bevizis režimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bevizis režimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bevizis režimas“.
Ne tik aplenkėme latvius ar estus, bet ir susilyginome su JAV: kelionėms lietuviškas pasas – tarp geriausių pasaulyje
Lietuvos pasas užima aštuntą vietą pagal tai, kiek daugiausia šalių be jokios vizos gali aplankyti jo turėtojai. Naujausiame reitinge Lietuva ne tik lenkia Latviją ar Estiją, bet ir susilygino su JAV. Rusijos ir Baltarusijos pasai daug laisvės keliauti nesuteikia.
Naujausiame „Henley“ pasų reitinge, kuris reguliariai atnaujinamas, Singapūras aplenkė Japoniją ir gali pasigirti galingiausiu pasaulyje pasu. Tai reiškia, kad Singapūro pasas leidžia be vizų atvykti į 192 iš 227 pasaulio šalių.
Europos Sąjunga patvirtino bevizį režimą su Kosovu
Nuo 2024 m. sausio 1 d. Kosovo pasų turėtojams bus taikomas bevizis režimas. Europos Parlamentui ir ES Tarybai susitarus dėl Europos Komisijos pasiūlymo, Kosovo pasų turėtojams leidžiama ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį keliauti į ES be vizos, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Bevizis režimas abiejų pusių piliečiams suteikia daug privalumų ir padeda stiprinti ES ir Kosovo santykius. Kosovas nuosekliai įgyvendino visus kriterijus ir nuolat rodė savo įsipareigojimą.
Iš Kosovo – be vizos: Europos Parlamentas pritarė bevizio režimo taikymui
Europos Parlamentas antradienį nubalsavo už tai, kad Kosovo piliečiams nuo kitų metų pabaigos būtų leista be vizų atvykti į Europos Sąjungą.
Kosovas, buvusi Serbijos provincija tuometinėje Jugoslavijoje, yra paskutinė Vakarų Balkanų teritorija, kuriai netaikomas bevizis režimas Šengeno erdvėje.
Po 1998–1999 metų karo nepriklausomybę iškovojusiai teritorijai ši reforma reikš dar vieną žingsnį visiško pripažinimo link ir taps postūmiu įsilieti į Europą.
ES sutiko taikyti bevizį režimą Kosovui
Europos Sąjungos narės ir Europos Parlamentas trečiadienį sutarė dėl plano leisti lankytojams iš Kosovo atvykti į bloką be vizų.
EP ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) pareiškimuose sakoma, kad naujos taisyklės, pagal kurias bus galima du kartus per metus po 90 dienų lankytis ES, įsigalios iki 2024 metų sausio 1-osios.
ES planuoja sustabdyti bevizį režimą Vanuatu piliečiams dėl „auksinių pasų“ schemos
ES antradienį paskelbė visiškai sustabdysianti bevizį režimą Vanuatu piliečiams, nes Ramiojo vandenyno salų valstybė taiko „auksinių pasų“ schemą, pagal kurią investuotojams šalies pilietybė suteikiama mainais už investicijas.
Bevizis režimas bus sustabdytas nuo 2023 metų vasario, pranešė Europos Vadovų Taryba, atstovaujanti 27 ES valstybėms narėms.
Sprendimu bus išplėstas dalinis režimo sustabdymas, imtas taikyti nuo šių metų kovo, kai problemos nepavyko išspręsti derybomis.
Į Baltarusiją – ne tik rūkalų, degalų ar maisto: tūkstančiai lietuvių kasdien traukia apsipirkti pigiau
Lietuvoje viskam itin brangstant vis dažniau gyventojai pigesnių prekių vyksta ieškoti ir į Baltarusiją. Pasienyje dirbantys pareigūnai skaičiuoja, kad keleivių srautai padidėjo kaimyninei šaliai įvedus bevizį režimą.
Nors už sienos daug kas pigiau, menka paslaptis, kad gyventojai už sienos daugiausiai perka daug pigesnes cigaretes, alkoholį, bando jų įsivežti daugiau nei leidžiama.
Žmonių negąsdina net ir 800 eurų baudos už kontrabandą.
Žiniasklaida: Baltarusijai įvedus bevizį režimą, išvykstančiųjų srautas išaugo beveik trečdaliu
Baltarusijai įvedus bevizį režimą, vykstančiųjų srautas išaugo trečdaliu, ketvirtadienį pranešė LNK žinios.
„Medininkų pasienio kontrolės punkte srautas yra padidėjęs apie 30 proc., jei lygintumėme laikotarpius nuo balandžio 1 dienos iki balandžio 15 dienos, kai dar nebuvo įvestas bevizis režimas, ir po įvesto režimo“, – televizijai teigė Padvarionių pasienio užkardos vadas Sigitas Valainis.
Ukrainos ambasadorius: ukrainiečiai grįžta į savo tėvynę - Europą
Nuo sekmadienio įsigaliojantis bevizis ES režimas Ukrainai įrodo, kad šalies piliečiai yra laukiami Europoje, jie grįžta į savo tėvynę, sako Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis. Tai jis pabrėžė Vilniaus oro uoste leidžiantis iš Kijevo atskridusiam lėktuvui su 180 ukrainiečių, kurie pirmąkart turi teisę keliauti Lietuvoje ir Europoje be vizų.
Gruzijos prezidentas į Lietuvą atvyksta ypatinga proga
Ketvirtadienį į Lietuvą oficialaus vizito atvyks Gruzijos prezidentas Georgijus Margvelašvilis. Kaip pranešė Lietuvos Prezidentūra, G.Margvelašvilis tokiu būdu simboliškai vienas pirmųjų išbandys antradienį įsigaliojantį bevizį režimą tarp Europos Sąjungos ir Gruzijos. Per susitikimą valstybių vadovai aptars dvišalius santykius, Gruzijos europinės integracijos ir įgyvendinamų reformų pažangą.
Antausis Rusijai: Lenkija užtrenkia duris beviziam režimui
Lenkija ketvirtadienį pareiškė, kad jos sienos toliau liks uždarytos Kaliningrado srities gyventojams, turintiems teisę atvykti be vizų – argumentuodama, kad taip elgiasi dėl saugumo priežasčių, nors jų konkrečiai neįvardijo.
REKLAMA
REKLAMA
Migrantų baimė gali įteikti Turkijai bevizį ES režimą
Europos Sąjunga trečiadienį pritars bevizio režimo įvedimui Turkijos piliečiams su tam tikromis sąlygomis, nurodė šaltiniai naujienų agentūrai AFP, laikydamasi pagrindinio Ankaros reikalavimo, nes siekiama išsaugoti susitarimą dėl migrantų sugrąžinimo. Europos Komisija, ES 28 valstybių vykdančioji institucija, turėtų pareikšti, kad Turkija privalo iki liepos mėnesio įgyvendinti daugiau priemonių, kurių reikia norint be vizų patekti į Šengeno erdvę, antradienį sakė šaltiniai.
Stringa Turkijos ir ES bevizio režimo planas
Europos Sąjunga (ES) pagal Vokietijos ir Prancūzijos planą, kurį ketvirtadienį matė AFP, gali įdiegti mechanizmą tam, kad ypatingais atvejais būtų galima sustabdyti bevizes keliones iš tokių šalių kaip Turkija, bevizio režimo laukianti pagal savo susitarimą su Briuseliu dėl migrantų. Turkija pareikalavo, kad iki birželio būtų duotas leidimas jos piliečiams vykti į ES Šengeno zoną be vizų, mainais į Ankaros sutikimą priimti atgal iš Europos siunčiamus migrantus.
Europos Komisija pasiūlė įvesti Ukrainai bevizį režimą
Europos Komisija pateikė siūlymą Europos Tarybai ir Parlamentui įrašyti Ukrainą į sąrašą šalių, kurios gali įvažiuoti į ES be vizų. Dokumente, kuris buvo paviešintas ES žurnale, nurodoma, kad Europos Komisija teigiamai įvertino Ukrainos valdžios veiksmus dėl sutarto plano vykdymo. Anot Europos komisaro Dimitris Avramopoulos, pirmasis etapas numato galimybę Ukrainos piliečiams atvykti į Europą trumpam laikotarpiui, ir tik tiems, kurie turės biometrinius pasus.
Linas Linkevičius: reikia suteikti bevizį režimą Ukrainai ir Gruzijai
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad šiuo metu Europos Sąjungos santykiuose su Ukraina svarbiausi elementai yra Asociacijos ir laisvosios prekybos sutarties įsigaliojimas nuo 2016 metų sausio 1 dienos ir bevizio režimo įvedimas. Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje pirmadienį dalyvavęs L.Linkevičius pabrėžė, kad bevizio režimo įvedimas šiuo metu yra pagrindinė tema ir Gruzijoje, pranešė Užsienio reikalų ministerija.
Kerštas: Rusija nuo sausio 1 dienos nutraukia bevizį režimą turkams
Rusija penktadienį pareiškė nutraukianti bevizį režimą Turkijos piliečiams nuo sausio, – taip Maskva keršija Ankarai už rusų bombonešio numušimą. „Rusijos Federacijos vadovybė priėmė sprendimą pristabdyti bevizį režimą, kuris šiuo metu galioja tarp Rusijos ir Turkijos Respublikos, – pasakė S.Lavrovas per spaudos konferenciją Maskvoje po susitikimo su Sirijos užsienio reikalų ministru Walidu Muallemu.
Rygoje Ukraina tikisi atsakymo dėl bevizio režimo su ES
Gegužę Rygoje vyksiančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime Ukraina tikisi išgirsti atsakymą dėl bevizio režimo su Europos Sąjunga (ES) perspektyvų, BNS sakė šios šalies ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka. „Žinoma, Rygoje mes tikimės gauti atsakymą į klausimą, kuris aktualus milijonams ukrainiečių - kaip bus įgyvendinamas bevizio režimo liberalizavimas Ukrainos piliečiams“, - sakė diplomatas.
Rusijos senatorius: Lietuvos vežėjų kontrolė sugriežtinta dėl pažeidimų
Rusijos muitinė Lietuvos vežėjų patikrą sugriežtino, padaugėjus muitinės taisyklių ir reikalavimų pažeidimų, o vienintelis būdas išvengti tokių atvejų ateityje būtų bevizis režimas tarp Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos, tvirtina Rusijos senatorius.
Pasak senatoriaus Nikolajaus Vlasenkos, atsakymą dėl Lietuvos vežėjų patikros sugriežtinimo priežasčių jam pateikė Rusijos muitinės tarnybos vadovas Adrejus Beljaninovas, rašo portalas klops.ru.
Šengeno erdvė Rusijai atsiverti dar nenori
Šį pavasarį Kremlius džiūgavo – ES buvo beveik pasiruošusi priimti teigiamą nutarimą dėl vizų režimo su Rusija supaprastinimo, o tai reikštų ne tik lengvesnes ilgalaikių vizų procedūras, bet ir bevizį režimą Rusijos tarnybinių pasų savininkams. Tačiau rugpjūtį paaiškėjo, kad džiūgauta veltui: Vokietija pakeitė savo nuomonę ir nutarė, kad beviziam režimui laikas dar neatėjo. Kodėl? Apie viską nuo pradžių.
Istorinės priežastys trukdo susitarti dėl bevizio režimo su Rusija
Vis dar nepasiektas istorinis Baltijos šalių ir Lenkijos susitaikymas su Rusija trukdo susitarti dėl bevizio režimo tarp Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos, pareiškė Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) pirmininkas Henri Malosse'as (Anri Malosas). "Kai kurioms ES narėms - galit lengvai įsivaizduoti, apie kurias kalbu - stinga geros valios šiuo klausimu.
Kaliningrado gyventojai jau rengiasi keliauti į Lenkiją be vizų
Maskvoje Rusijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų (URM) vadovai sutarė leisti Kaliningrado gyventojams vykti be vizų į kaimyninės šalies miestus.
Kaliningrado miesto ir srities gyventojai jau užsisako keliones į Lenkiją. Daugelis jų tikisi ne tik pailsėti kelionės metu, bet ir apsipirkti. Jau dabar kelionių agentūros rengia maršrutus, kurių metų galima aplankyti ne tik istorines vietas, bet ir turgavietes, prekybos centrus.
Rusija ir Europa liko ateityje
Aukščiausio lygio susitikimas Nižnij Novgorode nebuvo toks, kad reikėtų pasirašyti susitarimus, praneša Rusijos žiniasklaida.
Rusijos ir ES vadovų susitikimas Nižnij Novgorode baigėsi nepasirašius dokumentų ir nepaskelbus apie kokius nors svarbius susitikimus.
Bevizio režimo su ES Rusija tikisi jau šiemet
Maskva nori jau šiais metais išspręsti visus su beviziu režimu tarp Rusijos ir Europos Sąjungos (ES) susijusius klausimus, ketvirtadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kurį cituoja agentūra „RIA Novosti“.
„Aš manau, kad mūsų partneriai nepolitizuos šio klausimo“, – pabrėžė S. Lavrovas spaudos konferencijoje Maskvoje, kurioje jis apibendrino 2010-aisiais nuveiktus darbus.
Nuo sausio 1-osios vizos į Lenkiją baltarusiams – nemokamos
Nuo sausio 1 d. vizos į Lenkiją baltarusiams bus nemokamos, informavo Lenkijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Marcinas Bosackis. Tuo pačiu jis pranešė, kad Lenkija pasilieka sau teisę neįleisti į savo teritoriją Baltarusijos valdžios atstovų, dalyvaujančių represijose prieš opoziciją.
Už bevizį režimą tarp ES ir Rusijos
Maskvoje viešinti Suomijos prezidentė Tarja Halonen pareiškė esanti už bevizį režimą tarp Rusijos ir Europos Sąjungos (ES), praneša agentūra „RIA Novosti“. „ES ir Rusija turi susitarti dėl praktinių žingsnių, kad pasiektų pažangos šioje srityje“, – po susitikimo su Rusijos vadovu Dmitrijumi Medvedevu antradienį kalbėjo T. Halonen. Kartu ji pabrėžė, kad būtina atsižvelgti į visas galimas saugumo rizikas.
Bosniai ir albanai į ES galės keliauti be vizų
Albanijos ir Bosnijos ir Hercegovinos piliečiai jau po kelių savaičių į Europos Sąjungos (ES) šalis galės keliauti be vizų.Atitinkamą sprendimą pirmadienį Briuselyje priėmė ES vidaus reikalų ministrai.
ES vidaus reikalų komisarė Cecilia Malmstroem kalbėjo apie „istorinę dieną“. Bevizis režimas esą palengvins asmeninius kontaktus ir paskatins prekybą tarp Balkanų šalių ir ES.
Raginama patvirtinti Veiksmų planą beviziam režimui tarp ES ir Ukrainos
Seimo Užsienio reikalų komitetas laikosi nuomonės, kad vienu svarbiausiu lapkričio 22-ąją vyksiančio Europos Sąjungos ir Ukrainos aukščiausio lygio susitikimo rezultatu turi tapti Veiksmų plano beviziam režimui tarp ES ir Ukrainos patvirtinimas.
Bevizio režimo čempionai – britai
Remiantis kas du metus sudaromu tyrimų grupės „Henley & Partners" vizų indeksu, pirmąją vietą pagal šalių, į kurias jų piliečiai gali vykti be vizų, skaičių, šiuo metu pasaulyje pirmauja Didžioji Britanija.
Britai, kaip pranešama, be vizų gali vykti į 166-ias pasaulio valstybes. Antroje indekso vietoje liko Danija. Jos piliečiai beviziu režimu gali mėgautis 164-iose šalyse. Kitas aukštas pozicijas užėmė Švedija, Vokietija, Belgija, Italija, Prancūzija, Suomija, ir Japonija.
Europos Parlamento plenarinės sesijos rezultatai
Spalio 6-7 dienomis Europos Parlamentas surengė plenarinę sesiją Briuselyje, kurios metu buvo aptarta daug svarbių problemų ir klausimų, aktualių tiek Europai, tiek likusiam pasauliui.
Lietuva bevizio režimo su Kaliningradu neturės
Lietuva neketina prisijungti prie Lenkijos ir Rusijos siūlymų dėl bevizio režimo su Kaliningradu, nes jis neatitinka Šengeno reikalavimų, teigia užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius.
Viceministras taip pat pažymi, kad pirmiausia turi būti pasirašyta sutartis dėl galimybės be vizos judėti 50 kilometrų zonoje, ir tik pamačius, kaip tai įgyvendinama, galima būtų kalbėti apie jos išplėtimą.
Suomija rems Rusijos siekį dėl bevizio rėžimo su ES
Suomija remia Rusijos siekį panaikinti vizų režimą su Europos Sąjungos (ES) narėmis. Tai trečiadienį, po Rusijos vadovo vizito, pareiškė Suomijos prezidentė Tarja Halonen.
Rusija šiuo metu daro daug politinių žingsnių, siekdama bevizio rėžimo į ES šalis. Dmitrijus Medvedevas liepos pradžioje teigė, kad jau pribrendo reikalas įvesti bevizį režimą tarp Rusijos ir ES.
ES panaikins vizas rusams?
Jei Rusija pasitrauks iš savo nepriklausomybę paskelbusio Padnestrės regiono, Europos Sąjunga mainais už tai sustiprins santykius su Maskva, pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Per dvi dienas Jakaterinburge trukusį Rusijos ir Vokietijos ekonominį forumą A. Merkel pažadėjo tokiu atveju padėti, kad rusams būtų įvesta bevizis režimas su ES ir būtų sukuta taryba, besirūpinanti užsienio politikos ir saugumo klausimų derinimu tarp Maskvos ir Briuselio.
Angela Merkel padės Rusijai siekti bevizio rėžimo į ES
Pranešama, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel nusprendė tarpininkauti siekiant galimo bevizio Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos režimo įvedimo.
Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir A. Merkel ketvirtadienį dalyvavo derybose Rusijos Jekaterinburgo mieste.
Per Rusijos ir ES viršūnių susitikimą Rusijos Rostovo prie Dono mieste, kuris buvo surengtas gegužės 31-birželio 1 dienomis, Rusija ES perdavė susitarimo dėl bevizio režimo įvedimo projektą.
Pasivaikščioti po Sankt Peterburgą bus galima be vizos
Sankt Peterburgo miesto valdžia svarsto planus leisti turistams, tranzitu skrendantiems pro tarptautinį „Pulkovo“ oro uostą, iki 72 valandų išeiti į miestą be vizos, - praneša „turist.ru“.
Analogiškas bevizis režimas nuo 2009 m. gegužės jau buvo įvestas keleiviams, atvykstantiems į Rusijos federaciją keltu. Taip, kaip teigiama, gerokai padidino iš turizmo gaunamas įplaukas.
V. Putinas: Rusija pasirengusi beviziam režimui su ES
Rusija yra technologiškai pasirengusi įvesti bevizį režimą su Europos Sąjunga. Apie tai pareiškė Rusijos premjeras Vladimiras Putinas.
„Mes esame pasirengę beviziam režimui su Europos šalimis. Vieningoje Europoje šiuo klausimu nėra vieningos nuomonės. Mes neskubame, suprantame, kad klausimas yra komplikuotas, nes yra 27 valstybės ir daug skirtingų nuomonių“ - teigė V. Putinas.
Vizos į Šengeno šalis panaikintos trims Balkanų valstybėms
Nuo šiol Serbijos, Makedonijos ir Juodkalnijos piliečiai į Europos Sąjungos Šengeno zoną galės atvykti be vizų.
Bevizis režimas bus taikomas visų trijų buvusios Jugoslavijos respublikos piliečiams, kurie turi biometrinius pasus.
Didžioji Britanija tuo tarpu ir toliau reikalaus vizų, nes ji nepriklauso Šengeno susitarimui.
Vizų režimas buvusios Jugoslavijos piliečiams buvo pradėtas taikyti, po šalies griuvimo IX-ajame dešimtmetyje.