buran

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „buran“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „buran“.

Legendinio kosmonauto sūnus pasidalijo išskirtiniais prisiminimais: „Buvome labai gerbiami žmonės“

1988-ųjų lapkričio 15 d. Tarybų Sąjunga pribloškė stebėtojus iš Vakarų, į orbitą aplink Žemę paleisdama NASA daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ kloną, pavadintą „Buran“ (liet. – „pūga“). „Buran“ programoje ypač intensyviai dirbo ir vienintelis Lietuvos kosmonautas Rimantas Stankevičius, tragiškai žuvęs 1990 m. rugsėjo 9 d. Italijoje vykusios aviacijos šventės metu.
2021-11-01

Leipcigo oro uoste užsidegė didžiausias pasaulyje lėktuvas

Vokietijos miesto Leipcigo oro uoste, užsidegė ant pakilimo tako stovėjęs lėktuvas An-225. Anot vietos žiniasklaidos, užsidegė vienas iš šešių variklių. Gaisras truko 15 minučių, jį sparčiai užgesino atvykusios 9 gaisrininkų brigados. Didžiausias pasaulyje lėktuvas 1988-aisiais buvo pastatytas Ukrainoje, tuomet dar Sovietų Sąjungoje. Pirminis jo tikslas buvo žvaigdėlaivio „Buran“ transportavimas. Lėktuvui priklauso didžiausių ir sunkiausių pergabentų krovinių rekordai.
2016-11-11

Nelaisvės anatomija: sovietinė pramonė – rusų karams

Sovietų Lietuvos pramonė dirbo ne Lietuvai. Buvo vagiama, o gal „nešama“, kartais ir „vežama“ , laikant tai normaliu dalyku. Nepavyko sukurti net tikros planinės ekonomikos. Sovietų sąjunga turėjo ne vieną biudžetą, ne vieną veidą visur – taip pat ir pramonėje. Įskaitant nusiginklavimo (o iš tikrųjų – nesveiko ginklavimosi) politiką.
2014-12-04

A. Babčenko: apie penktąjį punktą ir pentąją koloną

Mane vadina Arkadijumi Arkadijevičiumi Babčenko. Man - trisdešimt septyneri, aukštasis išsilavinimas, vedęs, auginu dukterį. Kai man buvo devyniolika, Tėvynė apavė mane „kerzais“, įkišo į rankas automatą, pasodino ant šarvuočio ir pasakė: „važiuok“. Ir aš važiavau. „Konstitucinės tvarkos atstatymas“ - taip tada buvo pavadintas karas. Kai man buvo dvidešimt dveji, aš atėjau į šauktinių tarybą jau pats, savanoriškai, užsirašiau į armiją ir išvažiavau į karą dar sykį.
2014-04-21

Vilniuje renkasi kosmoso tyrimų specialistai

Lapkričio 16 – 18 dienomis Vilniuje vyks tarptautinė konferencija „Kosmoso ekonomika daugiapoliame pasaulyje“. Tarp žymiausių konferencijos svečių – astronautas, daugkartinio naudojimo erdvėlaivio „Space Shuttle“ misijų vadas iš JAV Karolis Josephas Bobko, kosmonautas, programos „Buran" kosmonautų būrio vadas Igoris Volkas iš Rusijos. Beje, K. Dž. Bobko planuoja atlikti ir dar vieną jam asmeniškai svarbią kelionę.
2011-11-15

Besibaigianti „Space Shuttle“ programa: abejingų nepaliekantys erdvėlaiviai

JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) pirmąjį „Space Shuttle“ tipo erdvėlaivį į orbitą paleido 1981 metų balandį. Tuo tarpu paskutinis 135-asis šios programos skrydis prasidėjo šį penktadienį. Kai erdvėlaivis „Atlantis“ po 12 dienų misijos nusileis, jis ir kiti du išlikę erdvėlaiviai oficialiai taps muziejų eksponatais – tačiau daug brangesniais negu garsiausių tapytojų paveikslai.
2011-07-14

Kosmonautas: tarybiniai „Buran“ buvo saugesni už NASA „Space Shuttle“

1988-ųjų lapkričio 15 d. Tarybų Sąjunga pribloškė stebėtojus iš Vakarų, į orbitą aplink Žemę paleisdama NASA daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ kloną, pavadintą „Buran“ (liet. – „pūga“). Planetą apsukęs dusyk, bepilotis erdvėlaivis įėjo į įspūdingo tikslumo leidimosi trajektoriją ir nutūpė Baikonuro kosmodrome (Kazachstanas). Tiesa, daugiau į kosmosą „Buranai“ niekada nebekilo, nors daugelis to laukė ir tikėjosi.
2011-07-10

Pakilęs iki kosmoso slenksčio

Artėjant paskutiniajam NASA erdvėlaivių „Space Shuttle" programos skrydžiui apie JAV ir Sovietų Sąjungos kosmines lenktynes ir tiesioginį jų dalyvį, pirmąjį kosmonauto kvalifikaciją įgijusį lietuvį Rimantą Stankevičių kalbamės su jo bičiuliu, aviatoriumi ir žurnalistu Edmundu Ganusausku. – Liepos 8 d. į kosmosą paskutinį kartą kilsiantis NASA erdvėlaivis STS-135 „Atlantis„ užbaigs 30 metų trukusią daugkartinio naudojimo kosminių laivų istoriją.
2011-06-03

Pulkininkų žūtys per aviacijos šventes

Nelaimės ir katastrofos aviacijos švenčių metu nėra dažnos, tačiau kai įvyksta, jų pasekmės būna gan skaudžios. Gelbėjo žiūrovus Praėjusį savaitgalį Lenkijoje, Radomo mieste, per aviacijos šventę „Radom Air Show 2009“ stebint apie šimtui tūkstančių žiūrovų, nukrito naikintuvas iš Baltarusijos. Žuvo Su-27 pilotavę pulkininkai Aleksandras Marfickis ir Aleksandras Žuravlevičius. Pirminė katastrofos versija – naikintuvas susidūrė su paukščiu.
2009-09-06

Kas nutiko „Buranams“?

Daugkartinio naudojimo kosminiai laivai „Buran“ – Sovietų Sąjungos sumanytas atsakas į NASA „Space Shuttle“ erdvėlaivių programą. „Buran“ programa buvo pradėta 1976 m. Pirmasis ir vienintelis toks kosminis laivas pakilo į orbitą (automatiniu režimu) 1988 m. Vėliau buvo pagaminti dar 4 tokie kosminiai laivai, taip iki galo ir neužbaigti. Vienintelis kosmosą pasiekęs „Buran“ laivas sugriuvo neprižiūrimame angare 2002 m. Kito likimas, kaip matome, ne ką geresnis.
2008-07-31
REKLAMA
REKLAMA

Rusų erdvėlaivis „Buran“ parduotas Vokietijos muziejui

Sovietinis amerikiečių erdvėlaivio analogas - kosminis daugkartinio naudojimo laivas „Buran“ šeštadienį buvo pristatytas į Technikos muziejų Vokietijos Špejerio mieste. 1984-1988 metais laivas atliko 25 bandomuosius skrydžius, tiesa, ne kosmose, bet Žemės atmosferoje. Jo antrininkas iki šiol eksponuojamas Maskvos Gorkio parke, pranešama BBC tinklalapyje. 2000 metais aparatas Sidnėjaus olimpiadoje atliko atrakciono vaidmenį, o iš ten iškeliavo į Bahreiną kaip vietos milijonieriaus nuosavybė.
2008-04-14
Į viršų