bepiločiai orlaiviai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bepiločiai orlaiviai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bepiločiai orlaiviai“.

Naujoji JAV dronų sistema „keičia žaidimo taisykles“: rusai tai jau pajuto savo kailiu

Dviejų pirmaujančių Amerikos technologijų bendrovių sukurta revoliucinė kovos su bepiločiais orlaiviais technologija parodė įspūdingą potencialą sunaikinti bepiločių orlaivių keliamas grėsmes realiose kovinėse situacijose.
2024-12-07

Rusija sukūrė naują ginklą: jis nepavojingas, bet sukelia daugybę rūpesčių Ukrainos pajėgoms

Rusijos dronų gamykloje inžinieriai gamina šimtus dronų, kurių tikslas – švaistyti Ukrainos karinius resursus ir nukreipti dėmesį nuo sprogmenimis apginkluotų dronų, rašoma „The Independent“. Kaip nustatė „The Associated Press“ tyrimas, gamykla, esanti Rusijos Alabugos specialiojoje ekonominėje zonoje, neseniai pradėjo gaminti termobarinius dronus kartu su butaforiniais, klaidinančiais dronais, kurių tikslas yra ukrainiečių resursų sekinimas.
2024-12-01

Rusija surengė ataką – dronais smogta Kyjivui

Ukrainos oro gynybos daliniai sunaikino visus iš beveik 15 Rusijos puolamųjų bepiločių orlaivių, kurie anksti šeštadienį atakavo sostinę Kyjivą. Apie tai pranešė Kyjivo miesto karinė administracija. „Dešimtoji oro ataka prieš Kyjivą šį rugsėjį! Kaip ir per beveik visas atakas šį mėnesį, Rusijos kariuomenė ir vėl panaudojo puolamuosius bepiločius orlaivius. Preliminariais duomenimis, buvo panaudoti tie patys „Shahed“ tipo dronai.
2024-09-28

JAV patvirtino 360 mln. dolerių vertės ginklų pardavimo Taivanui sandorį

JAV patvirtino 15-ąjį ginklų pardavimą Taivanui, pagal jį iki 2025 metų salai turėtų būti perduota naujų bepiločių orlaivių, ketvirtadienį rašoma Taivano radijo svetainėje RTI. Taivano arsenale turėtų atsirasti bepiločių orlaivių „Switchblade“, dar vadinamų kamikadzėmis, kurie jau įrodė savo veiksmingumą Ukrainos ir Rusijos kare. JAV prezidento Joe Bideno administracija davė leidimą parduoti Taivanui dviejų tipų pažangius dronus, kurių vertė viršija 360 mln. JAV dolerių.
2024-06-20

Netikėtas ir labai pigus ukrainiečių ginklas prieš Rusiją – vos 350 eurų kainuojantys dronai: „Tai mūsų kalavijas, mūsų smogiamoji jėga“

Kai Ukrainai beviltiškai trūksta amunicijos, mūšio lauke šurmuliuoja mažos žudymo mašinos, medžiojančios priešą ir naikinančios jo tankus. Ukraina tampa vis labiau priklausoma nuo pirmojo asmens vaizdo (FPV) dronų – judrių, taikinių ieškančių bepiločių orlaivių kamikadzių. Asmuo valdantis tokį droną, gali matyti vaizdą „drono akimis“, sukuriamas jausmas, tarsi žmogus pats būtų jo viduje.
2024-04-28

Ukrainoje kariaujantis lietuvis sugėdino karybos ekspertus: nė vienas neturite kovinės patirties

Lietuvos kariai mūšio lauke greičiausiai liktų akli – tokią išvadą daro Ukrainos fronte kariaujantis lietuvis, rusus stebintis ir naikinantis bepiločiais orlaiviais. Jis politikams Seime atvirai pasakojo apie patirtį Ukrainoje ir dūrė pirštu į mūsų kariuomenę. Esą mes neturime strategijos, kaip tinkamai integruoti ir vystyti dronų pajėgumus, pinigus leidžiame neefektyviai. Ministerija teisinasi, kad pajėgumai yra, bet jie neviešinami.

Rusijoje nugriaudėjo galingi sprogimai: taikytasi į naftos perdirbimo gamyklą

Pirmadienį Rusijos Riazanės mieste buvo girdimi galingi sprogimai. Rusai teigė, kad tai buvo bepiločių orlaivių ataka, praneša „UNIAN“. Vakare Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad virš Riazanės srities teritorijos sunaikintas bepilotis orlaivio tipo lėktuvas.  Tuo metu vietos „Telegram“ kanaluose pranešama, kad oro gynybos pajėgos numušė du dronus. Vienas jų esą bandė atakuoti Diagilevo karinę oro bazę, esančią vakariniame miesto pakraštyje.
84 2023-11-27

Karas Ukrainoje. Ukrainiečiai turi teisę pulti Rusiją jos teritorijoje – JAV senatorius

JAV senatorius Richardas Blumenthalas sako, kad Ukraina turi visišką moralinę teisę pulti Rusiją jos teritorijoje ukrainietiškais ginklais.  Svarbiausi karo įvykiai Ukrainoje: 23:54 | Zelenskis dėl bausmės Putinui: jei Ukraina nekels šio klausimo, visi apie tai pamirš Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kalbėjo apie būsimą bausmę Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.  Pasak V. Zelenskio, šį klausimą jis planuoja kelti Jungtinių Tautų Asamblėjos posėdyje Niujorke.
77 2023-08-23

Ukrainą netrukus pasieks pirmieji F-16 naikintuvai, Zelenskis įsitikinęs: „Rusija pralaimės“

Nyderlandai ir Danija – pirmos šalys, kurios perduos Ukrainai nuo pat karo pradžios prašytus naikintuvus F-16. Nyderlandai, turintys 42 tokius orlaivius, dar neatskleidžia, kiek tiksliai jų dovanos Ukrainai, o Danija jau patvirtino – siųs 19 naikintuvų. Pirmieji šalį pasiekti turėtų apie Naujuosius. Diplomatinis Volodymyro Zelenskio maratonas tęsiasi. Po turiningų susitikimų su Švedijos ir Nyderlandų lyderiais šiandien jis, lydimas žmonos Olenos, atvyksta į Danijos parlamentą.

Gavo slaptus muitinės duomenis: štai tokią paramą Rusija gauna iš Kinijos

Pagal leidinio „Politico“ gautus prekybos ir muitinės duomenis, Kinijos įmonės, įskaitant vieną, susijusią su Pekino vyriausybe, išsiuntė Rusijos subjektams apie 1 000 automatinių šautuvų ir kitos įrangos, kuri gali būti naudojama kariniams tikslams, tarp kurių yra dronų dalių ir neperšaunamų liemenių. Pagal muitinės duomenų kaupimo įmonės „ImportGenius“ informaciją, šios siuntos buvo siunčiamos 2022 m. birželio-gruodžio mėnesiais.
REKLAMA
REKLAMA

Neramios nuotaikos Rusijos sostinėje: Maskvos gyventojai vis dažniau pastebi dronus

Rusijos sostinės Maskvos ir jos apylinkių gyventojai pradėjo masiškai pranešti apie pastebimus bepiločius orlaivius, skelbia Rusijos naujienų portalas „Baza“. Liudininkų teigimu, bepiločiai esą suka ratus virš namų, o vienas jų buvo pastebėtas netoli naftos perdirbimo gamyklos. Kaip rašo „Baza“, pirmasis įtartinas bepilotis orlaivis buvo užfiksuotas kovo 10 dieną virš Rogovo kaimo netoli Maskvos. Į įvykio vietą nedelsiant buvo iškviesta policija, kuri nerado nei drono, nei jo operatoriaus.
2023-03-14

Visi svarstė apie naujos kartos karus, o pažiūrėkite į Ukrainą: ekspertai stebi tai, ko manė nebebūsiant

2021 metų lapkritį, likus keturiems mėnesiams iki Rusijos invazijos į Ukrainą, tuometinis britų premjeras Borisas Johnsonas pareiškė, kad senosios koncepcijos karų su tankų mūšiais Europoje nebebus.
2023-03-12

Kaip Irano ginklai nelegaliai atsiduria Rusijoje: sunku nebuvo

Iranas laivais ir valstybinėmis oro linijomis į Rusiją nelegaliai gabeno naujus pažangius tolimojo nuotolio ginkluotus bepiločių orlaivių modelius, skirtus karui su Ukraina, remdamasis šaltiniais iš šios Artimųjų Rytų šalies rašo „The Guardian“. Vladimiro Putino kariniam jūrų laivynui buvo pristatyta mažiausiai 18 dronų, kai lapkritį Rusijos karininkai ir technikai lankėsi Teherane, kur jiems buvo pademonstruotas visas Irano technologijų spektras.
2023-02-18

NATO naikintuvai per savaitę tris kartus kilo atpažinti ir lydėti Rusijos orlaivių

NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys naikintuvai praėjusią savaitę tris kartus kilo atpažinti ir lydėti Rusijos orlaivių, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. Sausio 24 dieną NATO oro policijos naikintuvai skrido atpažinti ir palydėti IL-20 ir dviejų naikintuvų SU-24, skridusių tarptautine oro erdve iš Kaliningrado ir grįžusių atgal į šią Rusijos sritį.

Rusijos nelaisvėje pabuvę amerikiečiai turi, ką papasakoti apie rusų veikimo metodus: „Aš išties meldžiau mirties“

Alexas Drueke ir Andy Tai Huynhas kelias valandas bėgo nuo Rusijos pajėgų. Kad liktų nepastebėti, jie slinko per Ukrainos pušynus ir pelkes. Šie Jungtinių Amerikos Valstijų karinių pajėgų veteranai liko užnugaryje (nors, kaip sakė patys kariai, jie buvo „palikti“) po to, kai buvo užpultas jų dalinys. Jie nusprendė, kad saugiausia išeitis, leisianti išgyventi, yra pėsčiomis grįžti į jų bazę Charkive. Šį jų sprendimą sekė kančių ir baimės pilnos 104 dienos nelaisvėje.
Aktualijos 2022-10-08

Lietuva dar to nematė: gausybė dronų vienoje vietoje – nuo žvalgybinių iki kamikadzių, atskleidė ir kainas

Antradienį Vilniaus rajone, Kyviškių aerodrome, Lietuvos bepiločių orlaivių vystytojai demonstravo, kaip dronai pritaikomi krašto gynybai. Dronų gamintojai pasakojo, kokie orlaiviai reikalingi Lietuvos kariuomenei: rodė ir žvalgybinius dronus, ir kamikadzes.  Dronai gali būti gaminami čia pat, Lietuvoje. Gamintojai pristatė visiškai naujus modelius ir tuos orlaivius, kurie jau parduodami užsienio šalims, įskaitant Europos valstybes ir Ukrainą.

Bepiločių orlaivių vystytojai rodys savo įrangos pritaikymą gynybai

Antradienį Vilniaus rajone, Kyviškių aerodrome, Lietuvos bepiločių orlaivių vystytojai demonstruos, kaip jų gaminamą įrangą galima pritaikyti gynybos reikmėms. Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko kvietimu „Dronų dienoje 2022“ apie 20 Lietuvos bepiločių orlaivių ir jų sistemų vystytojų pristatys savo įrangą krašto apsaugos sistemos atstovams. Tai pirmas tokio pobūdžio renginys, skirtas susipažinti su lietuviškos pramonės gamintojų potencialu žvelgiant iš gynybos perspektyvos.
Aktualijos 2022-08-23

„Dronai-žudikai“ – JAV svarsto, ar perduoti Ukrainai itin modernius karo ginklus

JAV prezidento Joe Bideno administracija svarsto galimybę suteikti Ukrainai JAV pagamintų bepiločių orlaivių, pramintų „dronais-žudikais“. Šie įrenginiai laikomi pažangiausiomis valdomomis raketomis, galinčiomis itin tiksliai pataikyti į Rusijos pajėgų tankus ir artileriją, esančią už daugybės kilometrų. Šią informaciją NBC News perdavė du Kongreso pareigūnai.
2022-03-16

Lietuvos kariuomenei perkama įranga kovai su bepiločiais orlaiviais

Lietuvos kariuomenei perkama įranga kovai su bepiločiais orlaiviais, jau pasirašytos pirkimo sutartys, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).  Kariuomenei bus nupirkta naujos karinės paskirties įrangos, skirtos komerciniams ir kariniams bepiločiams orlaiviams aptikti, identifikuoti ir neutralizuoti slopinant navigacijos, vaizdo perdavimo bei valdymo signalus, teigiama pranešime.
Aktualijos 2022-03-14

Dronų turėtojams – gera žinia: nustatė paprastesnes sąlygas skrydžiams miestuose

Nuo rugpjūčio 1 d. Lietuvos miestuose, kuriuose yra oro uostai, bus taikoma paprastesnė bepiločių orlaivių (dronų) skrydžių derinimo tvarka. Specialieji tokių skrydžių reikalavimai numatyti Susisiekimo ministerijos inicijuotuose Aviacijos įstatymo pakeitimuose, kuriuos priėmė Seimas, rašoma pranešime spaudai.
Aktualijos 2021-06-23

Akys danguje: bepiločiai orlaiviai jau raižo Lietuvos padangę

Pamatyti priešo išsidėstymą, ieškoti dingusių žmonių, valdyti riaušes ar tiesiog fotografuoti – toks bepiločių orlaivių (BO) universalumas jau pastatė juos į vieną gretą su įprastais lėktuvais civilinėje ir karinėje aviacijoje. Vieni iš BO gamybos pradininkų mūsų šalyje – Lietuvos kosmoso asociacija ir jai priklausantis Kosmoso mokslo ir technologijų institutas. Bepiločių lėktuvų atsiradimas – ryškus istorinio dėsnio, kad karas paspartina technologijų progresą, pavyzdys, sakoma KTU pranešime.
2015-01-02

Molėtų aerodrome skraidė jaunimo sukurti bepiločiai orlaiviai ir palydovai

Jau antrąjį kartą Lietuvos kosmoso asociacija rengia mokomųjų palydovų CanSat (CS), raketų ir bepiločių orlaivių (BPO) konkursą. Rugsėjo 20 dieną Molėtų aerodrome įvyko pirmieji, bandomieji kvalifikaciniai skrydžiai. Nors oro sąlygos ne visada buvo palankios: pūtė vėjas, užslinko lietaus debesys, tačiau visoms komandoms pavyko į orą iškelti bepiločius orlaivius. Bepiločiais orlaiviais į dangų (200–500 m) buvo skraidinami ir CanSat palydovai.
2014-09-24

Sulėtintas vaizdas: raketa, kuri visada pasiekia tikslą

Nesvarbu, kaip greitai jūs vairuojate, nesvarbu ir kokios tuo metu oro sąlygos... Jeigu kas nors iš „MQ-9 Reaper“ bepiločio orlaivio į jus nukreips raketą „Brimstone“, garantuota – jūs miręs. Sulėtinto vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti testiniai šio ginklo bandymai, atskleidžia ne tik jo precizišką tikslumą, bet ir mirtiną jėgą, kuri sunaikina būtent tai, į ką buvo nusitaikyta.
2014-05-12

Dronai: grėsmės ir galimybės

Nuotoliniu būdu valdomi orlaiviai savo erą pradėjo XX a pradžioje. Šiandien dronais vadinami bepiločiai orlaiviai, sutrumpintai UAV (angl. unmanned aerial vehicles) arba UAS (angl. unmanned aircraft systems), yra naudojami daugelyje gyvenimo sričių, pradedant karine aviacija, baigiant ūkininkavimo darbais. 1922 m. įvykęs pirmasis bepiločio orlaivio „RAE 1921 Target“ pakilimas nuo lėktuvnešio atvertė naują puslapį aviacijos istorijoje.
2014-03-18

Pingantys bepiločiai orlaiviai bus naudojami vis plačiau

Bepiločiai orlaiviai tampa vis labiau įprasta kovine ir žvalgybos priemone, mažėjant šių aparatų kainai, tačiau mirtinus smūgius ateityje taip pat kontroliuos žmonės, pranešė vienas autoritetingas strateginių tyrimų centras. Tarptautinis strateginių studijų institutas (IISS) savo kasmetinėje pasaulio kariuomenių apžvalgoje taip pat atkreipė dėmesį į išliekančią tendenciją, kad Azijos šalyse išlaidos gynybai sparčiai didinamos, o Europoje – mažėja.
2014-02-06

Skraidantys robotai išmoko tūpti ant šakų

NASA ir Masačusetso technologijos instituto (MIT) inžinieriai išmokė nedidelį kvadrokopterį tūpti ant medžių šakų taip, kaip tai daro paukščiai. Pasak MIT atstovų, nedideli bepiločiai vertikaliai kylantys ir nusileidžiantys orlaiviai yra labai naudingi daugelyje situacijų, pradedant pastatų ir gatvių 3D modelių sudarinėjimu, baigiant žvalgyba mūšio lauke. Tačiau šiuolaikiniai energijos tiekimo šaltiniai negali užtikrinti deramos skrydžio trukmės.
2014-01-31

Bepiločiai orlaiviai mokosi gabenti siuntinius

Jau girdėjome apie bendrovės „Amazon“ ketinimus užsakymus savo klientams pristatinėti bepiločiais lėktuvais. Nors šią paslaugą planuojama pateikti rinkai tik po 4 - 5 metų, gali būti, kad bendrovė susidurs su rimta konkurencija. Antai siuntų gabenimo kompanija DHL pirmoji pasaulyje atliko siuntos pristatymo bepiločiu orlaiviu eksperimentą. Jo metu bepilotis lėktuvėlis nuskraidino krovinį iš vieno Reino upės kranto į kitą.
2013-12-10

Ignalinoje paaiškėjo geriausi lietuviški bepiločiai orlaiviai ir palydovai

Šeštadienį, liepos šeštą dieną, Ignalinos aerodrome skraidant raketoms, palydovams bei bepiločiams lėktuvams, paaiškėjo geriausi šalies kosminių technologijų kūrėjai bei jų kūriniai. Minint Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-metį, Lietuvos kosmoso asociacija sukvietė jaunimą į pirmą kartą Lietuvoje organizuojamą CanSat, raketų ir bepiločių orlaivių konkursą. Dalyviai išbandė per pusmetį savo sukonstruotus palydovus CanSat ir bepiločius orlaivius.
Lietuva 2013-07-08
Į viršų