
Į asteroidą lekiančiame NASA zonde – techninės problemos
NASA inžinieriai bando identifikuoti kosminiame aparate „Dawn“ aptiktą techninį gedimą, dėl kurio iš dalies išsijungė jo pozicionavimo sistema.
Gedimas į asteroidą Vesta skrendančiame NASA kosminiame zonde buvo užfiksuotas birželio 17 dieną, praneša „Space.com“. Dėl kol kas nežinomų priežasčių sustojo vienas iš keturių nuolat besisukančių pozicionavimo sistemos reakcijos smagračių. Ši sistema skrydžio metu išlaiko kosminį zondą stabilų ir kontroliuoja jo padėtį erdvėje.